021-91305905

دانشگاه آتیلیم (Atılım University) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های بنیادی (خصوصی و غیرانتفاعی) است که در سال 1996 در آنکارا، پایتخت ترکیه تأسیس شد. این دانشگاه آموزش ‌هایی با کیفیت بالا در استانداردهای اروپا (فرایند بولونیا) ارائه می‌ کند و از طریق رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های جهانی شناخته می‌ شود. آتیلیم مدارک معتبر جهانی را با جایزه مکمل دیپلم توسط اتحادیه اروپا ارائه می‌ دهد. این دانشگاه در سکوت و منطقه‌ ای طبیعی واقع شده است که مکانی مناسب و آرام برای دانشجویان جهت مطالعه و استراحت است و درعین‌حال برای آموزش نیز بسیار کارآمد است.

آشنایی با دانشگاه آتیلیم

آتیلیم یکی از دانشگاه های ترکیه و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. یکی از نقاط قوت اصلی این دانشگاه شرکت در رتبه ‌بندی بین ‌المللی بر اساس مؤسسات رتبه ‌بندی پیشرو جهانی، منطقه‌ ای و موضوعی است. این دانشگاه با داشتن مؤسسات نوآورانه در ترکیه یکی از برجسته ‌ترین و در حال رشدترین دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه است.

دانشگاه آتیلیم از طریق همکاری ‌های چشمگیر خود با دانشگاه‌ ها بر اساس برنامه‌ های کارآموزی، تبادل و جا به ‌جایی بین ‌المللی، بین دانشگاه‌ های خصوصی منطقه و جهان شناخته شده است. این دانشگاه، بین ‌المللی سازی را هم در آموزش و هم در زندگی دانشگاهی با محیط چند ملیتی و رویکرد مشارکتی ترویج می‌ کند. آتیلیم اعتبارنامه‌ های بین‌ المللی گوناگون در بسیاری از رشته‌ ها دریافت کرده است. از جمله مهم‌ ترین این اعتبارنامه‌ های جهانی عبارت است از:

علاوه بر این لازم به ذکر است که زبان اصلی آموزش در دانشگاه آتیلیم برای بیشتر رشته‌ های کارشناسی و کارشناسی ارشد انگلیسی است که سطح تحصیلات مناسبی را برای دانشجویان بین ‌المللی و دانشجویان داخلی فراهم می‌ کند. علاوه بر این، زبان ترکی زبان دوم آموزش در برخی از رشته‌ ها است. به این صورت که بعضی از رشته‌ ها در دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌ شوند.

مزایای دانشگاه آتیلیم

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه با هدف پرورش افرادی است که توانایی دستیابی و استفاده از اطلاعات جهانی مورد نیاز عصر تکنولوژی را داشته باشند. افرادی که در زمینه‌ های مربوط به خود دارای دانش و تجربه هستند، روحیه کار تیمی داشته و از رقابت نمی‌ ترسند. علاوه بر این، آنها در عین حفظ ارزش‌های هنری، فرهنگی و تاریخی خود، ارتباط بسیار خوبی با جامعه جهانی برقرار می کنند.

طبق نظرسنجی ‌های انجام شده توسط واحد برنامه‌ ریزی شغلی، تنها 8 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، پس از یک سال از فارغ التحصیلی خود هنوز به دنبال کار هستند. بیش از 70 درصد ارتباط دانشگاه با فارغ‌التحصیلان خود از طریق شبکه LinkedIn است. آتیلیم دارای یک واحد خدمات شغلی برای دانشجویان و یک شبکه انجمنی فارغ ‌التحصیلان است. این افراد شغل های روزانه برای دانش‌آموزان ترتیب می‌ دهند و کارگاه‌ های آموزشی در زمینه تهیه کارنامه و مصاحبه‌ های شغلی برگزار می‌ کنند. شبکه فارغ ‌التحصیلان برای موفقیت بیشتر با دانشجویان فارغ‌التحصیل ارتباط برقرار کرده و از آنها پشتیبانی می‌ کند.

دانشگاه آتیلیم پروژه‌ های تحقیقات علمی BAP را به ‌عنوان برنامه پشتیبانی تحقیقاتی که بودجه لازم برای دانش‌پژوهان فراهم می‌ کند، ارائه می‌ دهد. پروژه‌ های آزمایشگاه تحقیقاتی  ALP نیز به ‌عنوان برنامه ارائه بودجه برای تأسیس آزمایشگاه‌ های جدید و ایجاد فرصت‌های تحقیق و فناوری در این دانشگاه است.

بالغ بر 600 نفر از حداقل 63 کشور مختلف در سراسر جهان از جمله اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا، خاورمیانه، بالکان، منطقه خلیج‌ فارس و قفقاز در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشجویان معمولاً از مکان‌ های فرهنگی و تاریخی ترکیه بازدید می‌ کنند. آنها در مسابقات آموزشی، ورزشی و هنری بین دانشگاه‌ های آنکارا و سایر شهرهای ترکیه نیز شرکت می کنند.

امکانات رفاهی دانشگاه آتیلیم

دانشگاه خصوصی آتیلیم دارای پردیس İncek است که شامل کلیه دانشکده‌ های منطقه گیلباشی در استان آنکارا است. اما ساختمان دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی در مرکز شهر است. این دانشگاه همچنین یک دانشکده به نامAtılım Hangar را برای اهداف آموزش پرواز در فرودگاه Esenboğa تأسیس کرده است. تمام واحدهای درسی دانشکده‌ های دیگر در دانشگاه İncek ارائه می‌ شوند. علاوه بر این آتیلیم دارای یک سالن ورزشی برجسته است که شامل مرکز تناسب ‌اندام، بسکتبال، والیبال، تنیس‌ روی ‌میز و بیلیارد در ساختمان ورزش است.

علاوه بر موارد ذکر شده دانشگاه آتیلیم مجهز به یک استخر شنا، زمین ‌های تنیس و یک دریاچه مصنوعی برای استراحت در نزدیکی ساختمان ورزشی دانشگاه است. این مرکز یک دانشگاه تحقیقاتی برجسته با بیش از 150 آزمایشگاه هنری پیشرفته و منحصر به ‌فرد است که یکی از 5 مرکز قابل ‌مقایسه در سراسر جهان است. این دانشگاه رویکرد دانشجو محور، آموزش ‌محور و پژوهش ‌محور را ارتقا می‌ دهد.

آتیلیم عضویت کتابخانه آنلاین را برای دستیابی به طیف گسترده‌ ای از مقالات دانشگاهی بر اساس بخش ‌های مرتبط فراهم می‌ کند. این دانشگاه چهارمین کتابخانه بزرگ آنکارا را دارد که با هدف ایجاد روحیه تیمی، خدمات و کمال در درون خود، کاربران کتابخانه را قادر می ‌سازد تا اطلاعات را تولید، نگهداری و انتقال دهند.

همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه آتیلیم دارای دو خوابگاه قراردادی در مرکز شهر است. با این ‌حال، دانشجویان در خارج از پردیس İncek زندگی می‌ کنند. موقعیت مناسب شهر، فضای زنده‌ ای را برای دانشجویان بین ‌المللی و مکان ‌های تفریحی جذاب برای برقراری ارتباط با دانشجویان بین ‌المللی سایر دانشگاه های آنکارا فراهم می‌ کند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه آتیلیم ترکیه

آزمون ورودی دانشگاه آتیلیم آزمون ست (SAT) است. برای تحصیل در تمامی رشته های این دانشگاه نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر دارید. برای این منظور باید نمره 6 در آزمون آیلتس یا 550 در آزمون تافل را داشته باشید. گفتنی است این دانشگاه دوره های آموزشی زبان انگلیسی نیز برگزار می کند.

به هرحال اولین اقدام برای دریافت پذیرش از تمامی دانشگاه های ترکیه، تکمیل فرم آنلاین درخواست است. برای این کار نیز باید به وبسایت دانشگاه مد نظر خود مراجعه کنید. برای آشنایی با آزمون SAT نیز می توانید به مقاله آزمون ست (SAT) پلی به سوی دانشگاه های ترکیه مراجعه کنید.

شهریه رشته های تحصیلی دانشگاه آتیلیم

میزان شهریه در هر دانشگاه به المان های مختلفی وابسته است. نوع رشته، مقطع تحصیلی، زبان تدریس و بسیاری عوامل دیگر در تعیین شهریه رشته ها دخیل هستند. هر دانشگاه معمولا در پایان هر سال تحصیلی، شهریه جدیدی را اعلام می کند که در وبسایت دانشگاه اطلاع رسانی می شود. از آنجا که این شهریه ها هر ساله تغییر می کنند، بهتر است برای آگاهی دقیق از میزان آنها به وبسایت دانشگاه مد نظر مراجعه کنید.

ما در اینجا شهریه سالانه برخی از رشته های دانشگاه آتیلیم را بر اساس آخرین آپدیت وبسایت این دانشگاه تا این لحظه (شهریور 1400) جمع آوری کرده ایم.

تحصیل در دانشگاه آتیلیم

در این مطلب تلاش کردیم تا اطلاعات مفید و دقیقی دررابطه ‌با  دانشگاه آتیلیم که یکی از مطرح‌ ترین مراکز تحصیلی ترکیه است، در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه سوال دیگری در رابطه با این دانشگاه دارید می توانید از مشاوران ما در تیم یونی لند راهنمایی بگیرید. سخن پایانی ما به شما این است که هیچ آرزویی دست نیافتنی نیست. اگر رویای تحصیل در ترکیه را در سر می پرورانید، کافی است کمی تلاش کرده و در این مسیر از کارشناسان مجرب نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *