021-91305905

دانشگاه عزت بایسال (BAIB) در منطقه بولو در شمال غربی ترکیه واقع شده است که در تاریخ 3 جولای 1992 تاسیس شد. این منطقه بین دو شهر استانبول و آنکارا قرار دارد. دانشگاه عزت بایسال از این تاریخ تا کنون به سرعت درحال توسعه بوده است و دارای پردیس‌هایی در مرکز شهر بولو و پنج ناحیه دیگر آن (گرده، منگن، مودورنو، ینیچاگا و سبن) است. پردیس عزت بایسال که پردیس مرکزی این دانشگاه است، در گولکوی، و در 8 کیلومتری مرکز شهر بولو با زیبایی طبیعی منحصر به فردی واقع شده است. اگر شما هم قصد تحصیل در ترکیه را دارید، این مقاله در انتخاب مسیر درست به شما کمک خواهد کرد.

در حال حاضر 17 دانشکده، 4 موسسه، 6 مدرسه، 8 هنرستان و 19 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه عزت بایسال وجود دارد. 1358 کادر آموزشی و 789 کادر اداری شاغل در این واحدهای دانشگاهی مفتخرند که در محیط آموزشی با کیفیت و امروزی را به حدود 33000 دانشجو ارائه دهند.

دانشگاه عزت بایسال یک دانشگاه دولتی است که توسط یکی از بزرگترین خیرین ترکیه، عزت بایسال تاسیس شده است. درحالی که 100 درصد بودجه این دانشگاه از سمت دولت تامین نمی‌شود، این دانشگاه توسط بنیاد خیریه عزت بایسال حمایت مالی و پشتیبانی می‌شود. دانشگاه عزت بایسال با ساختار فیزیکی عالی و زیرساخت‌های تکنولوژیکی برتر با امکانات و تجهیزات سرمایه‌گذاری بالغ بر 262 میلیون لیر، در سال 2010 توسط بنیاد عزت بایسال و تخصیص دولتی دست یافته است. این بنیاد نه تنها از دستاوردهای بین‌المللی دانشگاهیان حمایت می‌کند، بلکه به دانشجویان موفق بورسیه تحصیلی ارائه می‌کند. این دانشگاه با اولویت بندی علم در استانداردهای بین‌المللی، به نیازهای ملی و محلی در آموزش و پرورش اهمیت زیادی می‌دهد.

آشنایی-با-دانشگاه-عزت-بایسال

دانشگاه عزت بایسال، برای اجرای دستورالعمل «فرا رفتن از سطح تمدن» بنیانگذار جمهوری ترکیه، مصطفی کمال آتاتورک، قصد دارد سریع‌ترین دانشگاه در حال رشد باشد. برای این مظور این دانشگاه که تحقق تولید علمی با کیفیت بین‌المللی را در اولویت قرار می‌دهد، توجه به نیازهای ملی و محلی را در فرایند آموزش و پرورش مدنظر قرار داده است.

درحالی که دانشگاه BAIB درحال آماده سازی یک محیط تحقیقاتی بین‌المللی است که از پیشرفت‌های علمی و فناوری پیروی می‌کند، به طور مداوم ساختار خود را تجدید می‌کند تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه بهترین استفاده را از این محیط خواهند برد. به این ترتیب دانشگاه عزت بایسال از زمان تاسیس خود فاصله زیادی گرفته است و از آن زمان تا به امروز به یکی از سریع رشد ترین دانشگاه‌های ترکیه تبدیل شده است.

پردیس‌های دانشگاه BAIB

دانشگاه عزت بایسال دارای یک پردیس اصلی بزرگ و زیبا است که کاملا مجهز به امکانات روز دنیا است. این پردیس در خارخ از شهر بولو، در مناطقی سرسبز، جنگلی و زیبای شمال غربی ترکیه واقع شده است. این پردیس دارای زیرساخت‌های هنری است و دارای آزمایشگاه‌های کامپیوتر، سالن هنر، باشگاه ورزش و جوانان، تئاتر، مراکز فرهنگی، استخر، کافه، باشگاه ورزشی، کافه تریا و دفتر روابط بین‌المللی است.

کتابخانه این دانشگاه بسیار بزرگ و مجهز به سیستم دیجیتال و آخرین نسخه کتاب‌ها، پایگاه‌های الکترونیکی، اسناد، مجلات و مقالات می‌باشد.

رتبه دانشگاه عزت بایسال

دانشگاه عزت بایسال یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است. بر اساس رتبه بندی دانشگاه‌های جهان، این دانشگاه در بین 60 دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد. دانشگاه عزت بایسال دارای نرخ پذیرش 10 الی 20 درصدی است و دارای روش پذیرش انتخابی است. این دانشگاه تاکنون مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران قرار نگرفته است.

مزایای تحصیل در دانشگاه عزت بایسال

دانشگاه عزت بایسال می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای افرادی باشد که می‌خواهند در مکانی آرام و خارج از شلوغی شهرهای بزرگ تحصیل کنند. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است که رشته‌های تحصیلی زیادی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. ارائه دروس به زبان انگلیسی و همچنین دروس ترکی و عربی، این دانشگاه را به مکانی تبدیل می‌کند که دانشجویان آن می‌توانند در مقیاس ملی و بین‌المللی سریع‌تر پیشرفت کنند. از آنجایی که این دانشگاه در خارج از شهر واقع شده است، همه دانشجویان به ویژه دانشجویانی که در خوابگاه‌های پردیس اصلی اقامت می‌کنند، می‌توانند از زیبایی‌های طبیعی ترکیه لذت ببرند.

زندگی-دانشجویی-در-دانشگاه-عزت-بایسال

زندگی دانشجویی

دانشجویان قرار است در دانشگاه عزت بایسال و شهر بولو تجربیات منحصر به فردی داشته باشند. اولین و بهترین این تجربه‌ها لذت از طبیعت است. از زیبایی‌های طبیعی این منطقه می‌توان به جنگل‌ها، دریاچه‌ها، تپه‌ها و کوه‌ها در سراسر این کشور اشاره کرد که دانشجویان می‌توانند در کنار تحصیل از این لذت برخوردار شوند. دانشگاه عزت بایسال طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها را نیز به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. حدود 90 درصد از باشگاه‌های دانشجویی در این دانشگاه فعال هستند. این باشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف و متناسب با نیازها و خواسته‌های همه دانشجویان فعالیت می‌کنند.

تعداد 23 امکانات ورزشی در پردیس اصلی وجود دارد که شامل باشگاه‌های چند منظوره سرپوشیده برای ژیمناستیک، ایروبیک، صخره نوردی، بسکتبال، والیبال و بسیاری از ورزش‌های دیگر می‌باشد. همچنین 4 مرکز ورزشی در فضای باز برای بسکتبال، تنیس و فوتبال وجود دارد. علاوه بر این، حدود 10 تیم ورزشی در دانشگاه وجود دارند که دانشجویان می‌توانند بخشی آن‌ها باشند و با سایر دانشجویان و دانشگاه‌ها به رقابت بپردازند. دانشگاه عزت بایسال فرصت‌های زیادی را برای رویدادهای اجتماعی و فرهنگی در دو سالن اصلی فرهنگی دانشگاه، سالن آبی و سالن صورتی ارائه می‌دهد.

شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز

مانند بسیاری دیگر از موسسات آموزش عالی ترکیه، پذیرش در دانشگاه عزت بایسال به نتایج آزمون YOS و یا هر نوع دیگری از آزمون‌های بین‌المللی نیاز دارد.

آزمون-های-مورد-تایید-دانشگاه-عزت-بایسال

دانشجویان همچنین باید وبسایت دانشگاه را برای اطلاع دقیق از شرایط زبان برنامه مورد نظر بررسی کنند، زیرا برخی از برنامه‌ها به زبان‌های انگلیسی و ترکی و برخی تنها به زبان ترکی ارائه می‌شوند. دانشجویانی که هیچگونه نتایج آزمون‌های مهارت زبانی ندارند موظف به گذراندن دوره‌های زبان در دانشگاه هستند. هزینه‌های تحصیل برای هر برنامه متفاوت است و دانشجویان باید برای اطلاعات بیشتر به وبسایت دانشگاه به آدرس ibu.edu.tr مراجعه کنند.

مدارک موردنیاز

دانشکده‌ها

دانشکده-های-دانشگاه-عزت-بایسال

دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی در سال 1997 تاسیس شد و برنامه‌های مختلفی در زمینه بهداشت و پزشکی ارائه می‌دهد. این دانشکده یکی از بهترین دانشکده‌های دانشگاه عزت بایسال و یکی از 50 دانشکده پزشکی برتر ترکیه است. هدف این دانشکده، آموزش پزشکانی است که در تشخیص، درمان و همچنین ارتباط با بیمار مهارت کافی داشته باشند. این دانشکده قصد دارد یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی ترکیه باشد و در سال‌های پیشرفت چشمگیری داشته است.

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده دندانپزشکی یکی از دانشکده‌های تازه تاسیس در دانشگاه عزت بایسال است که قرار است دندانپزشکان با کیفیتی را در ترکیه آموزش دهد. این دانشکده در سال 2010 تاسیس شد و از آن زمان تا کنون به سرعت درحال توسعه است.

دانشکده تعلیم و تربیت

دانشگاه تعلیم و تربیت، دانشکده‌ای است که قدمت آن از خود دانشگاه عزت بایسال بیشتر است. این دانشکده در سال 1914 به عنوان مدرسه تربیت معلم تاسیس شد و بعدها به دانشگاه عزت بایسال متصل شد. هدف این دانشکده تربیت مربیانی خلاق است که به پیشرفت ادامه دهند و به توسعه کشور در سطح بین‌المللی کمک کنند.

سایر دانشکده‌ها

موسسات

رشته‌های تحصیلی

دانشگاه عزت بایسال امکان تحصیل در طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است که برخی از این رشته‌ها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد عبارتند از:

معرفی-رشته-های-دانشگاه-عزت-بایسال

رشته‌های مقطع دکتری و تحصیلات تکمیلی

رشته-های-مقاطع-تحصیلی-در-دانشگاه-عزت-بایسال

چرا دانشگاه عزت بایسال؟

این دانشگاه یک دانشگاه جوان در میان بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است که در شهر بولو، شهری بین دو شهر بزرگ ترکیه و آنکارا قرار دارد.

انتخاب-دانشگاه-عزت-بایسال

دانشجویان این دانشگاه استانداردهای آموزشی بالا و زندگی آزام در طبیعت را همزمان تجربه خواهند کرد. وضعیت دانشگاه و کیفیت آموزش دو عامل مهمی است که همه در مراکز آموزش عالی به دنبال آن هستند.

تحصیل در دانشگاه عزت بایسال

امروزه کشور ترکیه به یکی از مقاصد تحصیلی دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. این کشور با داشتن آب و هوایی مطلوب، فرهنگ غنی، مردمان خونگرم، آموزش با کیفیت و امکانات رفاهی عالی یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت و تحصیل است. دانشگاه‌های کشور ترکیه از اعتبار جهانی برخوردارند و دارای آموزش باکیفیت، اساتید مجرب و سیستم آموزشی یکپارچه جهانی هستند. مدارک اعطایی دانشگاه‌های کشور ترکیه در بسیاری از کشورهای جهان مورد قبول و دارای اعتبار هستند. در این مقاله به معرفی دانشگاه عزت بایسال که یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه است پرداختیم. این دانشگاه با ارائه آموزش با کیفیت و امکانات با کیفیت جهانی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *