در ادامه معرفی برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه در یونی لند این بار قصد داریم به معرفی دانشگاه کوچ (Koc) بپردازیم. دانشگاه کوچ از جمله دانشگاه های موفق ترکیه است که از اعتبار بالایی در ترکیه و جهان برخوردار است. دانشگاه کوچ تنها دانشگاه ترکیه است که در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. البته امتیازات دانشگاه کوچ تنها به این مورد ختم نمی شود. برای آشنایی با دانشگاه کوچ با ما همراه باشید.

دانشگاه کوچ؛ سال تاسیس˓ موسس و اهداف

دانشگاه کوچ در سال ۱۹۹۳ به عنوان یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول تاسیس شد. این دانشگاه از زمان تاسیس خود جزء دانشگاه های پیشرو و الگو در ترکیه بوده است.

نام دانشگاه کوچ برگرفته از نام بنیانگذار آن وهبی کوچ (Vehbi Koc) است. وی معتقد است کشورهای مدرن به سرعت در حال پیشرفت و اوج گیری در همه زمینه های علمی هستند. بنابراین برای این که فاصله خود را با آن ها کم کنیم تنها راه این است که جوانانمان را به بهترین نحو ممکن آموزش دهیم. هدف وهبی کوچ از تاسیس دانشگاه کوچ ایجاد چنین فضا و رسیدن به این هدف بزرگ است.

دانشگاه کوچ همچنین پذیرای دانشجویان بین المللی است. افراد با ملیت های مختلف می توانند برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند. پناهندگان و افراد فاقد ملیت (stateless citizens) نیز می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ؛ دانشکده ها و برنامه های آموزشی در مقاطع مختلف

دانشگاه کوچ در طول ۲۵ سالی که از تاسیس آن می گذرد برنامه های آموزشی مختلفی را از طریق دانشکده های زیر در اختیار دانشجویان خود قرار داده است:

▪ دانشکده پزشکی

▪ دانشکده پرستاری

▪ دانشکده حقوق

▪ دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

▪ دانشکده اقتصاد و علوم اجرایی

▪ دانشکده علوم

▪ دانشکده مهندسی 

دانشکاه کوچ در حال حاضر ۲۲ برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی˓ ۲۹ برنامه اموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۰ برنامه آموزشی در مقطع دکتری ارائه می دهد.  

دانشگاه کوچ؛ اعطای کمک هزینه تحصیلی

دانشگاه کوچ در راستای دستیابی به اهداف عالیه خود و به منطور فراهم آوردن شرایط مطلوب برای دانشجویان خود تمهیداتی را جهت اعطای کمک هزینه تحصیلی اندیشیده است. بنابراین˓ چنان چه در این دانشگاه پذیرفته شوید در صورت واجد شرایط بودن امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی برای شما وجود دارد. این کمک هزینه ها بسته به شرایط افراد به صورت ۱۰۰˓ ۵۰ و ۲۵ درصد پرداخت می شوند. به ویژه دانشجویان بین المللی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد (با پایان نامه) می توانند از کمک هزینه کامل یا ۱۰۰ درصد بهره ببرند.

دانشگاه کوچ؛ امکانات رفاهی و آموزشی

امکانات رفاهی و آموزشی در دانشگاه کوچ تجربه خوشایندی را برای دانشجویان این دانشگاه رقم زده است. پردیس های مختلف دانشگاه کوچ از امکانات آموزشی نظیر کتابخانه ها˓ ازمایشگاه ها˓ مراکز تحقیق و … برخوردارند. همچنین امکانات رفاهی مناسب شامل خوابگاه˓ باشگاه˓ و همه مراکز مورد نیاز برای تامین مایحتاج لازم و رفع امور دانشجویان در پردیس ها وجود دارد. از جمله این مراکز می توان به آرایشگاه و پیرایشگاه˓ خشک شویی˓ بانک˓ کافه˓ سوپر مارکت و مراکز تهیه غذا اشاره کرد.

دانشگاه کوچ
کتابخانه دانشگاه کوچ
دانشگاه کوچ
خوابگاه دانشگاه کوچ

بیمارستان دانشگاه کوچ؛ کلینیک ها و زمینه های ارائه خدمات  

بیمارستان دانشگاه کوچ یک مرکز عظیم است که خدمات سلامت جامع و مدرنی را در همه زمینه ها ارائه می دهد. این بیمارستان که متشکل از کلینیک ها و مراکز مختلف است تلاش کرده است تا نه تنها پاسخگوی مناسبی برای بیماران بلکه علاقه مندان به زیبایی و تناسب اندام باشد. فضای مناسب˓ تجهیزات پیشرفته و حضور کادر درمان متخصص عوامل مهم تاثیرگذاری بیمارستان دانشگاه کوچ هستند. بیمارستان دانشگاه کوچ در زمینه های متعددی شامل زمینه های زیر به افراد خدمات ارائه می دهد:

▪ سرطان

▪ (بیماری های) زنان

▪ گوارش

▪ متابولیسم و اندوکرینولوژی

▪ بیماری های کودک

▪ اورولوژی

▪ درماتولوژی و جراحی زیبایی

▪ قلب و عروق و …

از جمله کلینیک های آن نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

▪ پیوند اعضا

▪ دهان و دندان

▪ (درمان) چاقی

▪ پیوند مغز استخوان

▪ پرتو درمانی و …

خدمات و کلینک های نامبرده تنها بخشی از خدمات و مراکز متنوع موجود در بیمارستان دانشگاه کوچ می باشند.

اهداف عالیه˓ آموزش به روز و وجود بیمارستان دانشگاه کوچ دانشکده پزشکی و پرستاری آن را به گزینه ای محبوب در میان علاقه مندان به پزشکی در داخل و خارج از ترکیه کرده است. اما دقت داشته باشید که دانشگاه کوچ یک تفاوت با سایر دانشگاه های خصوصی در ترکیه دارد. آن هم این است که پذیرش دانشجو در دانشگاه کوچ با پذیرش در آزمون هایی نظیر SAT و یا ارائه دیپلم های بین المللی امکان پذیر است.

درباره آزمون ست بخوانید: آزمون ست

دانشگاه کوچ
بیمارستان دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ؛ امکان تبادل دانشجو با کشورهای اروپایی و دانشگاه های ممتاز جهان

دانشگاه کوچ مدعی است که این دانشگاه محلی برای حضور افراد با فرهنگ ها و اندیشه های متفاوت است. دانشگاه کوچ با فراهم اوردن امکان تبادل دانشجویان این ادعا را به واقعیت تبدیل کرده است. این دانشگاه با استفاده از برنامه Erasmus اقدام به تبادل دانشجویان خود با کشورهای اروپایی کرده است. به این معنا که دانشجویان دانشگاه کوچ در صورتی که تمایل داشته باشند مدتی از تحصیل خود را در دانشگاه های اروپایی بگذرانند می توانند از طریق این دانشگاه درخواست و اقدام کنند.

همچنین دانشگاه کوچ پذیرای دانشجویان خارجی است که تمایل دارند در این دانشگاه مدتی از دوره تحصیل خود را بگذرانند. البته گزینش دانشجویان خارجی در دانشگاه کوچ به سادگی امکان پذیر نیست و دانشجویان متقاضی می بایست از وضعیت تحصیلی بسیار خوبی برخوردار باشند.

دانشگاه کوچ؛ زبان آموزش

زبان آموزش در دانشگاه کوچ انگلیسی است. البته در رابطه با رشته حقوق و پرستاری این مسئله متفاوت است اما به طور کلی زبان آموزش˓ زبان انگلیسی است. با این وجود˓ ضرورتی به ارائه مدارکی چون IELTS یا TOEFL وجود ندارد.  

دانشگاه کوچ؛ رنکینگ جهانی و کشوری

اگر برای یافتن برترین دانشگاه های ترکیه جست و جو کنید حتما نام دانشگاه کوچ را در میان آنان خواهید یافت. دانشگاه کوچ از سال ۲۰۱۵ تا کنون در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان (QS World University Ranking) حضور دارد. اخیرا و در سال ۲۰۲۱ دانشگاه کوچ رتبه ۴۶۵ را در میان برترین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. دانشگاه کوچ در سال ۲۰۱۷ به عنوان برترین دانشگاه ترکیه انتخاب شد و هم اکنون نیز در جمع برترین های ترکیه حضور دارد.

در این مطلب آشنایی مختصری با دانشگاه کوچ ترکیه واقع در شهر استانبول پیدا کردید. این دانشگاه خوش نام یک دانشگاه خصوصی است که در جمع برترین دانشگاه های ترکیه˓ آسیا و جهان حضور دارد. اهداف متعالی˓ آموزش به روز و فراهم آوردن امکانات رفاهی و آموزشی مناسب از دانشگاه کوچ یک تجربه لذت بخش برای دانشجویان این دانشگاه فراهم کرده است. همچنین موارد فوق این دانشگاه را به هدفی برای بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در ترکیه به ویژه در رشته پزشکی تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه کوچ می توانید از سایت دانشگاه کوچ دیدن کنید.

ما در یونی لند قصد داریم با در اختیار قرار دادن اطلاعات مفید در رابطه با مهاجرت تحصیلی به ترکیه علاقه مندان به تحصیل در این کشور را با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری به موفقیت برسانیم. در صورت نیاز به هر گونه اطلاعات بیشتر سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *