دانشگاه 29 می استانبول (Istanbul 29 Mayis University) که در شهر استانبول، نقطه تلاقی تمدن‌ها تاسیس شده است، در سال 2010 تاسیس شد. هدف این دانشگاه این است که با تحقیقات اصیل به انباشت علمی بشریت کمک کند و محققان و دانشمندان شایسته‌ای را برای دستیابی به این هدف تربیت کند.

دانشکده ادبیات دانشگاه 29 استانبول در سال تحصیلی 2010 فعالیت‌های آموزشی خود را با جذب دانشجویان در رشته‌های فلسفه، تاریخ  و زبان و ادبیات ترکی و کلاس‌های اجباری زبان انگلیسی برای دانشجویان سال تحصیلی 2012-2013 ، آغاز کرد. در سال تحصیلی 2014-2015 رشته‌های روانشناسی، مترجمی و تفسیر انگلیسی و مترجمی عربی آغاز به فعالیت کردند و از همان سال زبان برنامه‌های کارشناسی دانشکده ادبیات تا حدودی (30%) انگلیسی بوده است.

دانشکده علوم دینی و اسلامی بین‌المللی  دانشگاه 29 می استانبول فعالیت آموزشی خود را با جذب دانشجویان به برنامه‌های مطالعات اسلامی و دینی  به زبان عربی (30%) در سال تحصیلی 2011-2012 شروع کرد. این دانشگاه در سال 2013-2012 دانشجویانی را در برنامه بین‌المللی الهیات پذیرش کرد و برای دانشجویانی که در این برنامه پذیرفته شدند، کلاس‌های مقدماتی زبان عربی اجباری برگزار کرد. علاوه بر این، دانشجویانی که در سال 2011-2012 با موفقیت این کلاس‌های مقدماتی را پشت سرگذاشتند، طی یک برنامه سه ماهه به دانشگاه‌های پیشرو در اردن اعزام می‌شدند تا دوره‌های مختلف را به عنوان دانشجوی مهمان بگذرانند و مهارت‌های زبان عربی خود را بهبود ببخشند.

دانشکده علوم اقتصادی و اداری در سال 2013-2014 فعالیت آموزشی را با جذب دانشجویان در برنامه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل که به زبان انگلیسی تدریس می‌شدند، آغاز کرده و دوره‌های اجباری آموزش زبان را نیز برای دانشجویان برگزار کرد. در سال تحصیلی 2014-2015 برنامه‌های اقتصاد، و مددکاری اجتماعی افتتاح شده و اولین دانشجویان در این برنامه‌ها پذیرفته شدند.

دانشگاه 29 می استانبول با به اشتراک گذاشتن محیطی مشابه با یک مرکز تحقیقاتی (ISAM) که در سراسر جهان در زمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی مشهور است، پیشرفت علمی خود را تا به امروز  حفظ کرده است. قرار گرفتن در یک مرکز علمی که تحقیقات و انتشارات علمی مهمی در آن انجام شده است، جلسات علمی برگزار شده و فعالیت‌های فرهنگی در به طول یک ربع قرن انجام شده است، از نکات مهمی است که تمایز این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دیگر را نشان می‌دهد.

آشنایی-با-دانشگاه-29-می-استانبول

دانشگاه 29 می استانبول یک پردیس بزرگ و آرام در مرکز شهر را به دانشجویان ارائه می‌دهد که طبیعت آن را در آغوش گرفته است. پردیس این دانشگاه در منطقه Baglarbasi Uskudar قرار دارد. این پردیس در مکانی واقع شده است که دسترسی مستقیم به تمام مناطق مرکزی استانبول و همچنین نقاط دیدنی فرهنگی و طبیعی بسیار آسان است، زیرا تنها در چند قدمی پل بیسفر و متروبوس فاصله دارد.

اساتید و دانشجویان دانشگاه 29 می استانبول می‌توانند از امکانات کتابخانه ISAM که در پردیس این دانشگاه واقع شده است، بهره‌مند شوند. این کتابخانه در هفت روز هفته برای اعضای این دانشگاه در دسترس است و مسلما یکی از  بهترین کتابخانه‌های ترکیه در زمینه‌های علوم اجتماعی، به ویژه تاریخ، فلسفه، ادبیات، الهیات و مطالعات دینی است. این دانشگاه در حال حاضر اقدام به تشکیل یک کتابخانه اختصاصی نموده است و حدود 4000 جلد کتاب از حوزه‌های مختلف علوم اجتماعی و انسانی برای این کتابخانه تهیه کرده است.

از آنجایی که دانشگاه 29 می استانبول ارائه دانش لازم برای زندگی و حرفه به فارغ‌التحصیلان خود را به عنوان یک وظیفه می‌داند، همچنین فرصت‌هایی را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا از دوره کارشناسی برای برنامه‌های کارشناسی ارشد، آماده شوند.

زبان آموزش در دانشگاه 29 می استانبول ترکی است.

با این حال، از سال تحصیلی 2011-2012 کلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی با تیمی از اساتید مجرب در دانشکده ادبیات و هنر افتتاح شد. کلاس‌های مقدماتی زبان عربی در دانشکده بین‌المللی اسلام و علوم دینی و همچنین کلاس آمادگی زبان ترکی برای دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌شوند. این دانشکاه برای اینکه دانش آموزان بتوانند از امکانات دانشکده‌های زبان خارجی بهره‌مند شوند، دلگرم کننده‌ترین محیط را برای زبان آموزان ایجاد نموده است.

دانشگاه 29 می استانبول فرصت‌هایی را برای طیف وسیعی از برنامه‌های دو رشته اصلی و جانبی هم در بین دانشکده‌ها و هم در بین گروه‌ها فراهم کرده است. همچنین در برنامه درسی هر رشته، کلاس‌های اختیاری رایگان وجود دارد که دانشجویان را قادر می‌سازد دروس دیگری را انتخاب کنند.

هدف دانشگاه 29 می استانبول این است که با به اشتراک گذاشتن نتایج علمی و تحقیقاتی با بشریت، به یکی از دانشگاه‌های نمونه و پیشرو در تولید علم و زمینه‌های آموزش عالی تبدیل شود.

دانشگاه 29 می استانبول دارای رتبه 158 در سطح ترکیه و رتبه 8382 در سطح جهان است.

این دانشگاه یکی از پویاترین دانشگاه‌های ترکیه در سطح بین‌المللی است و روابط گسترده‌ای را با بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان برقرار کرده است. این دانشگاه همچنین در برنامه‌های تبادل دانشجویی مانند اراسموس عضویت دارد و در سال 2014 جایزه آموزش عالی اروپا را به دلیل فعال بودن در این زمینه دریافت کرد.

دانشکده-های-دانشگاه-29-می-استانبول

دانشکده‌های دانشگاه 29 می استانبول

رشته‌ها

شهریه-رشته-های-دانشگاه-29-می-استانبول

شهریه دانشگاه 29 می استانبول

شهریه تحصیل در دانشگاه 29 می استانبول بر اساس رشته‌ها و مقاطع تحصیلی متفاوت هستند. در این قسمت به مقدار تقریبی به شهریه سالانه تحصیل در برخی از رشته‌های این دانشگاه می‌پردازیم:

شرایط درخواست و اخذ پذیرش

برای اخذ پذیرش در دانشگاه 29 می استانبول لازم است در یکی از آزمون‌های ورودی (YOS، SAT) شرکت کنید و نمره قبولی را با توجه به رشته مورد نظر کسب کنید. یکی دیگر از شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه، ارائه مدرک مهارت زبان ترکی یا انگلیسی است. در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید درخواست خود را به همراه مدارک لازم در وبسایت رسمی این دانشگاه به آدرس 29mayis.edu.tr ارسال کنید.

شهریه-رشته-های-دانشگاه-29-می-استانبول

مدارک لازم

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه 29 می عبارتند از:

تحصیل در دانشگاه 29 می استانبول

در دانشگاه 29 می استانبول دانشجویان زیادی با فرهنگ و عقاید مختلفی در کنار هم مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای تمامی شرایط ایده‌آل برای ادامه تحصیل دانشجویان است. این دانشگا همواره در تلاش است تا با ارتقاء سطح کیفیت خدمات آموزشی و تحقیقاتی خود به یکی از بهترین دانشگاه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی تبدیل شود. دانشگاه 29 می استانبول به عنوان مرکزی علمی، میزبان جلسات علمی و فعالیت‌های فرهنگی متعددی است و به‌عنوان انتخابی عالی برای تحصیل شناخته می‌شود. کیفیت آموزش در این دانشگاه از سطح بالایی برخوردار است به طوری که می‌توان گفت برخی از برنامه‌های آموزشی این دانشگاه در نتیجه سال‌ها تجربه در زمینه‌های مرتبط ارائه می‌شود و باعث ایجاد یک رویکرد آموزشی بی‌نقص و با کیفیت می‌شود. امید است با مطالعه این مقاله گامی در جهت هدایت شما در زمینه تحصیل در ترکیه برداشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *