021-91305905

نمره قبولی آزمون یوس رشته ها و دانشگاه های برتر ترکیه | 2022-2021

فهرست مطالب

نمره قبولی آزمون یوس

گزیده مقاله

یکی از سوالات پر تکرار علاقه مندان به شرکت در آزمون یوس نمره قبولی آزمون یوس و به ویژه نمره قبولی پزشکی در این آزمون است. در این مطلب به این دو سوال پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

علاقه مندان شرکت در آزمون یوس (YOS) همواره سوالات بسیاری پیرامون این آزمون دارند. یکی از سوالات پر تکرار آنان نمره قبولی آزمون یوس است. به ویژه افراد بسیاری کنجکاو این هستند که نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس چند است؟ در این مقاله قصد داریم به این دو سوال پر تکرار علاقه مندان به شرکت در آزمون یوس پاسخ دهیم. اگر شما نیز درباره نمره قبولی آزمون یوس و نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس کنجکاو هستید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

نمره قبولی آزمون یوس چند است؟

احتمالا با آزمون یوس آشنا هستید. دانشگاه های مختلف ترکیه خود طراح و مجری این آزمون هستند. همان طور که تعداد˓ سختی سوالات˓ زمان˓ مکان و … برای آزمون یوس دانشگاه های مختلف متفاوت است نمره قبولی آزمون یوس برای دانشگاه های مختلف نیز مقداری متغیر است.

دانشگاه های مختلف ترکیه معمولا نمره قبولی آزمون یوس را از طریق سایت خود به اطلاع علاقه مندان می رسانند. این نمره که به صورت حداقل نمره مورد قبول دانشگاه ها اعلام می شود نشان دهنده قبولی قطعی افراد نیست. این نمره بیانگر این است که افراد در صورت کسب حداقل نمره مورد قبول یک دانشگاه مجاز به انتخاب رشته هستند. قبولی نهایی افراد نیز پس از انتخاب رشته آنان و بررسی سایر موارد تاثیرگذار از نظر دانشگاه ها به اطلاع شرکت کنندگان در این آزمون خواهد رسید.

در ادامه حداقل نمره قبولی آزمون یوس چند دانشگاه ترکیه را به عنوان نمونه برای شما ذکر خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که آزمون یوس 100 نمره دارد.

نمره-قبولی-آزمون-یوس-دانشگاه-کارادنیز

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه کارادنیز

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه کارادنیز در سال 2021 از سوی این دانشگاه 40 عنوان شده است. افرادی که در این آزمون حداقل نمره 40 کسب کنند مجاز به انتخاب رشته در سال تحصیلی 2022-2021 هستند. همچنین برای قبولی در آزمون ست (SAT) این دانشگاه کسب حداقل نمره کل 1000 و حداقل نمره 500 در بخش ریاضی ضروری است. 

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه استانبول

حداقل نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه استانبول برای آموزش حضوری 40 است. برای آموزش غیر حضوری نیز داوطلبان لازم است حداقل نمره 30 را کسب کنند. این نمرات مربوط به سال تحصیلی 2022-2021 است. برای انتخاب رشته در دانشگاه استانبول نیز تنها نتیجه آزمون یوس همین دانشگاه مورد قبول است.

مجددا یادآوری می کنیم که اعلام حداقل نمره قبولی آزمون یوس از سوی دانشگاه های مختلف به معنای قبولی قطعی نیست. افراد با کسب حداقل نمره های اعلام شده تنها مجاز به انتخاب رشته می شوند.

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه آنکارا

نمره-قبولی-پزشکی-در-آزمون-یوس

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه آتاتورک

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه آتاتورک 30 اعلام شده است. بر این اساس متقاضیانی که در آزمون یوس سال 2021 موفق به کسب حداقل نمره 30 شده باشند، مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه هستند.

نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه سلیمان دمیرل

حداقل نمره قبولی آزمون یوس دانشگاه سلیمان دمیرل نیز برای دوره های حضوری 40 و برای آموزش غیر حضوری 30 اعلام شده است.

در ادامه مقاله به نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس خواهیم پرداخت. با ما با ادامه این مقاله همراه باشید.

همچنین بخوانید:
آزمون یوس؛ اهمیت زبان قبل و بعد از آزمون یوس

نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس

در واقع سودای بسیاری از مهاجران تحصیلی به ترکیه تحصیل در رشته های پزشکی است. همان طور که اشاره کردیم یکی از سوالات پر تکرار متقاضیان و علاقه مندان شرکت در آزمون یوس نمره قبولی پزشکی در این آزمون است. اما نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس چند است؟

همان طور که اشاره شد آزمون یوس 100 نمره دارد. برای پذیرش در رشته های پر طرفدار و نیازمند سطح علمی بالا همچون پزشکی باید تلاش کنید تا نمره کامل را در این آزمون کسب کنید.

شاید بگویید که برخی از افراد با نمراتی نزدیک به 90 نیز توانسته اند در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه پذیرفته شوند. بله صحیح است اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد! پذیرش در دانشگاه های مختلف بر اساس بالاترین نمره های کسب شده توسط شرکت کنندگان در آزمون یوس صورت می گیرد. برای مثال در نظر بگیرید که بالاترین نمره کسب شده توسط شرکت کنندگان در آزمون یوس دانشگاه اگه 90 است. در این صورت پذیرش در این دانشگاه بر اساس بالاترین نمره کسب شده صورت خواهد گرفت. بنابراین نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس اگر چه متغیر است اما معمولا نمره کامل و یا نمرات بسیار نزدیک به آن را شامل می شود.

همچنین در برخی موارد ممکن است پذیرش در رشته هایی چون پزشکی کار بسیار دشواری باشد. برای مثال در نظر بگیرید که تعداد زیادی از شرکت کنندگان در آزمون یوس یک دانشگاه، نمره کامل یعنی 100 را کسب کنند. در این صورت برای تحصیل در رشته های پزشکی حتی افرادی که نمره 99 را کسب کرده اند شانسی نخواهند داشت. بنابراین نمره قبولی پزشکی در آزمون یوس به بالاترین نمره کسب شده توسط داوطلبان بستگی خواهد داشت.

نحوه-مطالعه-برای-موفقیت-در-آزمون-یوس

نمره قبولی پزشکی در دانشگاه های مختلف ترکیه

آزمون یوس ویژه تحصیل غیر بومیان ترکیه در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور است. این آزمون یک آزمون متمرکز نیست و دانشگاه های مختلف ترکیه خود مجری برگزاری این آزمون هستند.

اگر چه آزمون یوس یک آزمون سراسری نیست اما مواد امتحانی یکسانی را شامل می شود. این آزمون تنها از سه بخش هوش˓ ریاضی و هندسه تشکیل می شود. علاقه مندان به تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی صرف نظر از رشته تحصیلی خود در مقطع دبیرستان لازم است در این آزمون شرکت کنند. پذیرش در این آزمون نیز امکان تحصیل در رشته های متنوعی از علوم انسانی˓ مهندسی˓ پزشکی و … را فراهم می کند.

دانشگاه های مختلف ترکیه زمان˓ مکان و هزینه آزمون یوس ویژه خود را دارند که از طریق سایت این دانشگاه ها قابل مشاهده است. البته برای سهولت شرکت داوطلبان در این آزمون˓ دانشگاه های مختلف ترکیه معمولا در بازه زمانی معین اقدام به برگزاری آزمون یوس می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آزمون یوس مطالعه مقاله آزمون یوس را به شما پیشنهاد می کنیم.

نحوه مطالعه برای موفقیت در آزمون یوس

برای موفقیت در آزمون یوس نیاز به شرکت در کلاس های آمادگی این آزمون خواهید داشت. مطالعه مباحث هوش˓ ریاضی و هندسه علاوه بر فهم دقیق نیاز به تکنیک های تست زنی خواهند داشت. البته مباحث آزمون یوس درسنامه و بانک سوالات ویژه ای دارند ما همان طور که در مقاله منابع آزمون یوس ذکر کردیم در برخی از این کتاب ها پیشنیاز رعایت نشده است و افراد دچار سر درگمی می شوند. علاوه بر آن انتخاب کتاب مناسب برای مطالعه پیرامون آزمون یوس نیز نیاز به تجربه و دانش دارد.

همچنین بخوانید:
آزمون یوس دانشگاه اگه

کلاس های آمادگی آزمون یوس در ایران نیز در حال برگزاری هستند. یکی از این کلاس ها کلاس های آنلاین یوس 2021 یونی لند است. این کلاس ها بر اساس تغییرات اخیر و ویژه آزمون یوس 2021 طراحی شده اند. با کلاس های آنلاین یوس 2021 یونی لند علاوه بر تجربه یک تدریس واقعی سلامت خود و عزیزانتان را نیز حفظ خواهید کرد. آموزش منابع اصلی آزمون یوس˓ جزوه تالیفی مدرسان˓ آزمون های ازمایشی˓ کارنامه تحلیلی و مشاوره درسی تنها بخشی از کلاس های یوس یونی لند است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این کلاس ها می توانید روی عبارت کلاس های آنلاین یوس 2021 یونی لند کلیک کنید.

همچنین با مراجعه به مقالات یونی لند در دسته اپلای و تحصیل در ترکیه اطلاعات جامعی پیرامون تحصیل در این کشور به دست خواهید آورد.

امیدواریم شما نیز به جمع یونی لند بپیوندید. لطفا نظرات˓ پیشنهادات˓ انتقادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

یک پاسخ

  1. سلام، ببخشین با نمره ۹۲.۵ از ازمون یوس دانشگاه ۹ ایلول شانسمون برای قبولی در فیزیوترابی چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.