نگاه کلی به

دانشگاه فردوسی مشهد (معرفی برترین دانشگاه های کشور)

  • شماره تماس

  • نام دانشگاه

  • وب سایت

  • نوع دانشگاه

  • رنکینگ جهانی

  • رنکینگ ملی

  • شهر

  • نحوه پذیرش

  • مورد تایید وزارت علوم

  • مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه فردوسی مشهد (معرفی برترین دانشگاه های کشور)

دانشگاه-فردوسی-مشهد)

دانشگاه فردوسی مشهد

بدون شک دانشگاه فردوسی مشهد جز برترین دانشگاه های ایران است که زمان تأسیس آن به سال ۱۳۲۸ واقع در شهر مقدس مشهد برمی‌گردد که نشان دهنده قدمت این دانشگاه ممتاز و برجسته است.

دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه برتر شرق کشور، هم اکنون از وجود بیش از ۸۱۰ عضو هیأت علمی متخصص و پرتلاش برخوردار است. در حال حاضر بیشتر از ۳۰۰۰۰ دانشجو در مقاطع در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می‌باشند که از این تعداد بیش از ۱۷۰۰ دانشجوی بین‌المللی را شامل می‌شود. بیش از ۷۰۰ نفر عضو هیات علمی در دانشگاه مشغول فعالیت هستند که حدود ۶۵۰ نفر از آنان دارای مدرک ph.d و بیش از ۱۲۰ نفر دارای رتبه استادی یا پروفسوری هستند.

با گسترش آموزش عالی در کشور به ترتیب دانشکده معقول و منقول (که بعداً به الهیات تغییر نام یافت) دانشکده علوم، دانشکده دندانپزشکی، دوره شبانه، دانشکده علوم دارویی و تغذیه، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده کشاورزی، دانشکده مهندسی، مؤسسه بینایی سنجی، دبیرستان دانشگاه و مرکز تعلیمات به مجموعه دانشگاه مشهد که از سال ۱۳۵۳ به دانشگاه فردوسی تغییر نام یافته بود، افزوده شد.

این دانشگاه تاکنون ۲۳۲۲۰ مقاله در همایش‌ها و نشریات داخلی منتشر کرده است. که از این تعداد ۴۶۲۵ مقاله ژورنالی و ۱۸۵۹۵ مقاله کنفرانسی است. برگزاری رویدادها و همایش‌های علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است که در این میان تاکنون ۷۴ همایش توسط دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده است که نشان دهنده فعالیت بالای این دانشگاه در برگزاری رویدادها و همایش‌های علمی است.

علاوه بر مطالب بالا مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد از اوایل سال ۱۳۵۰ تأسیس شد و هم اکنون بیش از ۲۴۵۰۰۰ عنوان کتاب را در خود جای داده است. ساختمان جدید کتابخانه مرکزی دانشگاه با مساحت زیربنای ۸۹۰۰ متر مربع در سه طبقه، هشت سالن و سه مخزن ساخته شده است و کامل‌ترین امکانات دیتا را دارد.

امکانات دانشگاه فردوسی مشهد

مخزن کتاب قابل امانت کتاب خانه در دو بخش فارسی، عربی و لاتین گنجایش بیش از ۳۰۰۰۰۰ نسخه کتاب را دارد.

بخش مرجع کتابخانه با دو سالن مجزا فارسی و لاتین با متراژ ۷۰۰ متر مربع گنجایش بیش از ۳۰۰۰۰ عنوان کتاب مرجع را دارد. در حال حاضر در دانشگاه فردوسی بیش از ۱۸۰۰۰ عنوان کتاب مرجع موجود است که یکی از غنی‌ترین مجموعه‌های مرجع در کشور محسوب شده و بسیاری از عنوان‌های موجود منحصر به فرد است.

اختصاص فضای مناسب جهت مجموعه‌های اهدایی موجود و نیز امکان پذیرش مجموعه‌های بیشتر می‌تواند مشوق پژوهشگرانی باشد که تمایل به اهدای مجموعه‌های با ارزش خود به دانشگاه را دارند.

تهیه و آماده سازی حدود ۱۵۰ رایانه و تجهیزات جانبی در بخش‌های مختلف کتابخانه، استفاده مناسب از بسترهای فناوری موجود در دانشگاه را در راستای ارائه فعالیت‌های نوین اطلاع‌رسانی را ممکن ساخته است.

از افتخارات دانشگاه فردوسی مشهد می‌توان به رتبه نخست فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های برتر کشور، رتبه نخست در جشنواره نشریات دانشجویی، رتبه نخست در فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویی، رتبه نخست دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور، رتبه‌های برتر در المپیادهای علمی ملی و بین‌المللی از جمله شیمی و ریاضی، رتبه سوم جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، رتبه دوم دانشگاه های برتر کشور در میان دانشگاه‌های وزارت علوم در رتبه بندی جهانی وبومتریک و حضور در میان دانشگاه‌های برتر کشور در رتبه بندی موضوعی نظام QS بخشی اشاره کرد. همچنین طی دو سال اخیر این دانشگاه با تمرکز بر دیپلماسی علمی، توانسته رتبه اول در زمینه تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین‌المللی را در بین دانشگاه های کشور کسب نماید.

برخورداری از امکانات آموزشی، پژوهشی، کتابخانه‌ای، ورزشی و فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد به شکلی است که برای دوستان عزیزی که علاقه‌مند به تحصیل در یک دانشگاه معتبر بوده و همچنین اهل ورزش و فعالیت‌های اجتماعی سازنده نیز هستند، بدون شک دانشگاه فردوسی مشهد گزینه مناسبی خواهد بود.

دانشگاه فردوسی مشهد تمام نیروی خود را به کار گرفته تا در افق چشم‌انداز ۱۰ ساله خود در سال ۱۴۰۰ جز یکی از دو دانشگاه برتر جامع کشور در تولید علم، نظریه پردازی و توسعه فناوری، برخوردار از جایگاه معتبر در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان اسلام و در میان ۵۰۰ دانشگاه پیشرو و برتر جهان قرار گیرد.

پرتال

پرتال دانشگاه فردوسی مشهد که مخصوص دانشجویان و اساتید به شرح زیر است.

پرتال ورود یکپارچه اعضا (پویا): https://pooya.um.ac.ir/gateway/PuyaAuthenticate.php

سایت

شما برای کسب اطلاعات و پیگیری اخبار دانشگاه فردوسی مشهد باید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

آدرس سایت دانشگاه فردوسی مشهد: http://www.um.ac.ir

ثبت‌نام

دانشگاه فردوسی مشهد (معرفی برترین دانشگاه های کشور)

اگر شما دانشگاه فردوسی مشهد را انتخاب نموده و قصد ثبت‌نام در آن را دارید حتما باید به سامانه ثبت‌نام این دانشگاه مراجعه کنید که به صورت زیر است.

شما می‌توانید به سایت دانشگاه که در قسمت بالا گفته شد، وارد شده و سپس از طریق منوی سایت، بر روی گزینه آموزش رفته و در آخر با انتخاب گزینه مدیریت آموزش در زمان معین شده، روند ثبت‌نام خود را در این دانشگاه شروع کنید.

دانشگاه فردوسی مشهد کجاست؟

شما می‌توانید از طریق آدرس زیر به دانشگاه مشهد مراجعه نمایید

آدرس: ایران، مشهد، میدان آزادی، دانشگاه فردوسی مشهد

تلفن دانشگاه : ۰۵۱۳۸۸۰۲۰۰۰

کد پستی: ۹۱۷۷۹۴۸۹۷۴

پست الکترونیک : [email protected](dot)ac(dot)ir

در پایان

اگر به دنبال دانشگاهی هستید که از لحاظ رتبه بندی و همچنین امکانات در جایگاه بالایی قرار داشته باشد بدون شک دانشگاه فردوسی مشهد گزینه مناسبی خواهد بود چرا که این دانشگاه در مجاورت با حرم مطهر رضوی است. برای اهل علم این ویژگی بسیار حیاتی و ارزشمند است اما در بعد دانشگاهی این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه شرق کشور است که توانسته بسیاری از استعدادهای برتر منطقه خراسان و استان‌های اطراف را پوشش دهد. دکتر علی شریعتی از دانش آموختگان این دانشگاه است. این دانشگاه نیز در مجموعه به وسعت ۳۰۰ هکتار واقع شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید