021-91305905

دانشگاه بینگول (bingol university) یک دانشگاه دولتی است که به عنوان یک نیروی جدید برای کمک به آموزش عالی در ترکیه، در سال 2007 در شهر بینگول ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه در آغاز دارای 3 دانشکده، 2 موسسه و 2 مدرسه حرفه‌ای بود. با گذشت زمان این دانشگاه به 8 دانشکده، 5 مدرسه حرفه‌ای و 4 موسسه تحقیقاتی توسعه یافت. همچنین دانشکده زبان‌های خارجه و علوم بهداشتی در این دانشگاه تاسیس شد. این دانشگاه مدارک معتبری را در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد.

بدیهی است که این دانشگاه در تلاش بوده است تا به یکی از پویاترین، پیشرفته‌ترین و موفق‌ترین موسسات آموزشی در ترکیه تبدیل شود. این دانشگاه درحال حاضر در مجموع دارای 186 رشته و  بالغ بر 15090 دانشجو است که شامل 82 رشته کاردانی، 52 رشته کارشناسی، 40 رشته کارشناسی ارشد و 12 رشته دکتری می‌باشد.

دانشگاه بینگول با هدف استانداردهای بالا در تحقیقات علمی، تلاش می‌کند تا روابط قوی با مردمی که به آن‌ها خدمت می‌کند، برقرار کند. این دانشگاه به مسئولیت‌های اجتماعی خود واقف است، بنابراین هماهنگ با ارزش‌های جامعه عمل می‌کند. دانشگاه بینگول با استفاده از ابزارهای پایدار افزایش تولید با تمرکز بر سرمایه انسانی، از منابع منطقه‌ای به نحوه مطلوب استفاده می‌کند. در مجموع، این دانشگاه در پیگیری اهداف خود از اصول علمی پیروی می‌کند تا بتواند در ارائه آموزش عالی در موقعیت پیشرو قرار گیرد.

در چارچوب اصول علمی، دانشگاه بینگول تلاش می‌کند تا به شکل‌گیری یک جامعه ایده‌آل کمک کند، و تلاش می‌کند تا نسلی را پرورش دهد که دائما سوال و تحقیق کنند، معتقد به تغییر و توسعه مستمر است و با جوامعی که به آن‌ها خدمت می‌کند بدون از دست دادن احساس خود به‌عنوان محقق و دانشمند، همکاری می‌کنند.

دانشگاه بینگول در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه در رتبه 115 و در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه 5070  قرار دارد. لازم به ذکر است که این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نمی‌باشد.

دانشگاه بینگول به عنوان دانشگاهی تخصصی که در آن طبیعت با فناوری روبرو می‌شود، با استفاده از اطلاعات و فناوری روز در زمینه آموزش، تحقیق و توسعه در استانداردهای ملی و بین‌المللی توانسته است در مدت کوتاهی توجهات را به خود جلب کند.

پردیس و امکانات

پردیس دانشگاه بینگول به‌عنوان یک پردیس مسکونی پررونق، بستری برای طیف گسترده‌ای از گزینه‌های تفریحی است و امکانات زیادی را برای ارائه به دانشجویان فراهم می‌کند.  پردیس دانشگاه بینگول واقع در مرکز شهر بینگول، دارای مساحت 1371289 متر مربع است. در پردیس مرکزی این دانشگاه، که فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی انجام می‌شود، یک کتابخانه مدرن که 24 ساخته به روی دانشجویان باز است؛ یک مجموعه ورزشی با زمین‌های فوتبال و بسکتبال؛ یک سالن ورزشی سرپوشیده؛ کارگاه، کلاس‌های درس و یک مرکز کنگره برای میزبانی فعالیت‌های علمی و هنری، کنسرت و نمایشگاه است، قرار دارد. این پردیس همچنین دارای یک سالن غذاخوری مدرن و کافه تریا است.

نمایی-از-کتابخانه-دانشگاه-بینگول

کتابخانه دانشگاه بینگول اساسا برای جستجو و تحقیقات آکادمیک در نظر گرفته شده است و این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند کخ در تمامی زمینه‌ها تحقیق کنند و کتاب‌ها را به رایگان به امانت بگیرند. این کتابخانه که در ساختمانی مدرن واقع شده است، از هزاران منبع و کتاب تشکیل شده است و در مجموعه وسیعی از بررسی‌های الکترونیکی و پایگاه‌های داده مشترک قرار دارد.

این دانشگاه دارای 6 آزمایشگاه کامپیوتر مدرن و کاملا مجهز می‌باشد. دانشجویان این فرصت را دارند که اطلاعات نظری خود را در این آزمایشگاه‌ها تمرین کنند. همچنین در پردیس دانشگاه آزمایشگاه کامپیوتر و کافی‌نت برای استفاده دانشجویان در اوقات فراغت وجود دارد.

هتل و امکانات حرارتی دانشگاه بینگول منبعی برای جذب بازدیدکنندگان است. یک هتل 36 تخته که در مجموع دارای 6 استخر سرپوشیده شامل 2 استخر حرارتی برای مردان و زنان، 2 استخر عادی و 2 استخر برای مصارف درمانی وجود دارد. این مرکز که از 2 حمام ترکی، 2 سونا، یک رستوران و اتاق‌های ماساژ تشکیل شده است، از چشم انداز بسیار مدرنی برخوردار است. تمامی سیستم‌های این تاسیسات از طریق کامپیوتر و با برنامه‌های اتوماسیون کنترل می‌شوند. علاوه بر این، از این امکانات به عنوان منطقه تمرین برای دانشجویانی که در رشته‌های فیزیوتراپی و گردشگری و هتل‌داری تحصیل می‌کنند، استفاده می‌شود.

دانشگاه بینگول میزبان بسیاری از رویدادهای فرهنگی مانند کنسرت‌ها، سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها و… است و در نتیجه دانشجویان می‌توانند از میان بسیاری از فعالیت‌ها برای بهبود توانایی‌های اجتماعی و گسترش دیدگاه‌های خود انتخاب کنند. علاوه بر این، دانشگاه بینگول طیف عظیمی از فعالیت‌های ورزشی، سازمان‌های دانشجویی و نمایش‌ها را ارائه می‌کند که همه این‌ها به فعال و سرزنده نگه داشتن دانشجویان در طول دوره تحصیل کمک می‌کند.

پردیس پر جنب و جوش دانشگاه بینگول در مرکز شهر واقع شده است. حمل و نقل به محوطه داشگاه با اتوبوس تامین می‌شوند. از مرکز شهر تا محوطه دانشگاه با این اتوبوس‌ها 5 دقیقه طول می‌کشد . فاصله پردیس دانشگاه تا فرودگاه بینگول حدود 12 دقیقه است.

دانشجویان هیچگونه مشکلی درمورد اسکان نخواهند داشت. دانشجویان در خوابگاه‌های موسسه اعتباری و خوابگاهی اقامت می‌کنند و می‌توانند از خوابگاه‌های خصوصی نیز بهره‌مند شوند. علاوه بر این، خانه‌های زیادی برای اجاره در بینگول وجود دارد.

در سالن غذاخوری که در پردیس دانشگاه قرار دارد، طیف گسترده‌ای از غذاها تحت کنترل متخصصان تغذیه ارائه می‌شود. مکان‌های غذاخوری مختلفی در پردیس دانشگاه وجود دارد و دانشجویان می‌توانند از وعده‌های صبحانه، ناهار و شام بهره‌مند شوند.

دانشگاه بینگول مراقبت‌های بهداشتی اولیه را به دانشجویان ارائه می‌دهد. تمام خدمات پزشکی برای کارکنان و دانشجویان دانشگاه رایگان است. به منظور بهره‌مندی از کمک‌های بهداشتی و درمانی، به دانشجویان بین‌المللی اکیدا توصیه می‌شود که قبل از ورود به کشور ترکیه، یک پوشش بیمه بهداشتی بین‌المللی داشته باشند.

دانشکده-های-دانشگاه-بینگول

دانشکده‌ها

موسسات

مدارس

مدارس حرفه‌ای

معرفی-رشته-های-دانشگاه-بینگول

رشته‌ها

شهریه-دانشگاه-بینگول

شهریه دانشگاه بینگول

با وجود این امر که دانشگاه بینگول یک دانشگاه دولتی است؛ اما نسبت به دیگر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه شهریه کمتری دریافت می‌کند. در زیر به شهریه برخی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه اشاره می‌کنیم:

شرایط درخواست و اخذ پذیرش

دانشگاه بینگول هرساله پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی در تمامی مقاطع تحصیلی می‌باشد. طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه ارائه می‌شود. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی است. بنابراین دانشجویان ملزم به ارائه مدرک مهارت زبانی معتبر در هنگام درخواست هستند. دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون‌های ورودی مانند YOS و SAT شرکت کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت این دانشگاه به آدرس bingol.edu.tr  مراجعه کنید.

مدارک لازم برای ثبت‌ نام

نمایی-زیبا-از-دانشگاه-بینگول

تحصیل در دانشگاه بینگول

تحصیل در کشوری مانند ترکیه با شرایط و امکانات عالی رویای هر دانشجویی است. دانشگاه بینگول ترکیه از جمله دانشگاه‌های معتبر در این کشور است. در این مقاله به معرفی تاریخچه، نحوه پذیرش، رشته‌ها، رتبه و امکانات دیگر دانشگاه بینگول پرداختیم. اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید، این دانشگاه را در لیست خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *