دانشگاه سینوپ (Sinop University) در سال 2007 به‌عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی در شهر سینوپ با چشم انداز تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی و کمک به شکل‌گیری جامعه اطلاعاتی تاسیس شد. ماموریت اصلی این دانشگاه ارائه دانشی سرشار از علم و فناوری به دانشجویان است.

دانشگاه سینوپ (Sinop University) دارای رتبه 82 در ترکیه و رتبه 2808 در جهان است. این دانشگاه توسط شورای آموزش عالی ترکیه YOK به رسمیت شناخته شده است، یک موسسه آموزش عالی با حدود 10600 دانشجو است.

دانشگاه سینوپ دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که منجر به دریافت مدارم آموزش عالی رسمی مانند مدارک پیش‌لیسانس (گواهینامه‌ها، دیپلم، کاردانی)، مدارک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد در چندین زمینه تحصیلی می‌شوند.

اهداف دانشگاه سینوپ ترکیه

هدف دانشگاه این است که دانشجویان خود را به‌عنوان افرادی وارد جامعه کند که دارای ارزش‌های انسانی و اخلاقی هستند و به این ارزش‌ها احترا می‌گذارند، مجهز به مهارت رهبری، دارای دید وسیع و عادت به یادگیری مداوم و خوسازی هستند. این دانشگاه مایل است عملکرد خود را در ارتباط نزدیک با محیط خود حفظ کند تا برای همه اقشار جامعه مفید واقع شود.

آشنایی با دانشگاه سینوپ ترکیه

دانشگاه سینوپ 13 ساله دارای خط مشی پذیرش گزینشی براساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان است. متقاضیان بین‌المللی واجد شرایط می‌توانند برای اخذ پذیرش در این دانشگاه اقدام کنند. دانشگاه سینوپ همچنین چندین امکانات و خدمات دانشگاهی و غیر آکادمیک از جمله کتابخانه، امکانات ورزشی، امکان تحصیل در خارج از کشور و برنامه‌های تبادل و همچنین خدمات اداری را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه می‌تواند گزینه‌ای عالی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کشورهای اروپایی باشد. لازم به ذکر این که این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نمی‌باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه سینوپ

دانشگاه سینوپ در شهر سینوپ قرار دارد که با مناظر طبیعی و تاریخی به‌عنوان ستاره‌ای در شمال ترکیه شناخته می‌شود. سینوپ شمالی ترین قسمت ترکیه و در سواحل دریای سیاه واقع شده است و مهد بسیاری از تمدن‌ها بوده است. این شهر با طبیعتی بکر و دل‌انگیز یکی از بهترین مناطق برای تحصیل و زندگی است.

دانشگاه سینوپ محیطی آرام را برای محققین و دانشجویان فراهم کرده است تا بتوانند مهارت‌ها و دانش‌های جدیدی را بیاموزند و در طول تحصیل خود را ارتقاء دهند.  دانشگاه سینوپ به ادامه تحصیل و کسب علم و دانش و مهارت اهمیت زیادی می‌دهد و از دانشجویان به‌عنوان افرادی که به ارزش‌های انسانی و اخلاقی احترام می‌گذارند، حمایت می‌کند. این دانشگاه همواره معتقد است که هیچ دانشجویی نباید به دلیل مشکلات مالی از تحصیل محروم شود، به همین دلیل همیشه آماده ارائه خدمات مالی به دانشجویان است.

دانشگاه سینوپ توجه ویژه‌ای به برنامه‌های سلامتی و تفریحی دانشجویان دارد و امکانات مختلفی برای آن‌ها فراهم کرده ‌است. همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه سینوپ بسیار مقرون به صرفه است.

پذیرش دانشگاه سینوپ ترکیه

آزمون مورد تایید دانشگاه سینوپ ترکیه

دانشجویان خارجی و بین‌المللی برای اخذ پذیرش در دانشگاه سینوپ ملزم به شرکت در آزمون‌های ورودی هستند.

نمرات آزمون SAT دانشجویان باید بالاتر از 2000 باشد. ارائه گواهی دوره زبان ترکی نیز در پذیرش این دانشگاه ضروری است.

در صورتی که شرایط تحصیل در دانشگاه سینوپ ترکیه را دارید لازم است ابتدا اطلاعات زیر را برای این دانشگاه ارسال کنید:

مدارک لازم برای ثبت نام

در صورتی که درخواست شما مبنی بر اخذ پذیرش توسط دانشگاه سینوپ پذیرفته شد، باید در این دانشگاه ثبت نام کنید. مدارک زیر را آماده‌سازی و در صورت لزوم ترجمه رسمی کنید.

بورسیه-دانشگاه-سینوپ-ترکیه

بورسیه

دولت ترکیه همواره به دنبال جذب و افزایش تعداد دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در موسسات و دانشگاه‌های این کشور بوده است. این کشور برای افزایش کیفیت زندگی دانشجویان، بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را در طول تحصیل به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌کند که می تواند تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیل آن‌ها را پوشش دهد. این بورسیه بسته به شرایط و میزان فعالیت و نمرات دانشجو از 25 تا 100 درصد متغیر است.

دانشکده‌ها

دانشکده علوم و هنر

دانشکده شیلات

دانشکده الهیات

دانشکده تعلیم و تربیت

دانشکده های دانشگاه سینوپ ترکیه

دانشکده فنی و مهندسی

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده علوم ورزشی

دانشکده گردشگری و هتل‌داری

رشته‌های دانشگاه سینوپ

طیف گسترده‌ای از رشته‌ها توسط دانشگاه سینوپ ارائه می‌شود که برخی از محبوب ترین آن‌ها عبارتند از:

معرفی رشته های دانشگاه سینوپ ترکیه

برای اطلاع دقیق از رشته‌های موجود و شهریه تحصیل در هر رشته می‌توانید به وبسیایت این دانشگاه به آدرس https://sinop.edu.tr/ مراجعه فرمایید.

خدمات رفاهی

در دانشگاه سینوپ، خدمات رفاهی متعددی، به منظور افزایش کیفیت زندگی دانشجویان ارائه می‌شود. خوابگاه‌ها یکی از این خدمات هستند که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. دانشگاه سینوپ دارای 3 خوابگاه دولتی و شعبات مختلفی از خوابگاه‌های خصوصی است که با هزینه‌های مناسب به دانشجویان خدمات ارائه می‌کنند و بهترین امکانات را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. همه دانشجویان دانشگاه سینوپ می‌توانند از خدمات بیمه سلامت عمومی استفاده کنند.

امکانات دانشگاه سینوپ ترکیه

سیستم‌های حمل و نقل درون شهری متعددی وجود دارند که با هزینه مناسب و دسترسی آسان در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. همچنین انواع خدمات ورزشی و خدمات آموزشی مانند کتابخانه‌ای با بروزترین منابع و مقالات که در پردیس اصلی این دانشگاه قرار دارد، بهره‌مند شوند.

تحصیل در دانشگاه سینوپ

هرساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در ترکیه به سوی این کشور مهاجرت می کنند. دانشجویان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به دلیل روابط عالی کشور ترکیه با دیگر کشورهای اروپا، دانشجویان تمایل دارند از دانشگاه‌های این کشور به‌عنوان پلی برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا استفاده کنند.

سطح بالای کیفیت آموزش در این کشور و هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی و تحصیل در این کشور، گزینه‌هایی هستند که دانشجویان خارجی و از جمله دانشجویان ایرانی را به این کشور جذب می‌کنند. دانشگاه سینوپ یکی از دانشگاه‌های ترکیه است که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم. این دانشگاه می‌تواند یکی از گزینه‌های خوب برای شما برای تحصیل در کشور ترکیه باشد. امید است مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.