دانشگاه آجی بادم (Acibadem University) به‌اختصارACU  یک مؤسسه خصوصی واقع در قسمت آسیایی استانبول است که نام خود را از ارتباط با گروه سلامت آجی بادم، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مراقبت بهداشتی ترکیه گرفته است. این دانشگاه فرهنگ آجی بادم را که با 25 سال تجربه و دانش در زمینه خدمات بهداشتی شکل‌گرفته است؛ با کادر علمی قوی و زیرساخت‌های تکنولوژیکی پیشرفته به سیستم آموزش عالی منتقل می‌کند. این دانشگاه خصوصی در سال 2007 تأسیس شد. مأموریت دانشگاه آجی بادم تبدیل‌شدن به دانشگاهی است که الگویی برای دانشگاه‌های ترکیه باشد و به‌عنوان یک دانشگاه مرجع در جهان شناخته شود. دانشگاه آجی بادم یکی از برترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته‌های پزشکی و رشته‌های بالینی در ترکیه است. این دانشگاه با 5 دانشکده، 2 مدرسه تحصیلات تکمیلی، 3 مؤسسه و مرکز تحقیقاتی که در زمینه‌های مختلف در آن‌ پروژه‌ انجام می‌شود، به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهد. در حال حاضر بالغ بر 4300 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه آجی بادم برنامه‌های کارشناسی را در دانشکده‌های پزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی، علوم و هنر، مهندسی، علوم طبیعی و کاربردی، علوم اجتماعی، سنولوژی و… ارائه می‌دهد.

دانشگاه آجی بادم دارای تاریخچه علمی پرباری است که در بخش‌ها و زمینه‌های مختلف از پزشکی تا دندانپزشکی و از پرستاری تا مهندسی آموزش می‌دهد. این دانشگاه به دانشجویان کمک کرده است تا به قله‌هایی از برتری علمی و تخصصی دست یابند.

دانشگاه آجی بادم با استفاده از برنامه‌های آموزشی معاصر و پویا، یک تیم آموزشی قوی آکادمیک، دانشجویان را در زمینه مراقبت‌های بهداشتی آموزش می‌دهد تا در آینده به متخصصانی تبدیل شوند که به طور مستمر درمورد نوآوری‌ در تمام زمینه‌های علوم پزشکی تحقیق ‌کنند. آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاه آجی بادم مجهز به آخرین تجهیزات پیشرفته هستند که برای تکمیل رشته‌های علوم زیستی و بیوتکنولوژی طراحی شده‌اند.

مرکز آموزشی شبیه‌سازی بالینی پیشرفته آندوسکوپی – جراحی رباتیک – CASE این دانشگاه  یکی از جامع‌ترین مراکز آموزش پزشکی در جهان است که دارای بخش‌های متعدد و زیرساخت‌های تکنولوژیکی پیشرفته است. CASE گواهی Center of Excellence را دریافت کرده که توسط آکادمی CASE تها به دو مرکز آموزش پزشکی در سراسر جهان اعطا شده است. این مرکز توسط شبکه مراکز معتبر مهارت‌های بالینی اروپا (NASCE) و انجمن شبیه‌سازی در مراقبت‌های بهداشتی SSH به رسمیت شناخته شده است و آموزش‌های قبل و بعد از فارغ‌التحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

چشم‌انداز دانشگاه آجی بادم رسیدن به سطح صلاحیت حرفه‌ای و شناخت علمی است، مطابق با وظایفی که قانون به مؤسسات آموزش عالی در سطح ملی و بین‌المللی داده است، حفظ اندیشه علمی در خط مقدم، ایجاد فرصت برای توسعه ایده‌ها و مفاهیم جدید، به ظهور رساندن آزادی علمی، عمل بر اساس اصول برابری و ارزش‌های اخلاقی کار گروهی.

مأموریت دانشگاه آجی بادم تبدیل‌شدن به دانشگاهی است که الگویی برای دانشگاه‌های ترکیه باشد و به‌عنوان یک دانشگاه مرجع در جهان شناخته شود، افرادی را تربیت کند که ارزش‌های اخلاقی را ارج می‌نهند، از لحاظ فرهنگی و اجتماعی مجهز هستند، شیوه‌های مدرن، نوآورانه و پیش‌گام را تضمین می‌کنند و به اصول آتاتورک پایبند هستند.

این دانشگاه از سال 2016 عضو TEPDAD (انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه‌های آموزش پزشکی) است. دانشگاه آجی بادم همچنین توسط شورای آموزش عالی ترکیه به رسمیت شناخته شده است.

دانشگاه آجی بادم با رشد چشمگیر خود در سال‌های اخیر موفق به کسب رتبه 9 در بین بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه و رتبه 5666 در بین دانشگاه‌های جهان شده است.

دانشگاه آجی بادم با عضویت در برنامه‌های تبادل دانشجو مانند اراسموس امکان تبادل دانشجو با بهترین دانشگاه‌های اروپا را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند.

زیرساخت‌های دانشگاه آجی بادم شامل یک ساختار آکادمیک است که در یک پردیس اصلی و دو بیمارستان وابسته (بیمارستان آجی بادم مسلک و بیمارستان آتاکنت آجی بادم) برای رسیدن به اهداف آموزشی و پژوهشی فعالیت می‌کند. این دانشگاه برای آموزش دانشجویان برتر، دارای تمامی امکانات مدرن و ممتاز موردنیاز است.

پردیس و امکانات

دانشگاه آجی بادم دارای یک پردیس اصلی (کرم آیدین لار) است که در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. این پردیس زیبا توسط فضای سبز احاطه شده است. در این پردیس دانشجویان به‌راحتی به ساختمان‌های مسکونی، دانشگاهی، تفریحی و ورزشی دسترسی دارند. تمامی امکانات مدرن جهت رفاه دانشجویان در این پردیس فراهم شده است.

نمایی از کتابخانه دانشگاه آجی بادم

کتابخانه دانشگاه آجی بادم منابع و خدمات جامعی را برای حمایت از نیازهای پژوهشی، آموزشی و یادگیری، به جامعه دانشگاهی دانشگاه آجی بادم ارائه می‌کند. این کتابخانه‌ مجموعه‌ای را ایجاد می‌کند که از اهداف یادگیری و تدریس یک مؤسسه قوی دانشگاهی پشتیبانی می‌کند، دسترسی فکری و فیزیکی دانشجویان به منابع را فراهم می‌کند و اعضای جامعه دانشگاهی را به سمت کسب مهارت‌های تحقیقاتی و فنی راهنمایی می‌کند.

دانشگاه آجی بادم گزینه‌های اقامتی را در پردیس اصلی برای دانشجویان خود فراهم کرده است. دو خوابگاه دخترانه و پسرانه مجزا در بلوک‌های مختلف پردیس وجود دارد. این خوابگاه‌ها محیطی راحت، ایمن و لذت‌بخش را برای دانشجویان فراهم کرده است که تنها 3 دقیقه با دانشگاه فاصله دارند. دانشجویان باید وضعیت تحصیلی تمام‌وقت را برای زندگی در پردیس دانشگاه حفظ کنند. دانشجویانی که در پردیس دانشگاه زندگی می‌کنند، از وعده صبحانه رایگان بهره‌مند می‌شوند. برخی از ویژگی‌های این خوابگاه‌ها عبارت‌اند از:

دانشگاه آجی بادم خدمات متعددی را مانند خدمات پیشگیرانه، مراقبت‌های اورژانسی، ارجاع و مدیریت بیماری‌های حاد و مزمن در مرکز بهداشتی درمانی دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌دهد. مرکز بهداشت دانشجویی در ساعات اداری روزهای کاری باز است. در این مرکز پزشکانی برای کمک به دانشجویان در دسترس هستند و در صورت لزوم آن‌ها را به بیمارستان راهنمایی می‌کنند.

دانشگاه آجی بادم دارای یک تیم امور دانشجویی است که مسئولیت ارائه انواع باشگاه‌ها و انجمن‌ها از جمله باشگاه‌های ورزشی، کلوپ‌های سرگرمی، باشگاه‌های دانشجویی بین‌المللی، باشگاه‌های مذهبی و باشگاه‌های فرهنگی را برعهده دارد. اتحادیه دانشجویی نیز هرساله رویدادها و جشنواره‌های مختلفی را برای دانشجویان برگزار می‌کند. دانشجویان می‌توانند در باشگاه نجوم، باشگاه دوچرخه‌سواری، باشگاه رقص، باشگاه نمایش، باشگاه عکاسی، باشگاه مهندسی، باشگاه موسیقی و… شرکت کنند.

معرفی دانشکده های دانشگاه آجی بادم

دانشکده‌ها و رشته‌ها

دانشکده داروسازی

دانشکده هنر و علوم

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم بهداشتی

دانشکده پزشکی

آموزشکده حرفه‌ای خدمات بهداشتی

هنرستان فنی و حرفه‌ای

دانشکده های دانشگاه آجی بادم

دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشت

دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی

دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی

شهریه-رشته-های-دانشگاه-آجی-بادم

شهریه

دانشگاه آجی بادم استانبول یکی از معتبرترین و خوشنام‌ترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که شهریه مقرون به صرفه‌ای را نسبت به سایر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه به دانشجویان ارائه می‌دهد. شهریه دانشگاه آجی بادم بسته به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و زبان تحصیل متفاوت است. در ادامه لیستی از شهریه تحصیل در برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه آجی بادم آورده شده است:

آزمون های مورد تایید دانشگاه آجی بادم

شرایط درخواست و اخذ پذیرش

برای اخذ پذیرش از دانشگاه آجی بادم باید در آزمون‌های ورودی (YOS، SAT، ACT) شرکت کرده و نمره مورد قبول این دانشگاه را کسب کنید. باتوجه‌به این که بسیاری از برنامه‌های ارائه شده در این دانشگاه به زبان انگلیسی هستند، از دیگر شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه می‌توان به ارائه مدرک مهارت زبان معتبر ترکی و انگلیسی اشاره کرد. حداقل نمره موردنیاز در آزمون SAT  برای پذیرش در دانشگاه آجی بادم 1200 است. در بخش ریاضی، کسب حداقل نمره 600 برای رشته‌های پزشکی و حداقل نمره 1000 برای دیگر رشته‌ها الزامی است.

حداقل نمره مورد قبول دانشگاه آجی بادم در آزمون YOS برای رشته پزشکی 75 و برای رشته‌های دیگر حداقل 50 است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت اصلی این دانشگاه به آدرس https://www.acibadem.edu.tr  مراجعه نمایید.

 مدارک لازم

تحصیل در دانشگاه آجی بادم ترکیه

دانشگاه آجی بادم ترکیه یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی این کشور است که تنوع زیادی از رشته‌های تحصیلی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد. این دانشگاه هرساله توجه دانشجویان زیادی از سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. این دانشگاه سطح بالایی از امکانات رفاهی و آموزشی را با شهریه مناسب در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این دانشگاه دارای پیشرفته‌ترین تجهیزات لازم در حوزه‌های پزشکی، جراحی، شبیه‌سازی و… است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویان علاقه‌مند به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی است. در این مقاله به معرفی دانشگاه آجی بادم ترکیه پرداختیم. امیدواریم در هدایت شما در راستای تحصیل در ترکیه موفق عمل کرده باشیم.