وبینار تخصصی تحصیل در ترکیه از طریق آزمون یوس | 20،19 و 21 مرداد ماه

جمع بندی و رفع اشکال ریاضی مهندسی دانشگاه

جمع‌بندی ریاضی مهندسی- پایان ترم

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
۵۵

مباحث ریاضی مهندسی به ٣ بخش زیر تقسیم می شود:

١) آنالیز مختلط
٢) آنالیز فوریه
٣) حل معادلات با مشتقات جزئی

در بخش اول، ابتدا با اعداد مختلط، توابع مختلط اشنا می شویم. متوجه وجود توابعی میشویم که در صفحه اعداد مختلط بی نهایت مقداری اند سپس، حد، پیوستگی و مشتق پذیری توابع مختلط را در یک نقطه تعریف میکنیم که تفاوت اصلی با تعریف حد، پیوستگی و مشتق پذیری توابع حقیقی دارد. با یک شکل هندسی سعی میکنیم تمامی مفاهیم گفته شده را خلاصه کنیم تا بتونید خیلی خوب مشتق پذیری توابع مختلط را برررسی کنید. به سراغ بسط تیلور تابع مختلط می رویم، این بسط محدودیتی دارد که بسط لوران آن ها را رفع میکند. سعی کردیم سری لوران توابع را روی نواحی مختلفی برایتان بنویسیم.سوالاتی که بسیاری از دانشجویان سر
جلسه امتحان بی پاسخ رها میکنند از بخش ” انتگرال توابع مختلط ” است. روش های انتگرال گیری که از مهم ترینشان فرمول انتگرال کوشی و قضیه مانده هاست با مثال های قشنگی برایتان توضیح خواهیم داد. تا بتوانید تمام انتگرال های داده شده رو به راحتی حل کنید.
آنالیز فوریه؛تیپ سوالات امتحانی این قسمت به سه بخش تقسیم می‌شود:

١) سری فوریه مثلثاتی تابع داده شده را بنویسید

٢) رابطه ی زیر را نشان دهید

٣) تبدیل فوریه تابع دیر را بیابید

قدم اول این است که به شما اموزش بدیم چگونه سری فوریه و انتگرال فوریه یک تابع را بنویسید. ابزار های مناسب برای اثبات روابط داده شده را معرفی خواهیم کرد و بعد فرمول های تبدیل فوریه را به طرز باورنکردنی به شما یاد خواهیم داد تا راحت تر حفظ کنید.

حل معادلات با مشتقات جزئی(PDE):
بسیاری از پدیده های فیزیکی پیرامون ما با معادلات مشتقات جزئی مدل می شوند. حل این معادلات از اهمیت بالایی برخوردار است. تاکنون، بسیاری از محققین، پدیده های فیزیکی و مهندسی را با PDE مدل و حل می کنند. این قسمت از درس به شما کمک میکند تا روش های حل PDE را یادبگیرید. پس اگر می خواهید در آینده نه چندان دور کارهای پژوهشی در این زمینه انجام دهید، قطعا این قسمت از ویدیو به شما کمک خواهد کرد. روش جداسازی متغیر ها و تبدیل فوریه را برای حل PDE همگن و ناهمگن با انواع شرایط مرزی همگن و ناهمگن حل خواهیم کرد. پس با این ویدیو، نگران حل PDE با انواع شرایط مرزی(دیریکله، نیومان، ترکیبی) نباشید.

محتوای دوره

بازکردن همه
فصل اول: آنالیز اعداد مختلط
فصل دوم : آنالیز فوریه
فصل سوم :معادلات با مشتقات جزئی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید