021-91305905

بررسی قوانین ترکیه برای مهاجران

قوانین ترکیه

فهرست مطالب

قبل از سفر به ترکیه، آشنایی مسافران بین المللی با چارچوب قانونی این کشور ضروری است. این به این دلیل است که ترکیه دارای مجموعه ای از قوانین عجیب و غریب و جذاب است که خارجی ها باید از آن آگاه باشند. به ما اجازه دهید یک نمای کلی از قوانین ترکیه را در اختیار شما قرار دهیم. مناطق متعددی در داخل ترکیه قوانینی را در سطح منطقه ای اجرا کرده اند که برخی از آن ها به طور قابل توجهی جذاب و غیر متعارف هستند.

ما شما را در مورد قوانین این کشور که ممکن است گردشگران را شگفت زده کند و همچنین قوانینی که درک و رعایت شما را برای جلوگیری از مجازات های شدید ضروری می کند، آگاه خواهیم کرد.

قوانین ترکیه که جالب به نظر می رسند.

قوانین ترکیه

 • در سال 1997 شهردار سنجان (منطقه آنکارا) قانون ممنوعیت فروش بوقلمون در شب سال نو را اجرا کرد. احتمالا هدف این قانون محافظت از مسلمانان از نفوذ آداب و رسوم اروپایی است.
 • در شرق شهر الازیگ، بازدید از گورستان ها در طول شب به شدت ممنوع است.
 • شهردار شهر افسوس (Ephesus) ممنوعیت پوشیدن کفش های پاشنه بلند در داخل شهر را برای زنان به اجرا گذاشته است.
 • شهرداری استانبول شنا در دریا را با پوشیدن لباس زیر ممنوع اعلام کرده است. علاوه بر این، استفاده از عکس های دختران با لباس شنا در بیلبورد های تبلیغاتی در استانبول اکیدا ممنوع است.
 • در شهر Kumlujah (منطقه آنتالیا) زنان مجاز به کار در مغازه های فروش نوشیدنی (کلاب ها و بار ها) نیستند.
 • فروش سوغاتی هایی که خدای باروری بت پرست را با اندام تناسلی برجسته مرد نشان می دهد در خیابان های آلانیا ممنوع است. با این حال، مجسمه هایی با چنین طبیعتی در حال حاضر به طور فعال فروخته می شوند.
 • در یکی از روستا های منطقه چاناک قلعه شوخی اکیدا ممنوع است.
 • افراد مجرد از بازدید از پارک های ادرمیت منع می شوند.
 • اگر دو خارجی تصمیم به ازدواج در استان بولو داشته باشند، ملزم به پرداخت هزینه 100000 لیره (تقریبا 5300 دلار) هستند.

در آخر، نقض هر یک از این قوانین ممکن است منجر به جریمه هایی از 100 لیر به بالا در ترکیه شود.

قوانین ترکیه برای مسافران بین المللی

قوانین مهم ترکیه

 1. در قوانین ترکیه توهین به کمال آتاتورک یا پرچم ترکیه جرم سنگین تلقی می شود که می تواند تا پنج سال حبس داشته باشد.
 2. بی احترامی به لیر ترکیه نیز غیر قانونی است و می تواند منجر به حبس از شش ماه تا سه سال شود.
 3. برای هر فرد در ترکیه، صرف نظر از شهروندی، داشتن مدارک شناسایی در هر زمان مهم است. پلیس محلی اغلب به صورت تصادفی در مناطق توریستی و شلوغ بررسی می کند.
 4. خارج کردن آثار باستانی از ترکیه اکیدا ممنوع است و می تواند جریمه قابل توجهی و همچنین حبس از پنج تا دوازده سال را در پی داشته باشد.

چه فعالیت هایی در ترکیه غیرقانونی تلقی می شوند؟

 • عدم همراه داشتن مدارک شناسایی

در قوانین ترکیه همه افراد، صرف نظر از وضعیت شهروندی یا اقامت خود، ملزم به داشتن نوعی شناسنامه در هر زمان هستند. پلیس به ‌ویژه در مناطق شلوغ مانند استانبول و بزرگراه ‌های اصلی، بازرسی ‌های تصادفی انجام می‌ دهد. همراه نداشتن مدارک شناسایی ممکن است منجر به جریمه های سنگینی شود. بنابراین، توصیه می شود برای احتیاط همیشه پاسپورت یا اجازه اقامت خود را همراه با یک نسخه چاپی از ویزا همراه داشته باشید تا با چنین مشکلی مواجه نشوید.

 • درگیر شدن در استفاده، نگهداری یا قاچاق مواد مخدر

در ترکیه نیز مثل بسیاری از کشور های دیگر، حمل مواد مخدر یا قاچاق آن ممنوع است و برای این جرایم عواقب جدی مانند جریمه های سنگین یا مجازات های زندان از 4 تا 24 سال در نظر گرفته شده است.

قاچاق مواد مخدر

 • گرفتن عکس در نزدیکی مراکز نظامی یا رسمی

عکاسی از سایت های نظامی یا رسمی غیرقانونی است. همیشه قبل از گرفتن عکس در این مناطق باید از مسئولان وظیفه کسب اجازه کرد.

 • توهین به ملت ترکیه یا پرچم ملی و بی اعتبار کردن پول

بسیار مهم است که احتیاط کنید و از بیان اظهارات توهین آمیز در مورد ملت ترکیه یا پرچم ترکیه، چه شخصا و چه در شبکه های اجتماعی، خودداری کنید. علاوه بر این، در قوانین ترکیه تخریب یا پاره کردن پول ترکیه یک جرم کیفری محسوب می شود. مجازات این جرایم از 6 ماه تا 3 سال حبس است.

 • در اختیار داشتن، فروش یا صادرات آثار باستانی

انجام این فعالیت ها به حبس از 5 تا 12 سال و همچنین جزای نقدی محکوم می شود. در حالی که ممکن است خرید برخی از آثار تاریخی از مغازه ها یا بازار ها قانونی باشد؛ اما بررسی اینکه آیا خارج کردن آن ها از کشور قبل از خرید مجاز است یا خیر ضروری است.

 • عدم حفظ پوشش مناسب در مساجد

هنگام کاوش و گردشگری در مساجد جذاب در طول تور های استانبول، رعایت لباس برای جلوگیری از ایجاد توهین ضروری است. در قوانین ترکیه انتظار می رود خانم ها سر خود را با روسری بپوشانند و یک بلوز آستین بلند یا شال برای پوشاندن آرنج خود به همراه دامن یا شلوار تا زانو بپوشند. مردان ملزم به پوشیدن شلوار های بلند هستند ولی محدودیتی برای لباس بالاتنه وجود ندارد و آن ها می توانند لباس هایی با آستین کوتاه نیز بپوشند. برای نشان دادن احترام، توصیه می شود از راه رفتن در مقابل افرادی که مشغول نماز هستند خودداری کنید و در داخل مسجد رفتاری آرام داشته باشید.

جمع بندی

در نهایت باید گفت که رعایت قوانین سیگار کشیدن در ترکیه نیز بسیار مهم است. سیگار کشیدن در مکان های شلوغ مانند کافه ها، ایستگاه های اتوبوس، بیمارستان ها و وسایل نقلیه عمومی به استثنای خودرو های شخصی ممنوع است. نقض این قانون می تواند جریمه 900 لیری (تقریبا 120 دلار) را در پی داشته باشد. در قوانین ترکیه الکل نیز در لیست مواد ممنوعه قرار دارد. در حالی که خود ترک ها مشروبات الکلی مصرف نمی کنند، برای گردشگران استثنا قائل می شوند. با این حال، مصرف مشروبات الکلی فقط در بار ها یا در خلوت اتاق خود مجاز است و نوشیدن مشروبات الکلی در اماکن عمومی نیز مشمول جریمه خواهد شد.

توجه: یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
8:30 الی 22
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟

مقالات پیشنهادی

یونی لند مجموعه ایست که با هدف ارائه آموزش های تخصصی یوس برای همه علاقمندان در سراسر ایران، آموزش های خود را آغاز کرده است.