021-91305905

دانشگاه نیشانتاشی (Nisantasi University) یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است. ترکیه با داشتن مناظر طبیعی زیبا، موقعیت جغرافیای خاص خود، فرهنگ غنی، سیستم آموزشی بین المللی و… مورد توجه بسیاری از دانشجویان به ویژه دانشجویان ایرانی قرار می‌گیرد. از محاسن تحصیل در این کشور می‌توان به مسافت نزدیک، نزدیک بودن تشابه فرهنگ دو کشور، سیستم آموزشی قوی دانشگاه‌ ها و… اشاره کرد.

در اغلب دانشگاه‌ های ترکیه هم به زبان انگلیسی و هم زبان ترکی استانبولی تدریس می ‌شود. دانشگاه نیشانتاشی در بزرگ‌ترین شهر ترکیه یعنی استانبول واقع است. این شهر با این که پایتخت کشور ترکیه نیست اما مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور به شمار می‌ رود.

در این مقاله درباره دانشگاه نیشانتاشی استانبول صحبت خواهیم کرد. اگر شما هم قصد تحصیل در ترکیه را دارید، با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی در سال 2009 در شهر زیبای استانبول به عنوان مدرسۀ حرفه‌ای تأسیس شد. این دانشگاه از دانشگاه‌ های خصوصی و تازه تأسیس ترکیه بوده و مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه (YOK) است. مقاطع تحصیلی این دانشگاه شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می ‌شود. دانشگاه خصوصی نیشانتاشی مانند بسیاری از دانشگاه‌ های ترکیه مورد تأیید اتحادیه اروپا بوده و هدف آن آموزش تجربی و عملی برای تربیت دانشجویان کارآفرین و متخصص جهت ورود به بازارهای بین المللی است.

این دانشگاه در سیستم اراسموس (ERASMUS) عضویت دارد (سیستم اراسموس نوعی بورسیه بوده که دانشجویان توسط آن فرصت تحصیل در اروپا پیدا می ‌کنند). به این ترتیب از طریق این سیستم با دانشگاه‌ های کشورهای بلژیک، آلمان، یونان، ایتالیا، بلغارستان، لهستان، فرانسه، اسپانیا، رومانی، پرتقال و… تبادل دانشجو می کند. نیشانتاشی رتبه 104 دانشگاه‌ های ترکیه و رتبه 5686 دانشگاه‌ های جهان را به خود اختصاص داده است. در این دانشگاه به زبان ‌های ترکی استانبولی و انگلیسی تدریس می ‌شود.

دانشکده‌ های دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی شامل ۲۵ دانشکده و سه پردیس در مناطق کاه بت خانه، بایرام پاشا و نیشانتاشی است. در این قسمت فهرستی از دانشکده‌ های این دانشگاه را بیان می ‌کنیم.

رشته‌ های تحصیلی دانشگاه نیشانتاشی

رشته‌ های مختلفی در این دانشگاه به زبان ‌های ترکی استانبولی و انگلیسی تدریس می ‌شود. در ادامه رشته‌ های ارائه شده در این دانشگاه همراه با زبان تدریس آنها را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

امکانات رفاهی دانشگاه خصوصی نیشانتاشی

تقریباً همه دانشگاه‌ های ترکیه امکانات زیادی در اختیار دانشجویان خود قرار می ‌دهند. امکانات دانشگاه نیشانتاشی شامل کلاس ‌های هوشمند با دوربین ‌های هوشمند، استودیوهای رادیو و تلویزیون، آزمایشگاه‌ های طراحی معماری، شبیه سازی هواپیمایی و دریایی در پردیس Neo Tech و آزمایشگاه‌ های کاربردی مهندسی می شود. علاوه بر این دسترسی آسان به اکثر وسایل حمل و نقل عمومی، خوابگاه‌ های متعدد در اطراف شهر، امکانات رفاهی و ورزشی متعدد از جمله باشگاه‌ های ورزشی و استخرهای متنوع از دیگر امکانات این دانشگاه خصوصی است.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه نیشانتاشی

دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی باید در آزمون ست (SAT) نمره قبولی کسب کنند و طبق چارچوب مقررات شورای تحصیلات عالی ترکیه (YOK) پذیرفته شوند. البته از طریق مؤسسه‌ هایی که با این دانشگاه قرارداد دارند، می ‌توانید بدون آزمون و تنها با سوابق تحصیلی ثبت نام کرده و پذیرش بگیرید.

چنانچه تاکنون تنها درباره آزمون یوس اطلاعات کسب کرده اید و تفاوت آزمون ست (SAT) و یوس را نمی دانید، به مقاله دوراهی یوس (YOS) یا ست (SAT) مراجعه کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام

شهریه سالانه دانشگاه نیشانتاشی

از آنجا که دانشگاه نیشانتاشی یک دانشگاه خصوصی است شهریه آن به دلار بوده و از شهریه دانشگاه‌ های دولتی بیشتر است. پرداخت شهریه این دانشگاه از طریق حواله یا کارت اعتباری انجام می ‌شود. در این قسمت به شهریه سالانه برخی از رشته‌ های این دانشگاه می ‌پردازیم. دقت داشته باشید که این شهریه ها هر ساله تغییر می کنند. برای آگاهی از آخرین تغییرات در شهریه ها حتما باید به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید.

بر اساس آنچه که سایت دانشگاه تا این لحظه (شهریور 1400) بارگزاری کرده، شهریه رشته های مختلف در مقاطع گوناگون به شرح زیر است:

به این ترتیب متقاضیان تحصیل در رشته های زیر، باید شهریه ای که ذکر شده را به صورت سالانه پرداخت کنند.

تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی

شهر استانبول موقعیت جغرافیایی خاصی دارد، طوری که قسمتی از آن در اروپا و قسمتی در آسیا واقع شده است. با تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی می ‌توانید آینده تحصیلی بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید. با در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی این دانشگاه می ‌توان به راحتی از دانشگاه‌ های سراسر دنیا برای ادامۀ تحصیل پذیرش گرفت. شما می توانید با به پایان رساندن دوره‌ های تحصیلی خود، در کشور ترکیه مشغول به کار شوید؛ چون این کشور نرخ بیکاری نسبتا پایینی دارد. با تحصیل در دانشگاه های ترکیه، تحصیل در دانشگاه‌ های اروپایی را، البته با هزینه کمتر تجربه می ‌کنید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم درباره دانشگاه نیشانتاشی را در اختیارتان قرار دهیم. چنانچه پاسخ سؤال‌های خود را دریافت نکردید، می ‌توانید از مشاوران ما در تیم یونی لند کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *