دانشگاه گدیک (Gedik University) یک دانشگاه خصوصی است که در منقطه کارتال در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. این دانشگاه در سال 1994 توسط بنیاد گدیک که به واسطه تلاش‌های آموزشی خود شناخته شده است، تاسیس شد. هدف دانشگاه گدیک تربیت دانشجویانی برای مشاغل تجاری و علمی در سطوح بالا است.  این دانشگاه همچنین انواع فعالیت‌های تحصیلی، تفریحی و فرهنگی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. دانشگاه گدیک در 6 دانشکده و 2 مدرسه حرفه‌ای خود بیش از 200 برنامه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. زبان اصلی آموزش در این دانشگاه ترکی است.

دانشگاه گدیک دانشگاه در بین دانشگاه‌های ترکیه در رتبه 144 و در بین دانشگاه‌های جهان در رتبه 7542 قرار دارد.

چشم انداز دانشگاه گدیک تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی نوآور، تفاوت‌آفرین، ارزش‌آفرین و کمال‌گرا است که افرادی را آموزش می‌دهد که می‌توانند آینده را با کادر آموزشی برجسته و برنامه‌های آموزشی پایدار شکل دهند.

ماموریت این دانشگاه تبدیل شدن به یک مرکز آموزشی و پژوهشی است که بتواند با بهره‌گیری از دانش علمی در یکپارچه شدن انسان، طبیعت و فناوری ارزش‌های جهانی تولید کند.

دانشگاه گدیک با عضویت در برنامه‌های تبادل دانشجویی مانند اراسموس و فارابی امکان تحصیل دانشجویان در بهترین دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی طرف قرارداد با این دانشگاه را فراهم می‌کند. این دانشگاه همچنین با بسیاری از دانشگاه‌های جهان همکاری‌های بین‌المللی دارد.

پردیس دانشگاه گدیک تمامی امکانات موردنیاز برای بهبود رشد تحصیلی و اجتماعی دانشجویان از جمله شرایط کلاسی آرام و مدرن، آزمایشگاه‌های پیشرفته، مراکز ورزشی و… را فراهم می‌کند.

مرکز راهنمایی و مشاوره شغلی دانشگاه گدیک برای ارائه کمک به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با انوع حمایت‌ها به دانشجویان خدمت می‌کند.

دانشگده-های-دانشگاه-گدیک

دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه گدیک

دانشکده هنرهای زیبا و معماری

دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده حقوق

دانشکده علوم ورزشی

مدرسه زبان‌های خارجه

معرفی-رشته-های-دانشگاه-گدیک

گرایش‌های کارشناسی ارشد دانشگاه گدیک

دکتری

شهریه-رشته-های-دانشگاه-گدیک

شهریه دانشگاه گدیک

هزینه تحصیل در دانشگاه گدیک بسته به برنامه و مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) متفاوت است. به طور معمول شهریه‌ها از 3000 تا 6000 دلار متغیر است. شهریه تحصیل در این دانشگاه به صرفه‌تر از دیگر دانشگاه‌های خصوصی استانبول می‌باشد. به طور کلی هزینه تحصیل در هر سال تحصیلی در این دانشگاه به شرح زیر است:

درخواست و اخذ پذیرش

دانشگاه گدیک به طور سالانه پذیرای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف است. این دانشگاه دارای خطی مشی پذیرش دانشجویان بر اساس آزمون‌های ورودی مانند YOS  و SAT است. دانشجویانی که دانشگاه گدیک را در لیست خود دارند باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره مورد قبول دانشگاه را کسب کنند. از آنجایی که زبان آموزش در این دانشگاه ترکی است، ارائه مدرک زبان ترکی برای ثبت نام الزامی است. این دانشگاه با توجه به شرایط مالی و تحصیلی دانشجویان بورسیه‌های مختلفی را در نظر گرفته است.

مدارک-لازم-جهت-ثبت-نام-در-دانشگاه-گدیک

مدارک لازم

اگر فرم درخواست آنلاین شما از طرف دانشگاه گدیک پذیرفته شد، نامه پذیرش موقت را از سمت دانشگاه دریافت خواهید کرد. در این صورت باید به سفارت خانه ترکیه در ایران مراجعه کرده و مراحل لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی خود را طی کنید. سپس به صورت حضوری به اداره ثبت نام دانشجویان در دانشگاه مراجعه کرده و مدارک زیر را ارائه دهید:

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت رسمی دانشگاه گدیک به آدرس gedik.edu.tr  مراجعه کنید.

تحصیل در دانشگاه گدیک

دانشگاه گدیک استانبول با ساختار جوان و پویا یکی از دانشگاه‌های برتر استانبول است. این دانشگاه از آگاهی و تجربه خود برای تبدیل علم و فناوری به عمل استفاده می‌کند. اگر رویای تحصیل در ترکیه را دارید، دانشگاه گدیک می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. فضای مدرن این دانشگاه با امکانات آموزشی و رفاهی متعددی که برای دانشجویان فراهم نموده است، این دانشگاه را به یکی از دانشگاه‌های مطرح در سطح استانبول تبدیل کرده است. در این مقاله به معرفی دانشگاه گدیک استانبول پرداختیم. امید است مطالب فوق به شما کمک کرده باشد.