اگه به فکر تحصیل در ترکیه تو رشته های تاپی مثل پزشکی هستی، این دوره نیمه فشرده، میتونه تو را به هدفت برسونه!

معرفی کامل دانشگاه اوزیگین (Özyeğin University) + شهریه ۲۰۲۱

دانشگاه اوزیگین
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
نام دانشگاه Özyeğin University
آدرس دانشگاهNişantepe, Orman Sk. No:13, 34794 Çekmeköy/İstanbul, Turkey
شماره تماس دانشگاه ۰۰ ۹۰ ۵۶۴ ۲۱۶ ۹۰+
وب سایت دانشگاهhttps://www.ozyegin.edu.tr/en
نوع دانشگاه خصوصی
مورد تایید وزارت علومبله، گروه ج (متوسط)
مورد تایید وزارت بهداشتخیر
دانشگاه اوزیگین

چنان چه متقاضیان ایرانی قصد تحصیل در رشته های مهندسی، خلبانی، هنر آشپزی، مدیریت حمل و نقل هوایی و غیره در دانشگاه های ترکیه را داشته باشند، تحصیل در دانشگاه اوزیگین می تواند انتخاب مناسبی برای آن ها باشد. رتبه جهانی دانشگاه اوزیگین ترکیه باعث شده تا هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا قصد تحصیل در این دانشگاه را داشته باشند. دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه اوزیگین اجازه انجام کارهای دانشجویی به منظور کاهش هزینه های خود را خواهند داشت. شما متقاضیان عزیز می‌توانید مقاله ای که توسط یونی لند در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

آشنایی با دانشگاه اوزیگین در ترکیه

به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، دانشگاه اوزیگین همیشه فرصت های جدیدی را در اختیار دانشجویان خود می گذارد. این دانشگاه در سال ۲۰۰۷ توسط حسنو اوزیگین تأسیس شد. این دانشگاه با مأموریت خدمت به جامعه به عنوان یک مرکز کارآفرینی و تحقیقاتی تأسیس شده و با زندگی مدرن ادغام شده است. در نظرسنجی های انجام شده در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مشخص شد که این دانشگاه در زمینه رضایتمندی دانشجویان پیشروترین دانشگاه ترکیه بوده است.

Özyeğin University
تصویری از رویدادهای برگزار شده در حوزه ی فناوری های جدید در دانشگاه اوزیگین ترکیه

دانشکده های دانشگاه اوزیگین ترکیه

امروزه این دانشگاه با ۶ دانشکده، ۲ مدرسه حرفه ای و ۳ مدرسه کارشناسی ارشد فعالیت می کند. این دانشگاه در مجموع ۲۳ برنامه کارشناسی و ۳۱ برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. برخی از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه خصوصی به شرح زیر می باشند:

دانشکده تجارت

دانشکده تجارت در دانشگاه اوزیگین محیط تحقیقاتی، برنامه های درسی یکپارچه با تأکید بر کارآفرینی را پایه و اساس آموزش خود قرار داده است. تحقیقات اعضای هیئت علمی این دانشکده در معتبرترین مجلات بین المللی دانشگاهی و حرفه ای مانند Harvard Business Review و Journal of Financial Economics  منتشر شده است. دانشجویان در طول سال های تحصیل با شرکت در برنامه های آموزشی مختلف مهارت های ورود به بازار کار را کسب می نمایند.

دانشگاه اوزیگین

دانشکده مهندسی

دانشکده مهندسی از سال ۲۰۰۹ اقدام به پذیرش دانشجو کرد. فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی این دانشکده از طریق برنامه های آموزش مستمر و فعالیت های صنعتی برای رهبران صنعت و به طور کلی برای جامعه در دسترس است. هدف این دانشکده تبدیل شدن به یکی از بهترین دانشکده های مهندسی جهان در زمینه تحقیقات، آموزش و انتقال دانش می باشد.

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده علوم اجتماعی در دانشگاه اوزیگین به دانشجویان کمک می کند تا مهارت های علمی، فرهنگ تحقیق و استعدادهای کاربردی را به دست آورند. برنامه روانشناسی این دانشکده محققانی را پرورش می دهد که می توانند رفتارهای انسانی و گروهی را با مکانیسم های اساسی در زمینه ها ی بالینی و سازمانی درک کنند. دوره روابط بین الملل این دانشکده دانشجویانی را پرورش می دهد که می توانند به عنوان استاد، دیپلمات، روزنامه نگار یا بوروکرات استخدام شوند.

دانشکده هوانوردی

دانشکده هوانوردی قصد دارد با پذیرش نه تنها دانشجویان ترک، بلکه دانشجویان بین المللی از کشورهای اطراف به مرکز بین المللی هوانوردی در منطقه تبدیل شود. آموزش در این دانشکده کاملا به زبان انگلیسی صورت می گیرد. دانشکده هوانوردی دانشگاه اوزیگین استانبول اولین دانشکده ای است که مرکز سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ICAO) را تأسیس کرد.

دانشکده حقوق

هدف دانشکده حقوق ارائه برنامه های درسی است که درک وسیعی از قواعد اساسی حقوق و قوانین در حال اجرا فراهم می کند. این دانشکده دانشجویان را تشویق می کند نه تنها یاد بگیرند، بلکه دائماً سوالات خود را مطرح کنند و به دنبال راه حل باشند. در طول سال اول تحصیل دانشجویان از طریق دروس پایه مانند آشنایی با حقوق، حقوق اساسی، حقوق مدنی و حقوق روم با این رشته بیشتر آشنا می شوند.

دانشکده معماری و طراحی

دانشکده معماری و طراحی دانشگاه اوزیگین اولین دانشجویان خود را در سال تحصیلی ۲۰۱۳-۲۰۱۲ پذیرش کرد. اولویت این دانشکده، آموزش، تحقیق و اجرا و همچنین تمرکز بر کارآفرینی و نوآوری است. این رویکرد بر اساس طراحی پایدار و تعاملی برای حفظ منابع محلی و جهانی است. دانشجویان بین المللی این دانشکده فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی را خواهند داشت.

کارشناسان موسسه یونی لند آماده ارائه هر گونه مشاوره در خصوص تحصیل در دانشگاه اوزیگین کشور ترکیه به هموطنان عزیز می باشند.

دانشگاه اوزیگین

شرایط تحصیل در دانشگاه اوزیگین در استانبول

شرایط تحصیل در دانشگاه Ozyegin تقریبا مانند تمام دانشگاه های ترکیه است. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند. از آن جایی که زبان تحصیل در این دانشگاه خصوصی انگلیسی و ترکی است؛ در نتیجه ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زبان ترکی الزامی می باشد. فارغ التحصیلی از دبیرستان یا معادل آن از دیگر شرایط پذیرش در این دانشگاه است.

مدارک لازم:

متقاضیان باید هنگام درخواست آنلاین برای پذیرش در دوره های تحصیلی این دانشگاه تمام مدارک زیر را ارسال کنند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

 • دیپلم دبیرستان
 • ریز نمرات تحصیلی
 • گذرنامه معتبر
 • قبولی در آزمون ورودی
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان معتبر (انگلیسی یا ترکی)
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • بیمه نامه

آزمون های قابل قبول

همان طور که عنوان شد، اخذ پذیرش و تحصیل در این دانشگاه با شرکت در آزمون ورودی همراه است. آزمون های قابل قبول این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

رشته های ارائه شده در دانشگاه اوزیگین در استانبول ترکیه

همان طور که گفته شد، این دانشگاه دارای شش دانشکده گوناگون است که هر کدام از این دانشکده ها فرصت تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. برخی از رشته های تحصیلی پر طرفدار در این دانشگاه خصوصی به شرح زیر می باشند:

 • بازرگانی
 • امور مالی بین المللی
 • اقتصاد
 • کارآفرینی
 • تجارت بین المللی
 • سیستم های مدیریت اطلاعات
 • مهندسی الکترونیک و برق
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی عمران
 • حقوق
 • روانشناسی
 • روابط بین الملل
 • معماری
 • طراحی صنعتی
 • طراحی ارتباطات
 • معماری داخلی و طراحی محیطی
 • مدیریت هوانوردی
 • خلبانی
 • مدیریت هتلداری
 • هنرهای آشپزی
دانشگاه اوزیگین

هزینه تحصیل در دانشگاه اوزیگین ترکیه

از آن جایی که دانشگاه Ozyegin یک دانشگاه خصوصی است؛ در نتیجه هزینه تحصیل در آن در مقایسه با هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی کمی بالاتر می باشد. هزینه تحصیل بر اساس مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود. هزینه تحصیل در دانشگاه اوزیگین در سال ۲۰۲۱  برای دانشجویان بین المللی در مقطع تحصیلی کارشناسی به شرح زیر می باشد:

رشته های دانشگاه اوزیگین ترکیهشهریه سال ۲۰۲۱
خلبانی۱۲.۰۰۰ دلار
غذا و هنر آشپزی۱۲.۰۰۰ دلار
مدیریت حمل و نقل هوایی۱۲.۰۰۰ دلار
مدیریت هتلداری۱۰.۰۰۰ دلار
سایر رشته ها۱۲.۰۰۰ دلار

برای مشاهده شهریه های دانشگاه اوزیگین در سال ۲۰۲۱ می توانید pdf زیر را دانلود کنید.

دانشگاه اوزیگین

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه Ozyegin در کشور ترکیه به صورت میانگین برای یک نفر ماهانه حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ لیر است. برخی از هزینه های زندگی در کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر۲۱۸۷.۳ لیر
هزینه برق، گاز، آب و … به طور میانگین۱۵۰ لیر
هزینه ۱ دقیقه تماس با موبایل۰.۷۷ لیر
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت۳۵ لیر
McMeal  یا غذای مشابه در مک‌دونالد۳۰ لیر
برنج سفید ( ۱ کیلوگرم)۱۲.۷ لیر
گوشت گوساله (۱ کیلوگرم)۷۹.۱ لیر
هزینه ماهانه کارت اتوبوس یا مترو۲۱۵.۶ لیر
هزینه ماهانه باشگاه۱۹۲.۴ لیر

هر گونه سوال در رابطه با ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه اوزیگین در ترکیه را با کارشناسان مجموعه یونی لند در میان بگذارید.

دانشگاه اوزیگین

بورسیه تحصیلی دانشگاه اوزیگین در ترکیه

دانشجویان بین المللی دانشگاه اوزیگین استانبول فرصت درخواست چندین بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را خواهند داشت. بورسیه های دانشگاه به صورت کامل و جزئی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. برخی از این بورسیه های تحصیلی به شرح زیر می باشند:

بورسیه های ورودی

بورسیه های ورودی و محدود برای دانشجویان تازه پذیرفته شده در مقاطع کارشناسی به شرح زیر است:

بورسیهتخفیف
بورسیه کاملمعافیت از پرداخت کل شهریه
۵۰ درصد تخفیفمعافیت از پرداخت ۵۰ درصد شهریه
۲۵ درصد تخفیفمعافیت از پرداخت ۲۵ درصد شهریه

رتبه جهانی دانشگاه اوزیگین استانبول

این دانشگاه جزو بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه می ‌باشد که همین موضوع باعث افزایش رقابت میان متقاضیان بین المللی به منظور اخذ پذیرش از این دانشگاه شده است. این دانشگاه دارای جایگاه خوبی نیز در میان سایر دانشگاه های دنیا می ‌باشد. رتبه و رنکینگ دانشگاه اوزیگین در شهر استانبول در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

براساس رتبه بندی دانشگاه های جهان (THE)براساس تاثیر گذاری (THE)براساس رتبه بندی دانشگاه های جوان (THE)براساس رتبه بندی (Shanghai) براساس رتبه بندی (Usnews)
۱۲۰۰_۱۰۰۱۳۰۰_۲۰۱۲۵۰_۲۰۱در رشته فیزیک رتبه ۵۰۰_۴۰۱
در رشته مدیریت کسب و کار رتبه ۳۰۰_۲۰۱
در رشته فیزیک رتبه ۴۸۳

خوابگاه دانشجویی دانشگاه Ozyegin در ترکیه

خوابگاه های دانشجویی با ظرفیت ۲،۴۷۹ نفر در پردیس Çekmeköy در نظر گرفته شده است. در ساختمان های خوابگاه گزینه های مختلف اقامتی اعم از ظرفیت یک، سه و چهار نفر به گونه ای ارائه شده است که دانشجویان احساس می کنند در خانه هستند. همه اتاق ها دارای حمام اختصاصی، یخچال و تلویزیون می باشند. لباسشویی رایگان، سالن های مطالعه گروهی، سالن پذیرایی و تفریح ​​، سینما، اتاق تلویزیون، زمین بازی، کافه تریا، بازار، موسسات غذا و نوشیدنی، بیمارستان و دستگاه های خودپرداز در مناطق مشترک ساختمان های خوابگاه وجود دارد. دوربین های امنیتی، گرمایش مرکزی، آب گرم، خدمات آمبولانس و دسترسی به اینترنت بی سیم از دیگر امکاناتی است که توسط خوابگاه ارائه می شود.

امکانات موجود در دانشگاه اوزیگین ترکیه

هر گونه امکاناتی که برای رشد و پیشرفت آکادمیک دانشجویان نیاز است را می توان در این دانشگاه یافت. یکی از نقطه قوت های تحصیل در این دانشگاه خصوصی آموزش با کیفیت، آزمایشگاه های پیشرفته، کلاس های درس مدرن، کتابخانه های مجهز، سالن های برگزاری مراسم فرهنگی و هنری، سالن های ورزشی، کلوب های دانشجویی، رستوران ها و فروشگاه ها و … می باشد.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه اوزیگین

متقاضیان تحصیل در دانشگاه Ozyegin در کشور ترکیه نیازمند اخذ ویزای دانشجویی می باشند. در صورتی که آن ها در آزمون های ورودی این دانشگاه و آزمون زبان نمره لازم را کسب کنند، می توانند نامه پذیرش از این دانشگاه را اخذ کنند. دانشجویان با ارائه این نامه پذیرش می توانند به سفارت کشور ترکیه مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • ارائه نامه پذیرش از این دانشگاه
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • گواهی تمکن مالی متقاضی مبنی بر توانایی تأمین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت تحصیل در دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه شهریه دانشگاه برای یک سال تحصیل
 • گواهی و سند اثبات محل اقامت یا خوابگاه
 • مدرک مهارت به زبان انگلیسی یا ترکی
دانشگاه اوزیگین

کار دانشجویی در حین تحصیل در دانشگاه اوزیگین در کشور ترکیه

دولت کشور ترکیه به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه خصوصی امکان انجام کارهای پاره وقت و دانشجویی را در حین تحصیل می‌دهد. انجام کارهای دانشجویی می‌تواند هزینه زندگی دانشجویان در این کشور را تا حد زیادی کاهش دهد. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت اداره مهاجرت ترکیه فرم درخواست اجازه کار را به صورت آنلاین تکمیل کنند.

سخن آخر

دانشگاه اوزیگین از جمله دانشگاه ‌های ترکیه است که هر ساله اقدام به پذیرش دانشجویان بومی و بین المللی از سراسر دنیا می ‌کند. این دانشگاه در برنامه ‌های تبادل دانشجو مانند اراسموس شرکت می ‌کند و دانشجویان امکان ادامه تحصیل در سایر کشورها را خواهند داشت. دولت ترکیه امکانی را برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا این دانشگاه فراهم کرده است تا بتوانند به انجام کارهای دانشجویی مشغول شوند. آموزش های ارائه شده در این دانشگاه مطابق با استانداردهای آموزشی دنیا است و تحصیل در آن در رشته های مهندسی انتخاب درستی مناسبی برای متقاضیان ایرانی است. با توجه به توضیحات ارائه شده در طول مقاله، آیا این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنید؟

US$1000000

آزمون های آزمایشی دنمه

US$1000000

آزمون آزمایشی یوس ۲۰۲۲

US$200000

آزمون های جامع یوس ۲۰۲۱

US$3500000

نکته و تست کاتالیزور

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – هوش

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – هندسه

۳۵۰۰۰۰۰

کلاس آنلاین نکته و تست یوس – ریاضی

US$200000

آشنایی با ثبت نام آزمون یوس

US$20800

آزمون های آزمایشی انار تا بهار

US$20800

انار تا بهار – هوش یوس

US$20800

انار تا بهار – ریاضی یوس

US$20800

انار تا بهار – هندسه یوس

چک کردن آزمون و کالیبره کردن تنظیمات

« » صفحه ۱ / ۴

اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید