021-91305905

i20 ، گواهی صلاحیت برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

فهرست مطالب

i20 ، گواهی صلاحیت برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

گزیده مقاله

 I20 چیست؟

I20 یک سند چند منظوره است که در یک مؤسسه آموزشی تائید شده توسط ایالات متحده آمریکا صادر می‌شود. این گواهی تائید می‌کند دانشجو در یک برنامه تحصیلی تمام وقت پذیرفته شده و منابع مالی کافی، برای ماندن در ایالات متحده را معرفی کرده است. لازم به ذکر می باشد در صورتی که شما دارای فاند (کمک هزینه تحصیلی) از طرف دانشگاه باشید و مبلغ Fund تمام هزینه‌های شما را پوشش دهد، دیگر نیازی به ارسال گواهی بانکی ندارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به وب‌سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کنید. I20 رسماً با عنوان “گواهی صلاحیت” شناخته می‌شود؛ زیرا به فرد اجازه می‌دهد ویزای دانشجویی F-1 را در سفارت ایالات متحده یا کنسولگری خارج از کشور درخواست کند. (ویزای لازم برای ورود به ایالات متحده در وضعیت دانشجویی F-1 نام دارد.)

مراحل ایجاد گواهی صلاحیت

پس از آنکه پروسه پذیرش توسط دانشگاه کامل شود، اسناد و مدارک لازم جهت شناسایی و پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی خواستار ویزا F-1 را جمع آوری می‌کند. نام و اطلاعات بیوگرافی دانشجوها وارد یک پایگاه داده دولتی ایالات متحده آمریکا با نام SEVIS مخفف عبارت (Student and Exchange Visitor Information System) می‌شوند. SEVIS اطلاعات را پردازش کرده و I20 تولید می‌کند. مسئول مربوطه در دانشگاه سند را چاپ و امضا کرده و سپس آن را به دانشجو تحویل می‌دهد.

 اگر دانشجویی نیاز به به‌روزرسانی یا تغییر اطلاعات در مورد I20 خود داشته باشد، DSO ((Designated School Official این درخواست‌ها را از طریق SEVIS برای تهیه یک سند جدید پیگیری می‌کند.

چگونه از I20 استفاده می‌شود؟

پس از دریافت سند از دانشگاه، دانشجوی بین‌المللی باید برای درخواست ویزای F-1 از سفارت ایالات متحده آمریکا وقت بگیرد. دانشجویان باید هنگام ورود به آمریکا، ویزای F-1 و I20 را به مأمور گمرک ارائه دهند.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.