نمره قبولی آزمون یوس رشته های و دانشگاه های برتر ترکیه

نمره قبولی آزمون یوس
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

یکی از سوالات پر تکرار علاقه مندان به شرکت در آزمون یوس نمره قبولی آزمون یوس و به ویژه نمره قبولی پزشکی در این آزمون است. در این مطلب به این دو سوال پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

علاقه مندان شرکت در آزمون یوس (YOS) همواره سوالات بسیاری پیرامون این آزمون دارند. یکی از سوالات پر تکرار آنان نمره قبولی آزمون یوس است. به ویژه افراد بسیاری کنجکاو این هستند که نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس چند است؟ در این مقاله قصد داریم به این دو سوال پر تکرار علاقه مندان به شرکت در آزمون یوس پاسخ دهیم. اگر شما نیز درباره نمره قبولی آزمون یوس و نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس کنجکاو هستید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

نمره قبولی آزمون یوس چند است؟

احتمالا با آزمون یوس آشنا هستید. دانشگاه های مختلف ترکیه خود طراح و مجری این آزمون هستند. همان طور که تعداد˓ سختی سوالات˓ زمان˓ مکان و … برای آزمون یوس دانشگاه های مختلف متفاوت است نمره قبولی آزمون یوس برای دانشگاه های مختلف نیز مقداری متغیر است.

دانشگاه های مختلف ترکیه معمولا نمره قبولی آزمون یوس را از طریق سایت خود به اطلاع علاقه مندان می رسانند. این نمره که به صورت حداقل نمره مورد قبول دانشگاه ها اعلام می شود نشان دهنده قبولی قطعی افراد نیست. این نمره بیانگر این است که افراد در صورت کسب حداقل نمره مورد قبول یک دانشگاه مجاز به انتخاب رشته هستند. قبولی نهایی افراد نیز پس از انتخاب رشته آنان و بررسی سایر موارد تاثیرگذار از نظر دانشگاه ها به اطلاع شرکت کنندگان در این آزمون خواهد رسید.

در ادامه حداقل نمره قبولی آزمون یوس چند دانشگاه ترکیه را به عنوان نمونه برای شما ذکر خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که آزمون یوس ۱۰۰ نمره دارد.

نمره قبولی آزمون یوس

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه کارادنیز

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه کارادنیز در سال ۲۰۲۰ از سوی این دانشگاه ۴۰ عنوان شده است. افرادی که در این آزمون حداقل نمره ۴۰ کسب کنند مجاز به انتخاب رشته می باشند.

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه استانبول

حداقل نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه استانبول برای آموزش حضوری ۴۰ است. برای آموزش غیر حضوری نیز داوطلبان لازم است حداقل نمره ۳۰ را کسب کنند.

مجددا یادآوری می کنیم که اعلام حداقل نمره قبولی آزمون یوس از سوی دانشگاه های مختلف به معنای قبولی قطعی نیست. افراد با کسب حداقل نمره های اعلام شده تنها مجاز به انتخاب رشته می شوند.

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۰ علاوه بر پذیرش آزمون یوس ۲۰۲۰ نتیجه آزمون یوس ۲۰۱۹ خود را نیز معتبر می داند. داوطلبانی که در سال جاری و گذشته در آزمون یوس دانشگاه آنکارا حداقل نمره ۵۰ کسب کرده باشند مجاز به انتخاب رشته خواهند بود.

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه آتاتورک

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه آتاتورک ۳۰ اعلام شده است.

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه سلیمان دمیرل

حداقل نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه سلیمان دمیرل نیز برای دوره های حضوری ۴۰ و برای آموزش غیر حضوری ۳۰ اعلام شده است.

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه های مختلف ترکیه را در صفحه آزمون یوس و سوالات متداول این بخش می توانید مشاهده کنید.

در ادامه مقاله به نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس خواهیم پرداخت. با ما با ادامه این مقاله همراه باشید.

نمره قبولی آزمون یوس

نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس

در واقع سودای بسیاری از مهاجران تحصیلی به ترکیه تحصیل در رشته های پزشکی است. همان طور که اشاره کردیم یکی از سوالات پر تکرار متقاضیان و علاقه مندان شرکت در آزمون یوس نمره قبولی پزشکی در این آزمون است. اما نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس چند است؟

همان طور که اشاره شد آزمون یوس ۱۰۰ نمره دارد. برای پذیرش در رشته های پر طرفدار و نیازمند سطح علمی بالایی چون پزشکی باید تلاش کنید تا نمره کامل را در این آزمون کسب کنید.

شاید بگویید که برخی از افراد با نمراتی نزدیک به ۹۰ نیز توانسته اند در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه پذیرفته شوند. بله صحیح است اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد! پذیرش در دانشگاه های مختلف بر اساس بالاترین نمره های کسب شده توسط شرکت کنندگان در آزمون یوس صورت می گیرد. برای مثال در نظر بگیرید که بالاترین نمره کسب شده توسط شرکت کنندگان در آزمون یوس دانشگاه اگه ۹۰ است. در این صورت پذیرش در این دانشگاه بر اساس بالاترین نمره کسب شده صورت خواهد گرفت. بنابراین نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس اگر چه متغیر است اما معمولا نمره کامل و یا نمرات بسیار نزدیک به آن را شامل می شود.

همچنین در برخی موارد ممکن است پذیرش در رشته هایی چون پزشکی کار بسیار دشواری باشد. برای مثال در نظر بگیرید که تعداد زیادی از شرکت کنندگان در آزمون یوس یک دانشگاه نمره کامل یعنی ۱۰۰ را کسب کنند. در این صورت برای تحصیل در رشته های پزشکی حتی افرادی که نمره ۹۹ را کسب کرده اند شانسی نخواهند داشت. بنابراین نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس به بالاترین نمره (ات) کسب شده توسط داوطلبان بستگی خواهد داشت.

در ادامه این مقاله ضمن معرفی مختصر آزمون یوس در مورد مطالعه برای موفقیت در این آزمون سخن خواهیم گفت.

آزمون یوس

آزمون یوس ویژه تحصیل غیر بومیان ترکیه در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور است. این آزمون یک آزمون متمرکز نیست و دانشگاه های مختلف ترکیه خود مجری برگزاری این آزمون هستند.

اگر چه آزمون یوس یک آزمون سراسری نیست اما مواد امتحانی یکسانی را شامل می شود. این آزمون تنها از سه بخش هوش˓ ریاضی و هندسه تشکیل می شود. علاقه مندان به تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی صرف نظر از رشته تحصیلی خود در مقطع دبیرستان لازم است در این آزمون شرکت کنند. پذیرش در این آزمون نیز امکان تحصیل در رشته های متنوعی از علوم انسانی˓ مهندسی˓ پزشکی و … را فراهم می کند.

دانشگاه های مختلف ترکیه زمان˓ مکان و هزینه آزمون یوس ویژه خود را دارند که از طریق سایت این دانشگاه ها قابل مشاهده است. البته برای سهولت شرکت داوطلبان در این آزمون˓ دانشگاه های مختلف ترکیه معمولا در بازه زمانی معین اقدام به برگزاری آزمون یوس می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آزمون یوس مطالعه مقاله آزمون یوس را به شما پیشنهاد می کنیم.

نمره قبولی آزمون یوس

نحوه مطالعه برای موفقیت در آزمون یوس

برای موفقیت در آزمون یوس نیاز به شرکت در کلاس های آمادگی این آزمون خواهید داشت. مطالعه مباحث هوش˓ ریاضی و هندسه علاوه بر فهم دقیق نیاز به تکنیک های تست زنی خواهند داشت. البته مباحث آزمون یوس درسنامه و بانک سوالات ویژه ای دارند ما همان طور که در مقاله منابع آزمون یوس ذکر کردیم در برخی از این کتاب ها پیشنیاز رعایت نشده است و افراد دچار سر درگمی می شوند. علاوه بر آن انتخاب کتاب مناسب برای مطالعه پیرامون آزمون یوس نیز نیاز به تجربه و دانش دارد.

کلاس های آمادگی آزمون یوس در ایران نیز در حال برگزاری هستند. یکی از این کلاس ها کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند است. این کلاس ها بر اساس تغییرات اخیر و ویژه آزمون یوس ۲۰۲۱ طراحی شده اند. با کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند علاوه بر تجربه یک تدریس واقعی سلامت خود و عزیزانتان را نیز حفظ خواهید کرد. آموزش منابع اصلی آزمون یوس˓ جزوه تالیفی مدرسان˓ آزمون های ازمایشی˓ کارنامه تحلیلی و مشاوره درسی تنها بخشی از کلاس های یوس یونی لند است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این کلاس ها می توانید روی عبارت کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند کلیک کنید.

همچنین با مراجعه به مقالات یونی لند در دسته اپلای و تحصیل در ترکیه اطلاعات جامعی پیرامون تحصیل در این کشور به دست خواهید آورد.

امیدواریم شما نیز به جمع یونی لند بپیوندید. لطفا نظرات˓ پیشنهادات˓ انتقادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

US$12800
کلاس آنلاین هوش یوس

دوره آنلاین یوس – درس هوش

See more...

US$12800
کلاس آنلاین هندسه یوس

دوره آنلاین یوس – درس هندسه

See more...

US$12800
کلاس آنلاین ریاضی یوس

دوره آنلاین یوس – درس ریاضی

See more...


اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول

نام دانشگاه İstanbul Medipol Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر استانبول رنکینگ جهانی بر اساس نشریه THE ۱۰۰۱+ مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۲-۲۰۲۱ معماری: ۶.۲۵۰ دلار

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه چوکوروا ترکیه
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه چوکوروا ترکیه

نام دانشگاه Çukurova Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر آدانا رنکینگ جهانی بر اساس نشریه THE ۱۰۰۱+ مورد تایید وزارت علوم ایران بله شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۲-۲۰۲۱ مهندسی مکانیک: ۳۳۲۳ لیر

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه کارابوک ترکیه
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه کارابوک ترکیه

نام دانشگاه Karabük Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر کارابوک رنکینگ جهانی بر اساس نشریه THE ۱۰۰۰ – ۸۰۱ مورد تایید وزارت علوم ایران بله شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۱-۲۰۲۰ دانشکده معماری:

مشاهده متن کامل مقاله

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم