بوت کمپ زمستانی یونی لند آغاز شد!

021-91305905

TR-YOS|ریاضی|شکست اعداد

TR-YOS-ریاضی

فهرست مطالب

نکات مهم در تمرین مبحث شکست اعداد

یکی از مباحثی که قرار است در سوالات آزمون یوس با آن مواجه شوید، مبحث شکست اعداد است. سوالات این مبحث در صورت توجه و دقت کافی برای شما مشکلی ایجاد نخواهدن کرد؛ البته به شرط آن که به اندازه کافی تمرین کرده باشید و با آمادگی کامل سر جلسه آزمون حاضر شوید. در این مقاله به بررسی نکات مهم در تمرین مبحث شکست اعداد خواهیم پرداخت.

سوالات مبحث شکست اعداد به چه صورت مطرح می شوند؟

شاید اسم این مبحث برای شما غریب باشد؛ اما همه ما با آن ها آشنا هستیم. حتما به خاطر دارید که هر عددی از یکان دهگان و صدگان تشکیل می شود. گاهی در محاسبات مربوط به مبحث اعداد این ارقام به صورت مجهول نوشته می شوند و شما باید برای به دست آوردن جواب، با انجام دادن فرآیند شکست اعداد، مجهول را پیدا کنید. سوالات این مبحث در واقع به صورت نوعی معادله طرح می شوند و شما باید با باز کردن بسته های یکان و دهگان و صدگان و طی کردن فرآیند حل معادله به سوال پاسخ دهید.

روش تمرین شکست اعداد چگونه است؟

یکی از راه های موثر در تمرین مبحث شکست اعداد این است که درست پس از تمام شدن کلاس، یک دور دیگر و این بار به تنهایی و بدون کمک استاد، سوالات را کاملا حل کنید. با این کار می توانید در کنار مرور مباحث، خود را محک بزنید و ببنید که تا چه اندازه از مطالب کلاس را به خاطر می آورید. در صورتی که متوجه شدید تسلط نسبتا کاملی روی مبحث دارید، می توانید برای یادگیری بهتر از این پس زمان تدریس گوش فرا دهید و سپس به حل سوالات بپردازید.

چه منبعی برای تمرین مناسب است؟

برای تمرین مبحث شکست اعداد می توانید از کتاب و منابع مختلف و معروف موجود دربازار کمک بگرید. کتاب هایی مثل بانک سوال متروپل، پوزا و کالکوک همگی منابع خوب و مناسبی برای تمرین این مبحث هستند؛ اما توجه داشه باشید هیچ کدام از این منابع کامل نیست و بهتر است از یک استاد با تجربه نیز کمک بگیرید. زمانی که به اندازه کافی روی سوالات این کتاب ها تمرین کردید و تسلط کافی روی مبحث برای شما ایجاد شد برای این که یک پله بالا تر بروید، می توانید به کتاب هایی مثل TYT و AYT مراجعه کنید.

یونی لند از چه منابعی استفاده می کند؟

در کلاس های یونی لند برای همه مباحث و همه دروس منابع تالیفی اساتید خود مجموعه تدریس می شود. این به این دلیل است که همان طور که گفته شد، هیچ کدام از منابع موجود کامل نیستند و تمامی آزمون های ورودی را برای تحصیل در ترکیه پوشش نمی دهند و علاوه بر این، یک معلم خوب، معلمی است که کتاب خود و روش خود را تدریس کند. توجه داشته باشید که هر کتاب کمک درسی خوبی باز هم ایرادتی دارد که اگر  استاد بخواهد به آن اکتفا کند، آسیب و ضرری جبران ناپذیر به داوطلب خواهد رسید. این کتاب ها روش تدریس مشخص و ثابتی ندارند و سوالات آن ها جامع نیست. به همین دلیل در مجموعه یونی لند کتب و جزوات تالیفی اساتید خود مجموعه تدریس می شوند.

TR-YOS|ریاضی|شکست اعداد

سطح سختی سوالات مبحث شکست اعداد در آزمون

اگر سوالات سال های گذشته آزمون یوس را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که سطح سوالات این آزمون در مبحث شکست اعداد خیلی بالا نیست و معمولا سوالاتی با صورت خیلی طولانی مطرح نمی شود. پس بهتر است در زمان تمرین و مطالعه، بیشتر زمان خود را روی سوالات کوتاه اما پر تکرار بگذارید. البته توجه داشته باشید که اگر می خواهید برای آزمون ورودی دانشگاه های ویژه ای مثل دانشگاه مرمره که ظرفیت کمی دارند آماده شوید، لازم است سطح خو را بالا تر ببرید و به صورت جامع تر مطالعه و تمرین کنید.

نکات مهم در حل سوالات مبحث شکست اعداد

همان طور که پیش تر گفته شد، اگر به خوبی تمرین کرده باشید و سطح دقت شما بالا باشد، با مشکل چندانی هنگام حل سوالات مبحث شکست اعداد مواجه نخواهید شد؛ اما چند نکته کلیدی و کاربردی وجود دارد که می تواند به شما در این امر کمک کند. در ادامه برخی از این نکات را بررسی خواهیم کرد:

  • جمع و تفریق ها را حتما به صورت ستونی و زیر هم بنویسید. این نکته شاید در ابتدا بسیار ساده و حتی خنده دار به نظر برسد؛ اما مطمئن باشید تاثیر بسزایی روی میزان دقت شما خواهد داشت. در نظر داشته باشید که در زمان آزمون سطح استرس شما از همیشه بالا تر است و به همین دلیل ضریب خطای شما نیز بالا تر می رود. این موضوع می تواند عملکرد شما را ضعیف و کارکرد ذهنتان را مختل کند. در مواقع این چنینی بهتر است همه چیز را تا حد ممکن ساده نگه دارید. نوشتن ستونی عملیات زیر هم و تبدیل عملیات خطی به عملیات ستونی یکی از این موارد است.
  • دقت داشته باشید که وقتی یکی از مجهولات در معادله حذف می شود، به این معنی است که ارزش چندانی در سوال نداشته است. پس وقت خود را برای در آوردن مقدار آن هدر ندهید. تنها در صورتی ممکن است این مقادیر مجهول برای ما اهمیت پیدا کنند که صورت سوال از ما ماکسیمم آن را خواسته باشد.
  • در سوالات KLM بهتر است با اولین و ساده ترین حدسی که می زنید، پیش بروید. پس از عدد گذاری و پیش بردن راه حل با اعداد نترسید.
  • طراح سوال می تواند از فصل اعداد سوالات حیله گیری طرح کند. پس لازم است این سوالات با دقت زیادی حل شود. اگر سوالی از این مبحث به نظرتان بیش از حد ساده آمد یا توانستید در زمانی کمتر از زمان معمول آن را حل کنید، حتما روی سوال بازنگری داشته باشید. برای این کار می توانید شروط سوال را دوباره بخوانید، جواب ها را دوباره بررسی کنید و در صورت لزوم مجددا به حل سوال بپردازید تا احتمال خطا کم شود. سوالات مبحث اعداد از سوالاتی هستند که اگر با دقت و تمرکز با آن ها مواجه شوید به راحتی می توانید از پس آن ها بربیایید.

جمع بندی

شکست اعدا یکی از مباحث فصل اعداد است که در سوالات مربوط با آن ممکن است این بسته ها و ارقام به صورت مجهول به شما ارائه شوند و شما مجبور به باز کردن بسته های یکان و دهگان و صدگان باشید. بعد از طی کردن این فرآیند باید به حل معادله بپردازید و در نهایت مجهول سوال را پیدا کنید. شاید در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد؛ اما با تمرین و دقت کافی قطعا می توانید درصد و نمره مربوط به این سوالات را کسب کنید به همین دلیل در این مقاله به شرح نکات مهم در حل این سوالات و بررسی میزان سختی مبحث در آزمون پرداختیم.

توجه: یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
8:30 الی 22
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟

مقالات پیشنهادی

یونی لند مجموعه ایست که با هدف ارائه آموزش های تخصصی یوس برای همه علاقمندان در سراسر ایران، آموزش های خود را آغاز کرده است.