اگه به فکر تحصیل در ترکیه تو رشته های تاپی مثل پزشکی هستی، این دوره نیمه فشرده، میتونه تو را به هدفت برسونه!

معرفی دانشگاه بیرونی (Biruni University) + شهریه ۲۰۲۱

دانشگاه بیرونی
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
نام دانشگاهBiruni University
آدرس دانشگاه Protokol Yolu No:45, 10. Yıl Cd., 34010 Zeytinburnu/İstanbul, Turkey
شماره تماس دانشگاه ۷۶ ۸۲ ۴۴۴ ۹۰+
وب سایت دانشگاه https://www.biruni.edu.tr/en
نوع دانشگاه خصوصی
مورد تایید وزارت علوم خیر
مورد تایید وزارت بهداشت خیر
دانشگاه بیرونی

تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه فرصت بی نظیری را در اختیار دانشجویان بین المللی جهت ورود به بازارهای کار جهانی و یا ادامه تحصیل در دیگر کشورها قرار می دهد. دانشگاه بیرونی استانبول یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه برای تحصیل در رشته پزشکی است. دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول دارای شش دانشکده مختلف می باشد.دانشجویان می‌توانند در طیف گسترده ای از رشته ها تحصیل کنند. شما متقاضیان عزیز می توانید مقاله ای که در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید و با این دانشگاه برجسته بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی یکی از برترین دانشگاه های ترکیه است و شورای آموزش عالی ترکیه مدرک اخذ شده از این دانشگاه را معتبر می داند. این دانشگاه در کنفرانس ها و رویدادهای بین المللی شرکت کرده و با دانشگاه های اروپا، آمریکا، آسیا، خاورمیانه و آفریقا همکاری می کند. بیش از ۶۰۰۰ دانشجو بومی و بین المللی در شش دانشکده دانشگاه بیرونی مشغول به تحصیل می باشند.

دلایل استقبال دانشجویان از دانشگاه بیرونی

از جمله دلایل مهمی که باعث می شود دانشجویان بین المللی این دانشگاه خصوصی را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه فرصت های آموزشی در زمینه های مختلف به دانشجویان
  • تمرکز بر آموزش های تخصصی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
  • ارائه بروزترین امکانات، ابزارها و آزمایشگاه های پزشکی
  • ارائه رویکرد نوآورانه برای تضمین آموزش موثر
  • تشویق دانشجویان به انجام تحقیقات علمی
  • ارائه امکانات فرهنگی، هنری و ورزشی به دانشجویان
Biruni University

تحصیل پزشکی در دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

دانشکده پزشکی این دانشگاه با هدف ارائه بهترین آموزش های پزشکی به دانشجویان تأسیس شده و نه تنها در ترکیه بلکه در دنیا معتبر شناخته می شود. زبان آموزش در این دانشکده انگلیسی و ترکی است. آموزش شش ساله رشته پزشکی در پردیس اصلی دانشگاه و بیمارستان دانشگاه بیرونی ارائه می شود. رویکرد آموزشی این دانشکده شامل علوم بالینی و علوم پایه و سیستم های بهداشتی است و دانشجویان را تشویق می کند تا با بیماران ملاقات کنند و اصطلاحات پزشکی را از روز اول یاد بگیرند.

بیمارستان دانشگاه

بیمارستان دانشگاه بیرونی از سال ۲۰۱۶ شروع به کار کرد و یک بیمارستان دانشگاهی ۱۰ طبقه ای است که دارای ۱۵۳ تخت است. در مجموع ۵۰۰ پرسنل و بیش از ۷۰ پزشک در بیمارستان دانشگاه بیرونی کار می کنند. مأموریت اصلی این بیمارستان تبدیل شدن به یک نهاد بهداشتی نوآور و پیشرو می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی استانبول

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بیرونی در استانبول هر ساله هزاران دانشجوی بومی و بین المللی را پذیرش می کند. مانند دانشکده پزشکی، زبان آموزشی در این دانشکده نیز انگلیسی و ترکی می باشد. مدت زمان تحصیل رشته دندان پزشکی در این دانشگاه پنج ساله است. دانشجویان بین المللی این دانشگاه فرصت درخواست و دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را خواهند داشت.

تحصیل داروسازی در دانشگاه بیرونی استانبول

این دانشگاه معتبر فرصتی را فراهم کرده است تا دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته داروسازی بتوانند در این دانشگاه به ادامه تحصیل مشغول شوند. دانشجویان بین المللی دانشکده داروسازی امکان تحصیل به زبان ترکی را خواهند داشت. مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه پنج سال است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند جهت ادامه تحصیل در دیگر دانشگاه ها و یا خارج از کشور اقدام کنند.

دانشگاه بیرونی
نمایی از ساختمان دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

تحصیل مهندسی در دانشگاه بیرونی ترکیه

دانشجویان بین المللی دانشگاه بیرونی فرصت تحصیل در رشته های مهندسی را خواهند داشت. زبان آموزش در دانشکده مهندسی دانشگاه بیرونی استانبول ترکی است و مدت زمان تحصیل نیز سه ساله می باشد. این دانشکده امکان تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های مهم و پرطرفدار مهندسی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی خود قرار می دهد.

شرایط تحصیل در دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

شرایط تحصیل در این دانشگاه تقریبا مانند تمام دانشگاه های خصوصی این کشور می باشد. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در یکی از آزمون های ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند.

از آن جایی که زبان تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی و زبان ترکی است؛ در نتیجه ارائه مدرک معتبر زبان که نشان دهنده مهارت متقاضیان به زبان است، الزامی می باشد.

مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان یا معادل آن از دیگر شرایط پذیرش در این دانشگاه است. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که چنان چه متقاضیان دارای معدل بالا باشند، امکان تحصیل در این دانشگاه بدون شرکت در آزمون ورودی را خواهند داشت.

Biruni University

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه بیرونی

متقاضیان باید هنگام درخواست آنلاین برای پذیرش در دوره های تحصیلی دانشگاه بیرونی در استانبول ترکیه تمام مدارک زیر را ارسال کنند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه بیرونی به شرح زیر می باشد:

  • دیپلم دبیرستان
  • ریز نمرات تحصیلی
  • تکمیل فرم درخواست آنلاین
  • گذرنامه معتبر
  • قبولی در آزمون ورودی (SAT، ACT یا IB)
  • ۴ قطعه عکس پاسپورتی
  • مدرک زبان معتبر
  • توصیه نامه
  • انگیزه نامه
  • گواهی اثبات تمکن مالی
  • بیمه نامه
  • رسید پرداخت هزینه درخواست

آزمون ورودی دانشگاه بیرونی در شهر استانبول

از آن جایی که متقاضیان فرصت تحصیل به زبان انگلیسی را خواهند داشت‌، می توانند در آزمون هایی که به زبان انگلیسی برگزار می شوند شرکت کنند.

آزمون SAT

آزمون ست (Scholastic Assessment Test) یک آزمون پذیرش دانشگاهی است که این آزمون را می توان یکی از مهم ترین آزمون ها برای تحصیل در کشور ترکیه دانست. این آزمون در شهرهای ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا برگزار می شود. برای پذیرش در دانشگاه بیرونی باید در درس ریاضی حداقل نمره ۶۰۰ و حداقل نمره کل ۱۰۰۰ را کسب کنید. هزینه آزمون SAT برای متقاضیان کشورهای خاورمیانه ۴۷ دلار آمریکا است.

آزمون ACT

آزمون ACT (American College Testing) از دیگر آزمون های ورودی در دانشگاه های ترکیه است. این آزمون چندین بار در سال در کشور ترکیه برگزار شده و به صورت چند گزینه ای است. مدت زمان اعتبار نتیجه این آزمون پنج سال است.

همانطور که اشاره شد امکان پذیرش تحصیلی در دانشگاه های خصوصی با معدل نیز وجود دارد و شما متقاضی عزیز می توانید با خیال راحت تر به هدف خود برسید. مجموعه یونی لند علاوه بر پذیرش دانشگاه مورد نظرتان، می تواند بهترین تخفیف ممکن را از دانشگاه مورد نظر برای شما دریافت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ثبت نام دانشگاه های خصوصی ترکیه مراجعه کرده و فرم درخواست خود را ثبت کنید. مشاوران مجموعه یونی لند در سریعترین زمان ممکن شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهند گرفت.

رشته های ارائه شده در دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی در شهر استانبول دارای چندین دانشکده متنوع است که هر کدام از این دانشکده ها فرصت تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی قرار می دهند. برخی از رشته های تحصیلی پر طرفدار و مهم در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • داروسازی
  • آموزش زبان انگلیسی
  • معماری داخلی
  • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی پزشکی
  • تغذیه و رژیم درمانی
  • مامایی
  • پرستاری
  • فیزیوتراپی و توان بخشی
  • شنوایی سنجی
  • آموزش پیش دبستانی
  • آمار
  • جنین شناسی بالینی
  • مدیریت سلامت
دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

شهریه دانشگاه بیرونی استانبول

شهریه دانشگاه بیرونی نسبت به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه کمی بیشتر است. هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در این دانشگاه با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی آن ها متغیر خواهد بود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بیرونی می توانند جهت کاهش هزینه های تحصیل خود به کارهای دانشجویی مشغول شوند. برخی از هزینه های تحصیل در این دانشگاه در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر می باشد:

رشته تحصیلیزبان آموزشهزینه تحصیل
پزشکیترکی۷۳۰۰۰ لیر
دندانپزشکیترکی۷۳۰۰۰ لیر
داروسازیترکی۵۰۰۰۰ لیر
مهندسی کامپیوترترکی۴۴۰۰۰ لیر
ماماییترکی۴۸۰۰۰ لیر
پرستاریترکی۴۸۰۰۰ لیر
هزینه های دانشگاه بیرونی بروز رسانی خواهند شد.

هزینه های زندگی

دانشجویان بین المللی که به تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول مشغول هستند علاوه بر هزینه تحصیل به هزینه های دیگری نیز رو به رو می باشند. متوسط ​​هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی این دانشگاه بسته به سبک زندگی و عادت های آن ها متغیر می باشد. دانشجویان دانشگاه بیرونی ترکیه می توانند جهت کاهش هزینه های خود تا ۲۵ الی ۳۰ ساعت در هفته را کار دانشجویی انجام دهند. برخی از هزینه های زندگی در این کشور به شرح زیر است:

هزینه ماهانه باشگاه۱۹۲.۴ لیر
هزینه ماهانه کارت اتوبوس یا مترو۲۱۵.۶ لیر
غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط۱۵۰ لیر
موز (۱ کیلوگرم)۱۴.۶ لیر
هزینه یک دقیقه تماس با موبایل۰.۷۷ لیر
دانشگاه بیرونی

رنکینگ دانشگاه بیرونی استانبول

این دانشگاه جزو بهترین و معتبرترین دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی می باشد که همین موضوع باعث افزایش رقابت میان متقاضیان بین المللی به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه بیرونی شده است. این دانشگاه دارای رتبه جهانی ۶۶۰۷ و رتبه ملی ۶۷ است.

این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیست. این دانشگاه براساس معاهدات بین المللی مختلف مانند اراسموس، مولانا و … به تبادل دانشجو با سایر دانشگاه های جهان می پردازد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیرونی استانبول

برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه گزینه های مختلف بورسیه تحصیلی وجود دارد. از جمله بورسیه های ارائه شده می توان به بورسیه های دولتی و موسسات اشاره کرد. میزان دریافت بورسیه تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود.

بورسیه تحصیلی CoHE: این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه است. اگر دانشجویانی که در برنامه های آموزش عالی ترکیه پذیرفته شده اند گواهی مهارت به زبان ترکی را نداشته باشند، باید دوره های یک ساله زبان را نیز پشت سر بگذارند.

برای اطلاع از سایر ویزاهای تحصیلی کشئر ترکیه می توانید به مقاله انواع ویزای تحصیلی مراجعه کنید.

امکانات موجود در دانشگاه ابوریحان بیرونی در استانبول

دانشگاه بیرونی مانند سایر دانشگاه های ترکیه دارای امکانات آموزشی و رفاهی بسیار خوبی است. یکی از مهم ترین امکانات موجود در این دانشگاه می توان به کتابخانه مجهز آن اشاره کرد. کتابخانه این دانشگاه دارای غنی ترین مجموعه بهداشت و درمان در ترکیه است. از دیگر امکانات ارائه شده در این دانشگاه می توان به خوابگاه دانشجویی، مرکز بهداشت، بانک، باشگاه ورزشی، کافه تریا و رستوران اشاره کرد.

دانشگاه بیرونی ترکیه

ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه بیرونی ترکیه

متقاضیان تحصیل در دانشگاه بیرونی در کشور ترکیه نیازمند اخذ ویزای دانشجویی می باشند. در صورتی که آن ها در آزمون های ورودی و زبان نمره لازم را کسب کنند، می توانند نامه پذیرش از این دانشگاه را اخذ کنند. دانشجویان با ارائه این نامه پذیرش می توانند به سفارت کشور ترکیه مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
  • گواهی تمکن مالی متقاضی مبنی بر توانایی تأمین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت تحصیل در دانشگاه
  • رسید پرداخت هزینه شهریه دانشگاه برای یک سال تحصیل
  • گواهی و سند اثبات محل اقامت یا خوابگاه
  • مدرک مهارت به زبان انگلیسی یا زبان ترکی
دانشگاه بیرونی

آشنایی با شهر استانبول

استانبول به عنوان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه شناخته می شود. این شهر مهم در کنار تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده است. دو اصل مهم در استانبول آزادی مذهب و نگرش لیبرال می باشد. دانشگاه های دولتی و خصوصی این شهر امکانات و تسهیلات زیادی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. قیمت اجاره مسکن در شهر استانبول بسته به موقعیت خانه متغیر خواهد بود. از مهم ترین اماکن دیدنی این شهر می توان به برج گالاتا، موزه باستان شناسی، کلیسای چورا، مسجد آبی، هاگیا سوفیا و غیره اشاره کرد.

سخن آخر

دانشگاه بیرونی استانبول از جمله دانشگاه‌های شناخته شده در کشور ترکیه است که هر ساله اقدام به پذیرش دانشجویان بومی و بین المللی از سراسر دنیا می‌کند. این دانشگاه فرصت تحصیل در بهترین رشته های روز دنیا را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و آن ها را جهت ورود به بازارهای کار جهانی آماده می کند. تحصیل در دانشگاه بیرونی می تواند فرصتی بی نظیر برای متقاضیان ایرانی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره در رابطه با مهاجرت تحصیلی می توانید با مشاوران مجموعه یونی لند تماس حاصل کنید.

US$1000000

آزمون های آزمایشی دنمه

US$1000000

آزمون آزمایشی یوس ۲۰۲۲

US$200000

آزمون های جامع یوس ۲۰۲۱

US$3500000

نکته و تست کاتالیزور

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – هوش

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – هندسه

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – ریاضی

US$200000

آشنایی با ثبت نام آزمون یوس

US$20800

آزمون های آزمایشی انار تا بهار

US$20800

انار تا بهار – هوش یوس

US$20800

انار تا بهار – ریاضی یوس

US$20800

انار تا بهار – هندسه یوس

چک کردن آزمون و کالیبره کردن تنظیمات

« » صفحه ۱ / ۴

اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید