021-91305905

امروزه، تحصیل در ترکیه بیش از پیش مورد توجه دانشجویان بین‌المللی خصوصا دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. دانشگاه یاشار (Yashar University) یک دانشگاه خصوصی است. دانشگاه یاشار با هدف کمک رساندن به دانشجویان در تحقق اهداف و آرزوهایشان تأسیس شده است. دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه با داشتن چندین دانشکده مختلف امکان تحصیل در طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را مهیا کرده است. شما دانشجویان عزیز می‌توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

آشنایی با دانشگاه یاشار ترکیه

دانشگاه یاشار در سال 2001 در ازمیر تأسیس شد. این دانشگاه با بیش از 600 دانشگاه از 65 کشور مختلف در بسیاری از زمینه ها توافق نامه همکاری و تبادل دارد. در حال حاضر 258 دانشجو از بیش از 58 کشور مختلف در این دانشگاه تحصیل می کنند.  10برنامه دکترا، 23 برنامه کارشناسی ارشد، 32 برنامه کارشناسی و 13 برنامه کاردانی نیز در دانشگاه ارائه می شوند.

دوره های زبان

علاوه بر این، دوره هایی برای یادگیری زبان دوم از جمله آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، روسی، پرتغالی، چینی، ژاپنی و یونانی مطابق با استانداردهای بین المللی به دانشجویان ارائه می شود.

دانشکده های دانشگاه یاشار ازمیر

این دانشگاه با داشتن 9 دانشکده و 4 مدرسه متعدد توانسته بیشتر رشته های تخصصی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه دهد. دانشجویان می توانند در طیف وسیعی از رشته ها تحصیل کنند. برخی از دانشکده های این دانشگاه برجسته ترکیه شامل موارد زیر می شوند:

دانشکده علوم و ادبیات

گروه های زبان و ادبیات انگلیسی، ترجمه و روانشناسی دانشکده علوم و ادبیات از سال تحصیلی 2017 – 2016 شروع به پذیرش دانشجو کرده اند. دپارتمان علوم فرهنگی بخشی است که در آن دوره های زبان ترکی و اصول آتاتورک و تاریخ انقلاب به عنوان دوره های اجباری توسط شورای آموزش عالی (YÖK) و دوره های UFND به عنوان دوره های اجباری دانشگاهی از راه دور ارائه می شود.

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

گروه های مدیریت بازرگانی، اقتصاد، تجارت بین المللی و دارایی و مدیریت لجستیک بین المللی دانشکده اقتصاد و علوم اداری از سال تحصیلی 2017 – 2016 اقدام به پذیرش دانشجو کردند.

دانشکده ارتباطات

دانشکده ارتباطات دانشگاه yaşar برنامه های آموزش عالی را که همه زمینه های ارتباطی را پوشش می دهد، ارائه می دهد. برنامه های دوره کارشناسی چهار ساله می باشند. برنامه های کارشناسی دانشکده توسط ILEDAK (شورای تأیید آموزش آموزش ارتباطات ملی ترکیه) معتبر شناخته می شوند. زبان ​​آموزش در برنامه های کارشناسی این دانشکده انگلیسی است

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی رویکردی تربیتی را در پیش می گیرد که تعاملات اجتماعی – فردی را در اولویت قرار می دهد. هدف دانشکده این است که دانشجویان خود را با جهان در حال تغییر سازگار کند. این دانشکده دارای چهار گروه آموزشی متفاوت است.

دانشکده تجارت

 این دانشکده در سال 2016 تأسیس شده و متشکل از بخش هایی شامل مدیریت بازرگانی، اقتصاد، تجارت و دارایی بین المللی و مدیریت تدارکات بین المللی است. آموزش در این دانشکده به زبان انگلیسی است. دانشکده فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا تحصیلات خود را از طریق برنامه های تبادل دانشجویی اراسموس برای یک ترم یا تمام سال در دانشگاه های درجه یک اروپا ادامه دهند.

دانشکده حقوق

فلسفه اساسی دانشکده این است که دانشجویان علاوه بر دانش پایه، یک رویکرد حقوقی علمی برای روبرویی با چالش های جهانی باشند. یکی از اهداف دانشکده حقوق این است که دانشجویان بتوانند دانش نظری خود را با آگاهی از عمل حقوقی ترکیب کنند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی در آینده در حرفه وکالت فعالیت کنند.

دانشکده هنر و طراحی

دانشکده هنر و طراحی گروه های طراحی گرافیک، طراحی صنعتی، طراحی فیلم، انیمیشن و موسیقی را با هم ادغام می کند. مهم ترین مزیت گروه های دانشکده هنر و طراحی تجهیز دانشجویان به آموزش جامع و تسهیل مسیر برای یافتن شخصیت طراحی خاص خود از طریق دوره های کاربردی است.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده ارائه هر گونه مشاوره در خصوص تحصیل در دانشگاه یاشار در ازمیر کشور ترکیه به هم وطنان عزیز می باشند.

تحصیل مهندسی در دانشگاه یاشار ترکیه

فضای رقابتی و پیشرفت های فناوری تأثیر مهمی در آموزش مهندسی و شیوه های آن دارد. مدت زمان تحصیل رشته مهندسی در این دانشگاه چهار ساله و به زبان انگلیسی می باشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه که از دانشگاه های مهم ترکیه محسوب می شود دارای هفت گروه آموزشی متفاوت است. هدف دانشکده این است که به عنوان کالجی شناخته شود که دانش را با همکاری صنعت و با مشارکت شدید اعضای هیئت علمی و دانشجویان به تولید فناوری تبدیل می کند.

شرایط تحصیل در دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

شرایط تحصیل در دانشگاه yaşar در ترکیه تقریبا مانند تمام دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند. از آن جایی که زبان تحصیل در رشته های این دانشگاه انگلیسی است؛ در نتیجه ارائه مدرک معتبر زبان الزامی می باشد. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان یونی لند تماس بگیرند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش

متقاضیان اخذ پذیرش باید هنگام درخواست در دوره های تحصیلی این دانشگاه تمام مدارک زیر را ارسال کنند. ارسال درخواست پذیرش بدون یکی از مدارک یا اطلاعات مورد نیاز به این معنی است که متقاضیان شانس بسیار کمی برای پذیرش در دانشگاه خواهند داشت. مدارک لازم برای درخواست پذیرش به شرح زیر می باشند:

رشته های ارائه شده در دانشگاه یاشار ازمیر

این دانشگاه دارای 9 دانشکده گوناگون است که هر کدام از این دانشکده ها فرصت تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. برخی از رشته های تحصیلی پر طرفدار در این دانشگاه خصوصی در ترکیه به شرح زیر می باشند:

هزینه تحصیل در دانشگاه یاشار در ترکیه

شهریه دانشگاه یاشار نسبت به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه کمی بیشتر است. هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی این دانشگاه سالانه 6.500 دلار آمریکا و مقطع کارشناسی ارشد 6.500 دلار آمریکا و نیز مقطع دکترا 9.000 دلار آمریکا می باشد. دانشجویان می توانند جهت کاهش هزینه های تحصیل خود از بورسیه تحصیلی استفاده کنند.

شهریه برای برنامه های کارشناسی

هزینه ها در یک یا دو قسط قابل پرداخت است (اولین پرداخت هنگام ثبت نام در ترم پاییز و پرداخت دوم در ابتدای ترم بهار). هزینه های تحصیل شامل عضویت در کتابخانه دانشگاه و امکانات ورزشی، مشاور تحصیلی تخصصی، کلاس های پشتیبانی به زبان ترکی و همچنین دسترسی به امکانات فناوری اطلاعات به صورت 24 ساعته است. هزینه درخواست غیر قابل استرداد 50 دلاری از کلیه متقاضیان دریافت می شود.

هزینه های زندگی

دانشجویانی که به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند علاوه بر هزینه تحصیل به هزینه های دیگری نیز رو به رو می باشند. متوسط ​​هزینه های زندگی دانشجویان بسته به سبک زندگی و عادت های آن ها متغیر می باشد. دانشجویان دانشگاه یاشار ترکیه می توانند جهت کاهش هزینه های خود تا 25 الی 30 ساعت در هفته را کار دانشجویی انجام دهند. برخی از هزینه های زندگی در شهر ازمیر به شرح زیر است:

هر گونه سوال در رابطه با ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه یاشار ازمیر را با کارشناسان موسسه یونی لند در میان بگذارید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه yaşar در ازمیر

دانشجویانی که دارای رزومه تحصیلی خوبی باشند، می توانند هنگام مراجعه به این دانشگاه یاشار برای بورسیه های بین المللی اقدام کنند. تعداد محدودی بورسیه تحصیلی در دسترس است و به موفق ترین داوطلبان اعطا می شود. بورسیه تحصیلی شامل تخفیف های 100، 50 و 25 درصدی می شود.

بورسیه تحصیلی پیشرفت تحصیلی

دانشجویان مقطع کارشناسی که در دانشگاه یاشار ثبت نام کرده اند بر اساس عملکرد تحصیلی خود واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی هستند. هر دانشجویی که اولین سال تحصیلی خود را با موفقیت به پایان رسانده باشد، واجد شرایط درخواست بورسیه تحصیلی خواهد بود.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

دانشجویان بین المللی این دانشگاه امکان اقامت در خوابگاه های دانشجویی را خواهند داشت. خوابگاه به صورت دخترانه و پسرانه در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. مدارک لازم برای درخواست خوابگاه دانشجویی شامل تکمیل فرم درخواست، چهار قطعه عکس، کپی گذرنامه، رسید پرداخت هزینه، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت می شود. امکانات موجود در اتاق ها حمام و سرویس بهداشتی، اینترنت، تهویه هوا، آب گرم و مبلمان می باشد.

امکانات موجود در دانشگاه یاشار

این دانشگاه مانند سایر دانشگاه های ترکیه دارای امکانات بسیار خوبی است. یکی از مهم ترین امکانات موجود در این دانشگاه کتابخانه مجهز آن می باشد. بیش از 20،000 نسخه کتاب، مجله و مقاله در کتابخانه موجود است. امکانات ورزشی دانشگاه شامل سالن های حرفه ای برای ژیمناستیک، تنیس، رقص، والیبال، بسکتبال و بدنسازی است. در سال های اخیر تیم های ورزشی این دانشگاه در فستیوال های ورزش دانشجویی شرکت کرده اند.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه یاشار ترکیه

متقاضیان تحصیل در دانشگاه Yaşar در کشور ترکیه نیازمند اخذ ویزای دانشجویی می باشند. در صورتی که آن ها در آزمون های ورودی و زبان نمره لازم را کسب کنند، می توانند نامه پذیرش از این دانشگاه را اخذ کنند. دانشجویان با ارائه این نامه پذیرش می توانند به سفارت کشور ترکیه مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

کار دانشجویی دانشجویان دانشگاه یاشار ازمیر

کشور ترکیه فرصتی ایجاد نموده است تا دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد  و دکترای این دانشگاه امکان انجام کارهای پاره وقت در حین تحصیل را داشته و کسب درآمد کنند. دانشجویان بین المللی دانشگاه می توانند با مراجعه به سایت www.turkiye.gov.tr فرم درخواست اجازه کار را به صورت آنلاین تکمیل کرده و اجازه کار دریافت کنند.

تحصیل در دانشگاه یاشار

موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با دارا بودن وکلا و مشاوران برجسته و مجرب یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در کشور می باشد که می تواند در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ترکیه متقاضیان را راهنمایی و کمک کند. اگر در مورد دانشگاه یاشار ترکیه و نیز شرایط پذیرش در دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *