دانشگاه کافکاس (KAU) یک موسه آموزش عالی دولتی است که در 11 جولای 1992 در کارس، آناتولی شرقی در ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر دارای 40000 دانشجو است که از این تعداد  500 دانشجوی بین‌المللی هستند. کافکاس دولتی است و زبان آموزش در درجه اول ترکی و در برخی از رشته‌ها انگلیسی است.

برنامه_آموزشی_دانشگاه_کافکاس

برنامه‌های آموزشی

دانشگاه کافکاس برنامه‌هایی را در طیف وسیعی از دانشکده‌ها مانند دامپزشکی، علوم و ادبیات، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، علوم سیاسی، مدیریت عمومی، آموزش، پزشکی، مهندسی و معماری ارائه می‌دهد. دانشگاه کافکاس برنامه‌های کارشناسی را در رشته‌های مدیریت، معماری، هنر، فرهنگ شناسی، دندانپزشکی، اقتصاد، آموزش، مهندسی، بهداشت، پزشکی و جامعه شناسی آموزش می‌دهد. برنامه‌های برنامه‌های ارائه شده تحصیلات تکمیلی KAU عبارت از مدیریت، معماری، هنر، فرهنگ شناسی، دندانپزشکی، اقتصاد، آموزش مهندسی، بهداشت، پزشکی، جامعه شناسی، ورزش و تربیت بدنی هستند.

رنکینگ_دانشگاه_کافکاس

رتبه و ارتباطات بین‌المللی

دانشگاه کافکاس دارای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه اسلامی بنگلادش است. همچنین این دانشگاه یکی از اعضای انجمن دانشگاه قفقاز است. ریاست دانشگاه کافکاس بر عهده کمیسیون کیفیت است که در فواصل زمانی معین جلساتی را برای بحث درمورد دستور جلسه برگزار می‌کند. کارگروه با ذینفعان خارجی همکاری می‌کنند و استانداردهای کیفی دانشگاه را بهبود می‌بخشند. دانشگاه کافکاس به اعطای بورسیه‌های سخاوتمندانه و معافیت از هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان شایسته و شراکت با تعدادی از موسسات مشهور برای  تسهیل برنامه‌های تبادل بین‌المللی معروف است. دانشگاه کافکاس همیشه در تلاش است تا انتظارات کیفیت را برآورده کرده و از آن فراتر رود.

همچنین این دانشگاه درسال 1391 با دانشگا تبریز در ایران در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی امضا کرده‌اند.

زیر_ساخت_ها_و_امکانات_دانشگاه_کافکاس

زیرساخت و خدمات دانشگاه کافکاس

زیرساخت دانشگاه کافکاس عمدتا از زیرساخت‌های معاصر و تجهیزات فنی تشکیل شده است. در تمامی مناطق دانشگاه کافکاس آزمایشگاه‌هایی برای افزایش فرصت‌های پژوهشی در زمینه آموزش و پرورش مرتبط با علاقه دانشجویان و محققین وجود دارد. علاوه بر این، دانشگاه دارای آخرین فناوری‌ها در رایانه، آزمایشگاه و اتصال سریع اینترنت است.

پردیس‌های KAU

پردیس دانشگاه کافکاس در 3.5 کیلومتری جنوب غربی کارس واقع شده است. زیرساخت‌های این پردیس در سطح جهانی بوده و تمامی امکانات رفاهی و خدماتی برای دانشجویان در دسترس است. پردیس KAU دارای واحدهای دانشگاهی و اداری است که شامل ساختمان‌های مسکونی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی می‌باشد. پردیس‌ها طیف وسیعی از امکانات دانشجو محور را ارائه می‌دهند که شامل کلاس‌های درس و سالن‌های سخنرانی، خدمات دانشجویی و فروشگاه‌ها، کافه تریا، فضاهای دانشجویی، کتابخانه‌ها، مراکز ورزشی و تناسب اندام، لابراتورها، ایستگاه‌های شارژ تلفن و آزمایشگاه می‌شود.

کتابخانه_دانشگاه_کافکاس

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه کافکاس منابع و خدمات جامعی را درمورد کتاب‌ها، نسخه‌های خطی، مجموعه‌های ویژه و نقشه‌ها به علاوه منابع آنلاین فراوانی مانند پایگاه‌های اطلاعاتی، مجلات و نشریات ارائه می‌کند. دانشجویان همچنین می‌توانند از خدمات گسترده‌ای مانند امکانات چاپ، اسکن و فتوکپی، مناطق مطالعه آرام، اتاق‌های جلسه، اتاق‌های چند رسانه‌ای، ایستگاه‌های کامپیوتر و اتاق‌های مطالعه استفاده کنند.

خدمات_و_امکانات_دانشگاه_کافکاس

خدمات مسکن

دانشگاه کافکاس چندین خوابگاه را برای اقامت دانشجویان در محوطه دانشگاه ارائه می‌دهد. کارکنان و اعضای هیئت علمی مختلف برای ایجاد یک تجربه مسکونی خوب و با هدف کمک به دانشجویان در یافتن بهترین شکل مسکن برای نیازها و ترجیحات خود وجود دارند.

دانشگاه کافکاس دارای چندین مکان برای سکونت در محوطه دانشگاه که در نزدیکی ساختمان‌های آموزشی قرار دارند، ارائه می‌دهد. این خوابگاه‌ها دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی و امکانات مختلف مانند سوپرمارکت‌ها، کافه‌ها، رستوان‌ها و چند بانک را فراهم می‌کند.

دانشگاه کافکاس به دانشجویانی که مایل به اقامت در خارج از محوطه دانشگاه هستند توصیه می‌کند که معیارهایی را رعایت کنند که ممکن است شامل مجوز دولتی باشند. گزینه‌های اقامتی شامل اتاق‌های تک نفره در آپارتمان‌ها و خانه‌های مشترک با سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترک است. دانشجویان همچنین می‌توانند در صورت لزوم از دانشگاه درمورد قراردادهای اجاره کمک بگیرند.

دانشگاه کافکاس خدمات بهداشتی، کلینیک‌های درمانی، کلینیک STI و فیزیوتراپی به دانشجویان ارائه می‌دهد. خدمات ارائه شده شامل پزشک عمومی، مراقبت‌های بارداری، پزشکی ورزشی، سلامت روان، آزمایش چشم برای رانندگی، آزمایش خون، واکسیناسیون‌های معمول و تزریقات می‌باشند.

دانشگاه کافکاس دانشجویان را با جلسات آکادمیک مانند کنفرانس‌ها، سمینارها، کنگره‌ها و… درگیر می‌کند و پویا و فعال نگه می‌دارد. دانشجویان تشویق می‌شوند تا از طریق تئاتر و باشگاه‌های دانشجویی درمورد فرهنگ و هنر بیاموزند. مهم‌ترین جشنواره‌های دانشگاه، جشن‌های بهار و Goose Feasts هستند که هرساله در ماه می برگزار می‌شوند.

دانشجویان همچنین‌ می‌توانند در سایر رویدادهای اجتماعی و فرهنگی شرکت کنند. انواع باشگاه‌های دانشجویی موضوعات مورد علاقه دانشجویان مانند زیست شناسی، طبیعت و زندگی، کوهنوردی، طبیعت، کوهنوردی، تماشای پرندگان، کتابف موسیقی، شعر، عکاسی، تئاتر، شطرنج، سینما و سوارکاری را پوشش می‌دهند.

دانشکده_های_دانشگاه_کافکاس

دانشکده‌های دانشگاه کافکاس (KAU)

آزمون_های_مورد_تایید_دانشگاه_کافکاس

آزمون‌های مورد قبول دانشگاه کافکاس

SAT: حداقل نمره کل 1000از 1600 -حداقل نمره ریاضی 400 از 800

ACT: حداقل نمره 20 از 36

معدل دیپلم: حداقل نمره 12 از 20

آزمون یوس: 40 از 100

دوره‌های ارائه شده در دانشگاه کافکاس

دانشگاه کافکاس طیف وسیعی از برنامه‌ها را ارائه می‌دهد که شامل مدیریت، معماری، هنر، فرهنگ شناسی، دندانپزشکی، اقتصاد، آموزش، مهندسی، بهداشت، پزشکی، جامعه شناسی و… می‌شود.

برنامه‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی در دانشگاه کافکاس عبارتند از:

برنامه‌های تحصیلات تکمیلی ارائه شده شامل:

دانشگاه کافکاس وقف ارائه خدمات حمایتی و ارتباطی با دانشجویان در جهت ارائه آموزش، ابزارها و پشتیبانی به جامعه دانشگاهی پیرامون مسائل موفقیت دانشجو در تمام زمینه‌های تحصیل است.

مدار_مورد_نیاز_برای_دانشگاه_کافکاس

مدارک لازم برای درخواست به تحصیل در دانشگاه کافکاس

کارشناسی و کارشناسی ارشد

برای درخواست  تحصیل در این دانشگاه و اطلاعات دقیق از روند پذیرش می‌توانید به سایت دانشگاه به نشانی https://www.kafkas.edu.tr مراجعه کنید.

شرایط پدیرش: اطلاعات زیر هنگام تکمیل درخواست در سایت دانشگاه مورد نیاز است:

لازم به ذکر است دانشجویان متقاضی نیاز به ترجمه رسمی مدارک دیپلم و ریزنمرات خود دارند.

پشتیبانی_از_ویزا_دانشجویان

پشتیبانی از ویزا و مهاجرت در دانشگاه کافکاس

دانشگاه کافکاس پشتیبانی از ویزا و مهاجرت را ارائه می‌دهد و به دانشجویان بین‌المللی در زمینه ویزا، مقررات مهاجرت، مقررات مالی و استخدامی با ارائه پشتیبانی در امور شخصی، دانشگاهی و فرهنگی کمک می‌کند.

دانشگاه کافکاس از دانشجویان بین‌المللی متقاضی استقبال می‌کند. جامعه دانشجویی در تمام مدت حضور در KAU مورد حمایت این دانشگاه قرار می‌گیرند. تمامی نگرانی‌های مربوط به زندگی در دانشگاه، فعالیت‌های دانشجویی، رویدادها و موارد دیگر به طور مرتب مورد توجه قرار می‌گیرند.

زندگی_دانشجویی_در_دانشگاه_کافکاس

زندگی دانشجویی

دانشگاه کافکاس فعالیت‌های ورزشی متعددی را ارائه می‌دهد که شامل سالن‌های ورزشی سرپوشیده، زمین‌های ورزشی در فضای باز و …می‌شود. دانشجویان همچنین این فرصت را دارند که در مسابقات ورزشی ملی و بین‌المللی به‌عنوان نماینده دانشگاه شرکت کنند. مسابقات سالانه در رشته‌های فوتبال، والیبال، بسکتبال و سایر شاخه‌های ورزشی برگزار می‌شود.

دانشگاه کافکاس تمامی وعده‌های غذایی را برای همه دانشجویان ارائه می‌دهد. کافه تریا و غذاخوری در تمامی پردیس‌های دانشگاه غذاهای سالم، نوشیدنی‌های سرد و گرم و تنقلات سرو می‌کنند. امکانات مایکروویو نیز برای دانشجویان فراهم شده است تا غذای خانگی خود را گرم کنند.

دانشگاه کافکاس از تعادل عاطفی، محیطی، مالی، فکری، جسمی، اجتماعی و رفاهی  دانشجویان حمایت می‌کند. این دانشگاه خدمات زیادی برای حمایت از سلامت و تندرستی دانشجویان از جمله خدمات مشاوره و بهداشت، مراقبت‌های پزشکی و اورژانسی، امکانات تفریحی و ورزشی ارائه می‌کند.

تحصیل در دانشگاه کافکاس

نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران، هزینه‌های پایین، امکان تحصیل در سطح استانداردهای اروپا، امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی، وجود رشته‌های متنوع تحصیلی و… کشور ترکیه را به مقصد بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل تبدیل کرده ‌است. از طرفی مدارک اعطایی در دانشگاه‌های ترکیه در تمام کشورهای جهان دارای اعتبار است. دانشگاه کافکاس یکی از  دانشگاه‌های با کیفیت در ترکیه است که امکانات رفاهی و آموزشی چشمگیری را به دانشجویان ارائه می‌کند.

در این مقاله به معرفی دانشگاه کافکاس واقع در شهر کارس ترکیه پرداختیم. امید است مطالب فوق به شما در یافتن دانشگاه مناسب جهت تحصیل در ترکیه کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *