021-91305905

جمع بندی زیست کنکور ویژه دی‌ ماه

فهرست مطالب

جمع بندی زیست کنکور ویژه دی ماه

گزیده مقاله

از آنجاکه یک تست زیست‌شناسی، به‌ اندازه 2 تست ریاضی یا فیزیک در کنکور سراسری تجربی ، محاسبه می‌شود؛ در ادامه این مقاله به جمع‌ بندی زیست کنکور ویژه دی ‌ماه می‌پردازیم تا یک ‌قدم به موفقیت نزدیک‌ تر شوید.

زیست، اساسی‌ترین و به‌نوعی مهم‌ترین درس کنکور تجربی است که باوجود حجم بالایش، همت مضاعفی را می‌طلبد تا بسته به تلاشی که صورت می‌پذیرد، موفقیت بیشتری هم حاصل شود. در این مقاله به نکاتی پیرامون جمع بندی زیست کنکور به ویژه در ایام دی ماه خواهیم خواهیم پرداخت. با ما در ادامه همراه باشید.

بودجه ‌بندی زیست کنکور

به سؤال 156 از دفترچه اختصاصی کنکور تجربی که می‌رسید، چشمانتان مزین به تست‌های زیست‌شناسی می‌شود. همان درسی که می‌تواند سکوی پرش شما  شود برای رسیدن به رشته‌های ناب در دانشگاه‌های تاپ!

در کنکور سراسری، اغلب تست‌های مرتبط با درس زیست، به‌صورت ترکیبی، مطرح می‌گردد. لذا توصیه اکید می‌شود که هیچ مبحثی از میان 30 فصل موجود در کتاب‌های درسی، ناخوانده،کنار گذاشته نشود.

مطالعه دقیق تمامی فصول، درک و به خاطر سپردن متن کتاب ها و داشتن یک جمع‌بندی اصولی، جهت مرور چندین‌باره و درنهایت ، استفاده از تست‌های استاندارد، لازمه موفقیت در این درس خواهد بود.

گفتنی است از مجموع 220 دقیقه‌ای که برای پاسخ‌دهی به سئوالات عمومی و اختصاصی رشته تجربی در نظر گرفته شده است، 37 دقیقه از آن، به درس زیست تعلق خواهد داشت که شامل 50 تست می‌شود.

در این میان سهم سؤالات زیست، از پایه دهم و یازدهم ، هر یک 17 پرسش و از پایه دوازدهم، 16 پرسش است.

تا به این بخش از مقاله مختصری با درس زیست آشنا شدید. در ادامه پیرامون جمع بندی زیست کنکور خواهید خواهید.

جمع بندی زیست کنکور

نکاتی پیرامون مرور و جمع بندی زیست کنکور

گاهی با تست زدن در زیست ، تازه می‌فهمید چقدر نکته هست که نمی‌دانستید! و این اتفاق خوبی نیست. چراکه ثابت می‌کند یا خوب درس نخوانده‌اید یا اصولی جمع‌بندی نکرده‌اید!

از آنجاکه تمام لحظات درس زیست، نکته است و تهیه خلاصه‌نویسی شاید خودش طوماری شود، لذا توصیه اکید می‌شود که از میان تمامی داده‌ها و منابع موجودتان، یکی را به‌عنوان منبع اصلی برگزینید. بهتر آن است که این منبع اصلی، همان کتاب درسی باشد و هر نکته کلیدی جدیدی که می‌یابیم را به آن بیفزاییم.

به‌جز مباحث مربوط به ژنتیک که مهارتی هستند، مابقی درس زیست، ماهیتی توصیفی دارد که شدیداً وابسته به حافظه است.

 بعد از تسلط بر ریز نکات هر فصل، ابتدا باید سرفصل‌ها و مطالب مهم را خلاصه کرد؛ به‌طوری‌که با دیدن هر مطلب، کل مباحث مرتبط با آن را به خاطر آورید و بتوانید با زبان نیز بازگو نمایید. با این کار، مطالب کتاب، بهتر هضم می‌گردد.

اکنون نوبت مرور فعال و ترکیب منابع سه‌ساله باهم هست تا تمامی مطالب ، به‌صورت منسجم و دسته‌بندی‌شده، ملکه ذهن شده و نهادینه گردند.

در مرحله مرور زیست کنکور، علاوه بر تست زدن ، به خواندن‌های مکرر و تجسم کامل شکل‌ها تکیه نمایید.

به‌طورکلی ، در زیست کنکور، هیچ‌گاه برای تست زدن عجله نکنید. ابتدا به سراغ تست‌های دسته‌ای بروید تا به فصول و مطالبی که مطالعه داشتید ، تسلط کافی پیدا نمایید. برای مثال 40 تا تست بزنید و بعد ببینید کدام  را درست یا نادرست زده‌اید و کدام را پاسخ نداده‌اید و پاسخش را از منبع اصلی خود بیابید.

به هنگام جمع ‌بندی زیست کنکور، از تست‌های سنجشی استفاده نمایید و در مدت آزمودن، توجه به زمان داشته باشید. با این کار، توانمندی خود را در مدیریت زمان بالا خواهید برد.

تست‌هایی را نیز برای زمان مرور منبع اصلی در نظر بگیرید. این تست‌ها بهتر است از نوع ترکیبی و باهدف تجزیه ‌و تحلیل تمامی گزینه‌ها باشند تا طی بررسی آن‌ها، برخی دام‌های تستی طراحان کنکور کشف گردد.

جمع بندی زیست کنکور

جمع بندی زیست کنکور در دی ‌ماه

همواره در امورات اساسی ، پرداختن به مشورت با افراد معتمد و کاردان، امیدبخش و کارگشا بوده است. کنکور هم از آن دسته اتفاقات سرنوشت سازی است که از این قانون مستثنا نبوده و در کنار یک مشاور و مدرس کار بلد، با تکیه‌بر یک برنامه‌ریزی جامع و اصولی، می‌توان بهترین بهره‌ها را از دوران جمع‌بندی کنکور برد.

دی ‌ماه فرصتی طلایی برای جمع‌ بندی تمامی دروس و به طور ویژه˓ جمع بندی زیست کنکور است. درس زیست سراسر نکات مهمی دارد و با توجه به حجم آن اگر در بازه های زمانی مناسب به جمع بندی آن نپردازید تلاشتان بی نتیجه خواهد ماند. جمع بندی زیست کنکور در دی ماه موجب می شود تا مطالبی که دانش‌آموز در یک‌ترم تحصیلی آموخته است را بررسی و نکات مهم و یا مبهم موجود را به‌صورت طبقه‌بندی‌شده ،پردازش نماید.

در ایام جمع بندی زیست کنکور در دی ماه می‌توانید سرعت عمل خود را در مرور و تستهای ترکیبی مربوط به آن بالا ببرید و در کنار مدرس مربوطه به یک جمع‌بندی عالی و ثمربخش دست بیابید.

هدف از جمع بندی زیست کنکور دی‌ ماه

نقطه اصلی و کلیدی جمع بندی ‌ترم اول (دی ماه) ، آن است که در حقیقت ، جمع‌ بندی کنکور دی ‌ماه ، یک سوخت اصلی هست که نباید از دست برود.

یعنی اگر جمع‌ بندی نکنید، در واقع دهم و یازدهم و دوازدهم را خوانده‌اید، اما دچار پراکندگی ذهن هستید و قادر به ترکیب اصولی آن‌ها نبوده‌اید.

جمع بندی زیست کنکور در دی ‌ماه به شما یاد می‌دهد که اگر اتفاقاً خیلی هم درس خوانده‌اید، اما در تست زدن، به تبحر نرسیده‌اید، با تحلیل‌هایی که روی تست‌ها صورت می‌پذیرد، مشکل را مرتفع سازید.

در جمع بندی زیست کنکور در دی ماه، چرایی گزینه‌ها را کشف می‌کنید و بر اثر تمرین، آن‌قدر به مهارت می‌رسید که با دیدن سؤال، ذهن به سمت جواب ،گرایش پیدا می‌کند و لذا به‌درستی ،در میان گزینه‌ها، به دنبال جواب می‌گردید.

جمع بندی زیست کنکور

ما در مجموعه یونی لند به جمع بندی زیست کنکور در قالب ویدیوهای کوتاه و شامل تمامی نکات مهم پرداخته ایم. در جمع بندی زیست کنکور ویژه دی ‌ماه یونی لند، استاد امیرحسین شهریاری ، مدرس زیست ‌شناسی با سابقه 14 سال تدریس همراه شما خواهد بود . ایشان علاوه بر فعالیت‌هایی که در امر تهیه فیلم‌ها و تألیف کتب کمک‌آموزشی داشته است، به دلیل ارتباط با شمار زیادی دانش‌آموز و شناخت پاشنه آشیل آن‌ها، در این دوره، همراه خوبی است برای حصول به بهترین نتیجه.

گاها سؤالاتی در میان تست‌های کنکور به چشم می‌خورند که جامعه آماری بالایی، آن را حل نکرده‌اند و از نظر اغلب شرکت‌کننده‌ها ، سؤال دشواری بوده است. در دوره جمع بندی زیست کنکور دی ‌ماه یونی لند، این امکان فراهم‌شده است که سؤالات منتخب و مطرح کشوری، با هر درجه از سختی که باشند ،گزینش و تحلیل گردند.

 شما با استفاده از این دوره، به مرحله ای خواهد رسید که باور می‌کنید تنها یک نکته کوچک، سد راه‌حل کردن  بوده و حالا این سدها با کمک هم و با تکرار و تمرین اصولی، شکسته خواهد شد.

در دوره جمع ‌بندی زیست کنکور دی‌ ماه ، این اطمینان را به شما می دهیم که با تحلیل سؤالات نکته دار کنکورهای گذشته، شما را از نظر ذهنی، اغنا نماییم. با استفاده از دوره جمع بندی زیست کنکور یونی لند یادگیری سریع مفاهیم و دست‌یابی به مهارت تست زنی با سرعت بالا را بدست خواهید آورد.

لازم به ذکر است این دوره شامل یک فیلم آموزشی کاربردی برای یادگیری و مرور و تسلط بر نکات تستی است که مشاهده آن ‌سودمند خواهد بود.

سخن پایانی

 هر چه دانش آموز دیدگاه‌های تحلیلی متفاوت بیشتری را ببیند، سواد زیست شناسی او نیز افزون‌تر شده و به‌راحتی می‌تواند این درس که برای بیشتر رشته‌های پرطرفدار تجربی، ضریب 4 دارد را پاسخگو باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره جمع بندی زیست کنکور دی ماه یونی لند بر روی عنوان این دوره کلیک کنید. همچنین با مراجعه به صفحه کنکور سراسری وبسایت یونی لند می توانید از تمامی دوره های جمع بندی ویژه رشته های ریاضی و تجربی مطلع شوید. امیدواریم شما نیز به خانواده یونی لند بپیوندید.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.