تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه

تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

در این مقاله به موضوع تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه پرداخته ایم. آیا برای تحصیل در ترکیه به اثبات تمکن مالی نیاز است؟ و در صورت نیاز میزان آن چقدر است؟ پاسخ این دو سوال را در این مقاله بخوانید.

ترکیه امروز به دلایل مختلفی مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی در ایران قرار گرفته است. صرفه اقتصادی تحصیل در ترکیه را می توان یکی از دلایل مهم گرایش ایرانی ها به تحصیل در این کشور دانست. همچنین ترکیه به سبب روابط بین المللی مناسب با کشورهای اروپایی و دیگر کشورها مقصد واسطه بسیار خوبی برای مهاجرت نهایی افراد به سایر نقاط جهان است. به علاوه ترکیه در خلال روابط خود با کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اروپایی استانداردهای آموزشی خود را ارتقا داده است و امروزه در وضعیت آموزشی مطلوبی قرار دارد.

 تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه یکی از دغدغه های علاقه مندان برای تحصیل در این کشور است. البته در این میان برخی نیز گمان می کنند که برای تحصیل در ترکیه به تمکن مالی نیاز ندارند. در این مقاله قصد داریم به این دو سوال پاسخ دهیم و پیرامون تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه صحبت کنیم.

تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه

آیا برای تحصیل در ترکیه به تمکن مالی نیاز است؟

کشورهای مختلف جهان برای پذیرش مهاجران تحصیلی شرایط و قوانین معینی در نظر گرفته اند. این قوانین برای کشورهای مختلف می تواند متفاوت باشد. یکی از شرایطی که معمولا برای مهاجران تحصیلی در نظر گرفته می شود تمکن مالی افراد است. در واقع کشورهای مختلف با در نظر گرفتن شرط تمکن مالی از متمحل شدن هزینه بابت ورود مهاجران به کشورشان جلوگیری می کنند.

در مورد ترکیه نیز این موضوع صدق می کند. به عبارت دیگر تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه نیز لازم است. بنابراین در نظر داشته باشید که اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید نسبت به تمکن مالی در نظر گرفته شده از سوی این کشور اطمینان حاصل کنید.

اما میزان تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه چقدر است؟ در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

میزان تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه

همان طور که در بخش پیشین مقاله مطالعه کردید شرط تمکن مالی یکی از شروط پیش روی علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. البته مقدار سرمایه ای که برای اثبات تمکن مالی خود در مهاجرت تحصیلی به ترکیه نیاز دارید زیاد نیست.

میزان تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه از سوی این کشور دقیقا اعلام نشده است. به عبارت دیگر در رابطه با تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه شما با مبلغ مشخصی رو به رو نیستید. در عوض در صورت پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های کشور ترکیه لازم است بر اساس شهریه دانشگاهی که در آن پذیرفته می شوید تمکن مالی خود را به میزان هزینه حداقل ۱ سال تحصیل و زندگی اثبات کنید. به عبارت دیگر بر اساس دانشگاهی که در آن پذیرفته شدید لازم است ثابت کنید که توانایی پرداخت حداقل ۱ سال هزینه تحصیل و زندگی خود در ترکیه را دارید.

تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه

نکات مهم پیرامون تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه

همان طور که مطالعه کردید پس از پذیرش در یکی از دانشگاه های ترکیه لازم است تمکن مالی خود را به میزان حداقل هزینه ۱ سال تحصیل و زندگی خود ثابت کنید. به این منظور لازم است به هنگام ثبت نام در دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید یک نامه مبنی بر تمکن مالی خود به میزان ذکر شده از بانک دریافت و ارائه نمایید.

به هنگام اثبات تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه الزامی برای این که حساب بانکی به نام خودتان باشد وجود ندارد و می توانید از حساب والدین خود نیز استفاده نمایید.

همچنین در صورتی که فردی اسپانسر تحصیلی شماست و یا از بورسیه تحصیلی خاصی استفاده می کنید لازم است مدارک و مستندات آن را به دانشگاه محل تحصیلتان ارائه دهید.

در این مقاله به موضوع تمکن مالی برای تحصیل در ترکیه پرداختیم. برای تحصیل در ترکیه نیز لازم است تمکن مالی خود را ثابت کنید. همان طور که اشاره شد بنابر دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید لازم است توانایی مالی خود را به میزان حداقل ۱ سال مخارج تحصیل و زندگی خود ارائه دهید.

البته از آن جایی که مبلغ معینی از سوی دولت ترکیه برای تمکن مالی مهاجران تحصیلی در نظر گرفته نشده است ممکن است برخی دانشگاه ها قوانین ویژه ای برای این موضوع در نظر گرفته باشند اما به طور کلی روال در دانشگاه های ترکیه به شیوه ای است که در این مقاله عنوان شد.

ما در یونی لند ارائه دهنده آموزش ها و خدمات مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه هستیم. برخی از خدمات حال حاضر ما در یونی لند ارائه کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ است. این کلاس ها با توجه به شرایط کنونی جامعه متاثر از ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی به صورت آنلاین و با قیمتی مناسب برای علاقه مندان طراحی و تهیه شده است.

همچنین این کلاس ها توسط برترین اساتید یوس ایران و کاملا منطبق با تغییرات اخیر آزمون یوس برگزار می شوند. برخی از خدماتی که با شرکت در این کلاس ها می توانید دریافت کنید عبارت اند از: آموزش منابع اصلی در کنار منابع مفید˓ دریافت جزوه تالیفی اساتید˓ جمع بندی مطالب در فواصل معین˓ شرکت فعال در کلاس و حل تمارین˓ آزمون های آزمایشی و کارنامه تحلیلی˓ انتخاب رشته و دانشگاه و …

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند می توانید بر روی عنوان کلاس ها کلیک کنید.

همچنین با مراجعه به مقالات دسته اپلای و تحصیل در ترکیه می توانید اطلاعات نسبتا جامعی پیرامون تحصیل در ترکیه به دست آورید.

امیدواریم شما نیز به خانواده یونی لند بپیوندید. لطفا نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

US$12800
کلاس آنلاین هوش یوس

دوره آنلاین یوس – درس هوش

See more...

US$12800
کلاس آنلاین هندسه یوس

دوره آنلاین یوس – درس هندسه

See more...

US$12800
کلاس آنلاین ریاضی یوس

دوره آنلاین یوس – درس ریاضی

See more...


اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول

نام دانشگاه İstanbul Medipol Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر استانبول رنکینگ جهانی بر اساس نشریه THE ۱۰۰۱+ مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۲-۲۰۲۱ معماری: ۶.۲۵۰ دلار

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه چوکوروا ترکیه
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه چوکوروا ترکیه

نام دانشگاه Çukurova Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر آدانا رنکینگ جهانی بر اساس نشریه THE ۱۰۰۱+ مورد تایید وزارت علوم ایران بله شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۲-۲۰۲۱ مهندسی مکانیک: ۳۳۲۳ لیر

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه کارابوک ترکیه
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه کارابوک ترکیه

نام دانشگاه Karabük Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر کارابوک رنکینگ جهانی بر اساس نشریه THE ۱۰۰۰ – ۸۰۱ مورد تایید وزارت علوم ایران بله شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۱-۲۰۲۰ دانشکده معماری:

مشاهده متن کامل مقاله

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم