021-91305905

جمع بندی فیزیک کنکور ویژه دی ماه

فهرست مطالب

جمع بندی فیزیک کنکور ویژه دی‌ ماه

گزیده مقاله

فیزیک از جمله درس هایی است که دانش آموزان را به چالش می کشاند. اگر می خواهید مراحل مطالعه، یادگیری و تست زنی این درس را با موفقیت طی کنید مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

مفاهیم حرف اول را در فیزیک می‌زنند. اگر مفاهیم کلیدی و اصلی، جا نیفتند، ذهن هم قادر نخواهد بود به درستی، از فرمول‌ها استفاده نماید. مطالعه این مقاله، گامی هر چند کوتاه برای دست یابی به موفقیت‌هایی در جمع بندی فیزیک کنکور ویژه دی ماه است.

فیزیک، از جمله دروسی است که بیشتر دانش آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی را به چالش می‌کشاند و معمولاً افرادی در این درس موفق می‌شوند که مراحل یادگیری را به طور کامل انجام داده و در حل مسائل فیزیک، با استفاده از تجزیه و تحلیل، به تسلط کافی رسیده باشند.

ساختار درس فیزیک

در ساختار درس فیزیک، مفاهیم و مسائل باهم ادغام شده‌اند که این مسئله، خواندن مفهومی و متمرکز آن را طلب می‌کند. حجم زیاد مطالب و وجود نکات خاص در هر فصل، آن را جزو دروس فرار قرار داده و باعث شده است در فیزیک، هم تنوع بحث داشته باشیم و هم تنوع در مفاهیم کلیدی. در واقع اگر کسی قصد موفقیت در درس فیزیک را داشته باشد، راه نتیجه گرفتنش، تمرین و تکرار است. نوابغ و استثنائاتی هستند که با یک بار گوش کردن، هم یاد می‌گیرند و هم به درستی، تست‌ها را پاسخ می‌دهند، اما اغلب دانش آموزان، برای تسلط، نیاز به تمرین و تکرار دارند. لذا زمانی در درس فیزیک، تست زن قهاری می‌شوید که خود شروع کنید به تست زدن و با تکرار و تحلیل سوالات، به فوت و فن‌ها و تکنیک‌های مهارتی لازم برسید.

جمع بندی فیزیک کنکور

باید توجه داشته باشید در کنکور، تنها به سنجش معلومات تکیه نمی‌شود و چه بسا افرادی که معلومات خوبی هم دارند، اما در مواجهه با تست، تکنیک‌های مورد نیاز را نمی‌دانند و کمتر هم موفق می‌شوند. زمان یکی از جدی‌ترین معضلات شرکت کنندگان در کنکور است. هر چه تستی با راه حل کوتاه‌تری حل گردد، به همان نسبت، از بقیه پیشی خواهید گرفت.

جمع بندی فیزیک کنکور

فیزیک کنکور، از جمله دروسی است که با توجه به حجم زیادی که دارد، احتیاج به مرور و جمع بندی در بازه‌هایی مشخص زمانی دارد. جمع بندی فیزیک کنکور ، بهتر است با آزمون‌های شبیه ساز کنکور و تحلیل آن‌ها، همراه باشد تا به طبقه بندی درستی از مفاهیم فیزیک در ذهن خود برسید و بازدهی بالاتری را به دست بیاورید. لازم است که یک منبع را به عنوان منبع اصلی انتخاب نموده تا برای جمع بندی فیزیک کنکور، بیشترین تمرکز روی آن باشد.

خوب است بدانید بهترین انتخاب برای منبع، آن است که در عین کامل بودن، بیان ساده و قابل فهمی داشته باشد و از همه مهم تر، منطبق با کتاب درسی باشد. اگر در طول سال تحصیلی خلاصه نویسی و یادداشت های کاملی حین مطالعه و تمرین فیزیک داشته باشید، هنگام جمع بندی فیزیک کنکور ، مطالعه آنها نیز مرور بسیار خوبی خواهد بود. همچنین در زمانبندی های مشخصی که برای جمع بندی می گذارید، مطالعه تست کنکور سالهای قبل را نیز قرار دهید و نکته های کلیدی آنها را به یادداشت هایتان اضافه کنید.

شباهت رانندگی با تست زدن

در جمع بندی فیزیک کنکور، تاکید روی تکنیک‌های حل تست، نکات مورد نیاز آن، تمرین و تکرار و تحلیل و مرور مفاهیم کلیدی است. جالب است بدانید که تسلط روی تست زدن، به رانندگی شباهت دارد! هیچ فردی، نه با نگاه کردن به رانندگی یک راننده و نه صرفاً با خواندن کتاب آموزش رانندگی، راننده نخواهد شد. بلکه باید خودش رانندگی را تجربه و به ازای هر خطا، نکته‌ای را فرا بگیرد.

جمع بندی فیزیک کنکور سراسری

تست زدن هم به همین شکل است؛ با نگاه کردن آموزش ها و مطالعه کتاب، شاید نکته‌ای بیاموزید و تکنیک‌ها را متوجه شوید، اما تا خودتان شروع به حل کردن نکنید، تست زن قهاری نخواهید شد!

بعد از مطالعه هر مبحث، تست های مربوط به آن را آماده کنید و بدون نگرانی از اشتباه کردن، خودتان را محک بزنید. بعد از جمع بندی فیزیک کنکور دی ماه استفاده از آزمون‌های شبیه ساز، و تحلیل نتیجه، کمک می کند سطح خود را بشناسید و روی قسمت هایی که نیاز دارید، بیشتر تمرکز کنید. آزمون شبیه ساز به این صورت است که مثلاً هر 2 روز یکبار، مباحثی که مرور کرده‌اید را انتخاب و تست‌های مرتبط با آن را در شرایطی کاملاً منطبق با کنکور سراسری برگزار نماید. ضروری است در پایان هر آزمون، تمام سئوالات، دوباره مرور و تحلیل شوند تا به مفاهیم کلیدی جدیدی دست بیابید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی نمایید. ما در مجموعه یونی لند بعد از هر جمع بندی آزمون آنلاین قرار داده ایم تا دانش آموزان سطح دانش خود را بسنجند.

جمع بندی فیزیک کنکور دی ماه

بعد از یک نیم سال درس خواندن، حالا وقت آن رسیده که همه را خیلی سریع اما دقیق مرور نمایید تا ببینید که بر همه نکات، تسلط کافی دارید یا نیاز به مطالعه و تمرکز بیشتری هست. قدم اول، تهیه یک جدول از وضعیت علمی خود، نسبت به تک تک مباحث و تست‌های مرتبط با آن است. از این طریق می توانید مدیریت زمان را به دست بگیرید و با برنامه ریزی جامع‌تری، برای جبران نقطه ضعف‌هایتان اقدام نمایید.

جمع بندی دی ماه کنکور، این امکان را فراهم می‌آورد تا دانسته‌های خود را تثبیت و تسلط بیشتری روی مفاهیم کلیدی پیدا کنید. برای رسیدن به موفقیت، در بازه طلایی دی ماه، مراجعه به وب سایت یونی لند و استفاده از دوره‌های جمع بندی کنکور دی ماه آن را فراموش نکنید. در این دوره از جمع بندی فیزیک کنکور دی ماه، سعی بر آن بوده تا هیچ یک از مفاهیم کلیدی از قلم نیفتد و همچنین حجم درس هم زیاد نباشد. لذا مطالب لازم برای کنکور، به صورت پک مختصر و مفید ارائه شده است.

هدف از جمع بندی فیزیک کنکور دی ماه

باید بدانید که بین تدریس، آموزش و یادگیری، تفاوت‌هایی وجود دارد. دانش آموز قرار است یاد بگیرد و تازه بعد از قبولی در کنکور هم از آموخته‌های قبلی و جدیدش، بهترین بهره را ببرد. لذا لازمه این یادگرفتن عمیق، علاوه بر دیدن تدریس‌ها، انجام کاری جدی مثل تست زدن، مرور و تحلیل تست‌ها می‌باشد. با حضور و شرکت در دوره جمع بندی فیزیک کنکور تجربی، و دوره جمع بندی فیزیک کنکور ریاضی ، در کمترین زمان، یک مرور آموزشی جامع ولی فشرده، بر مطالب خوانده شده قبلی را در قالب فیلم و فلش- ویدئو، خواهید داشت. این یک تلاش موثر برای تثبیت نکته‌ها در ذهن است و باعث می‌شود مهارت تست زنی با سرعت بالا را بیاموزید. با یک جمع بندی در زمان مناسب، یک قدم از دیگران پیشی بگیرید. استاد مهندس محمد رضا جدیدی با 26 سال سابقه تدریس، در مدارس برتر شهر تهران، در دوره جمع بندی فیزیک دی ماه، وب سایت یونی لند را همراهی می‌کند. ایشان کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه تبریز دارند و در حال حاضر، دانشجوی دکترای مدیریت آموزشی هستند. همچنین سابقه برگزاری همایش‌های جمع بندی فیزیک کنکور در شهرهای مختلف کشور، را در کارنامه فعالیت حرفه ای خود دارند.

استاد جدیدی در رابطه با دستورالعمل استفاده از کلیپ‌ها، معتقد است که باید ابتدا فیلم‌ها را دید و هر جا متوجه نشدید، وقت گذاشته و دوباره و بلکه چند باره ببینید و بعد از درک کامل، به سراغ مجموعه کتب و تست هایتان بروید. ایشان معتقدند اگر دانش آموزی، زمینه لازم برای یادگیری را داشته باشد، مباحث این دوره، قطعاً به کارش خواهد آمد و به شکل قابل توجه ای، روی مفاهیم کلیدی به تسلط کافی می‌رسد و درصدش بالاتر می‌رود. استاد مهندس جدیدی در پایان تاکید می‌کند اگر دانش آموزی از فیزیک، سر رشته‌ای نداشته باشد و با آن غریبه باشد، این فایل‌ها به تنهایی کمکی به او نخواهد کرد و حتماً باید زمان مطالعه و تمرکز خود را بیشتر کند تا به آمادگی لازم برسد.

سخن پایانی

فیزیک در کنار فرمول، ترکیبی از مفاهیم و مسائل است و تاکید روی مفاهیم فیزیک، فهم این درس را آسان تر می کند. تکرار و تمرین و همچنین جمع بندی در بازه های مشخص، کمک می کند تا نکته های فرار را به خاطر بسپارید و هنگام تست زدن با سرعت بیشتری تکنیک های لازم را به کار ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره جمع بندی فیزیک کنکور ویژه دی ماه بر روی عنوان این دوره کلیک کنید. همچنین با مراجعه به صفحه کنکور سراسری وبسایت یونی لند می توانید از تمامی دوره های جمع بندی ویژه رشته های ریاضی و تجربی مطلع شوید. امیدواریم شما نیز به خانواده یونی لند بپیوندید.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.