021-91305905

دانشگاه اوفوک (Ufuk University) یک مرکز آموزش عالی خصوصی است که در سال 1999 در شهر آنکارا، ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه که به طور رسمی به تایید شورای آموزش عالی ترکیه YOK رسیده است، حدود 5000 دانشجو دارد و در رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌کند که منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی می‌شوند. این مرکز تحصیلات عالی ترکیه با قدمت 20 سال دارای فرایند پذیرش گزینشی بر اساس آزمون ورودی است. دانشگاه اوفوک که در دو پردیس مختلف آموزش ارائه می‌کند، توسط بنیاد کمک به حوادث ترافیک ترکیه تاسیس شده است و یکی از دانشگاه‌های پایه پیشرو در ترکیه است.

دانشگاه اوفوک با عضویت در برنامه‌های اراسموس و اراسموس پلاس، به دانشجویان خود فرصتی برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا به مدت یک ترم ارائه می‌دهد. دانشجویان خارجی نیز می‌توانند از این برنامه‌ها استفاده کرده و در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

رتبه دانشگاه اوفوک در بین دانشگاه‌های ترکیه 132 و در بین بهترین دانشگاه‌های جهان 5965 می‌باشد. علی رقم اعتبار مدارک این دانشگاه در کشورهای اروپایی و ترکیه، این دانشگاه تابحال مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران قرار نگرفته است.

هدف دانشگاه اوفوک ارائه یک زندگی آموزشی به دانشجویان خود است که آن‌ها از آن به‌عنوان تجربه‌ای نوآورانه، در حال توسعه و سطح بالا یاد کنند. این دانشگاه آموزش مداوم، شایستگی، احترام، مشارکت و فرهنگ را به عنوان ارزش‌های اصلی خود پذیرفته است.

این دانشگاه همواره در برابر تبعیض حساس بوده و دانشجویان را بدون در نظر گرفتن نژاد، رنگ، قومیت و… می‌پذیرد و معتقد است که با توجه به حقوق، امتیازات، فعالیت‌ها و برنامه‌های ارائه شده، با تمامی اعضای دانشگاه اعم از دانشجویان و کارکنان به طور برابر رفتار می‌شود.

چشم انداز دانشگاه اوفوک بالا بردن قدرت افرادی است که دارای افکار، دانش و مهارت‌هایی باشد و به پیشرفت سطح زندگی افراد در این ملت کمک کنند.

نمایی از سالن پذیرایی دانشگاه اوفوک

پردیس و امکانات

پردیس‌های اینجک و بالگات در مکان‌هایی واقع شده‌اند که به همه امکانات زندگی اجتماعی دسترسی دارند. هر دو پردیس در مناطق مرکزی هستند که در آن خوابگاه‌ها و امکانات حمل و نقل به راحتی پیدا می‌شود. پردیس اینجک شامل دانشکده حقوق، دانشکده اقتصاد وعلوم اداری، دانشکده آموزش است.

دانشگاه اوفوک فرصت‌های بورسیه مختلفی را به دانشجوان ارائه می‌دهد. این دانشگاه که تقریبا 15% بورسیه تحصیلی تحصیلی کامل دارد، بورسیه‌های بدون وقفه را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

رشد اجتماعی دانشجویان توسط فعالیت‌هایی مانند گفتگوها و نمایش‌های سازماندهی شده در دانشگاه پشتیبانی می‌شود. 38 باشگاه دانشجویی مختلف در زمینه‌هایی مانند ورزشی، علمی، هنری و فرهنگی  در این دانشگاه فعالیت می‌کنند. این باشگاه‌ها گام‌های مهمی در مسیر پیشرفت اجتماعی و حرفه‌ای هستند. دانشکده پزشکی دانشگاه اوفوک آنکارا یک موسسه آموزشی برجسته است که موفقیت‌های علمی زیادی به دست آورده است.

دانشگاه اوفوک خوابگاه‌های دانشجویی با ظرفیت 250 دانشجو را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این خوابگاه‌ها برای  دانشجویان پسر و دختر در دسترس هستند و به صورت‌ اتاق‌های یک نفره و دو نفره ارائه می‌شوند. همه اتاق‌ها دارای حمام، دستشویی و توالت، تخت خواب، کمد لباس، قفسه کتاب، میز مطالعه، یخچال، مبل و تلویزیون هستند. خدمات نظافتی به صورت روزانه در این خوابگاه‌ها انجام می‌شود. امکانات دیگری مانند اینترنت بی سیم نامحدود، 4 سالن مطالعه، ماشین لباسشویی، اتاق تلویزیون، پارکینگ ماشین و امنیت 24 ساعته نیز در این خوابگاه‌ها به دانشجویان ارائه می‌شود.

از دیگر امکانات موجود در پردیس‌های دانشگاه اوفوک می‌توان به کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌های کامپیوتر، اتوبوس‌های شاتل برای حمل و نقل، خودپرداز، سالن‌های غذاخوری، کافه تریا، فروشگاه، سالن‌های ورزشی، استخر، مرکز خرید و… اشاره کرد.

کتابخانه دانشگاه اوفوک در سال 2002 در پردیس بالگات تاسیس شد. با استقرار دانشکده‌ها در این پردیس، شروع به ارائه خدمات به دانشجویان و کارکنان این دانشگاه کرد. در سال 2012-2013 یک کتابخانه مرکزی درپردیس اینجک تاسیس شد و با حدود 6000 جلو کتاب فعالیت خود را آغاز کرد.

معرفی دانشکده های دانشگاه اوفوک

دانشکده‌های دانشگاه اوفوک

دانشکده آموزش

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده پزشکی

دانشکده آموزش عالی پرستاری

شهریه رشته های دانشگاه اوفوک

شهریه دانشگاه اوفوک

دانشگاه اوفوک یک دانشگاه خصوصی است و شهریه نسبتا بالایی را نسبت به دانشگاه‌های دولتی از دانشجویان دریافت می‌کند. شهریه این دانشگاه با توجه به رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. در زیر شهریه تحصیل در برخی از رشته‌های این دانشگاه آورده شده است:

شرایط درخواست و اخذ پذیرش

دانشگاه اوفوک آنکارا هرساله اقدام به جذب دانشجویان بین‌المللی در رشته‌ها و مقاطع مختلف از سراسر دنیا می‌کند. پذیرش دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه بر اساس آزمون‌های ورودی YOS، SAT، ACT و OSYM  انجام می‌شود.

آموزش در دانشگاه اوفوک هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی انجام می‌شود.

دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه موظف به ارائه مدرک مهارت زبانی ترکی یا انگلیسی بر اساس رشته انتخابی خود می‌باشند. داوطلبان برای درخواست اخذ پذیرش باید به سایت رسمی این دانشگاه به آدرس ufuk.edu.tr مراجعه کنند و پس از تکمیل کردن فرم درخواست مدارک لازم را در صورت نیاز ترجمه و ارسال نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه اوفوک

مدارک لازم

تحصیل در دانشگاه اوفوک آنکارا

دانشگاه اوفوک آنکارا یکی از دانشگاه‌های خصوصی برتر کشور ترکیه است. از مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه، بهره‌مند شدن از امکانات عالی و درجه یکی است که این دانشگاه برای دانشجویان تدارک دیده است. با توجه به ارائه رشته‌های پرطرفداری مانند پزشکی و پرستاری و… این دانشگاه گزینه مناسبی برای دانشجویان ایرانی است که رویای تحصیل در این رشته‌ها را دنبال می‌کنند. اگر شما نیز به دلیل شرایط سخت قبولی در رشته‌های پزشکی و پرستاری در ایران از رویای خود دست کشیده‌اید، دانشگاه اوفوک جایی است که می‌توانید آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنید، و به تحصیل در ترکیه به عنوان چشم اندازی برای آینده ای روشن تر بیاندیشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *