TR-YOSهوش

TR-YOS|درس هوش|تیپ های مختلف مهارتهای عددی| جلسه۱

اشتراک گذاری:

اهمیت سوالات مهارت های عددی در آزمون یوس

همان طور که می دانید آزمون یوس از سه بخش هندسه، ریاضی و هوش تشکیل می شود و سوالات بخش هوش تقریبا نیمی از تعداد کل سوالات را به خود اختصاص می دهند. به همین دلیل میزان مهارت و سطح توانایی شما در پاسخگویی به آن ها بسیار حائز اهمیت است و تاثیر زیادی در نتیجه نهایی شما خواهد گذاشت. سوالات هوش آزمون یوس را می توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول سوالاتی هستند که تصویر محور اند و بر اساس تصویر می توانید به آن ها پاسخ دهید و دسته دوم به مهارت های عددی یا منطق هوش اختصاص دارد. در این مقاله به بررسی دسته دوم خواهیم پرداخت.

مهارت عددی چیست؟

همان طور که پیش تر اشاره شد، سوالات مربوط به مهارت های عددی بخشی از سوالات در قسمت هوش آزمون یوس هستند که با تصویر قابل حل نیستند و نیاز به تعمق بیشتری دارند. این سوالات معمولا مهارت های مختلف شما را اعم از مهارت های کلی ریاضی و هوش به چالش می کشند و شما برای پاسخگویی به آن ها نیاز به یک پیش زمینه نسبتا قوی در هر دو مبحث دارید. نکته مهم در حل این سوالات این است که بتوانید به درستی اطلاعات سوال را از متن آن استخراج و با توجه با آن مجهول و خواسته سوال را پیدا کنید.

چرا حل سوالات مربوط به مهارت های عددی دشوار است؟

داوطلبان آزمون یوس معمولا در حل این سوالات با مشکلات زیادی مواجه می شوند؛ به این دلیل که معمولا درک مفهوم سوال چند سطری برای داوطلبان غیر ترکی زبان دشوار است و از طرفی صرف زمان بیش از حد روی این سوالات باعث بازماندن داوطلب از ادامه آزمون و سوالات دیگر خواهد شد؛ اما نکته قابل توجه این است که در سال های اخیر تعداد این سوالات در بخش هوش افزایش چشمگیری یافته است، به طوری که نمی توان آن ها را نادیده گرفت یا به راحتی از امتیاز حل آن ها گذشت. علاوه بر این پیش بینی می شود که در آینده تعداد این دست از سوالات در بخش ریاضی آزمون نیز افزایش پیدا کند. با این حساب کنار گذاشتن آن ها کار درستی نیست و باید حتما برای آن ها آماده شد.

TR-YOS|درس هوش|تیپ های مختلف مهارتهای عددی| جلسه1

چگونه باید خود را برای حل سوالات مهارت های عددی آماده کرد؟

اگر تصمیم گرفته اید که خود را برای سوالات مهارت های عددی در هوش آزمون یوس آماده کنید، لازم است برخی نکات را در نظر بگیرید:

  • شروع به موقع: سوالات مربوط به بخش مهارت های عددی سوالات نسبتا دشواری هستند که لازمه موفقیت در حل آن ها تکرار و تمرین زیاد است. به همین دلیل در مدت زمان کم نمی توان به این سوالات مسلط شد. پس برنامه تمرین برای آن ها را به آینده موکول نکنید و زمان را طوری مدیریت کنید که بتوانید با حوصله و دقت کافی نمونه سوالات موجود را بررسی و اصطلاحات مختلف آن ها را استخراج کنید.
  • داشتن زمینه قوی: نکته مهم دیگر در آماده شدن برای سوالات مهارت های عددی این است که تلاش کنید پایه خود را در درس ریاضی و هوش تقویت کنید. همان طور که گفتیم سوالات منطق هوش به صورت ترکیبی از مسائل پایه کمک می گیرند و اگر بر این مسائل مسلط نباشید، نمی توانید از پس حل کردن آن ها برآیید.
  • گسترش دایره واژگان تخصصی: متن صورت این سوالات معمولا بلند است و شما برای حل کردن آن ها باید در مرحله اول بتوانید به درستی متوجه معنی سوال شوید. پس تلاش کنید معادل ترکی و انگلیسی اصطلاحات تخصصی را بیاموزید و در حین حل نمونه سوالات آزمون یوس واژگان مهم و پرتکرار را بیابید و تلاش کنید به خاطر بسپارید.
  • دقت بالا: در برخی از سوالات مهارت های عددی ممکن است توضیح یا تعریفی از یک مبحث مشهور ریاضی مثل فاکتور یل به شما داده شود. در این موارد لازم است توضیح را با دقت بررسی کنید؛ زیرا این احتمال وجود دارد که بخشی از تعریف، با تعریف مشهور متفاوت باشد و در واقع فرض آن سوال خاص از آن مبحث چیز دیگری باشد. پس لازم است با دقت بالا همه اجزای صورت سوال را بررسی کنید و سپس بهترین راه حل را برگزینید.
  • ساده کردن سوال: در بسیاری از موارد ممکن است خواسته اصلی سوال یا داده های آن به صورت مستقیم مشخص نباشد. در چنین شرایطی شما باید قبل از این که اقدام به حل کردن سوال کنید با بررسی دقیق تر سوال و ساده کردنش، تلاش کنید تا موضوعات و اطلاعات اصلی را از پشت کلمات گمراه کننده بیرون بکشید.

راه حل یونی لند برای سوالات مهارت های عددی چیست؟

گفتیم که بخش مهارت های عددی نیاز به پیش زمینه قوی در ریاضیات و شروع به موقع تمرینات دارد. به این منظور یونی لند به شما پیشنهاد می کند پس از گذارندن  کلاس های آمادگی برای آزمون YOS و تقویت پایه و زمینه خود در ریاضیات، هوش و هندسه در کلاس های TRYOS یونی لند شرکت کنید. یونی لند در کلاس های هوش TRYOS روی این مهارت کار می کند و با بررسی نمونه سوالات مختلف، ذهن شما را برای حل سوالات منطق هوش آماده می سازد. نکته قابل ذکر این است که تمرین روی چنین سوالاتی از همان جلسات آغازین کلاس شروع می شود و به صورت پیوسته در جلسات مشخص ادامه می یابد. به این ترتیب داوطلبی که پس از گذارندن دوره آمادگی برای آزمون یوس و کسب پیش زمینه قوی در این کلاس ها شرکت می کند، با شروع به موقع می تواند مهارت های خود را گسترش دهد و به خوبی از پس سوالات مربوط به این مبحث برآید.

جمع بندی

بخشی از سوالات آزمون یوس به هوش اختصاص پیدا می کند. این سوالات دسته بندی های مختلفی دارند و به مباحث متنوعی می پردازند که یکی از آن ها، مبحث مهارت های عددی یا منطق هوش است. سوالات مهارت های عددی ترکیبی از مباحث ریاضی و هوش است و صورت سوال می تواند طولانی تر از حد معمول باشد. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این مبحث به مشاهده ویدیوی ” TR-YOS|درس هوش|تیپ های مختلف مهارتهای عددی| جلسه1 ” بپردازید.

فهرست مطالب

مطالب مرتبط