021-91305905

معرفی برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه: دانشگاه یدی تپه (Yeditepe) استانبول

فهرست مطالب

img_6480

گزیده مقاله

در ادامه معرفی برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه˓ در این بخش با دانشگاه یدی تپه آشنا خواهید شد.

همان طور که در مقاله های قبلی مان در یونی اشاره کردیم˓ دو نوع دانشگاه در ترکیه وجود دارد؛ دانشگاه های عمومی و خصوصی. برخی از دانشگاه های خصوصی در ترکیه از وضعیت آموزشی بسیار خوبی برخوردارند. به طوری که از دانشگاه های دولتی این کشور سبقت گرفته اند. در مقاله قبلی مان در یونی لند به معرفی دانشگاه خصوصی مدیپول پرداختیم. در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

دانشگاه یدی تپه (Yeditepe University) استانبول

 دانشگاه یدی تپه (Yeditepe) توسط بنیاد فرهنگ و آموزش استانبول در سال ۱۹۹۶ در این شهر تاسیس شد. این دانشگاه اصول خود را هم راستا با دانشگاه آتاتورک تبیین کرده است. دانشگاه یدی تپه در تلاش است جوانانی مدرن˓ جویای علم و برخودار از تمام مهارت لازم در جامعه تجاری و فنی امروز پرورش دهد.

دانشگاه یدی تپه مدعی است که آموزش لازم در عصر اطلاعات را به افراد ارائه می کند.  

دانشگاه یدی تپه

برنامه های آموزشی دانشگاه یدی تپه در مقاطع تحصیلی مختلف

دانشگاه یدی تپه فعالیت آموزشی خود را در قالب ۱۳ دانشکده ارائه می دهد:

▪ دندان پزشکی

▪ داروسازی

▪ علوم و هنر

▪ هنرهای زیبا

▪ حقوق

▪ اقتصاد

▪ علوم اجرایی

▪ ارتباطات

▪ معماری

▪ مهندسی

▪ علوم بهداشت

▪ پزشکی

▪ علوم بازرگانی

به طور کلی ۷۷ برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی˓ ۴ برنامه آموزشی در مقطع کاردانی˓ ۸۳ برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۳ برنامه آموزشی در مقطع دکتری در دانشگاه یدی تپه ارائه می شود. بر این اساس می توان گفت که این دانشگاه از تنوع آموزشی خوبی برخوردار است.  

زبان آموزش در دانشگاه یدی تپه انگلیسی است.

امکانات آموزشی˓ رفاهی و پژوهشی دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه به هر آن چه یک دانشجو نیاز دارد مجهز است. از جمله آن ها می توان به امکانات آموزشی˓ فرهنگی˓ هنری˓ ورزشی و رفاهی در دانشگاه یدی تپه اشاره کرد.

دانشگاه یدی تپه

امتیازات دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه رتبه نخست Green Metric را در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از آن خود کرده است. Green Metric دانشگاه های جهان را بر اساس اصول و معیارهای مرتبط با مسائل زیست محیطی ارزیابی و رتبه بندی می کند. بر این اساس دانشگاه یدی تپه تنها دانشگاه ترکیه است که انرژی خود را از طریق پنل های خورشیدی تامین می کند. علاوه بر این˓ دانشگاه یدی تپه از فضای سبز و محیطی طبیعی نیز برخوردار است.

امکان تحصیل در اروپا و دانشگاه های برتر جهان از طریق دانشگاه یدی تپه

با توجه به همکاری با دانشگاه های مطرح اروپا˓ ایالات متحده آمریکا˓ کانادا˓ روسیه˓ آمریکای جنوبی و آسیای شرقی˓ دانشگاه یدی تپه از پیشگامان آموزش عالی در ترکیه به شمار می رود.

این همکاری زمینه تبادل دانشجویان در کشورهای نام برده را ممکن ساخته است. دانشگاه یدی تپه همچنین بیشترین تعداد دانشجو در برنامه Erasmus و دیگر برنامه های مبادله دانشجو در میان دانشگاه های ترکیه را دارد. برنامه Erasmus امکان مبادله دانشجویان و تحصیل آنان به مدت مشخصی در کشورهای اروپایی را ممکن می سازد.

همچنین بخوانید:
دانشگاه بیلکنت (Bilkent)؛ معرفی برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

حضور دانشگاه یدی تپه در صنعت

دانشگاه یدی تپه در سال ۲۰۰۵ خدمات بهداشتی خود را در قالب تولید محصولات مراقبتی و همچنین کودهای ارگانیک با برند Bactogen نموده است. این مجموعه در تلاش است تا از آسیب های ناشی از استفاده محصولات غیر ارکانیک و غیر استاندارد بر جامعه بکاهد. جمعی از متخصصان ژنتیک و زیست مهندسی دانشگاه یدی تپه در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند.

دانشگاه یدی تپه با دارا بودن ۱۰ مرکز پژوهش و ۱۸۱ آزمایشگاه در زمینه پزشکی و سایر زمینه ها حضور فعالی در عرصه پژوهش و تحقیقات دارد.

دانشگاه یدی تپه
تجهیزات بیمارستان دانشگاه یدی تپه

بیمارستان دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه دارای بیمارستان و کلینیک دندان پزشکی می باشد. این مراکز در کنار خدمات رسانی به فراد˓ مراکزی برای آموزش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه نیز هستند. در این مراکز خدماتی نظیر جراحی آنکولوژی˓ درمان بیماری های چشمی و انواع جراحی های زیبایی و درمانی مربوط به دهان و دندان ارائه می شود.

دانشکده دندان پزشکی دانشگاه یدی تپه

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه از جایگاه خوبی در ترکیه برخوردار است و از دانشکده های خوش نام این دانشگاه است. همان طور که اشاره شد این دانشگاه با برخورداری از کلینیک مجهز دندان پزشکی آموزش و خدمات بسیار خوبی در زمینه جراحی های پیشرفته فک˓ پیوندهای استخوانی با تیتانیوم برای دندان های مصنوعی˓ جراحی زیبایی و ایمپلنت ارائه می شود.

زبان آموزش در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه یدی تپه انگلیسی و ترکی است.

طول دوره تحصیل در دانشکده داندان پزشکی دانشگاه یدی تپه ۵ سال است. این زمان شامل کلاس های آمادگی زبان نیز می باشد. حداکثر زمان مجاز برای تحصیل در دانشکده دندان پزشکی یدی تپه ۹ سال است.

پذیرش دانشجو در در دانشکده دندان پزشکی یدی تپه به صورت تمام وقت است.

تحصیل در دانشگاه یدی تپه به عنوان دانشجوی بین المللی

به منظور پذیرش تمام وقت دانشجویان بین المللی در دانشگاه یدی تپه مدارک زیر مورد نیاز است:

▪ کپی پاسپورت و کارت شناسایی ملی

▪ مدرک دیپلم مقطع دبیرستان (ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی)

▪ رونوشت نمرات دبیرستان به طور کامل (ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ترکی)

توجه کنید در صورتی که مدرک دیپلم خود را دریافت نکرده اید می توانید وضعیت آموزشی و نمرات مقطع فعلی خود را ارسال نمایید. هرچند که ارائه مدرک دیپلم در زمان پذیرش قطعی و ورود شما به دانشگاه الزامی است.

▪ عکس (مربوط به بیش از شش ماه پیش نباشد)

▪ پذیرش در یکی از آزمون های: 

YÖS

 SAT

 ACT

 GCE

 IB

Matura

 Abitur و …

▪ توصیه نامه شخصی و یا آکادمیک

▪ ارائه مدارک مهارت زبان نظیر ,IELTS ,TOFEL DELF و …  

در یونی لند درباره آزمون های یوس و ست بیشتر بخوانید:

آزمون یوس چیست؟

آزمون ست چیست؟

تفاوت آزمون های یوس و ست

دانشگاه یدی تپه

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه یدی تپه

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه یدی تپه در رشته های زیر امکان پذیر است:

▪ پزشکی

▪ دندان پزشکی

▪ داروسازی

▪ فیزیوتراپی

▪ تغذیه

▪ پرستاری

▪ هتلداری

▪ مهندسی

▪ معماری

▪ MBA

امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه یدی تپه

امکان دریافت کمک هزینه های در دانشگاه یدی تپه وجود دارد. طبق روال سال های گذشته این دانشگاه در صورتی که دانشجویان واجد شرایط لازم باشند به آنان کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند. رتبه های برتر آزمون های ورودی دانشگاه˓ دانشجویانی که از طریق دانشگاه به عضویت تیم ملی در می آیند و … واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی می باشند. کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه یدی تپه شامل کمک هزینه تحصیلی ۱۰۰ یا کمک هزینه تحصیلی کامل˓ ۵۰ و ۲۵ درصد می باشد.

همچنین بخوانید:
معرفی دانشگاه آیدین (Istanbul Aydin University) + شهریه 2021

در این مقاله با دانشگاه یدی تپه آشنا شدیم. دانشگاه یدی تپه از جمله دانشگاه های برتر ترکیه است. دانشگاه یدی تپه پذیرای دانشجویان داخلی و بین المللی است. دانشکده دندان پزشکی این دانشگاه از کیفت بالا و محبوبیت بسیارب برخوردار است. با تحصیل در دانشگاه یدی تپه می توانید علاوه بر برخورداری از امکانات آموزشی˓ رفاهی و پژوهشی خوب از کمک هزینه تحصیلی نیز بهره ببرید. به ویژه امکان تحصیل در اروپا و دانشگاه های برتر جهان از طریق تحصیل در دانشگاه یدی تپه فراهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه یدی تپه می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

در سری مقالاتمان در یونی لند تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات مفیدی را برای علاقه مندان به تحصیل در ترکیه فراهم کنیم. با ما همراه باشید.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.