معرفی برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه: دانشگاه مدیپول (Medipol) استانبول

معرفی برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه: دانشگاه مدیپول (Medipol) استانبول

medipol4
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

در این نوشته با دانشگاه مدیپول استانبول به عنوان یکی از برترین دانشگاه های خصوصی در ترکیه آشنا خواهید شد.

به طور کلی دانشگاه های ترکیه به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. در این میان برخی از دانشگاه های خصوصی در ترکیه از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. این دانشگاه ها حتی در مواردی گوی سبقت را از دانشگاه های دولتی ربوده اند. یونی لند تصمیم دارد برخی از برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه را به شما معرفی کند. در این نوشتار قصد داریم دانشگاه مدیپول استانبول را به شما معرفی کنیم. در روزهای آتی و در مقالاتی جداگانه به معرفی دیگر دانشگاه ها خواهیم پرداخت.

دانشگاه مدیپول

دانشگاه مدیپول استانبول (Istanbul Medipol University)

دانشگاه مدیپول در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و هم اکنون صباح الدین آیدین ریاست این دانشگاه را به عهده دارد. این دانشگاه از سال ۲۰۱۰ پذیرش دانشجو را آغاز کرده است.

دانشگاه مدیپول در چهار زمینه اصلی پزشکی˓ سلامت˓ فنی و اجتماعی برنامه های آموزشی ارائه می دهد.

برنامه های دانشگاه مدیپول در مقاطع تحصیلی مختلف

دانشگاه مدیپول در مقطع کارشناسی بیش از ۷۰ برنامه آموزشی ارائه می دهد. برخی از این برنامه ها به زبان انگلیسی هستند. از جمله این برنامه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

▪ پزشکی                          

▪ دندانپزشکی                  

▪ داروسازی                

▪ علوم بهداشتی

▪ علوم طبیعی و مهندسی      

▪ هنرهای زیبا                 

▪ معماری و طراحی       

▪ حقوق

▪ علوم اجتماعی و انسانی   

▪ تجارت               

▪ ارتباطات            

▪ علوم تربیتی  

دانشگاه مدیپول
بیمارستان دانشگاه مدیپول

دانشکده بین المللی پزشکی دانشگاه مدیپول برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشکده به فعالیت های پژوهشی توجه ویژه دارد. دانشکده پزشکی مدیپول همچنین تعامل ویژه ای با دانشکده مهندسی و برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

دانشگاه مدیپول به ترتیب بیش از ۵۰ و ۲۰ برنامه آموزشی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد.

این دانشگاه در حال حاضر بالغ بر ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد. دانشجویان بین المللی این دانشگاه را نیز افرادی از ۶۰ ملیت مختلف پوشش می دهند.

امکانات آموزشی˓ پژوهشی و رفاهی دانشگاه مدیپول

ساختمان های اداری و آموزشی دانشگاه مدیپول مجهز به امکانات پژوهشی˓ آموزشی˓ تفریحی و خوابگاه ها در سه پردیس مختلف خدمات ارائه می دهند. لازم به ذکر است کیفیت خدمات فوق به گونه ای است که دانشگاه مدیپول را به دانشگاهی مدرن بدل کرده است.

کیفیت کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه مدیپول

بیش از ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه کمک هزینه تحصیلی دریافت کرده اند. به ویژه˓ بیشتر دانشجویان بین المللی دانشکده پزشکی و مهندسی کمک هزینه تحصیلی کامل (full scholarship) دریافت کرده اند.  

یکی از اهداف اصلی دانشگاه مدیپول ارائه آموزش با کیفیت در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. دانشگاه مدیپول با همکاری با بیمارستان های با کیفیت می کوشد تا به استانداردهای عالی در آموزش و پژوهش دست یابد.

دانشگاه مدیپول انتخاب بسیاری از دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند. شاید یکی از دلایل استقبال آنان بیمارستان دانشگاه مدیپول باشد. بیمارستان Medipol Mega در واقع یکی از پردیس های دانشگاه مدیپول است. این بیمارستان پیشرفته یک مرکز آموزشی عظیم برای آموزش و گذراندن دوره کارآموزی دانشجویان پزشکی در شاخه های مختلف است.

امتیازات دانشگاه مدیپول

دانشگاه مدیپول در سال ۲۰۲۰ توسط موسسه آموزش عالی تایمز (Times Higher Education) در ۵ بخش امتیاز قابل توجهی کسب کرده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه مدیپول در سال ۲۰۱۹ بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری رتبه ۱ را در ترکیه کسب کرده است.

دانشگاه مدیپول همچنین در رتبه بندی جوان ترین دانشگاه های جهان بر اساس اعلام موسسه آموزش عالی تایمز دارای جایگاه است. در این رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان که ۵۰ سال یا کمتر از تاسیس آن ها می گذرد حضور دارند. این رتبه بندی بر اساس ۱۳ معیار نظیر معیارهای آموزشی˓ پژوهشی˓ درآمد صنعتی و … بررسی و لحاظ می شود.

تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه مدیپول

امکان تحصیل در اروپا از طریق دانشگاه مدیپول

دانشگاه مدیپول عضو برنامه Erasmus+  است. این برنامه تبادل دانشجویان بین المللی را امکان پذیر می سازد. بر این اساس دانشجویان این دانشگاه می توانند مدت مشخصی را در اروپا تحصیل کنند. همچنین در برخی موارد امکان اشتغال در ترکیه و اروپا امکان پذیر است. 

راه های ورود به دانشگاه مدیپول

به سه روش می توانید در دانشگاه مدیپول تحصیل کنید:

شرکت در آزمون یوس (YOS): آزمون یوس آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه است. شما با شرکت در این آزمون و قبولی در آن می توانید در دانشگاه مدیپول تحصیل کنید.

درباره آزمون یوس بیشتر بخوانید: کلاس آنلاین یوس ۲۰۲۰  

شرکت در آزمون ست (SAT): آزمون ست آزمون وروری دانشگاه های آمریکاست. البته پذیرش در این آزمون امکان تحصیل در کشورهای انگلیس˓ استرالیا˓ ترکیه و … را فراهم می کند. با پذیرش در این آزمون می توانید در دانشگاه مدیپول تحصیل کنید.

درباره آزمون ست بیشتر بخوانید: آزمون ست

تحصیل بدون آزمون: در این روش می توانید بر اساس سوابق تحصیلی و البته توان مالی خود در دانشگاه مدیپول تحصیل کنید. پذیرش بدون آزمون در ئانشگاه مدیپول در رشته های زیر امکان پذیر است:

▪ پزشکی                                        

▪ مدیریت                                               

▪ حقوق

▪ دندان پزشکی                        

▪ فیزیوتراپی                                     

▪ ارتز و پروتز

▪ داروسازی                                

▪ پرستاری                                            

▪ تجارت  (Business)

▪  مهندسی                                                                                                      

▪ روانشناسی

در این نوشتار با دانشگاه مدیپول آشنا شدیم. همان طور که اشاره شد دانشکده پزشکی دانشگاه مدیپول در میان دانشجویان بین المللی طرفداران بسیاری دارد. همچنین امکان تبادل دانشجو برای تحصیل به مدت مشخصی در دانشگاه های اروپایی از طریق دانشگاه مدیپول وجود دارد. علاوه بر این موارد˓ امکان پذیرش از طریق آزمون های یوس˓ ست و پذیرش بدون آزمون در دانشگاه مدیپول فراهم است.

دانشگاه مدیپول در میان جوان ترین دانشگاه های جهان قرار دارد. با این وجود بسیار از امکانات آموزشی˓ پژوهشی و رفاهی بسیار خوبی برخوردار است. این دانشگاه اهمیت ویژه ای برای پژوهش قائل است و همواره در تلاش است تا از این طریق به روز باشد و مفید واقع شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از سایت دانشگاه مدیپول دیدن کنید.

هر تصمیمی بگیرید ما در یونی لند کنار شما هستیم. اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه  از طریق آزمون دارید ما در کنار شما هستیم. برنامه های آموزشی متنوع و جامعی برای موفقیت شما در نظر گرفته ایم. همچنین در صورت تمایل به پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های خصوصی ترکیه از جمله دانشگاه مدیپول به شما مشاوره می دهیم. با ما در ارتباط باشید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

معرفی دانشگاه کاستامونو
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه کاستامونو + شهریه | ۲۰۲۲-۲۰۲۱

نام دانشگاه Kastamonu Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر کاستامونو مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۲-۲۰۲۱ دانشکده اقتصاد و علوم مدیریت: ۲۰۷۰ لیر دانشکده مهندسی و معماری:

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه ارزروم تکنیک
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه ارزروم تکنیک + شهریه | ۲۰۲۲-۲۰۲۱

نام دانشگاه Erzurum Teknik Üniversitesi, ETÜ موقعیت دانشگاه شهر ارزروم مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب دانشکده ادبیات: ۸۵۲۰۰ لیر دانشکده علوم: ۸۵۲۰۰ لیر اقتصاد و

مشاهده متن کامل مقاله
معرفی دانشگاه اطلس استانبول
تحصیل در ترکیه
زینب

معرفی دانشگاه اطلس استانبول + شهریه | ۲۰۲۲-۲۰۲۱

نام دانشگاه İstanbul Atlas Üniversitesi موقعیت دانشگاه شهر استانبول رنکینگ جهانی تازه تاسیس مورد تایید وزارت علوم ایران خیر شهریه رشته های محبوب ۲۰۲۱ مامایی (ترکی):۷۵۰۰ دلار پرستاری: ۷۵۰۰ دلار

مشاهده متن کامل مقاله

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید