021-91305905

آزمون یوس (YOS) ترکیه چیست؟ از ثبتنام تا قبولی یوس 2023!

فهرست مطالب

آزمون-یوس-(YӦS)

گزیده مقاله

جمعی از برترین مدرسان یوس در یونی لند همه آن چه برای موفقیت در ازمون یوس 2023 نیاز دارید را به صورت آنلاین به شما می آموزند.

آزمون یوس یک آزمون ورودی دانشگاه است که برای دانشجویان خارجی که خواستار تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی در ترکیه هستند طراحی شده است. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های  ترکیه می توانند از طریق شرکت و کسب نمره قبولی در آزمون یوس مجوز ورود به دانشگاه های این کشور را کسب کنند.

پذیرفته شدن در آزمون یوس برای داوطلبین امکان تحصیل در رشته هایی نظیر پزشکی˓ حقوق˓ روانشناسی˓ داروسازی˓ مهندسی مکانیک و معماری در مقاطع کاردانی و  کارشناسی را فراهم می کند. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های هنر در ترکیه برای پذیرفتن دانشجویان از آنان آزمون استعداد نیز به عمل می آورند. همچنین اگر قصد تحصیل در رشته های نظامی در این کشور را دارید لازم است از سایت دانشگاه مربوطه بازدید کنید و از شرایط خاص آن ها برای پذیرش دانشجو مطلع شوید.

پذیرفته شدگان آزمون یوس می توانند در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه تحصیل کنند.

مواد آزمون یوس (YӦS)

آزمون یوس غالبا شامل ۸۰ سوال است. حدودا ۴۵ سوال این آزمون به سوالات هوش شامل سوالات مهارت عمومی و سوالات هوش اختصاص دارند و ۳۵ سوال دیگر آزمون دانش ریاضی و هندسه افراد را می سنجند. تعداد سوال ها می تواند برای هر دانشگاه مقداری متفاوت باشد.

اما برای شرکت در آزمون یوس و تحصیل در دانشگاه های ترکیه به چه زبان هایی نیازمندیم؟! دفترچه سوالات آزمون یوس عموما با زبان های انگلیسی و ترکی به چاپ می رسند و هر داوطلب به هنگام ثبت نام در آزمون˓ زبان مورد نظر خود را برای پاسخ دادن به سوالات انتخاب می کند. ممکن است برخی از دانشگاه ها دفاتر آزمون را به زبان های دیگری علاوه بر ترکی و انگلیسی نیز چاپ کنند.

پس از پذیرفته شدن در آزمون در صورتی که قصد تحصیل به زبان ترکی دارید دانش زبان ترکی شما نیز حائز اهمیت خواهد بود و در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارید˓ دانش زبان انگلیسی شما تعیین کننده خواهد بود.

در برخی از دانشگاه های ترکیه نیز ممکن است مطالب به زبانی جز زبان ترکی و انگلیسی تدریس شوند. برای اطلاع دقیق از این مورد و همچنین برنامه دانشگاه ها برای تدریس آن زبان خاص به مبتدیان و دانشجویان ورودی جدید قبل از ثبت نام حتما از سایت دانشگاه انتخابی خود بازدید کنید.

ملزومات-شرکت-در-آزمون-یوس-(YӦS)

ملزومات شرکت در آزمون یوس (YӦS)

به منظور شرکت در آزمون یوس داوطلبان می بایست مدرک دیپلم داشته باشند و یا دانشجوی سال آخر دبیرستان باشند. معدل دیپلم افراد تاثیری در قبولی آنان در آزمون یوس نخواهد داشت و صرفا لازمه شرکت آنان در این آزمون است اما بدیهی است افرادی که در دوران تحصیل نمرات بالایی کسب کرده اند از دانش بالاتری نیز برخوردار هستند و احتمال موفقیت بیشتری دارند. این آزمون توسط دانشگاه های ترکیه برگزار و نتیجه آزمون توسط دانشگاه های منظور اعلام خواهد شد.   

 زمان و مکان برگزاری آزمون یوس (YӦS)

آزمون یوس هر سال یکبار برگزار می شود. دانشگاه های ترکیه هر سال به طور جداگانه اقدام به برگزاری آزمون یوس می نمایند. هر دانشگاه در زمان خاصی شروع به ثبت نام داوطلبان می کند.

زمان برگزاری آزمون یوس نیز برای هر دانشگاه متفاوت است. لازم به ذکر است مکان برگزاری آزمون یوس نیز توسط دانشگاه ها اعلام می شود و به منظور شرکت در آزمون باید عازم ترکیه شوید. برای مثال آزمون یوس ۲۰۲۰ دانشگاه استانبول پنجم سپتامبر مصادف با پانزدهم شهریور برگزار می شود.

اگر قصد شرکت در آزمون یوس را دارید اطلاعات دقیق شروع و اتمام ثبت نام و همچنین برگزاری آزمون را در سایت دانشگاه انتخابی خود به هنگام ثبت نام جست و جو کنید. همچنین با مراجعه به سایت دانشگاه انتخابی خود اطلاعات دقیقی شامل تعداد و مواد دقیق آزمون˓ زمان آزمون و نمونه سوالات سال های گذشته را مشاهده خواهید کرد.

به دلیل برگزاری جداگانه آزمون یوس توسط هر یک از دانشگاه های ترکیه شرکت در آزمون یوس بیش از یک دانشگاه بلامانع است.

هزینه شرکت در آزمون یوس (YӦS) 

همان طور که پیش تر اشاره شد˓ هر یک از دانشگاه های ترکیه زمان خاصی برای ثبت نام و برگزاری آزمون یوس دارند. در رابطه با هزینه شرکت در آزمون هم این موضوع صدق می کند و شما برای اطلاع از هزینه آزمون باید سایت دانشگاه مورد نظر خود را بازدید کنید.

این هزینه برای داوطلبان کشورهای مختلف متفاوت است. برای مثال دانشگاه استانبول هزینه شرکت در آزمون یوس این دانشگاه برای سال ۲۰۲۰ را برای داوطلبان ایرانی ۷۰ دلار اعلام کرده است.

دلایل-محبوبیت-آزمون-یوس-(YӦS)

دلایل محبوبیت آزمون یوس (YӦS)

بر اساس آمارهای اعلام شده توسط دانشگاه های ترکیه تعداد متقاضیان غیر بومی تحصیل در ترکیه در سال های اخیر دو برابر شده است و پیش بینی ها حاکی از آن است که در فواصل سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳ تعداد متقاضیان به ۱۰۰۰۰۰ خواهد رسید. برخی از مهمترین عوامل محبوبیت آزمون یوس برای متقاضیان عبارت اند از:

۱. بسیاری از افراد˓ بویژه ساکنین کشورهای همجوار ترکیه˓ این کشور را به عنوان کشور محل تحصیل خود انتخاب می کنند زیرا هزینه تحصیل و زندگی در این کشور از کشور های اروپایی کمتر است.

۲. مهم تر از هزینه مناسب تحصیل در ترکیه˓ اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه های آن است. برای مثال مدارک چندین دانشگاه ترکیه اعتبار بین المللی دارند.

۳. رونق اقتصادی ترکیه در سال های اخیر موجب افزایش تمایل افراد غیر بومی به تحصیل در این کشور شده است. همچنین ترکیه به عنوان کشوری باثبات و امن می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای افراد باشد.

۴. ساختار شهری و فرهنگ مردم ترکیه در تمایل افراد غیربومی ترکیه بویژه ایرانیان برای تحصیل در این کشور تاثیر گذار بوده است. ترکیه به عنوان کشوری اورااسیایی از ساختار و نظم مطلوبی بهره مند است. همچنین شباهت های فرهنگی این کشور با کشور عزیزمان ایران موجب دلگرمی و علاقه ایرانیان برای تحصیل در این کشور شده است.

۵. همچنین این کشور می تواند دروازه ای برای ورود به کشورهای اروپایی باشد و همین امر از مهمترین دلایل اقبال افراد برای تحصیل و کار در کشور ترکیه است.

ما در یونی لند برای تحقق رویای شما برنامه ریزی کرده ایم

اگر شما نیز رویای تحصیل در کشور ترکیه را در سر می پرورانید ما در مجموعه یونی لند برای موفقیت شما برنامه ریزی کرده ایم.

از آن جایی که سلامت شما در ایام ناپایدار ویروس کرونا برای ما در اولویت است و همچنین ایجاد فرصت برابر یادگیری برای همگان از دغدغه های همیشگی ما بوده است تلاش کردیم تا با برگزاری کلاس های آنلاین یوس موفقیت شما در آزمون یوس ۲۰۲۱ را  از اکنون آغاز کرده و تحقق بخشیم.

در کلاس های یوس ۲۰۲3 تلاش می کنیم با بهره گیری از دانش اساتید متعهد و خلاق˓ ارائه شفاف و کامل مطالب˓ روش ها و تکنیک های منحصر به فرد تست زنی و پاسخگویی و پشتیبانی شما تا لحظه موفقیت و حتی پس از آن در کنارتان باشیم.  

برخی از ویژگی های منحصر به فرد کلاس های آنلاین یوس (YӦS) یونی لند

ما در مجموعه یونی لند با دعوت از اساتید برجسته و دارای سابقه درخشان اقدام به برنامه ریزی و طراحی کلاس های آنلاین یوس متفاوتی برای آزمون سال ۲۰۲۱ کرده ایم. بیایید نگاه دقیق تری به یکی از مباحث طراحی شده در کلاس آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند بیندارزیم.

برخی-از-ویژگی-های-کلاس-ریاضی-آنلاین-یوس-(YӦS)-۲۰۲۱-یونی-لند

برخی از ویژگی های کلاس ریاضی آنلاین یوس (YӦS) ۲۰۲۱ یونی لند

مبحث ریاضیات کلاس آنلاین یوس ۲۰۲3 را میلاد مقدم تدریس می کند. مهندس میلاد مقدم دانش آموخته رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی امیر کبیر است.

مهندس مقدم سابقه ای بالغ بر ۱۰ سال تدریس موفق در آزمون های بین المللی از جمله آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه نظیر YӦS و SAT را داراست. وی همچنین مدرس دروس ریاضیات محض ۱˓ ۲ و ۳ برای دیپلم A-Level است. این آزمون زیر نظر دانشگاه کمبریج است و معتبرترین آزمون بین المللی از نظر دانشگاه های دنیا است.

مهندس مقدم همچنین مدرس آزمون IMAT˓ آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا است و تدریس ریاضیات در برترین مدارس تهران و آموزشگاه های کشور بخش دیگری از سابقه درخشان وی می باشد.

میلاد مقدم با آگاهی کامل از مشکلات داوطلبان آزمون یوس در مراحل مختلف اقدام به طرح برنامه ای برای آموزش مبحث ریاضی آزمون یوس ۲۰۲۱ به شیوه ای مفید و خلاقانه کرده است تا بدین ترتیب از هدر رفت زحمات دانش پذیران عزیز جلوگیری کند. او مبحث ریاضیات آزمون یوس را برای سه گروه طراحی و تدریس می کند:

دسته اول که آنها را گروه آلفا می خواند و پیشتازان برنامه مطالعاتی خود هستند.

دسته دوم گروه بتا نام دارند و مقداری دیرتر برنامه مطالعاتی شان را آغاز کرده اند.

و دسته سوم یا گروه گاما که از برنامه مطالعاتی خود تا حد زیادی جامانده اند.

مهندس مقدم برای هر سه گروه برنامه ای ارائه می دهد تا به بهترین نحو از اتلاف وقت˓ جبران مافات و ناامیدی برهند و با امید و انرژی در هر نقطه ای که هستند مسیرشان را ادامه دهند.

سایر ویژگی های منحص به فرد کلاس های یوس ۲۰۲3:

  • برگشت کامل هزینه پرداخت شده برای شرکت در کلاس ها در صورت نارضایتی مخاطبان عزیز
  • امکان شرکت آنلاین در کلاس ها و دسترسی آفلاین به کلاس های ضبط شده
  • امکان مشاوره تحصیلی پس از قبولی در آزمون یوس ۲۰۲3 و به هنگام تحصیل در ترکیه

در این مقاله تلاش کردیم آزمون یوس (YӦS) که آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه برای غیر بومیان این کشور است را معرفی کنیم. در ابتدا برخی از رشته هایی که با شرکت در این آزمون می توانید در آن ها تحصیل کنید نام برده شدند. سپس مواد آزمون و تعداد تقریبی سوالات و زبان های مورد نیاز برای پاسخگویی به آزمون و تحصیل در ترکیه ذکر شدند. در ادامه نیز ملزومات شرکت در آزمون یوس˓ نحوه اطلاع از زمان˓ مکان برگزای آزمون و هزینه شرکت در آن و دلایل محبوبیت آزمون یوس در میان متقاضیان بویژه متقاضیان ایرانی عنوان شدند.

پس از معرفی آزمون یوس از برنامه ویژه مان در یونی لند برای برگزاری کلاس آنلاین یوس ۲۰۲۱ گفتیم و با ارائه ویژگی های قابل توجه این طرح آن را به شما معرفی کردیم.

ما هر آن چه که شما برای موفقیت در آزمون یوس ۲۰۲۱ نیاز دارید را مهیا کرده ایم˓ تنها کاری که شما لازم است انجام دهید این است که به ما بپیوندید. برای این که جای تردیدی برایتان باقی نماند کافی است با مراجعه به صفحه اصلی سایت و مشاهده گوشه ای از موفقیت های افرادی که به مجموعه ما و یا اساتید دعوت شده برای برگزاری کلاس های حضوری و آنلاین ۲۰۲3 اعتماد کرده اند تصمیم نهایی خود را بگیرید.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.