دانشگاه بالیکسیر (Balıkesir University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه، دانشگاه بالیکسیر است. این دانشگاه سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می‌کند.

دانشگاه بالکسیر در سال 1992 و در شهری کوچک در ترکیه به نام بالکسیر تأسیس شده است. این دانشگاه شعار خود را مدرن بودن در آموزش و علم و هنر قرار داده است. بنابرین این امکان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تا در قالب برنامه‌های تبادل دانشجویی مثل فارابی، مولانا، اراسموس و …شرکت کنند و تحصیلات خودشان را در بهترین داشگاه های آمریکایی و اروپایی ادامه دهند. اگر شما هم قصد تحصیل در ترکیه را دارید، این مقاله در همین راستا شما را راهنمایی می کند.

دانشگاه بالیکسیر (Balıkesir University) به خاطر کیفیت آموزشی عالی خود، بورسیه‌های تحصیلی و امکانات متنوع و گوناگونی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. اکنون این دانشگاه به یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید شورای عالی ترکیه YOK تبدیل شده است.

آشنایی با دانشگاه بالیکسیر

بالیکسیر ترکیه

بالیکسیرشهری است در استان بالیکسیر که در کشور ترکیه واقع شده است. این شهر درختان زیتون بسیاری دارد و شهری خوش آب و هوا است که هم مرز با دریای مارمارا و اژه است. این شهر زیبا چشم انداز های زیبایی دارد و سواحل دریای مارمارا و اژه را دارا است که به عنوان طبیعت گردی نیز انتخاب خیلی خوبی است و برای گردشگران جذابیت بسیاری دارد.

تحصیل در دانشگاه بالکسیر

دانشگاه بالکسیر در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو پذیرش می‌کند. باید توجه داشته باشید که زبان تحصیلی در این دانشگاه ترکی است.

بنابرین پیش از ورود به این دانشگاه باید زبان ترکی یاد بگیرید و مدرک زبان تومر را به این دانشگاه ارائه دهید. پذیرش دانشجویان بین المللی بر اساس نتایج دو آزمون، یوس ترکیه و آزمون SAT صورت می‌گیرد.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه بالکسیر باید در یکی از این آزمون‌ها شرکت کنند و حداقل نمره لازم آن را کسب کنند. همچنین توجه داشته باید که آزمون SAT از نظر این دانشگاه اعتبار دارد؛ اما اولویت پذیرش دانشجویان بین المللی بر اساس کسب قبولی در آزمون یوس است. حداقل نمره قبولی در آزمون یوس نیز 40 از 100 است.

امکانات و خدمات رفاهی دانگاه بالیکسیر

یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ترکیه، دانشگاه بالیکسیر است. به این دلیل که امکانات آموزشی و رفاهی متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. ما در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تغذیه

برای این که دانشجویان بتوانند یک رژیم غذایی مناسبی داشته باشند، این دانشگاه خدمات ناهار و شام را با قیمتی مقرون به صرفه به دانشجویان ارائه می‌دهد.

اتاق مطالعه دانشگاه بالیکسیر

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه بالیکسیر از تعداد زیادی کتاب و مجلات الکترونیک و نشریه و … برخوردار است که دانشجویان می‌توانند از آن بهره برند. در سال 2011، کتابخانه مرکزی دانشگاه بالیکسیر ترکیه با استفاده از امکانات ارائه شده توسط فناوری اطلاعات و کتابخانه، خدمات دسترسی به اطلاعات را برای افراد و کاربران کم بینا نیز فراهم کرد.

خدمات بهداشتی

دانشجویان در این دانشگاه خدمات مشاوره‌ای و بهداشتی متعددی در بیمارستان‌ها و واحدهای پزشکی دانشگاه دریافت می‌کنند.

خوابگاه دانشگاه بالیکسیر

خوابگاه

این دانشگاه خوابگاه‌های بسیاری را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. خوابگاه دانشجویی بنیاد BAUN از مهم‌ترین خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه محسوب می‌شود و همچنین موسسه اعتباری (KYK)، در شهر بالیکسیر تمامی امکانات رفاهی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند.

فعالیت‌های ورزشی، هنری، فرهنگی و اجتماعی

در دانشگاه بالیکسیر ترکیه، گروه‌های دانش آموزی بسیاری وجود دارد که برای کمک به رشد دانش آموزان در زمینه اجتماعی و همچنین گذراندن ساعات خارج از وقت مدرسه، برای استراحت و تفریح به علایق مختلف خود وصل می‌شوند. این جوامع در تمام سال تحت نظارت مشاوران دانشگاهی به فعالیتشان ادامه می‌دهند. کار آنها با فعالیت‌های فرهنگی هنری مانند کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، کنفرانس‌ها و مسابقات به اشتراک می‌گذارند. جشنواره‌های بهاری در این دانشگاه برگزار می‌شود که دانشجویان در آن نقش فعالی دارند.

دانشکده‌های دانشگاه بالیکسیر

دانشگاه بالیکسیر ترکیه دارای 9 دانشکده، 10 آموزشگاه، 12 مدرسه حرفه‌ای، 4 موسسه، 17 مرکز تحقیق و توسعه، یک مرکز نمایشگاه و همایش و یک بیمارستان بهداشتی و تحقیقاتی است.

دانشکده ها یدانشگاه بالیکسیر

درحال حاضر حدود 40000 دانشجو در بخش‌های مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشکده علوم وهنر

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده الهیات

دانشکده معماری

دانشکده مهندسی

دانشکده تعلیم و تربیت نکتیبی

دانشکده گردشگری

دانشکده پزشکی

دانشکده بهداشت بالیکسیر

آموزشگاه‌ها

1-هنرستان هاوان

2-آموزشگاه حرفه‌ای برهانیه

3- مدرسه حرفه‌ای آیوالیک

4- مدرسه حرفه‌ای بالیکسیر

5- مدرسه حرفه‌ای دورسانبی

6- مدرسه حرفه‌ای سوسورلوک

7- آموزشگاه حرفه‌ای ساواشتپه

8- آموزشگاه حرفه‌ای ادرمیت

رتبه و رنکینگ دانشگاه بالیکسیر

رتبه و رنکینگ دانشگاه بالیکسیر

سایت و مؤسسات معتبر بسیاری هم چون موسسه THE QS و… در جهان وجود دارد که دانشگاه‌های سراسر دنیا را بر اساس شاخص‌های معینی و پارامترها رتبه بندی می‌کنند. موسسه آموزش عالی بالکسیر با توجه به نوع کیفیت آموزشی، تأثیر و تحقیق نهادی، محیط تدریس دانشگاه، چشم انداز های بین المللی و … رتبه مناسبی در معتبرترین مؤسسات رتبه بندی دنیا کسب کرده است. از جمله رتبه‌های کسب شده این دانشگاه، عبارت‌اند از:

رشته‌های دانشگاه بالیکسیر

دانشگاه بالیکسیر از دانشگاه‌های دولتی معتبر است که رشته‌های متنوع و گوناگونی را ارائه می‌دهد که محبوب‌ترین این رشته‌ها، عبارت‌اند از:

شهریه رشته های دانشگاه بالیکسیر

شهریه دانشگاه بالیکسیر ترکیه

شهریه این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه مقرون به صرفه‌تر می‌باشد. اما میزان شهریه این دانشگاه متناسب با مقطع تحصیلی و رشته دانشجو متغیر است. حهت اطلاع از مبلغ شهریه رشته مورد نظر خود می‌توانید به سایت رسمی دانشگاه بالیکسیر به آدرس http://www.baliksir.edu.tr مراجعه کنید.

مدارک ثبت نام دانشگاه بالیکسیر

متقضیان و کسانی که می‌خواهند در دانشگاه بالیکسیر ترکیه تحصیل کنند باید مدارک لازم را برای ثبت نام در این دانشگاه ارائه دهند. این مدارک به صورت کلی شامل مواردی است که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم:

تحصیل در دانشگاه بالیکسیر

در این مقاله ما به معرفی دانشگاه بالیکسیر ترکیه پرداختیم. این دانشگاه از دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه است که با گرفتن پذیرش آن، تحصیل خود را می‌توانید در یک محیط آموزشی استاندارد با امکانات رفاهی متعدد تجربه کنید. همچنین این دانشگاه کادر آموزشی و اساتید مجرب و توانا را دارا می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *