مباحث هندسه آزمون یوس

new-site-template-2 (1)
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

در این مقاله به هندسه آزمون یوس پرداختیم. مباحث هندسه آزمون یوس به همراه منابع هندسه آزمون یوس در این مقاله آورده شده اند. مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.

همان طور که می دانید یکی از مواد امتحانی آزمون یوس (YOS) هندسه است. در این مقاله قصد داریم به طور ویژه به مباحث هندسه آزمون یوس بپردازیم و منابع آن را به شما معرفی کنیم.

پیش از پرداختن به مباحث هندسه آزمون یوس مختصری درباره این آزمون را برای افرادی که با آن آشنا نیستند مطرح می کنیم. با ما در ادامه مقاله مباحث هندسه آزمون یوس همراه باشید.

آزمون یوس چیست؟

آزمون YOS آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه برای افراد غیر بومی این کشور است. این آزمون هر سال یک مرتبه توسط دانشگاه های مختلف ترکیه برگزار می شود و به مدت یک سال اعتبار دارد.

همان طور که مطالعه کردید آزمون یوس توسط دانشگاه های مختلف ترکیه برگزار می شود و یک آزمون متمرکز نیست. دانشگاه های ترکیه معمولا در بازه فروردین تا خرداد ماه این آزمون را برگزار می کنند.

آزمون YOS برخی از دانشگاه ها به جز ترکیه در کشورهای همسایه از جمله ایران نیز می شود. هزینه این آزمون نیز بسته به مکان برگزاری متفاوت است و از سوی دانشگاه های مختلف اعلام می شود.

پذیرش در آزمون یوس امکان تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های مختلف از جمله پزشکی را فراهم می کند. برای ثبت نام در این آزمون لازم است مدرک دیپلم داشته باشید و یا دانشجوی سال آخر مقطع متوسطه دوم باشید. البته در غیر این صورت نیز می توانید در این آزمون شرکت کنید اما نمی توانید از نتیجه آن استفاده کنید.

آزمون YOS اگر چه توسط دانشگاه های مختلف برگزار می شود اما تنها سه بخش دارد. هوش˓ ریاضی و هندسه سه بخش آزمون یوس هستند. این آزمون معمولا از ۸۰ سوال تشکیل می شود و حدودا نیمی از سوالات آن مربوط به هوش است. البته هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد و این موضوع می تواند برای دانشگاه های مختلف متفاوت باشد. دفترچه سوالات آزمون یوس نیز بنابر تصمیم دانشگاه ها به زبان های ترکی˓ انگلیسی˓ فارسی و … به چاپ می رسد.

چنان چه به اطلاعات بیشتری درباره آزمون YOS نیاز دارید مطالعه مقالات دسته اپلای و تحصیل در ترکیه یونی لند را به شما پیشنهاد می کنیم.

در مقالات قبلی یونی لند با عناوین مباحث ریاضی آزمون یوس و تست هوش کنکور ترکیه به بخش هوش و ریاضی پرداختیم. اما بخش هندسه در آزمون یوس شامل چه مباحثی است؟ در ادامه به مباحث هندسه آزمون یوس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مباحث هندسه آزمون یوس

مباحث هندسه آزمون یوس (YOS)

همان طور که اشاره شد یکی از سه بخش آزمون یوس هندسه است. بنابر آزمون های YOS پیشین کمترین تعداد سوالات در آزمون یوس مربوط به هندسه است. البته سوالات هندسه آزمون یوس سوالات ساده ای نیستند و طراحان معمولا با زیرکی سوالات این بخش را طرح می کنند.

همچنین با توجه به رقابت بالای افراد در آزمون یوس به ویژه برای رشته هایی چون پزشکی پاسخ دادن به تک تک سوالات حائز اهمیت است. بنابراین هرگز بخش تاثیرگذار هندسه را دست کم نگیرید.

برای مطالعه آزمون یوس لازم است به مباحث هر سه بخش آن آگاهی داشته باشید. دانشگاه های مختلف ترکیه مباحث و سر فصل های هر سه بخش این آزمون را تعیین و اعلام می کنند. این مباحث برای دانشگاه های مختلف می تواند مقداری متفاوت باشد.

برای مثال سرفصل ها و محدوده سوالات هندسه آزمون یوس برای دو دانشگاه اگه و استانبول در سال ۲۰۲۰ به صورت زیر بود:

مباحث هندسه آزمون یوس دانشگاه اگه ۲۰۲۰

▪ مثلث

▪ نیم ساز و میانه در مثلث

▪ چهار ضلعی

▪ مخروط و …

مباحث هندسه آزمون یوس دانشگاه استانبول ۲۰۲۰

▪ دایره

▪ مثلث

▪ مربع

▪ مستطیل

▪ متوازی الاضلاع

▪ ذوزنقه

▪ مخروط

▪ چند ضلعی

برای این که بتوانید برای آزمون های یوس دانشگاه های مختلف آماده شوید لازم است به مباحث هندسه آزمون یوس به صورت کامل آگاهی داشته باشید. در ادامه مباحث هندسه آزمون یوس را به صورت جامع به شما معرفی خواهیم کرد.

مباحث هندسه آزمون یوس

مباحث جامع هندسه آزمون یوس (YOS)

برای موفقیت در بخش هندسه آزمون یوس لازم است از محدوده کلی سوالات اطلاع داشته باشید. به ویژه اگر قصد دارید در آزمون YOS بیش از یک دانشگاه شرکت کنید آگاهی از مباحث دو چندان اهمیت می یابد. با آگاهی از این مباحث می توانید دانش خود را در همه زمینه ها تقویت کنید و بخش هندسه آزمون یوس را با موفقیت پشت سر بگذارید.

 اگر بخواهیم مباحث هندسه آزمون یوس را به صورت جامع به شما معرفی کنیم این بخش از آزمون یوس می تواند شامل مباحث زیر باشد: (مباحث هندسه زیر توسط مهندس سپهر اشتری˓ مدرس هندسه یوس کلاس های آمادگی آزمون یوس یونی لند تهیه و تنظیم شده است)

▪ زاویه (خطوط موازی و مورب)

▪ چهار ضلعی ها (به طور عمومی و خاص؛ متوازی الاضلاع˓ ذوزنقه˓ مستطیل˓ مربع˓ لوزی و کایت)

▪ چند ضلعی ها (بیش از ۴ ضلع)

▪ دایره

▪ هندسه فضایی

▪ هندسه مختصاتی ( خط˓ صفحه و دایره)

▪ بردارها

برای این که بتوانید دانش هندسه خود را در موارد فوق تقویت کنید لازم است منابع مناسبی در این زمینه را مطالعه کنید. در ادامه منابع اصلی هندسه آزمون یوس را به شما معرفی خواهیم کرد.

منابع هندسه آزمون یوس (YOS)

برای مطالعه مباحث آزمون یوس دو منبع اصلی وجود دارند. این دو منبع به طور خاص برای آموزش هندسه آزمون یوس طراحی شده اند. این دو منبع عبارت اند از:

▪ کتاب هندسه (انتشارات پوزا)

▪ کتاب هندسه (انتشارات متروپل)

البته همان طور که در مقاله منابع آزمون یوس اشاره کردیم تنها مطالعه کتاب برای موفقیت در آزمون یوس ابدا کافی نیست! در برخی موارد ممکن است پیش نیازها رعایت نشده باشند و مطالعه خودخوان موجب دلزدگی و ناامیدی افراد می شود.

بهترین روش آمادگی برای آزمون یوس شرکت در دوره های آمادگی این آزمون است. شرکت در کلاس های آمادگی آزمون یوس یونی لند یکی از گزینه های پیش روی شماست. یونی لند با هدف ارائه آموزش اصولی و مفید و با در اولویت قرار دادن سلامت˓ سرمایه و زمان شما کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند را برگزار می نماید.

از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دوره می توان به ارائه جزوه تالیفی توسط اساتید یوس یونی لند و ارائه مشاوره های لازم در زمینه تحصیل در ترکیه اشاره کرد. برای آشنایی با دیگر ویژگی های این دوره بر روی عنوان کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند کلیک کنید.

همچنین با مراجعه به مقلات دسته اپلای و تحصیل در ترکیه می توانید اطلاعات کاملی پیرامون آزمون یوس و تحصیل در ترکیه به دست آورید.

امیدواریم شما نیز به خانواده یونی لند بپیوندید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

US$26000000

آزمون آزمایشی یوس ۲۰۲۲

See more...

US$200000

آزمون های جامع یوس ۲۰۲۱

See more...

US$3500000

نکته و تست کاتالیزور

See more...

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – هوش

See more...

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – هندسه

See more...

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – ریاضی

See more...

US$200000

آشنایی با ثبت نام آزمون یوس

See more...

US$20800

آزمون های آزمایشی انار تا بهار

See more...

US$12800
کلاس آنلاین هوش یوس

دوره آنلاین یوس – درس هوش

See more...

US$12800
کلاس آنلاین هندسه یوس

دوره آنلاین یوس – درس هندسه

See more...

US$12800
کلاس آنلاین ریاضی یوس

دوره آنلاین یوس – درس ریاضی

See more...


اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

معرفی دانشگاه کاستامونو
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه کاستامونو + شهریه | ۲۰۲۲-۲۰۲۱

نام دانشگاه Kastamonu Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر کاستامونو مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۲-۲۰۲۱ دانشکده اقتصاد و علوم مدیریت: ۲۰۷۰ لیر دانشکده مهندسی و معماری:

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه ارزروم تکنیک
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه ارزروم تکنیک + شهریه | ۲۰۲۲-۲۰۲۱

نام دانشگاه Erzurum Teknik Üniversitesi, ETÜ موقعیت دانشگاه شهر ارزروم مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب دانشکده ادبیات: ۸۵۲۰۰ لیر دانشکده علوم: ۸۵۲۰۰ لیر اقتصاد و

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه اطلس استانبول
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه اطلس استانبول + شهریه | ۲۰۲۲-۲۰۲۱

نام دانشگاه İstanbul Atlas Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر استانبول رنکینگ جهانی تازه تاسیس مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۱ مامایی (ترکی):۷۵۰۰ دلار پرستاری: ۷۵۰۰ دلار

مشاهده متن کامل مقاله

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید