021-91305905

دانشگاه تجارت استانبول (ICU) که توسط اتاق بازرگانی و بنیاد خدمات آموزشی و اجتماعی استانبول تاسیس شد برای اولین بار در سال 2001 دانشجو پذیرفت. این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه‌های خصوصی غیر انتفاعی ترکیه است. این دانشگاه از 6 دانشکده، 3 موسسه، یک مدرسه زبان‌های خارجه و یک مدرسه حرفه‌ای تشکیل شده است. این دانشگاه برنامه‌هایی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد و بیش از 7000 دانشجو از ترکیه و چندین کشور دیگر را در خود جای داده است. امروزه حدود 500 دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه تجارت استانبول، واقع در قلب استانبول، یکی از پایتخت‌های فرهنگی پیشرو جهان، با آگاهی از مسئولیت انتقال میراث علمی، تاریخی و فرهنگی هزاره‌ها به آینده است که از زمان تاسیس تا کنون به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهد.

به لطف کیفیت برنامه‌های آموزشی و اساتید و همچنین تجهیزات فنی و چشم انداز آینده ارائه شده به دانشجویان، سیزده سال بعد از تاسیس، دانشجویان ما را به تعداد 7000 نفر رسید که توسط بیش از 300 هیئت علمی تدریس می‌شوند درحالی که در آغاز تنها 73 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کردند. شهرت جهانی ICU که در مدت کوتاهی به دست آمده است، با صدها نشریه ‌بین‌المللی و ملی هرساله بیش از پیش تقویت می‌شود. دریافت جوایز مختلف و رویدادهای سازماندهی شده به اعتبار و شناخته شدن این دانشگاه می‌افزاید.

آشنایی-با-دانشگاه-تجارت-استانبول

مهم‌ترین ویژگی که به دانشگاه تجارت استانبول کمک می‌کند تا با کیفیت‌های عالی در میان دیگر دانشگاه‌ها متمایز و برجسته شود،  قرار گرفتن آن در بخش مرکزی و منتخب استانبول، یکی از پایتخت‌های فرهنگی جهان است. موقعیت دانشگاه تجارت استانبول در قلب استانبول این امکان را فراهم می‌کند تا نبض جهان معاصر را احساس کند، چشم انداز خود را برای آینده توسعه ببخشد و علم، فرهنگ، هنر و اقتصاد ملی و جهانی را برای ارائه دیدگاهی فعال، نوآورانه و پیشگام به دانشگاه در کنار هم قرار دهد.

پردیس‌های Eminonu و Sutluce دانشگاه تجارت استانبول، در سواحل شبه جزیره تاریخی استانبول، درمیان مکان‌های تاریخی و درست در کنارمراکز تجاری واقع شده‌اند. پردیس Kucukyali در محله‌ای منتخب از استانبول واقع شده است و حس زندگی شهری پر نشاط را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه تجارت استانبول نه تنها به دانشجویان خود این شانس را می‌دهد که از طریق برنامه‌های مبادله دانشجویی مانند اراسموس، بخشی از تحصیلات خود را در خارج از کشور بگذرانند، بلکه دانشجویان بین‌المللی را از سراسر جهان می‌پذیرد تا محیطی بین‌المللی را برای دانشجویان خود فراهم کند.

این دانشگاه چندین قرارداد همکاری با بسیاری از دانشگاه‌های جهان امضا کرده است. آلمان، ایتالیا، فرانسه و لهستان از جمله کشورهایی هستند که با دانشگاه تجارت استانبول همکاری می‌کنند.

رتبه بندی این دانشگاه درمیان دانشگاه‌های خصوصی کشور استانبول به طور تایید شده مشخص نیست؛ اما اعتبار و حمایت‌های همه جانبه موسسات ترکیه و سایر کشورها و دستیابی به افتخارات بزرگ علمی و دانشجویی، ارزش این دانشگاه را در میان صدها دانشگاه علوم پایه و علوم انسانی در جهان چند برابر می‌کند.

این دانشگاه همچنین یک سیستم نمره‌دهی آمریکایی را اتخاذ کرده است که به آن‌ها کمک می‌کند تا با پیشرفت‌های بهترین دانشگاه‌های آمریکا هماهنگ باشند.

کتابخانه-دانشگاه-تجارت-استانبول

دانشگاه تجارت استانبول دانشجویان خود را افرادی می‌داند که می‌توانند مسئولیت جامعه را به دوش بکشند. دانشجویان در ICU به مهارت‌های علمی مطابق با استانداردهای جهانی مجهز می‌شوند تا اصول و ارزش‌هایی را تکمیل کنند که در طول دوره آموزشی به آن‌ها القا می‌شوند. دانشگاه تجارت استانبول به لطف برنامه‌های آموزشی که دانشجویان را قادر می‌سازد تا با دنیای تجارت نیز ارتباط برقرار کنند، نه تنها فارغ‌التحصیلان توانمد آکادمیک، بلکه کارمندان بالقوه برای سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی را تربیت می‌کند. این دانشگاه کمک‌های علمی خود را از طریق تحقیقات، پروژه‌ها و انتشارات ملی و بین‌المللی ارائه می‌دهد و نمونه‌های اولیه منابع انسانی واجد شرایط مورد نیاز این کشور را افزایش و توسعه می‌دهد. ICU به منظور نظارت، تفسیر و آزمایش علم و فناوری در مقیاس بین‌المللی و کمک به جامعه، به طور مداوم برنامه‌های دانشگاهی خود را اصلاح و به‌روز می‌کند.

امکانات-دانشگاه-تجارت-استانبول

محل اقامت

دانشجویان دانشگاه بازرگانی استانبول معمولا در اطراف پردیس‌ها اقامت می‌کنند که از نظر فعالیت‌های اجتماعی، دسترسی آسان به حمل و نقل و… بهترین مکان برای دانشجویان است. دانشجویان معمولا ترجیح می‌دهند در بسیاری از گزینه‌های اقامتی از نظر خوابگاه‌های دانشجویی، آپارتمان مشترک و… اسکان داشته باشند.

خوابگاه‌های دانشجویی

دانشگاه تجارت استانبول هیچ خوابگاهی را به دانشجویان خود ارائه نمی‌دهد؛ اما در شهر استانبول گزینه‌های متنوعی برای اسکان دانشجویان با هر بودجه‌ای وجود دارد. دانشگاه تجارت استانبول موافقت‌نامه‌های ویژه‌ای با موسسات خوابگاهی برقرار کرده است که در زیر فهرست شده‌اند:

Royal Aparts & suits (خوابگاه پسران)

ظرفیت 30 تخت دارد. اتاق‌هایی با ظرفیت یک نفره، دو نفره، سه تخته و چهار تخته وجود دارد. در هر اتاق میز مطالعه، کمد لباس، یخچال و سیستم تلفن داخلی، تلویزیون ال‌سی‌دی و حمام و توالت وجود دارد. همچنین در این ساختمان رستوران، اتاق چمدان، اتاق رختشویی، مرکز کپی، خدمات نظافت، آب گرم 24 ساعته و خدمات صبحانه نیز وجود دارد. امنیت 24 ساعته و اینترنت نیز برای دانشجویان فراهم شده است.

خوابگاه مرکزی دختران (سنترال کیز یوردو)

خوابگاه دخترانه سنترال کیز یوردو دارای  344 تخت می‌باشد. اتاق‌های این خوابگاه در گزینه‌های یک تخته، دو تخته، سه تخته، چهار، پنج و شش تخته موجود هستند. در هر اتاق میز مطالعه، کمد لباس، یخچال، سیستم تلفن داخلی، تلویزیون، حمام و توالت موجود است. همچنین یک اتاق مطالعه برای استفاده مشترک، اتاق کامپیوتر، سونا، سولاریوم، اتاق چمدان و اتاق رختشویی وجود دارد. دسترسی به اینترنت و امنیت 24 ساعته نیز برای دانشجویان دانشگاه تجارت استانبول فراهم شده است.

Konforist Ogrenci Yordu (خوابگاه پسرانه و دخترانه)

سوئیت‌های Konforist دارای 237 تخت می‌باشند. اتاق‌های این خوابگاه در گزینه‌های 1 تخته، 2، 3،4 تخته و همچنین اتاق‌های VIP برای معلولان وجود دارند.  در هر اتاق کمد، میز کار، آشپزخانه، یخچال، سیستم تلفن داخلی، تلویزیون، حمام و توالت وجود دارد. Konforist همجنین دارای اتاق مطالعه عمومی، اتاق کامپیوتر، مرکز کپی، سونا، حمام ترکی، مرکز تناسب اندام، رستوان، کافه تریا، آشپزخانه، مینی مارکت، اتاق بازی، آرایشگاه، درمانگاه، اتاق چمدان و اتاق رختشویی و اتو، پارکینگ، نگهبانی ساعته و سیستم کارت هوشمند، آب گرم 24 ساعته، سیستم گرمایش و سرمایش و اینترنت نیز است.

Studio Santral (خوابگاه دخترانه و پسرانه)

Studio Santral دارای ظرفیت 300 تخت است و اتاق‌های دو نفره را برای دختران و پسران فراهم می‌کند. در هر اتاق میز مطالعه، کمد، آشپزخانه، یخچال، گاوصندوق، تلفن داخلی، حمام و توالت وجود دارد. همچنین یک اتاق برای معمولان، کافه، رستوران، آشپزخانه عمومی، سالن‌های استراحت با تلویزیون، اتاق‌های مطالعه عمومی، کتابخانه، اتاق تفریحی، باغچه، مینی مارکت، اتاق پلی استیشن، درمانگاه، اتاق خشکشویی و اتو، پارکینگ، نگهبانی 24 ساعته، سیستم سرمایش و گرمایش و خدمات نظافتی رایگان وجود دارد.

زندگی دانشجویی

دانشگاه تجارت استانبول یکی از پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است. این دانشگاه از دو پردیس Sutluce  و Kucukyali تشکیل شده است. در پردیس Sutluce  ، دانشجویان می‌توانند امکانات زیادی برای فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی بیابند. علاوه بر امکانات فرهنگی، دانشجویان می‌توانند در این پردیس امکاناتی را که به پیشرفت حرفه‌ای آن‌ها کمک می‌کند پیدا کنند. چندین کارگاه و آزمایشگاه و بانک مجازی و بورس اوراق بهادار BistLab در این پردیس وجود دارد. پردیس دیگر در سمت آناتولی استانبول قرار دارد و شامل آزمایشگاه‌های بیشتری در زمینه مهندسی است.

دانشگاه تجارت استانبول با تاکید بر اهمیت فرهنگ و فعالیت اجتماعی بیش از 50 انجمن دانشجویی با حوزه‌های مختلف مورد علاقه دانشجویان در دانشگاه ایجاد کرده است. این انجمن‌ها چندین رویداد و جشنواره را در دانشگاه برگزار می‌کند. این جشنواره‌ها هر بهار برگزار می‌شوند و برای کمک به دانشجویان برای رهایی از استرس قبل از امتحانات نهایی طراحی شده‌اند.

دانشگاه تجارت استانبول از چندین امکانات ورزشی در هر دو پردیس خود برخوردار است. علاوه بر فراهم کردن امکانات، این دانشگاه از تیم‌های ورزشی مختلف حمایت می‌کند و دانشجویان را تشویق می‌کند تا به آن‌ها بپیوندند و مربیان حرفه‌ای را برای آموزش آن‌ها برای مسابقات ملی و بین‌المللی استخدام می‌کند. دانشجویان می‌توانند از زمین‌های تنیس، اسنخر و مراکز تناسب اندام در محوطه این پردیس‌ها استفاده کنند.

در هردو پردیس دانشگاه تجارت استانبول مراکز مراقبت‌ها بهداشتی برای دانشجویان فراهم شده است. غیر از اورژانس، مراکز مشاوره در این مراکز وجود دارد.

دانشکده‌های دانشگاه تجارت استانبول

دانشکده-های-دانشگاه-تجارت-استانبول

دانشکده معماری و طراحی

دانشکده بازرگانی

دانشکده ارتباطات

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده حوق

دانشکده-های-دانشگاه-تجارت-استانبول

دانشکده علوم اجتماعی (کارشناسی ارشد)

دانشکده تحصیلات تکمیلی مالی

دانشکده تحصیلات تکمیلی تجارت بین‌الملل

موسسه علوم

دانشکده علوم اجتماعی (PHD)

دانشکده تحصیلات تکمیلی

شرایط پذیرش  و درخواست

در دانشگاه تجارت استانبول مانند بسیاری از دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه آزمون اوسیم برای ورود به دانشگاه اعتبار دارد. افرادی که بتوانند در آزمون اوسیم امتیاز و نمره کافی را کسب کنند، برای کسب بورسیه تحصیلی می‌توانند از 25 تا 75 درصد تخفیف به دست آورند.

پذیرش-در-دانشگاه-تجارت-استانبول

برای ثبت درخواست و اخذ پذیرش در دانشگاه تجارت استانبول  به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

پس از اخذ  پذیرش و ورود به داشگاه مدارک زیر را برای ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهید:

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت این دانشگاه به آدرس ticaret.edu.tr/en مراجعه کنید.

تحصیل در دانشگاه تجارت استانبول

دانشکده تجارت استانبول یکی از پیشرفته‌ترین و شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است. این دانشگاه در ترکیه شهرت زیادی دارد و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود. هدف این دانشگاه آموزش مدیرانی است که بتوانند سیستم و صنعت تجارت را سازماندهی و بهبود ببخشند. هر دو پردیس این دانشگاه مجهز به بهترین امکانات روز هستند و فرصت‌های تحقیقاتی و آموزشی فوق‌العاده‌ای را در اختیار همه دانشجویان خود قرار می‌دهند. این دانشگاه در طی چندین سال تلاش و پشتکار و تربیت فارغ‌التحصیلانی با مدارج علمی بالا به جامعه و دستاوردهای گوناگون توانسته است به یکی از برترین مقاصد تحصیلی دانشجویان از سراسر جهان تبدیل شود. در این مقاله به معرفی دانشگاه تجارت استانبول برای کسانی که علاقه‌مند به تحصیل در ترکیه هستند، پرداختیم. امید است مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *