تا 60 درصد تخفیف | تخفیف های ویژه عید یونی لند را از دست ندید!

021-91305905

جمع بندی شیمی کنکور ویژه دی ماه

فهرست مطالب

جمع بندی شیمی کنکور دی ماه

گزیده مقاله

شیمی ساختاری مفهموی-محاسباتی دارد. بنابراین باید تکنیک های خاص مطالعه و جمع بندی آن برای کنکور را بدانید. در این مقاله پیرامون مطالعه شیمی و جمع بندی آن برای کنکور خواهید خواند.

شیمی، از آن دسته دروس تخصصی در کنکور رشته‌های ریاضی و تجربی است که بالاترین ضریب در زیر گروه 2 تجربی، مخصوصاً برای رشته داروسازی را به خود اختصاص می‌دهد.

این درس که ساختاری مفهومی- محاسباتی دارد؛ علاوه بر مطالعه تمامی مطالبش، باید در بازه‌هایی مشخص از زمان و با استفاده از روش‌های اصولی مثل تحلیل آزمون‌ها، به مرور، طبقه بندی و جمع بندی آن اقدام نمود.

در این مقاله پیرامون جمع بندی شیمی کنکور خواهید خواند و با تکنیک های جمع بندی این درس در دی ماه آشنا خواهید شد. با ما در ادامه همراه باشید.

پیش نیاز مطالعه و جمع بندی شیمی کنکور

در درس حجیم شیمی، مفاهیم وابسته به هم، زیاد به چشم می‌خورد و لذا فاکتور گرفتن از هیچ مبحثی، به صرف کاربرد کم آن در کنکور، توصیه نمی‌شود.

بهتر است زمانی که تصمیم دارید مطالعه برای کنکور را شروع نمایید، جدولی مطابق با تمامی مباحث موجود در شیمی را تهیه و وضعیت کنونی خود را در میزان مطالعه و تسلط در تست‌هایش، مشخص نمایید. هدف از این کار آن است که جایگاه کنونی خودتان را در مباحث درس شیمی شناسایی کنید و با یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده، آن را ارتقا دهید و باعث بهتر شدن وضعیت خود شوید.

در واقع با این فرآیند، برای مرور و جمع بندی هر درس، همان اندازه که لازم می دانید وقت می‌گذارید و این گونه، با شناسایی نقاط ضعف و قوت خود، مدیریت زمان را به دست می‌گیرید و راندمان کارتان را بالاتر می‌برید.

در ادامه مقاله به صورت عمیق تر به جمع بندی شیمی کنکور خواهیم پرداخت.

جمع بندی شیمی کنکور

جمع بندی شیمی کنکور

شیمی درسی است که در آن همه شکل‌ها، جداول، فرمول‌ها و حاشیه نویسی ها، ازنظر طراح سؤال، مهم بوده و به جهت عدم فراموشی، واجب است داوطلبان، به تهیه یک منبع متناسب با سطح علمی خویش، اقدام نمایند.

بهترین منبع برای جمع بندی شیمی کنکور، منبعی است که زبان ساده‌ای داشته و شامل تمام نکات و تصاویر باشد و از همه ارجح‌تر اینکه انطباق کامل با کتب درسی داشته باشد.

خلاصه نویسی های هر دانش‌آموز، می‌تواند بهترین گزینه برای منبع اصلی جمع ‌بندی شیمی کنکور باشد؛ البته به شرطی که موارد گفته شده در بالا، در آن به‌ خوبی رعایت شده باشد.

مطالعه و بررسی نمونه تست‌ها و سؤالات سال‌های گذشته نیز، یکی از منابع مفید در دوران جمع‌بندی به شمار خواهد آمد. پیشنهاد می‌شود برای دوران جمع‌بندی شیمی کنکور، از آزمون‌های شبیه ساز استفاده نمایید تا تمام شرایط کنکور را برای خود تداعی نمایید.

در این مرحله مثلاً هر دو روز یک بار، مباحث مرور کرده را انتخاب و مطابق با تعداد سؤالات شیمی کنکور و دقیقاً با همان زمان بندی، حتی با در نظر گرفتن نمره منفی، آزمون خود را پاسخگو باشید.

حال به تحلیل تست‌هایی که نزدید یا اشتباه زدید، بپردازید و نکات کلیدی جدیدی که احتمالاً در این آزمودن فرا گرفتید را، به منبع اصلی خود بیفزایید تا هنگام جمع‌بندی به سراغش بروید و تورقی سریع داشته باشید.

جمع بندی شیمی کنکور دی ‌ماه

دی ماه یکی از طلایی‌ ترین بازه‌های مطالعاتی برای جمع ‌بندی دروس کنکور هست. مخصوصاً اگر شما کنکور اولی باشید، می‌بایست در امتحانات ترم اول پایه دوازدهم نیز شرکت نمایید و این دو با هم همخوانی دارند.

فصل اول از کتاب شیمی سال آخر دبیرستان، شامل مباحث صابون‌ها، شوینده‌ها و به ویژه PH و فصل دوم هم شامل مسائل الکتروشیمی می‌شود. این دو فصل که در بازه زمانی ‌ترم اول تدریس می‌شوند، قسمت زیادی از مباحث را به خود اختصاص داده و برای کنکور، بسیار حائز اهمیت می‌باشند.

پیش‌ زمینه مطالعه این مباحث، مسائل استوکیومتری است که حجم زیادی از مسائل و درصد خلوص و بازده ای که در شیمی یازدهم هست را شامل می‌شود.

با توجه به موارد ذکرشده، به ضرورت جمع بندی شیمی کنکور در دی ‌ماه و نیز حل روزانه تعدادی مسئله و تست، پی می‌برید.

برای بهره بردن از فرصت استثنایی دی ‌ماه، کافی است به بخش کنکور سراسری سری بزنید و با دوره ‌های جمع ‌بندی کنکور دی‌ ماه آن از جمله دوره جمع ‌بندی شیمی کنکور، آشنا شوید و بهره ببرید.

جمع بندی شیمی کنکور

هدف از جمع بندی شیمی کنکور دی ‌ماه

یکی از معضلات کنکوری‌ها، بحث زمان و چگونگی مدیریت آن است.

 شیمی، آخرین درس دفترچه کنکور تجربی و ریاضی است و متقاضیان باید در مدت 35 دقیقه به 35 سؤال پاسخگو باشند و لذا مدیریت زمان، حرف اول را می‌زند و دوره جمع ‌بندی دی‌ ماه کمک شایانی می‌تواند بکند.

گاهی خستگی و یا عدم مهارت کافی، باعث می‌شود که متقاضی عادی در مدت یک ‌دقیقه‌ای که برای هر سؤال شیمی، در اختیار دارد فرصت نکند که مسئله را کامل بخواند و درست تحلیل کند.

گاهی نیز برخی دانش آموزان، در محاسبات ذهنی، مهارت‌های کافی را به دست نیاورده‌اند. برخی فرمول‌ها هم هستند که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است که با دانستنشان، سؤالات به راحتی مرتفع می‌گردند.

بهتر آن است که برای جلوگیری از این سردرگمی‌ها، الگوریتمی مشخص داشته باشید و بتوانید تشخیص دهید که هر سؤال، از کدام تیپ بندی‌ها بوده است!

جالب است بدانید که از ویژگی شاخص جمع ‌بندی شیمی کنکور دی ‌ماه یونی لند، همین ارائه الگوریتم‌هایی مشخص برای حل مسائل و نیز تیپ بندی موارد مختلف و معرفی روش‌های نوین در حل می‌باشد.

استاد محمد حسین شرانلو با 28 سال سابقه تدریس به عنوان مدرس دوره جمع بندی شیمی کنکور دی ‌ماه یونی لند می‌باشد. وی مؤلف کتب شیمی انتشارات روشنگران، شیمی کنکور انتشارات رزمندگان، شیمی پایه و شیمی دوازدهم انتشارات کاگو بوده است.

او بیان می کند بیش از 50 درصد کنکور 99 را مسائل به خود اختصاص داده بودند و لذا تلاش شده انواع مسائل را در قالب فیلم، حل نموده تا هر دانش‌آموزی بتواند با تمرین و تسلط روی روش‌ها، به موفقیت نزدیک‌تر شود.

جمع بندی شیمی کنکور

سخن پایانی

کل شیمی دهم و همچنین فصل سوم از شیمی دوازدهم، پایه‌ای ‌ترین مباحث شیمی هستند. از طرفی شیمی یازدهم نیز جزو پر سؤال ‌ترین و پرتکرار ترین‌ های کنکور شیمی است. این به ‌هم‌ پیوستگی‌ها، اگر قرار باشد در طی سه سال تحصیلی، به ‌درستی در ذهن نهادینه شود، نیاز به یک مدیریت و برنامه‌ریزی و جمع بندی اصولی احساس می‌شود.

این در حالی است که بخش اعظمی از مهم ‌ترین فصول شیمی کتاب دوازدهم نیز، که به ترتیب شامل فصل‌های سوم، دوم، اول و چهارم می‌شود، تا پایان ‌ترم اول همان سال تدریس خواهند شد.

 جمع ‌بندی شیمی کنکور دی ‌ماه، کمک بزرگی است برای نظم بخشیدن به مطالبی که در طی سه سال آموخته‌اید تا جلوگیری کند از گیج شدن و سردرگمی‌های بی‌شمار.

برای آشنایی بیشتر با دوره جمع بندی شیمی کنکور دی ماه یونی لند می توانید روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین با مراجعه به صفحه کنکور سراسری وبسایت یونی لند می توانید با همه دوره های جمع بندی کنکور سراسری آشنا شوید. امیدواریم شما نیز به خانواده یونی لند بپیوندید.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

یک پاسخ

  1. سلام و عرض ارادت……..مطلب بسیار مفیدتون رو مطالعه کردم و کلی انگیزه گرفتم……یه توصیه دارم به سال پایینی هایی که برای اولین بار شیمی و فیزیک و … را در دروس خود دارند……..
    به نظرم یه سررسید یا دفتر پر برگ برای هر درسی بردارید و سال های آینده هم مطالب رو در همین دفتر ادامه بدید…….خودش میشه یه منبع کامل که از پایه مطالب قابل مرور کردنه………

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.