دانشگاه ترک_آلمان (turk/alman universitesi) فرصت‌های زبان آلمانی، تحصیل و کارآموزی در کشور آلمان را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. تابعیت دانشگاه ترک_آلمان از قوانین کالج آلمان به ایجاد زمینه‌های تحقیقاتی و راه‌اندازی و اجرای دوره‌های تحصیلی کمک می‌کنند. اکثریت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های ترک-آلمان، آلمانی می‌باشند. اگر شما هم قصد تحصیل در ترکیه را دارید، این مقاله در همین راستا شما را راهنمایی میکند.

آشنایی با دانشگاه ترک_آلمان

دانشگاه ترک-آلمان به عنوان یک دانشگاه دولتی، بر اساس توافقنامه بین دولتی که در تاریخ 23/5/2013 بین جمهوری ترکیه و جمهوری فدرال آلمان امضاء شد، تأسیس شد.

تمرکز دانشگاه ترک-آلمان، همکاری فشرده با شرکت‌ها و سازمان‌های ترکیه و آلمان، کنسرسیومی از دانشگاه‌های آلمانی که شرکای نزدیک هستند و ایجاد یک نمایه قابل توجه در بین دانشگاه‌های ترکیه است.

آزمون_های_مورد_تایید_دانشگاه_ترک_آلمان

پذیرش دانشگاه ترک_آلمان

ثبت نام برای دانشگاه یک بار توسط ریاست مرکز سنجش، گزینش و جایابی می‌تواند به عنوان یک برنامه آمادگی آلمانی اجباری یک ساله اعمال می‌شود و کسانی که در پایان برنامه در آزمون مهارت آلمانی قبول می‌شوند برای اولین سال به طور مستقیم ثبت نام می‌کنند. کلاس آمادگی آلمانی در سال‌های نشان داده شده در ستون دوره تدریس لحاظ نمی‌شود. مورد قبول دانشگاه؛ کسانی که گواهی بر موفقیت خود در یکی از آزمون‌های زبان خارجی ملی و یا بین‌المللی در سطح تعیین شده توسط دانشگاه می‌دهندآزمون مهارت آلمانی در ابتدای سال تحصیلی توسط دانشگاه برگزار می‌شود.

دانشجویانی که در برنامه اول موفق نشدند!!!

دانشجویان می‌توانند؛ در صورت وجود، در یک برنامه معادل در موسسه آموزش عالی خود که زبان آموزشی آن ترکی است، ثبت نام کنند. اما این دانش‌آموزان بنا به درخواست خود می‌توانند به یکی از رشته‌های زبان ترکی منتقل شوند، مشروط بر اینکه نمره مربوطه از نمرات YKS دانش‌آموز کمتر از نمره پایه لازم برای ثبت‌نام در رشته‌ای نباشد.

دانشکده_های_دانشگاه_ترک_آلمان

پذیرش دانشجویان بین المللی

دانشگاه ترک- آلمان دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که در پایان منجربه دریافت مدارک تحصیلی عالی رسمی در چندین زمینه تحصیلی می‌شود. این دانشگاه دارای خط‌مشی پذیرش انتخابی بر اساس آزمون ورودی است. دانشگاه TGU از دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط استقبال می‌کند. در پذیرش این دانشگاه دانستن زبان آلمانی الزامی نیست؛ اما متقاضیان می‌بایست معادل یک سال تحصیلی پیش نیاز دوره تکمیلی زبان آلمانی را در این دانشگاه طی کنند.

 دانشکده‌های دانشگاه ترک آلمان

دانشگاه ترک-آلمان دارای 5 دانشکده و 2 انستیتو است که دانشکده‌های آن به شرح زیر می‌باشند:

انیستیتوهای دانشگاه ترک-آلمان نیز به شرح زیر هستند:

رنکینگ دانشگاه ترک_آلمان

دانشگاه ترک_آلمان در طبقه بندی دانشگاهی خود را به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی معرفی می‌کند. دانشگاه ترک آلمان دارای رتبه 147 در کشور ترکیه و 6906 در سطح دانشگاه‌های جهان را دارد. یک موسسه آموزش عالی است که متعهد به پرورش افرادی است که در بخش‌های مختلف در آینده حرفی برای گفتن خواهند داشت.

اهداف_دانشگاه_ترک_آلمان

اهداف و فعالیت‌های دانشگاه ترک-آلمان

برنامه تبادل دانشگاه ترک_آلمان

کنسرسیوم دانشگاه ترک- آلمان به‌عنوان یک شریک از این روند حمایت می‌کند. برنامه‌های درسی این دانشگاه با توجه به نیازهای بخش تجاری ترکیه و آلمان طراحی شده است. دانشگاه‌های فعال در کنسرسیوم هرکدام مسئولیت یک دانشکده و مرکز زبان‌های خارجی TGU را بر عهده می‌گیرند. 37 دانشگاه در آلمان و سرویس تبادل علمی آلمان (DAAD) اعضای این کنسرسیوم هستند. هر دو طرف برای کیفیت و موفقیت تحقیقات و آموزش مشترک باهم همکاری می‌کنند. هیئت مدیره کنسرسیوم متشکل از افرادی از حوزه‌های علمی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، از TGU در توسعه آن حمایت می‌کنند.

ظرفیت دانشگاه ترک_آلمان

ظرفیت حداکثری 5000 دانشجو، دانشگاه ترک- آلمان را بزرگترین دانشگاه آلمان در خارج از این کشور تبدیل کرده است. یک سوم از اساتید این دانشگاه را اساتید آلمانی تشکیل می‌دهند.

زبان دانشگاه ترک_آلمان

دانشگاه ترک-آلمان چند زبانه است. تحصیلات عمدتاً به زبان آلمانی در دوره‌های کارشناسی، به زبان ترکی و آلمانی در علوم حقوقی و به زبان آلمانی یا انگلیسی بسته به دوره در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود. دانشگاه ترک_آلمان دوره‌هایی را به زبان ترکی، انگلیسی و آلمانی ارائه می‌دهد درحال حاضر زبان آلمانی زبان اصلی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه است. برنامه‌های آموزشی ترکی و آلمانی توسط استادان برجسته ترک و آلمانی ارائه می‌شود.

پردیس دانشگاه ترک_آلمان

تمامی پردیس‌ها در بیکوز واقع شده‌اند. تحصیل در این دانشگاه که طبق قوانین آموزش عالی ترکیه تأسیس شده است رایگان است. اما دانش آموزانی که از دوره‌های تحصیلی فراتر رفته و در دوره دوم تحصیل خواهند کرد حق بیمه پرداخت خواهند کرد.

دانشگاه ترک_آلمان به دانشجویان موفق بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. دانشگاه زبان‌های زیادی دارد، در صورت نیاز آموزش به زبان‌های دیگر به خصوص آلمانی و انگلیسی ارائه می‌شود.

شهریه دانشگاه ترک آلمان

علوم و فناوری مواد TL 426

دانشکده حقوق TL 313%30

علوم سیاسی و مدیریت عمومی

تجارت TL496

کامپیوتر

صنعت

مهندسی مکاترونیک TL580 زبان آلمانی

امکانات دانشگاه ترک_آلمان

در صفحه اطلاعات دانشگاه، چندین گزینه برای خوابگاه‌های نزدیک مدرسه برای اولین روزهای پس از ورود به این شهر، و همچنین خوابگاه‌های عمومی و خصوصی در نزدیکی بیکوز ارائه شده است. بسته به انتخاب محل اقامت، ماهیانه 600 الی 700 یورو به‌عنوان هزینه زندگی درنظر گرفته می‌شود.

دانشگاه ترک آلمان چندین تسهیلات و خدمات آکادمیک و غیر آکادمیک از جمله کتابخانه، تحصیل در خارج از کشور و همچنین خدمات اداری را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

موقعیت_جغرافیایی_دانشگاه_ترک_آلمان

موقعیت

دانشگاه ترک – آلمان در محله بیکوز در بخش آسیایی شهر استانبول واقع شده است و تا زمان تکمیل پردیس اصلی به‌صورت موقت در یک ساختمان قرار دارد.

مدارک_لازم_جهت_ثبت_نام_در_دانشگاه_ترک_آلمان

 مدارک مورد نیاز برای پذیرش

هنگام درخواست برای پذیرش در دانشگاه ترک-آلمان در ترکیه باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. لیستی از مدارک لازم را مستقیماً از دانشگاه درخواست کنید، زیرا ممکن است مدارک درخواستی برای کشورهای مختلف متفاوت باشند.

تحصیل در دانشگاه ترک_آلمان

  1. یک دانشگاه”دولتی”که توسط یک توافق نامه بین المللی تأسیس شده است،

2. همکاری در سطح عالی با 32 دانشگاه آلمانی که به عنوان شرکای دانشگاه ترک-آلمانی تعیین شده‌اند.
3. یک سیستم آموزشی کاربردی گرا، که “با هم” با شرکای آلمانی تهیه شده است، که بهترین دستاوردهای سیستم آموزشی ترکیه و آلمان را ترکیب می‌کند.
4. کادر آموزشی ممتاز متشکل از دانشگاهیان ترک و آلمانی
5. فرصت یادگیری آلمانی و انگلیسی به عنوان زبان خارجی دوم با استانداردهای بالا،

  1. دوره‌های تابستانی “STUDENTS” در دانشگاه‌های آلمان
    7. سهمیه ویژه دبیرستان‌های آلمان
    8. کارآموزی و فرصت‌های کاری در مؤسسات و سازمان‌های فعال در ترکیه و آلمان
    9. امکان تحصیلات تکمیلی در آلمان بدون مشکل معادل سازی دیپلم.
    10. محیطی آرام در تماس با طبیعت در شهر جهانی استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *