بوت کمپ زمستانی یونی لند آغاز شد!

021-91305905

TR-YOS| ریاضی| جلسه صفر

TR-YOSریاضی

فهرست مطالب

عوامل شکست در آزمون یوس را بشناسید تا از آن ها اجتناب کنید.

قبولی در آزمون یوس (TR-YOS) هدفی است که حتما شما هزینه قابل توجهی را به آن اختصاص داده اید. با توجه به وقت، هزینه و انرژی ای که صرف می کنید تا برای شرکت در آزمون یوس آماده شوید، قطعا نتیجه برایتان مهم خواهد بود. اما چه چیزی سبب می شود تا بسیاری از داوطلبان یوس، با وجود صرف وقت و هزینه زیاد، در آزمون موفق عمل نکنند؟ در این مطلب از یونی لند قصد داریم تا عوامل شکست دانش آموزان در آزمون یوس را با یکدیگر بررسی کنیم. برطرف کردن این مشکلات تا حد زیادی شما را به سوی موفقیت سوق می دهد.

«سوال‌ها رو بلد بودم؛ اما سر جلسه آزمون نتونستم جواب بدم.»

این جمله ای است که بسیاری از داوطلبان، پس از آزمون می گویند. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که واقعا چرا این اتفاق می افتد؟ شما اگر شیوه اشتباهی را برای درس خواندنتان در پیش بگیرید، حتی اگر ساعت های زیادی را به آن شیوه اختصاص دهید اما بی فایده خواهد بود. حضور در کلاس، انجام تمرین و تکالیف در ساعات خارج از کلاس و حل نمونه سوالات یوس شرط اول موفقیت است! بسیاری از داوطلبان وقت خود را فقط صرف دیدن ویدیو های ضبط شده کلاس ها می کنند. این در حالی است که شما به عنوان داوطلب باید تمرین های متعددی را حل کنید و فقط به یک نمونه و مثال معلمتان اکتفا نکنید. قاعده کلی سوال را یاد بگیرید تا هر پرسشی از آن مبحث را بتوانید پاسخ دهید.

مدیریت زمان را فراموش نکنید.

بسیاری از داوطلبان ناموفق، در هنگام حل تکلیف و تمرین در منزل، بدون در نظر گرفتن زمان، تست می زنند. این اشتباه رایجی است که نتیجه آزمون شما را خراب خواهد کرد. هنگام حل تمرین و تست زنی در منزل هم حتما مانند جلسه واقعی آزمون، زمان خود را محدود کنید تا مدیریت زمان در جلسه برای شما دشوار نشود. گاهی حتی ممکن است شما سواد بالایی داشته باشید و تمرین زیادی هم انجام داده باشید؛ اما به دلیل مشکل مدیریت زمان با مشکل رو به رو شوید. با محدود کردن زمان در تمرین های خود، اعتماد به نفس پیدا کنید و مطمئنن شوید تعداد معینی سوال را در زمان معینی حل خواهید کرد.

مجموعه یونی لند به شما این اطمینان را می دهد که در صورت مطالعه دقیق کتاب های آموزشی و جزوه های اساتید و حل تمرین، با تمام سوالات آزمون یوس آشنا خواهید شد. اما این نکته را فراموش نکنید که هیچ تضمینی برای سر وقت تمام کردن آزمون واقعی وجود ندارد! تنها تضمین، مدیریت زمان در طول حل تمرین در منزل است.

فقط به منابع آسان اکتفا نکنید.

کتاب های متروپل و پوزا و سایر کتاب های هم رده لازم هستند؛ اما هرگز کافی نیستند. این منابع اصلی قطعا پایه و اساس آمادگی برای آزمون جامع سالیانه و یوس هستند. با حل سوالات این کتاب ها 50% مسیر را خواهید رفت. اما در میانه مسیر متوقف نشوید و به سراغ منابع سنگین تر و کامل تر هم بروید.

TR-YOS| ریاضی| جلسه صفر

شرایط روحی ایده آلی را فراهم کنید.

با غول استرس و فکر های حاشیه ای مبارزه کنید! تجربه شکست های قبلی به این معنی نیستند که شما تا ابد شکست خواهید خورد. بسیاری از داوطلبان ایرانی آزمون یوس در کنکور ایران نتیجه دلخواهی نگرفته اند؛ اما بر استرس و شکست هایشان غلبه کرده اند و به نتیجه دلخواهشان در آزمون یوس رسیده اند. مسیر رشد و شکوفایی شما از غلبه بر استرس آغاز می شود.

بازسازی تصویر مقصد نکته مهمی است.

تصویر زیبایی که از دستیابی به هدف در ذهن خود می سازید، انگیزه روز های سخت تلاش شما خواهد شد. اگر در این لحظه که این مطلب را می خوانید، از  تلاش های خود ناامید شده اید و یا هدفتان را گم کرده اید، بگذارید گوشه ای از این تصویر را برایتان یادآوری کنیم تا نفسی تازه کنید!

درس خواندن در رشته مورد علاقه تان در یک دانشگاه معتبر در ترکیه حتما سطح زندگی شما را یک پله بالا خواهد برد. البته فراموش نکنید که این هدف با تلاش شما به دست می آید. همین الان بلند شوید و برنامه ریزی و تست زنی را آغاز کنید. لحظه ای که نتیجه دلخواهتان را می گیرید و خبر قبولی تان را می شنوید، قطعا یکی از بهترین لحظات زندگی شما خواهد بود؛ پس برای تجربه این حس زحمت بکشید.

تجربه ها، چراغ راهنما هستند.

از تجربیات شرکت کنندگان سال های قبل بهره مند شوید. شما انقدر فرصت ندارید که بخواهید تمام راه ها را خودتان تست کنید. با شرکت کنندگان سال های قبل، صحبت کنید و از اشتباهات آن ها آگاه شوید تا همان اشتباهات را مجددا تکرار نکنید. برخی از تجربیات قبولی های یوس عبارتند از:

  • «اگر به قبل بر می گشتم، تمرکزم را بیشتر می کردم.»
  • «اگر به عقب برگردم زمان دار تست می زنم.»
  • «اگر زمان به عقب بر می گشت، کلاس هایم را مرتب شرکت می کردم.»
  • «کتاب های پایه را زود تر تموم می کردم تا به سراغ کتاب های سنگین تر بروم.»
  • «صرفا سواد و علم مهم نیست؛ حتما زمان دار درس بخوانید.»
  • «حتما آزمون های آزمایشی را شرکت می کردم.»
  • «وقت خودم را در گروه های تلگرامی مربوط به یوس هدر نمی دادم تا نسبت به بسیاری از مسائل سر در گم نشوم.»

جمع بندی

گاهی دانستن نکاتی مهم درباره شیوه درس خواندن مهم تر از مطالبی است که می خوانید. برای اینکه نتیجه دلخواهتان را در آزمون یوس به دست آورید، لازم است که برخی نکات کلیدی را بدانید. ما در این مطلب از یونی لند تلاش کردیم تا شما را با تعدادی از این نکات آشنا کنیم؛ اما به شما پیشنهاد می کنیم که ویدیوی TR-YOS| ریاضی| جلسه صفر را حتما نگاه کنید تا با نکات بیشتری آشنا شوید.

توجه: یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
8:30 الی 22
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟

مقالات پیشنهادی

یونی لند مجموعه ایست که با هدف ارائه آموزش های تخصصی یوس برای همه علاقمندان در سراسر ایران، آموزش های خود را آغاز کرده است.