021-91305905

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

فهرست مطالب

میزان هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه یکی از پرسش‌هایی است که پاسخ دقیق به آن می‌تواند آینده تحصیلی عده زیادی را تحت‌تأثیر قرار دهد. نکته مهم این است که بدانیم پاسخ به این سؤال صرفاً نمی‌تواند به بررسی هزینه‌های تحصیل پزشکی در ترکیه محدود شود.

در این مطلب قرار است ابعاد مختلف تحصیل پزشکی در ترکیه را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم و بر اساس آن هزینه‌های تحصیل در این رشته را زیر ذره‌بین ببریم. پزشکی از جمله رشته‌هایی است که محبوبیت و متقاضیان زیادی دارد. درعین‌حال این که در چه دانشگاه و در چه کشور و حتی شهری به تحصیل این رشته می‌پردازید بسیار حائز اهمیت است.

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه یک سرمایه‌گذاری ارزشمند

پزشکی از جمله رشته‌هایی است که نه‌تنها در ایران بلکه در بسیاری از دیگر کشورهای جهان از ارزش اجتماعی و درآمد بسیار بالایی برخوردار است. پزشکان در کشوری مانند سوئیس می‌توانند درآمد سالیانه‌ای به طور متوسط ۳۱۳ هزاردلاری داشته باشند. این مبلغ در ایالات متحده به ۲۲۳ هزار دلار و در کانادا به ۲۸۰ هزار دلار در سال می‌رسد. پزشکان در ترکیه نیز می‌توانند به طور میانگین درآمدی ۱۲۰ هزاردلاری در سال داشته باشند.

مبالغ ذکر شده صرفاً به این دلیل بودند که بخشی از پتانسیل‌های مهاجرتی این رشته را نشان دهند. اگرچه اخذ مدرک از برخی دانشگاه‌های ترکیه از نظر وزارت علوم ایران اعتبار ندارد و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌های نمی‌توانند در ایران به کار یا ادامه تحصیل بپردازند. درعین‌حال امکان کار و ادامه تحصیل با مدرک پزشکی ترکیه در بسیاری از برترین کشورهای جهان وجود دارد.

مزایای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد. می‌دانیم که قبولی در رشته پزشکی در ایران از جهاتی دشوار است. از طرفی، ممکن است برخی تمایل و یا شرایط شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های ایران را نداشته باشند و درعین‌حال مایل به تحصیل در رشته‌‌ای باشند که ورود به آن در ایران فقط از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان‌پذیر است.

خوشبختانه امکان تحصیل در خارج از کشور دست این افراد را در انتخاب و برگزیدن مسیر تحصیلی مطلوبشان باز گذاشته است. یکی از این کشورهای خارجی را می‌توان ترکیه به‌حساب آورد. این کشور با دارابودن دانشگاه‌های متعدد دولتی و خصوصی طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند.

علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در ترکیه می‌توانند پس از آگاهی پیداکردن از شرایط پذیرش هر دانشگاه در رشته پزشکی اقدامات لازم برای قبولی در آن را به عمل‌آورند. دقت داشته باشید امکان تحصیل پزشکی بدون آزمون در اکثر دانشگاه‌های دولتی ترکیه وجود ندارد. در ادامه مزیت‌های تحصیل پزشکی بدون آزمون را به طور دقیق بررسی کرده‌ایم.

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه نسبتاً پایین است

ترکیه از جمله کشورهایی است که دانشگاه‌های آن همواره سعی داشته‌اند در کنار ارائه کیفیت بالای آموزش کم‌ترین هزینه ممکن را از دانشجویان دریافت کنند. این سیاست تا حدی بر خواسته از سنت‌های مردم ترکیه است که اعتقاد دارند علم تا حد ممکن باید برای همگان قابل‌دسترس و باکیفیت باشد.

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه نسبتاً پایین است. به‌طورکلی باید انتظار هزینه‌ای در بازه ۱۰ تا ۳۰ هزاردلاری در سال را داشته باشید. این مقدار از شهریه برای این رشته از شهریه دریافتی در کشورهایی مانند کانادا و امریکا بسیار کمتر است. درعین‌حال می‌توانید اطمینان داشته باشید که آموزشی با همان کیفیت دریافت خواهید کرد.

سطح آموزشی رشته پزشکی بدون کنکور در ترکیه بالا است

ترکیه از جمله کشورهایی است که سطح آموزشی دانشگاه‌های خصوصی و دولتی آن در اکثر مباحث تقریباً برابر است. رشته پزشکی از جمله مسیرهای تحصیلی است که آموزش آن از حساسیت بالایی برخوردار است. ازآنجایی‌که دانشگاه‌های ترکیه در شهرهای نسبتاً پر جمعیت و پر رونق ساخته شده‌اند تعامل آنها با بیمارستان‌های مختلف ممکن شده است. در نتیجه دانشجویان علاوه بر دریافت مباحث تئوری با بالاترین کیفیت در محیط کاری بسیار پویا قرار می‌گیرند و تجارب بسیاری کسب می‌کنند. زیرا همان‌طور که می‌دانید بخش عمده‌ای از آموزش‌های رشته پزشکی به‌صورت حضوری و در محیط بیمارستان انجام می‌شود.

بررسی هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

همان‌طور که اشاره شد هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورها پایین است. بااین‌حال باید توجه داشته باشید که این هزینه‌ها به دلار هستند و باید به طور مداوم و در مدت ۶ تا ۷ سال پرداخت شوند؛ بنابراین بسیار مهم است که پیش از اقدام برای تحصیل در این رشته برای تأمین هزینه‌های آن برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. در ادامه شهریه سالیانه برخی دانشگاه‌های ترکیه برای این رشته را آورده‌ایم.

نام دانشگاهشهریه سالیانه
دانشگاه هالیچ (هالیک)۱۶ هزار دلار
دانشگاه آلتین باش۲۵ هزار دلار
دانشگاه استانبول آیدین۲۲ هزار دلار
دانشگاه اوکان استانبول۲۳ هزار دلار
تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزرات بهداشت در ترکیه

تحصیل در دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه بسیار ارزشمندتر خواهد بود اگر در دانشگاهی تحصیل کنید که مدرک آن در ایران نیز معتبر است. تعدادی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران هستند. این بدین معنا است که پس از دریافت مدرک خود از این دانشگاه‌ها می‌توانید در دانشگاه‌های ایران به ادامه تحصیل پرداخته یا به طور رسمی در این کشور به کار مشغول شوید. در ادامه نام این دانشگاه‌ها را آورده‌ایم. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از تأیید بودن یا نبودن دانشگاه موردنظر خود به اینجا مراجعه کنید.

دقت داشته باشید که این دانشگاه‌ها به نسبت دشوارترین شرایط پذیرش بدون آزمون در رشته پزشکی را داشته و متقاضیان بین‌المللی زیادی دارند؛ بنابراین توصیه می‌شود که شرایط پذیرش هر کدام را در وبسایت آن دانشگاه مطالعه کرده و سعی داشته باشید که زودتر از دیگران درخواست خود را ارسال کنید. برای کسب اطلاعات از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در رشته پزشکی می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

هزینه تحصیل دندان‌پزشکی بدون کنکور در ترکیه

آگاهی از هزینه تحصیل دندان‌پزشکی بدون کنکور در ترکیه نیز برای بسیاری از دوستداران حوزه علوم پزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا تحصیل در آن از جنبه‌هایی می‌تواند جایگزین مناسبی برای تحصیل در رشته پزشکی باشد. به همین دلیل خوب است که مختصری دررابطه‌با هزینه‌ها و شرایط تحصیل آن در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بدانید. دقت داشته باشید که هزینه تحصیل دندان‌پزشکی در ترکیه به‌طورکلی کمتر از هزینه تحصیل پزشکی در این کشور است.

امکان تحصیل دندان‌پزشکی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه وجود دارد. درصورتی‌که این دانشگاه‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت ایران باشند پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید در ایران نیز به کار مشغول شوید. در غیر این صورت می‌توانید تقریباً در تمام کشورهای دیگر در جهان به کار یا ادامه تحصیل بپردازید. در ادامه هزینه تحصیل دندان‌پزشکی بدون کنکور در ترکیه در برخی دانشگاه‌های خصوصی آن را آورده‌ایم.

نام دانشگاهشهریه سالیانه
دانشگاه اطلس استانبول۱۶ هزار دلار
دانشگاه مدیپول آنکارا۲۰ هزار دلار
دانشگاه آلتین باش۲۵ هزار دلار
دانشگاه باهچه شهیر۲۰ هزار دلار
رشته پزشکی بدون کنکور در ترکیه

سخن پایانی

بدیهی است که هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه برای بسیاری از افراد نسبتاً زیاد به‌حساب می‌آید. درصورتی‌که تمایل به تحصیل در این رشته را داشته باشید و درعین‌حال توان پرداخت شهریه‌های آن در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه را نداشته باشید ما تحصیل این رشته در دانشگاه‌های دولتی این کشور را پیشنهاد می‌کنیم که شهریه‌ای بسیار پایین‌تر دارند.

در نهایت می‌توان تحصیل پزشکی در ترکیه را یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در این کشور دانست. البته قبولی بدون کنکور در این رشته نیز دشواری‌های خاص خودش را دارد که می‌توانید با سعی در بهترین بودن در تمام ابعاد تحصیلی خود را برای هر نوع شرط پذیرشی آماده کنید. درصورتی‌که مایل به کسب اطلاعات بیشتر و جامع‌تری از تحصیل پزشکی در ترکیه هستید به این مطلب مراجعه کنید.

توجه: یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
8:30 الی 22
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟

مقالات پیشنهادی

یونی لند مجموعه ایست که با هدف ارائه آموزش های تخصصی یوس برای همه علاقمندان در سراسر ایران، آموزش های خود را آغاز کرده است.