تا 60 درصد تخفیف | تخفیف های ویژه عید یونی لند را از دست ندید!

021-91305905

تحصیل در ترکیه ۲۰۲۱: از تحصیل در مقطع کارشناسی تا دکتری

فهرست مطالب

تحصیل در ترکیه

گزیده مقاله

در این مطلب درباره تحصیل در ترکیه در سال 2021 می خوانید. شرایط کلی تحصیل در مقاطع مختلف و برخی از مزایای تحصیل در ترکیه در این مطلب ذکر شده اند.

ممکن است شما نیز از علاقه مندان مهاجرت یا تحصیل در ترکیه باشید. طبیعی است که در این صورت سوالاتی برای شما پیش می آید. برای مثال کیفیت تحصیل در این کشور چگونه است؟ امکان تحصیل در چه مقاطعی وجود دارد؟ هزینه های تحصیل در ترکیه به چه صورت است؟ و سوالاتی از این قبیل. در این نوشتار قصد داریم به این قبیل سوالات پاسخ دهیم. چنان چه از علاقه مندان تحصیل در ترکیه به ویژه تحصیل در ترکیه ۲۰۲۱ هستید با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور ترکیه

پیش از پرداختن به موضوع اصلی که تحصیل در ترکیه است بهتر است اندکی با این کشور آشنا شوید. ترکیه کشوری اوراسیایی است که با قرار گرفتن در یکی از حساس ترین نقاط از موقعیت جغرافیایی و راهبردی خوبی برخوردار است.

ترکیه کشوری کوهستانی و پر باران به شمار می رود. این کشور از آب و هوای خوبی برخوردار است و جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. برخورداری ترکیه از این ویژگی ها موجب شده است تا همه ساله افراد زیادی از مناطق مختلف از این کشور دیدن کنند.

از نظر مذهبی ترکیه کشوری لائیک است˓ با این وجود بیشتر مردم ترکیه پیروان دین اسلام هستند. آن ها به زبان ترکی استانبولی سخن می گویند و زبان نوشتاری آن ها لاتین است.

هر چند ترکیه در خلال روابط خود با اروپا امروزه چهره ای مدرن به خود گرفته است اما برخی از آداب و رسوم پیشین آن پا بر جا هستند. همین امر بر جذابیت های کشور ترکیه افزوده است. به طور کلی مردم ترکیه را می توان افرادی خونگرم توصیف کرد که به یکدیگر و سایر افراد احترام می گذارند.

کشور ترکیه به ویژه در شهرهای بزرگ خود از امکانات نسبتا خوبی برخوردار است. به عنوان مثال امکانات آموزشی و رفاهی قابل قبولی را می توانید از این کشور دریافت کنید. البته بسته به این که اهل چه کشوری هستید هزینه های زندگی در ترکیه برای شما قطعا تفاوت خواهد داشت.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه ۲۰۲۱

همه ساله دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل در ترکیه اقدام می کنند. دانشجویان بین المللی می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در دانشگاه های ترکیه علاوه بر تجربه زندگی در یک کشور جدید و به دنبال آن آشنایی با یک فرهنگ جدید مزایای دیگری نیز برای دانشجویان بین المللی دارد. پیش از پرداختن به این مزایا نگاهی مختصر به مقاطع ممکن تحصیلی برای دانشجویان ین المللی در ترکیه بیاندازیم.

تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه ۲۰۲۱

دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در ترکیه در سال ۲۰۲۱ نیز می توانند جهت تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنند. دانشگاه های ترکیه به دو دسته دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. پذیرش در مقطع کارشناسی در ترکیه منوط به پذیرش در آزمون های ورودی دانشگاه ها یا بر حسب سوابق تحصیلی (برای دانشگاه های خصوصی) امکان پذیر می باشد.

 مقطع کارشناسی در ترکیه ۴ سال به طول می انجامد. در رابطه با رشته های  پزشکی  این زمان ۶ سال می باشد. زبان آموزش در ترکیه به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد. غالبا زبان آموزش در دانشگله های ترکیه ترکی و انگلیسی است. برخی دانشگاه ها نیز بر حسب مواضع و اهداف خود ممکن است زبانی دیگر را برای آموزش در نظر بگیرند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه هزینه هایی را برای دانشجویان بین المللی در بر خواهد داشت. طبیعی است که این هزینه ها در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی بیشتر خواهد بود. البته امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی وجود دارد. دانشجویان بین المللی در صورتی که واجد شرایط تعیین شده از سوی دانشگاه انتخابی خود باشند می توانند از کمک هزینه تحصیلی بهره ببرند.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه ۲۰۲۱

چنان چه قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سال ۲۰۲۱ در ترکیه دارید نیز می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه مورد علاقه تان اقدام کنید. در مقطع کارشناسی ارشد نیز می توانید در دانشگاه های دولتی و یا خصوصی ترکیه تحصیل کنید. تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم برخورداری از قابلیت هایی است که توسط دانشگاه ها اعلام می شود. این قابلیت ها می توانند شامل پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه ها˓ مهارت زبان متقاضیان و موارد دیگر باشد.

مواردی که در رابطه با زبان آموزش در مقطع کارشناسی ذکر شد در رابطه با مقطع کارشناسی ارشد نیز صدق می کند. مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه ۲ سال به طول می انجامد. همچنین دانشجویان اجازه کار تا سقف معینی در طول تحصیل خود دارند.

امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیز وجود دارد. دانشجویان بین المللی بر حسب برخورداری از معیارهای تعیین شده از سوی دانشگاه می توانند از این کمک هزینه بهره ببرند.

تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه ۲۰۲۱

پذیرش در مقطع دکتری در سال ۲۰۲۱ همانند سال های پیشین امکان پذیر است. پذیرش در مقطع دکتری در ترکیه  نیاز به یک رزومه تحصیلی خوب دارد. هر چه سابقه تحصیلی درخشان تری داشته باشید احتمال پذیرش بیشتری نیز برای شما وجود دارد. به عنوان مثال تعداد مقالات معتبر چاپ شده و یا مدارک زبان انگلیسی نظیر IELTS و موارد دیگر در پذیرش شما تعیین کننده خواهد بود.

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه ۴ سال است. این زمان شامل آموزش و پژوهش و نگارش رساله دکتری می باشد. علاقه مندان به تحصیل در ترکیه در این مقطع می توانند تا سقف معینی در طول تحصیل خود کار کنند.

دانشجویان مقطع دکتری در ترکیه  نیز می توانند از کمک هزینه تحصیلی بهره ببرند. در صورتی که این افراد از سابقه تحصیلی خوبی برخوردار باشند حتی امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی کامل برای آنان وجود خواهد داشت.

مزایای تحصیل در ترکیه ۲۰۲۱

دانشگاه های ترکیه به ویژه دانشگاه های مطرح این کشور از امکانات و تجهیزات مدرن بهره مند هستند. برخی از دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه در شمار برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. به علاوه دانشگاه های ترکیه دو مزیت قابل توجه برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در ترکیه دارند. این دو مزیت عبارت اند از کمک هزینه تحصیلی و امکان تحصیل در برخی از دانشگاه های مطرح اروپا و جهان.

تحصیل در ترکیه

کمک هزینه تحصیلی برای علاقه مندان تحصیل در ترکیه ۲۰۲۱

ترکیه به منظور گسترش روابط خود با دیگر کشورها کمک هزینه ویژه ای مخصوص دانشجویان بین المللی که در سال آینده وارد این کشور می شوند در نظر گرفته است. البته مسلم است است که پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی شرایط و ملزوماتی دارد. در صورتی که دانشجویان واجد شرایط باشند می توانند از این کمک هزینه نسبتا جامع برخوردار شوند.

طبق اعلام دولت ترکیه کمک هزینه های اختصاص داده شده برای علاقه مندان به تحصیل در ترکیه در سال ۲۰۲۱ موارد زیر را تحت پوشش قرار می دهند:

▪ خوابگاه

▪ شهریه

▪ بیمه سلامت

▪ هزینه سفر رفت و بازگشت ترکیه

در صورتی که واجد شرایط تعیین شده باشید می توانید از کمک هزینه های تحصیلی فوق بهره ببرید. همچنین اعلام شده است که برای دانشجویان برتر مزایای دیگری نیز در نظر گرفته می شود.

تحصیل در ترکیه

تبادل دانشجویان بین المللی ۲۰۲۱

برخی از دانشگاه های دولتی و خصوصی در ترکیه در برنامه های نظیر Erasmus و دیگر برنامه های تبادل دانشجو عضویت دارند. این برنامه ها به علاقه مندان تحصیل در ترکیه فرصت می دهد در کنار آموزش در دانشگاه های خوب ترکیه در دانشگاه های مطرح اروپا و دیگر کشورها برای مدتی تحصیل کنند. این یک مزیت ویژه برای علاقه مندان تحصیل در ترکیه به شمار می رود. همین تبادل دانشجو می تواند دروازه ای برای ورود به دانشگاه های اروپایی و ادامه تحصیل این دانشجویان در این دانشگاه های باشد. در واقع این برنامه می تواند انگیزه ای برای تلاش مضاعف دانشجویان باشد.

آن چه در این مطلب خواندید مختصری از تحصیل در ترکیه˓ امکانات و مزایای تحصیل در این کشور بود. در کنار مزایایی که این کشور برای تحصیل دارد هزینه مناسب آن نسبت به کشورهای اروپایی را نیز می توان نام برد. اگر چه تحصیل در ترکیه از تحصیل در برخی کشور ها مانند کشورمان ایران پر هزینه تر است اما از تحصیل در دانشگاه های اروپایی بسیار مناسب تر است. در واقع ترکیه می تواند راه گشای مسیر افرادی باشد که قصد دارند برای تحصیل در مقاطع تکمیلی وارد دانشگاه های اروپایی شوند. بنابراین برای تحصیل در ترکیه باید روی توانایی های مالی خود و یا قابلیت هایتان برای دریافت کمک هزینه تحصیلی حساب کنید.

چنان چه قصد دارید از طریق آزمون یا بدون آزمون وارد دانشگاه های ترکیه شوید می توانید روی ما حساب کنید. یونی لند همواره تلاش می کند آموزش های لازم برای موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه را برای شما فراهم کند. همچنین یونی لند در صورتی که می خواهید بدون آزمون وارد دانشگاه های ترکیه شوید به شما مشاوره می دهد.  

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.