021-91305905

از آنجا که دانشگاه هالیک استانبول (Halic University) از دانشگاه های مشهور و باکیفیت ترکیه است، افرادی زیادی نیز متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند. هر ساله صد‌ها هزار نفر، پس از اتمام مدرسه، تحصیل در دانشگاه را به عنوام گام بعدی خود انتخاب می کنند. البته این افراد برای پیدا کردن شغل، مجبور نیستند به دانشگاه بروند، اما دانشگاه درنهایت یافته هایی فراتر از یک مسیر شغلی ارائه می‌دهد.

تحصیل در دانشگاهی با رتبه‌ بالا دارای اهمیت زیادی برای آینده‌ی شغلی افراد است. چرا که تحصیل در دانشگاهی سطح بالا، ارتباط مستقیمی در کسب مهارت‌های حرفه‌ای و فردی و در نتیجه به دست آوردن جایگاه شغلی مناسب دارد. بسیاری از دانشگاه‌ های ترکیه نیز از جمله دانشگاه‌های با رنکینگ بالا و با‌کیفیت محسوب می‌شوند.

در ادامه‌ی مطلب، دانشگاه هالیک استانبول را معرفی کرده و مطالبی پیرامون رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف، امکانات رفاهی و مدارک لازم برای ثبت نام در این دانشگاه را بیان می‌کنیم.

دانشگاه هالیک استانبول

دانشگاه هالیک (Haliç University)، یکی از دانشگاه ‌های ترکیه واقع در شهر استانبول است که در سال ۱۹۹۸ میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه با تجربه‌ی بیش از بیست ساله‌ی خود، هر سال بیش‌تر از قبل در زمینه‌ی جذب دانشجوی خارجی پیشرفت می‌کند. دانشگاه هالیچ شامل دانشکده‌های زیادی از جمله دانشکده‌ی پزشکی، هنر، مهندسی و تربیت بدنی است که فرصت‌های ویژه‌ای را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. علاوه بر دوره‌های کارشناسی، ارشد و دکترا را نیز زیر نظر اساتید شناخته شده در این دانشگاه ارائه می شود. از آن جایی که این دانشگاه در شهر استانبول واقع شده، دانشجویان می‌توانند از مزایای شهر استانبول تمام و کمال بهره برده و آینده‌ی خوبی را برای خود رقم بزنند.

دانشکده‌های دانشگاه هالیک

دانشگاه هالیچ در حال حاضر دارای ۱۹ دوره‌ی کارشناسی و ۱۸ دوره‌ی کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف است. در ادامه لیست دانشکده‌هایی که این دوره‌ها را ارائه می‌دهند را مشاهده می کنید.

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه هالیک

دانشگاه هالیچ در رشته‌های گوناگونی دانشجو می‌پذیرد. رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی و طراحی مد از جمله رشته‌های به روز و پر‌طرفدار این دانشگاه هستند. برای آشنایی بیش‌تر با تمامی رشته‌ها می‌توانید به وب سایت این دانشگاه مراجعه کنید. ما نیز در ادامه لیستی از رشته‌هایی که در مقاطع گوناگون ارائه می‌شود را بیان می‌کنیم.

امکانات رفاهی دانشگاه هالیک

دانشگاه هالیک از طریق مشاوران تخصصی، به دانشجویان خود از زمان اخذ پذیرش تا زمان فارغ‌التحصیلی کمک می‌کند. همین‌طور با توجه به اینکه موفقیت آکادمیک رابطه‌ی تنگاتنگی با سلامت روح و روان دارد، این دانشگاه از طریق دپارتمان روان‌شناسی به رشد شخصی و اجتماعی دانشجویان رسیدگی می کند. این موضوع کمک می‌کند تا دانشجویان در فضای امن و آرامی در مورد مشکلات و اولویت‌های خود تصمیم‌گیری کنند.

دانشگاه هالیچ هر ساله میزبان رویداد‌های فرهنگی و هنری نظیر موسیقی، نمایش و هنر‌های تجسمی است. این دانشگاه، سالن تئاتر نیز دارد. در دانشگاه هالیک بیش از ۳۰ کلاب دانشجویی ورزشی، هنری و اجتماعی وجود دارد که در سطوح ملی و بین‌المللی با سایر کلاب‌ها به رقابت می پردازند. این کلاب ها سالیانه افتخارات و جوایز زیادی را به دست می‌آورند.

خدمات درمانی دانشگاه هالیک نیز از طریق سیستمی که دارای چند پزشک و پرستار است، نیاز‌های بهداشتی و درمانی دانشجویان، کادر علمی و اداری دانشگاه را برآورده می‌کند. معاینه‌های پزشکی، انجام شده و دارو‌های مورد نیاز تهیه می‌شود و در موارد اضطراری و جدی‌تر، اعزام به بیمارستان انجام می‌گیرد.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه هالیچ

برای ثبت نام در دانشگاه هالیک به عنوان دانشجوی خارجی، ابتدا باید فرم درخواست خود را که در سایت دانشگاه قرار گرفته پر کنید. پس از آن باید مدارک مورد نیاز را نیز آپلود کنید. در مرحله‌ی آخر، این مدارک را به آموزش تحویل دهید:

شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاه هالیک

شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه هالیچ، متناسب با نوع رشته و همین‌طور در مقاطع مختلف، متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این مورد به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید. ما نیز در ادامه شهریه‌ی سالیانه برخی رشته‌ها را به دلار بیان می‌کنیم. این شهریه ها، آخرین آپدیت سایت دانشگاه هالیچ تا این تاریخ، یعنی مرداد 1400 است.

تحصیل در دانشگاه هالیک استانبول

با توجه به اینکه تقاضا برای ورود به دانشگاه‌ها و ادامه‌ تحصیل در ترکیه ، بیش از گذشته افزایش یافته و برای بیش‌تر افراد امری ضروری تلقی می‌شود، تعداد دانشگاه‌های با کیفیت و رشته‌ها نیز رو به افزایش است. بیش‌تر دانشگاه‌ های ترکیه نیز از جمله دانشگاه‌هایی هستند که از رنکینگ بسیار بالایی برخوردارند. این مراکز رشته‌هایی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و طراحی لباس را با کیفیتی عالی برای دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می‌دهند.

ما در این مطلب سعی کردیم مطالب مفید و ضروری جهت معرفی دانشگاه هالیک استانبول به شما ارائه دهیم. این دانشگاه با تقویت مهارت‌ها و دانش‌های مربوطه، دانشجویان را برای به دست آوردن شغل مناسب در دنیایی که هر روز در حال رشد و پیشرفت است، آماده می‌کند. مزیتی که دانشگاه هالیچ علاوه بر تنوع رشته‌ها دارد، واقع شدن آن در شهر استانبول است. این شهر یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین شهر‌های ترکیه برای ادامه تحصیل و زندگی محسوب می‌شود.

در پایان به شما توصیه می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در مورد دانشگا‌های ترکیه و یافتن پاسخ سوالات خود، به سایر مقالات سایت یونی لند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *