دانشگاه آغری ابراهیم چچن (Agri Ibrahim Cecen University) به اختصار (AICU) یک دانشگاه دولتی است که در شرق کشور ترکیه در شهر آغری، آناتولی شرفی واقع شده است. این دانشگاه در تاریخ 1968 به‌عنوان مدرسه تربیت معلم دخترانه کشاورزی تحت نظر وزارت آموزش ملی پایه گذاری شد. این موسسه از سال تحصیلی 1977-1978 به یک موسسه آموزشی دوساله تبدیل شد و به فعالیت آموزشی خود در زمینه تربیت معلم ادامه داد. این دانشگاه دارای 10 دانشکده است و طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را در مقاطع کارزشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می‌دهد. درحال حاضر 9000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

درحال حاضر دانشگاه آغری ابراهیم چچن چهارمین دانشگاه بزرگ در آناتولی شرقی است. این دانشگاه دارای دو پردیس، یک آزمایشگاه مرکزی، موسسات علمی- پژوهشی 12 آزمایشگاه مطالعاتی و 2 کتابخانه است. این دانشگاه دارای تمامی زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات آموزشی مدرن، ازجمله تمام تجهزات مدرن علمی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و… استو

دانشگاه آغری ابراهیم چچن در رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها در رتبه 4747 و در بین دانشگاه‌های ترکیه در رتبه 81 قرار دارد. این دانشگاه تاکنون مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران قرار نگرفته است.

ماموریت دانشگاه آغری ابراهیم چچن ، برجسته شدن با هویت علمی خود در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است. AICU در نظر دارد به دانشگاهی تبدیل شود که به زندگی اجتماعی- اقتصادی کمک کند، ارزش‌های ملی و جهانی را بپذیرد و افرادی دانا را با خدمات آموزشی باکیفیت تربیت کند.

چشم انداز دانشگاه آغری ابراهیم چچن این است که  کیفیت در آموزش و پرورش را در اولویت قرار دهد، پیشگام تغیر و توسعه جامعه باشد، در سطح بین‌المللی شناخته شده باشد و دارای ارزش‌های اخلاقی باشد و بدین ترتیب به دانشگاهی ارجح تبدیل شود.

ارزش‌های اولیه این دانشگاه عبارتند از: عدالت، شایستگی، اخلاق، همدلی، شفافیت علمی، آزادی، کارآفرینی، نوآوری مشارکت در ایجاد حساسیت درمورد طبیعت و محیط زیست.

پردیس-دانشگاه-آغری-ابراهیم-چچن

پردیس و امکانات

پردیس اصلی دانشگاه آغری ابراهیم چچن در مرکز شهر واقع شده است. AICU حساسیت لازم را برای دانشجویان از نظر داشتن بهترین فرصت‌های کاری، تغذیه و مسکن نشان می‌دهد. این دانشگاه امکانات اسکان را به طور رایگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. تمامی خوابگاه‌های داخل و خارج پردیس ظرفیت حدود 4000 دانشجو را دارند. علاوه بر این خوابگاه‌ها، ساختمان‌های خوابگاه 750 نفری ساخته شده توسط TOKI به زودی به بهره‌برداری خواهند رسید که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تمامی نیازهای دانشجویان را برطرف کنند و دارای تمامی امکانات مورد نیاز برای آرامش و آسایش آن‌ها هستند.

دانشگاه آغری ابراهیم چچن در پردیس ولسوالی مرکزی در مرزهای استان آغری واقع شده است. دسترسی به پردیس این دانشگاه از طریق اتوبوس‌های عمومی برای دانشجویان از مرکز شهر و بالعکس امکان‌پذیر است.

کتابخانه مرکزی دانشگاه آغری ابراهیم چچن در سال 2007 تاسیس شد. هدف تاسیس این کتابخانه گردآوری انواع منابع اطلاعاتی و فناوری اطلاعات برای استفاده در آموزش، پژوهش، و اوقات فراغت دانشگاهیان، دانشجویان و کارکنان اداری دانکشده‌ها، موسسات، مدارس و آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای در داخل دانشگاه است. کتابخانه اصلی و مرکز اطلاعات در سال 2016 به بهره برداری رسید و در مرکز فرهنگی در پردیس اصلی دانشگاه آغاز به کار کرد.

دانشگاه آغری ابراهیم چچن همچنین بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را به داشنجویان ارائه می‌کند که می‌تواند تا حدود زیادی در تامین هزینه زندگی و تحصیل آن‌ها موثر باشد.

دانشکده-های-دانشگاه-آغری-ابراهیم-چچن

دانشکده‌ها

موسسات

مدارس

آموزشگاه‌ها

مراکز تحقیقاتی و کاربردی

رشته-های-دانشگاه-آغری-ابراهیم-چچن

رشته‌های تحصیلی

دانشگاه آغری ابراهیم چچن طیف وسیعی از انواع رشته‌ها را ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارتند از:

پذیرش-در-دانشگاه-آغری-ابراهیم-چچن

شرایط درخواست و اخذ پذیرش

دانشگاه آغری ابراهیم چچن در مقاطع مختلف تحصیلی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی است؛ لذا دانشجویان در هنگام پذیرش باید دارای مدرک مهارت زبان ترکی تومر باشند. در غیر این صورت باید در دوره آموزشی زبان ترکی دانشگاه شرکت کنند.

این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه‌های ترکیه دارای شرط پذیرش بر اساس آزمون ورودی YOS است.

متقاضیان باید مدارک لازم برای درخواست را به زبان ترکی و یا انگلیسی ترجمه رسمی نمایند. پس از ارسال درخواست، منتظر پاسخ از سمت دانشگاه باشند.

مدارک لازم

برای اطلاعات بیشتر از زمان پذیرش و شهریه رشته‌های تحصیلی به وبسایت این دانشگاه به نشانی .agri.edu.tr  مراجعه نمایید.

پذیرش و ثبت نام دانشجویان بین‌المللی در AICU برعهده دفتر روابط بین‌الملل است. این مرکز برای دانشجویان بین‌المللی در بدو ورود جلسات توجیهی برگزار می‌کند که دانشجویان می‌توانند سوالات خود را در رابطه با قوانین و مقررات، ویزا، امکانات مسکن و… مطرح کنند.

نمایی-زیبا-از-دانشگاه-آغری-ابراهیم-چچن

تحصیل در دانشگاه آغری ابراهیم چچن

امروزه تحصیل در ترکیه برای متقاضیان در سراسر جهان شناخته می‌شود. این کشور با تلاش بر ارائه خدمات آموزش عالی، توسعه فرصت‌های تحقیقاتی، تقویت منابع و ارائه مدارک معتبر توانسته به خوبی در بین دانشجویان سراسر جهان شناخته شود. دانشگاه آغری ابراهیم چچن یکی از بهترین موسسات آموزش عالی ترکیه است که هرساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند و خدمات رفاهی و آموزشی در سطح جهانی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. این دانشگاه با ارائه مدارک معتبر، گزینه‌ای عالی برای دانشجویانی خواهد بود که قصد دارند تحصیل خود را در یک دانشگاه با کیفیت ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *