بوت کمپ زمستانی یونی لند آغاز شد!

021-91305905

بررسی کامل رشته موسیقی در ترکیه

رشته موسیقی در ترکیه

فهرست مطالب

برنامه اصلی رشته موسیقی بر مطالعه و درک همه جانبه عناصر و مفاهیم اساسی موسیقی متمرکز است. در ترکیه، مدرک لیسانس موسیقی به دانشجویانی اعطا می شود که دوره کارشناسی خود را با موفقیت به پایان می رسانند. برنامه رشته موسیقی در ترکیه شامل مطالعات گسترده در حوزه موسیقی و تخصص های مختلفی از جمله اجرا، آهنگسازی، آواز، تئوری موسیقی و… است.

مدت زمان معمول این برنامه بین 4 تا 5 سال متغیر است. دوره های آموزشی خاص ممکن است بین دانشگاه ها و برنامه ها متفاوت باشد؛ اما به طور کلی شامل موضوعات اصلی مانند تئوری موسیقی، تاریخ موسیقی، اجرا، آهنگسازی، تنظیم موسیقی، آواز، موسیقی جاز، ارکستر و موسیقی کلاسیک است. ما در این راهنما به بررسی شرایط تحصیل در رشته موسیقی در ترکیه می پردازیم.

شرایط پذیرش در رشته موسیقی ترکیه

رشته موسیقی در ترکیه

معیار های پذیرش برای مدرک لیسانس رشته موسیقی در ترکیه معمولا شامل موارد زیر است:

 1. دیپلم دبیرستان یا معادل آن: دانش آموزان باید مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشند. این مدرک باید توسط مراجع آموزشی مربوطه به رسمیت شناخته شود.
 2. آزمون ورودی: بسیاری از دانشگاه های ترکیه، دانشجویان را ملزم به گذراندن موفقیت آمیز آزمون ورودی در رشته موسیقی می کنند. این آزمون ممکن است شامل تست های اجرا، آهنگسازی، آواز یا تئوری موسیقی باشد.
 3. تسلط به موسیقی: هنرجویان باید مهارت و تجربه موسیقایی بالایی را از خود نشان دهند. برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است درخواست ارائه یک پروژه موسیقی یا ضبط یک اجرای موسیقی را داشته باشند.
 4. تسلط به زبان: برخی از دانشگاه های ترکیه ممکن است شرایط زبان مانند تسلط به زبان ترکی یا شرکت در آزمون TOMER یا مهارت انگلیسی را داشته باشند. این الزامات بسته به برنامه و دانشگاه متفاوت است.
 5. مصاحبه شخصی: برخی از دانشگاه ها ممکن است با دانشجویانی که علاقه مند به دنبال کردن رشته موسیقی هستند مصاحبه شخصی انجام دهند. این مصاحبه ها برای ارزیابی مهارت های دانش آموزان و تعیین سطح آن ها استفاده می شود.

لطفا توجه داشته باشید که این شرایط ممکن است در بین دانشگاه ها کمی متفاوت باشد.

شرایط اضافی نیز ممکن است توسط برخی از دانشگاه ها اعمال شود؛ مانند تکمیل آزمون های استعدادیابی یا کسب موفقیت در کنکور سراسری. برای اطمینان از پیش نیاز های پذیرش دقیق برای رشته موسیقی در یک دانشگاه خاص به دانشجویان توصیه می شود که به وب سایت دانشگاه مراجعه کنند یا برای جزئیات بیشتر به طور مستقیم با موسسه تماس بگیرند.

فرصت های شغلی رشته موسیقی در ترکیه

فرصت های شغلی

فرصت های شغلی برای افرادی که مدرک لیسانس موسیقی را دریافت کرده اند فراوان است. این فرصت ها عبارتند از:

 • اجرای موسیقی

فارغ ‌التحصیلان می‌ توانند به‌ عنوان نوازندگان حرفه ‌ای، استعداد های موسیقی خود را در ارکستر ها، گروه‌ های موسیقی یا به عنوان هنرمندان انفرادی در کنسرت ‌ها به نمایش بگذارند.

 • تدریس

فارغ التحصیلان می توانند در مدارس ابتدایی و دبیرستان و یا موسسات موسیقی به عنوان معلم تدریس کنند. همچنین می توانند به عنوان مربی خصوصی کار کنند و دانش خود را به مبتدیان منتقل کنند.

 • آهنگسازی موسیقی

فارغ التحصیلان می توانند به عنوان آهنگساز، موسیقی برای فیلم، تبلیغات، بازی های ویدیویی و سایر آثار صوتی و تصویری بسازند.

 • تولید موسیقی

فارغ التحصیلان می توانند وارد عرصه تولید موسیقی شوند و به عنوان تهیه کننده در ضبط و تولید موسیقی برای هنرمندان دیگر فعالیت کنند.

 • صنعت

فارغ التحصیلان می توانند فرصت هایی را در بخش های مختلف صنعت، مانند مهندسی صدا، تولید تئاتر، طراحی صدا و مدیریت رویداد های موسیقی پیدا کنند.

 • مدیریت

برخی از فارغ التحصیلان ممکن است مشاغلی را در زمینه مدیریت انتخاب کنند. جایی که کنسرت ها و تور ها را سازماندهی می کنند و از عملکرد رویداد های موفق به فعالان حوزه موسیقی اطمینان می دهند.

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته موسیقی

ادامه تحصیل

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته موسیقی در ترکیه به فارغ التحصیلان چشم انداز استثنایی ای ارائه می دهد و این امکان را فراهم می کند که در توانایی های موسیقایی خود عمیق تر کاوش کنند و حوزه های تخصصی را از طریق تحقیقات گسترده کشف کنند.

این برنامه معمولا بین دو تا سه سال طول می کشد و زمان کافی را برای یادگیری جامع فراهم می کند. علاوه بر دوره های کارشناسی، برنامه کارشناسی ارشد رشته موسیقی در ترکیه طیف گسترده ای از موضوعات را در بر می گیرد. موضوعاتی مانند اجرای موسیقی که بر تقویت مهارت های فنی و هنری پیشرفته در نواختن آلات موسیقی یا آواز تمرکز دارد. علاوه بر این، دانشجویان این فرصت را دارند که در مورد موسیقی جهانی و موسیقی سنتی بیاموزند و درباره میراث غنی فرهنگ ها و جوامع مختلف بیشتر بدانند.

این برنامه همچنین بر پروژه های تحقیقاتی تاکید دارد و دانشجویان را قادر می سازد تا به تحقیقات آکادمیک در زمینه موسیقی بپردازند و پروژه های موسیقی مستقل را انجام دهند. علاوه بر این، دانش آموزان به طور فعال در کارگاه ها و مشارکت های هنری شرکت می کنند و فعالانه در کارگاه های موسیقی و اجرا های هنری مشترک به کسب علم می پردازند.

شرایط رشته موسیقی در ترکیه

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد موسیقی در ترکیه، یکی از شرایط اصلی پذیرش، مدرک لیسانس است. به طور کلی، از متقاضیان انتظار می رود که مدرک لیسانس موسیقی یا یک رشته مرتبط از یک دانشگاه معتبر داشته باشند. توجه به این نکته ضروری است که این شرط معمولا اجباری است و به عنوان پایه ای برای مطالعات بیشتر در زمینه موسیقی در نظر گرفته می شود.

جمع بندی

مدرک موسیقی دانش و مهارت های مورد نیاز را برای ترکیب ماهرانه صدا هایی که افکار و احساسات را با استفاده از ریتم، ملودی و هارمونی منتقل می کنند، به همراه دارد. صدا هایی که می توانند توسط صدای انسان یا آلات موسیقی تولید شوند. با تمرکز بر جنبه اجرای موسیقی، مدرک موسیقی فرصت های شغلی ای به عنوان نوازندگان یا مربیان برای دانشجویان فراهم می کند. یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته موسیقی، قطعا ترکیه است؛ به همین علت رشته موسیقی در ترکیه این روز ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

توجه: یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
8:30 الی 22
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟

مقالات پیشنهادی

یونی لند مجموعه ایست که با هدف ارائه آموزش های تخصصی یوس برای همه علاقمندان در سراسر ایران، آموزش های خود را آغاز کرده است.