i20 ، گواهی صلاحیت برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

i20 ، گواهی صلاحیت برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

 I20 چیست؟

I20 یک سند چند منظوره است که در یک مؤسسه آموزشی تائید شده توسط ایالات متحده آمریکا صادر می‌شود. این گواهی تائید می‌کند دانشجو در یک برنامه تحصیلی تمام وقت پذیرفته شده و منابع مالی کافی، برای ماندن در ایالات متحده را معرفی کرده است. لازم به ذکر می باشد در صورتی که شما دارای فاند (کمک هزینه تحصیلی) از طرف دانشگاه باشید و مبلغ Fund تمام هزینه‌های شما را پوشش دهد، دیگر نیازی به ارسال گواهی بانکی ندارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به وب‌سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کنید. I20 رسماً با عنوان “گواهی صلاحیت” شناخته می‌شود؛ زیرا به فرد اجازه می‌دهد ویزای دانشجویی F-1 را در سفارت ایالات متحده یا کنسولگری خارج از کشور درخواست کند. (ویزای لازم برای ورود به ایالات متحده در وضعیت دانشجویی F-1 نام دارد.)

مراحل ایجاد گواهی صلاحیت

پس از آنکه پروسه پذیرش توسط دانشگاه کامل شود، اسناد و مدارک لازم جهت شناسایی و پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی خواستار ویزا F-1 را جمع آوری می‌کند. نام و اطلاعات بیوگرافی دانشجوها وارد یک پایگاه داده دولتی ایالات متحده آمریکا با نام SEVIS مخفف عبارت (Student and Exchange Visitor Information System) می‌شوند. SEVIS اطلاعات را پردازش کرده و I20 تولید می‌کند. مسئول مربوطه در دانشگاه سند را چاپ و امضا کرده و سپس آن را به دانشجو تحویل می‌دهد.

 اگر دانشجویی نیاز به به‌روزرسانی یا تغییر اطلاعات در مورد I20 خود داشته باشد، DSO ((Designated School Official این درخواست‌ها را از طریق SEVIS برای تهیه یک سند جدید پیگیری می‌کند.

چگونه از I20 استفاده می‌شود؟

پس از دریافت سند از دانشگاه، دانشجوی بین‌المللی باید برای درخواست ویزای F-1 از سفارت ایالات متحده آمریکا وقت بگیرد. دانشجویان باید هنگام ورود به آمریکا، ویزای F-1 و I20 را به مأمور گمرک ارائه دهند.

اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

جمع بندی زیست کنکور ویژه دی ماه
کنکور سراسری
تیم تولید محتوا

جمع بندی زیست کنکور ویژه دی‌ ماه

از آنجاکه یک تست زیست‌شناسی، به‌ اندازه ۲ تست ریاضی یا فیزیک در کنکور سراسری تجربی ، محاسبه می‌شود؛ در ادامه این مقاله به جمع‌ بندی زیست کنکور ویژه دی ‌ماه می‌پردازیم تا یک ‌قدم به موفقیت نزدیک‌ تر شوید.

مشاهده متن کامل مقاله
جمع بندی فیزیک کنکور ویژه دی‌ ماه
کنکور سراسری
تیم تولید محتوا

جمع بندی فیزیک کنکور ویژه دی ماه

فیزیک از جمله درس هایی است که دانش آموزان را به چالش می کشاند. اگر می خواهید مراحل مطالعه، یادگیری و تست زنی این درس را با موفقیت طی کنید مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

مشاهده متن کامل مقاله
جمع بندی شیمی کنکور دی ماه
کنکور سراسری
تیم تولید محتوا

جمع بندی شیمی کنکور ویژه دی ماه

شیمی ساختاری مفهموی-محاسباتی دارد. بنابراین باید تکنیک های خاص مطالعه و جمع بندی آن برای کنکور را بدانید. در این مقاله پیرامون مطالعه شیمی و جمع بندی آن برای کنکور خواهید خواند.

مشاهده متن کامل مقاله

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.