TRYos-رفع-اشکال

TRYos-ریاضی-رفع اشکال-ج۲

اشتراک گذاری:

پاسخ به برخی سوالات رایج درباره ریاضی آزمون یوس

وقتی در حال آماده شدن برای آزمون یوس هستید؛ احتمالا با سوالات زیادی مواجه خواهید شد. این سوالات می توانند خیلی جزئی و حتی به ظاهر بی اهمیت باشند؛ اما تاثیر بزرگی روی روند شما بگذارند. مقالات معتبر و منابع رسمی زیادی در باره کلیات آزمون یوس وجود دارد که می توانید به آن ها مراجعه کنید؛ اما برای اطلاع از جزییات نیاز به یک راهنما دارید تا پاسخگوی سوالات شما باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم به برخی از سوالات رایج درباره ریاضی آزمون یوس پاسخ دهیم.

آیا برای پاسخ دادن به سوالات ریاضی آزمون یوس باید ترکی یاد بگیریم؟

یکی از سوالات رایج درباره ریاضی آزمون یوس این است که آیا لازم است اصطلاحات مختلف در حوزه ریاضی را به زبان ترکی بیاموزیم؟ درباره این بحث باید گفت که سوالات ریاضی آزمون یوس به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شوند و شما در صورت تسلط به زبان انگلیسی می توانید از پس فهم سوالات بر بیایید؛ اما پیشنهاد ما این است که به صورت اندک اندک و در طی مطالعه و حل تمرین تلاش کنید تا با اصطلاحات زبان ترکی برای مباحث ریاضی آشنا شوید. این موضوع به شما کمک می کند تا در کنار تمرین ریاضی زبان خود را تقویت کنید. در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در دانشگاه های مختلف ترکیه نیاز به دانستن این اصطلاحات خواهید داشت و علاوه بر این، کتاب های سطح بالا تر بیلفن که به شما در آمادگی برای آزمون یوس کمک می کنند؛ سوالات را تنها به زبان ترکی و به صورت تک زبانه ارائه می دهند. البته شما در زمان تمرین می توانید از ابزار های ترجمه مختلف کمک بگیرید.

برای یاد گیری اصطلاحات ریاضی به چه صورت عمل کنیم؟

همان طور که پیش تر گفته شد، پیشنهاد ما این است که به صورت پیوسته و اندک اندک، این کلمات و عبارات را در ذهن خود جای دهید. تلاش برای یادگیری یکباره تمام اصطلاحات ممکن است شما را گیج و سردرگم کند. سعی کنید به صورت طبیعی و بعد از هربار مواجه با اصطلاحات آن ها را به ذهن خود بسپارید. نگران نباشید، به مرور زمان دایره لغات شما وسیع تر خواهد شد. در جزوه های درس ریاضی یونی لند در حین توضیح هر مبحث به طور طبقه بندی شده، معادل آن به زبان ترکی و انگلیسی آورده شده است و شما می توانید برای تمرینات خود از آن ها استفاده کنید.

سوالات رایج درباره ریاضی آزمون یوس

برای درس ریاضی کتاب بیلفن بهتر است یا کارکوک؟‌

یکی دیگر از سوالات رایج درباره ریاضی آزمون یوس این است که بهترین منبع برای آزمون یوس در درس ریاضی کدام است؟ همان طور که می دانید دو گزینه مشهوری که پیش روی شما هستند یعنی بیلفن و کارکوک هر دو طرفدرادان زیادی دارند و شاید این موضوع انتخاب را برای شما دشوار تر کند. هر دوی این کتاب ها می توانند منابع خوبی برای تمرین باشند و از نظر برخی جنبه ها تفاوت چندانی با هم ندارند؛ اما کتاب بیلفن حجم سوالات بیشتری را پوشش می دهد و شما با استفاده از آن امکان تمرین و مرور بیشتری روی انواع سوالات خواهید داشت. در مقابل مزیت کتاب کارکوک این است که برای بعضی از مباحث سوالات سخت تری مطرح می کند. البته توجه داشته باشید که چاپ جدید کتاب کارکوک کمی متفاوت است و ما توصیه می کنیم اگر می خواهید از کتاب کارکوک استفاده کنید به سراغ کارکوک قدیمی بروید. در مجموع فرق چندانی ندارد که کدام کتاب را انتخاب می کنید؛ نکته مهم در تمرین و تکرار است و این میزان تلاش و هوشمندی خود شما است که موفقیت شما را تضمین می کند نه منبعی که از آن استفاده می کنید.

چگونه با سوالاتی که جدول یا شکل دارند مواجه شویم؟

حتما در کتاب بیلفن به تمرینات مختلفی برخورد کرده اید که شکل یا جدولی را به شما ارائه می دهند و از شما می خواهند با توجه به آن به سوال پاسخ دهید. این سوالات ممکن است شما را گیج کنند و باعث از دست رفتن زمان شما شوند در حالی که سوالات خیلی رایجی نیستند و بسامد آن ها در آزمون خیلی بالا نیست. پیشنهاد ما به شما این است که در مرحله اول به این سوالات پاسخ ندهید یا ابتدا سوال را با یک ابزار ترجمه، ترجمه کنید و سپس پاسخ دهید. در نهایت لازم نیست خودتان را نگران کنید. احتمال این که در آزمون با آن ها مواجه شوید کم است و اگر در صورت مواجهه با صبر و حوصله برخورد کنید و نگذارید استرس روی عملکرد ذهنتان تاثیر بگذارد، موفق خواهید شد.

برای سوالاتی با صورت طولانی چطور خود را آماده کنیم؟

این سوال نیز یکی از سوالات رایج درباره ریاضی آزمون یوس است. برخی از سوالات ممکن است صورتی طولانی و با لغات دشوار داشته باشند؛ آماده شدن برای این سوالات ممکن است کمی چالش برانگیز باشد؛ اما اگر در طول زمان و در حین تمرین تلاش کنید تا خود را با این سوالت وفق دهید، در زمان آزمون با مشکلی مواجه نخواهید شد. در واقع کلید کار در حوصله و استمرار است.

آیا می توانیم موفق شویم؟

این که درباره شانس قبولی در آزمون یوس اندکی نگران باشید، طبیعی است؛ اما نگذارید این نگرانی کاردکرد شما را مختل کند. تمام کسانی که در دوره های گذشته توانسته اند به خوبی از پس سوالات ریاضی آزمون یوس برآیند، افرادی مثل شما بوده اند که با استفاده از منابع مختلف و کلاس های یونی لند مهارت های خود را افزایش داده اند و توانسته اند به خوبی از این مرحله گذر کنند. پس با خیال آسوده تمرکز خود را روی تمرین بیشتر بگذارید و بدانید که اگر به خوبی تلاش کنید، دانشگاه هایی مثل دانشگاه آتاتورک و رشته های پرطرفداری مثل پزشکی از شما دور نیستند.

جمع بندی

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید و می خواهید برای آزمون یوس آماده شوید، حتما می دانید که درس ریاضی سهم مهمی در موفقیت شما ایفا خواهد کرد. برای این که بتوانید خود را به خوبی برای این درس آماده کنید، لازم است که از منابع معتبر و اساتید با تجربه کمک بگیرید. یونی لند در این زمینه به کمک شما خواهد آمد. ما در این مقاله به برخی از سوالات رایج درباره ریاضی آزمون یوس پاسخ دادیم تا به شما در آشنایی بیشتر با آن چه پیش رویتان است، کمک کنیم.

فهرست مطالب

مطالب مرتبط