021-91305905

دوره ی TR YOS | درس ریاضی | جلسه صفر

فهرست مطالب

درس ریاضی دوره ی TR YOS

آزمون TR YOS آزمون جامعی است که با آزمون یوس متفاوت است. این آزمون در سطح بسیار بالا تری برگزار می شود و باید برای آمادگی در آن بیش از 6 ماه وقت صرف کرد. شرکت در این آزمون یوس مرکزی برای افرادی مناسب است که مهارت های خود را از سطحی مشخص بالا تر رسانده اند و یا سال دومی است که قصد دارند در دانشگاه های ترکیه پذیرفته شوند. برای تسلط بیشتر بر این آزمون، بهتر است پیش از شروع شرکت در دوره های آمادگی، دروس پایه را مطالعه کنید و تسلطی نسبی بر آن ها داشته باشید؛ زیرا سوالات TR YOS در مقایسه با سایر آزمون های ورودی نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد. در این نوشته قصد داریم علاوه بر ذکر نکاتی درمورد این آزمون، منابع درس ریاضی دوره ی TR YOS را مورد بررسی قرار دهیم.

نکات کلی و مهم آزمون TR YOS

موفقیت در این آزمون را تنها تسلط بر منابع تضمین نمی کند؛ بلکه باید نکاتی را که در نظر گرفتنشان تاثیرات قابل توجهی بر نتیجه نهایی می گذارد، بیاموزید. در ادامه، این نکات را که بر اساس تجربه دانش آموزان و معلمان به دست آمده اند، در مواردی مجزا توضیح می دهیم:

  • مشاهده گر نباشید!

بسیاری از داوطلبان تصور می کنند که تنها با دیدن ویدئو های ضبط شده دوره های مختلف یا شرکت در کلاس های آنلاین، تمام مطالب را فرا می گیرند و می توانند دانسته های خود را به آسانی در آزمون یوس مرکزی پیاده کنند. این در حالی است که در بیشتر موارد پس از آزمون متوجه می شوند که با وجود این که بر آن مبحث تسلط داشته اند، نتوانسته اند سوالات را به درستی حل کنند. این مشکل از آنجا ناشی می شود که در عمل تست های زیادی را حل نکرده اند.

توصیه ما این است که تا جایی که می توانید تمرینات مختلف حل کنید. حل سوالات، هر چقدر هم ساده باشد، باعث می شود با روش های حل تست آشنا شوید و تا جای ممکن از مرتکب شدن به اشتباهات کوچک در جلسه ی آزمون بکاهید.

  • مدیریت زمان را فراموش نکنید.

این نکته را می توان در ادامه ی مورد پیشین بررسی کرد. حل سوالات فراوان به مرور موجب می شود بتوانید زمان لازم را برای حل هر سوال، دریابید و زمان بندی صحیحی داشته باشید. مدیریت زمان تنها با تجربه به دست می آید و اهمیت آن را در کسب نتیجه دلخواه از آزمون TR YOS نمی توان نادیده گرفت.

  • بر کتاب های متروپل و پوزا مسلط شوید.

نکته بسیار مهمی که هنگام انتخاب منابع دروس ریاضی و دیگر درس های این آزمون باید به خاطر داشته باشید این است که کتاب های مطرح متروپل و پوزا بینش تقریبا کاملی از سوالات در اختیارتان قرار می دهند؛ اما به هیچ عنوان کافی نیستند. از سبک سوالات این کتاب ها در TR YOS حتما سوالاتی پرسیده می شود؛ اما این به این معنا نیست که از خواندن منابع دیگر بی نیاز می شوید. پیشنهاد ما این است که ابتدا بر یکی از این کتاب ها ( یا هر دوی آن ها) به طور کامل مسلط شوید سپس به سراغ کتاب های سطح بالا تر بروید. هر چقدر کتاب های بیشتری مطالعه کنید، در این آزمون موفق تر خواهید بود.

  • اضطراب خود را مدیریت کنید.

از تجربه شکست های پیشینتان در آزمون های کنکور ایران یا ترکیه درس بگیرید و از آن ها عبور کنید. اجازه ندهید تجربیات منفی تان بر زحماتی که در حال حاضر برای این آزمون می کشید، تاثیر بگذارند. آمادگی برای این آزمون از نظر روحی و روانی بسیار حائز اهمیت است.

  • اهمیت انتخاب رشته را نادیده نگیرید.

انتخاب و شرکت در دوره های موسسات معتبر به خودی خود اهمیت بالایی دارد. اهمیت آن هنگام انتخاب رشته خود را بیشتر نشان می دهد. از انتخاب موسساتی که برایتان انتخاب رشته نمی کنند، بپرهیزید. موسسه یونی لند با سابقه چندین ساله در حوزه آزمون های یوس و تی آر یوس برای انتخاب رشته از نیرو های انسانی مجرب استفاده می کند. این نیرو های انسانی به خوبی آموزش دیده اند و با دقت کافی این کار را انجام می دهند.

دوره ی TR YOS | درس ریاضی | جلسه صفر

منابع آموزشی درس ریاضی آزمون TR YOS

به طور کلی این که از چه منابعی برای پاسخ به سوالات این آزمون بهره می برید، کاملا به خودتان وابسته است. در ادامه مسائلی را در این زمینه مطرح می کنیم تا با توجه به آن ها تصمیمات بهتری بگیرید.

به طور کلی سوالات آزمون های دانشگاه های ترکیه به دو بخش تقسیم می شود. برخی از دانشگاه ها مانند استانبول و آتاتورک در آزمون هایشان به نوعی سوال مطرح می کنند که با تسلط کافی بر منابع و رعایت روش های گفته شده در دوره ها می توان از پس آن ها برآمد. اما 20 تا 30 درصد دانشگاه ها هستند که نمی توان به سوالاتشان پاسخ صحیح داد.

برای پاسخ به سوالات ریاضی یوس در نظر داشته باشید که سوالات منابعی مانند TYT و AYT مبتنی بر متن اند. به این معنا که صورت سوال متن های طولانی ای است که گاهی غیر ضروری می نماید. برای این که بتوانید در آزمون تمام دانشگاه ها حتی 20 تا 30 درصدِ گفته شده موفق شوید، بهتر است به سوالات این دو کتاب بعد از تسلط کافی بر مباحث پایه ریاضی، پاسخ دهید. در مجموع خاطرتان باشد هیچ کتاب به خصوصی که شما را از منابع دیگر بی نیاز کند تا کنون نوشته شده است. شما باید ترکیبی از چند منبع را برای موفق شدن در آزمون TR YOS در نظر بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به سایت یونی لند و مطالعه مطالب دوره ی TR YOS | درس ریاضی | جلسه صفر اطلاعات جامع و کاملی درمورد درس ریاضی یوس به دست آورید.

جمع بندی

آزمون یوس مرکزی نسبت به دیگر آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه سطح بالا تری دارد و بیشتر مناسب افرادی است که بر مباحث پایه ریاضی تا حدودی مسلط اند. برای موفق شدن در این آزمون باید نکاتی را در نظر بگیرید که در این مقاله هر کدام را مورد بررسی قرار دادیم و درمورد منابع بخش ریاضی آن توضیحاتی ارائه کردیم.

توجه: یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
8:30 الی 22
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟

مقالات پیشنهادی

یونی لند مجموعه ایست که با هدف ارائه آموزش های تخصصی یوس برای همه علاقمندان در سراسر ایران، آموزش های خود را آغاز کرده است.