021-91305905

جمع بندی ادبیات کنکور ویژه دی ماه

فهرست مطالب

جمع بندی ادبیات کنکور ویژه دی ماه

گزیده مقاله

حجم مطالب و سبک و سیاق ویژه ادبیات باعث شده است این درس شیرین برای بسیاری دشوار به نظر بیاید. در این مقاله می آموزید چگونه به راحتی این درس را برای کنکور بخوانید.

ادبیات، در دفترچه عمومی کنکور سراسری ضریب 4 دارد و لذا یکی از تأثیرگذارترین درس‌ها، برای تمامی گروه‌ها و زیرگروه‌ها را درنتیجه کنکور، شامل می‌شود.

ازآنجا که درس حجیم و نسبتاً فرار ادبیات، به‌شدت وابسته به حافظه است، لذا برای رسیدن به یک موفقیت چشم‌گیر، نیاز به جمع‌بندی ادبیات کنکور و همچنین تست زدن‌های مکرر، شدیداً احساس می‌شود.

جمع‌بندی ادبیات کنکور

برای جمع بندی ادبیات کنکور و این که روی این درس تسلط کافی پیدا کنید، پیشنهاد می‌شود روزی حداقل یک ساعت را به مطالعه این درس اختصاص دهید و مرور آن را در برنامه روزانه خود بگنجانید. این کار کمک می‌کند تا به‌واسطه تکرار مکرر، مطالب به‌صورت عمیق، در حافظه درازمدت شما جایگزین شده و مطلوب‌ترین نتیجه حاصل گردد.

آنچه مسلم است، چینش سؤالات ادبیات کنکور، به‌صورت مبحثی و موضوعی است و لذا انتظار می‌رود شما نیز نحوه مطالعه خود را با همین سبک و سیاق در نظر بگیرید و سعی در مطالعه درس به درس آن نداشته باشید. این مدل مطالعه باعث می‌شود که تمامی مباحث (معنای لغت، املای آن، آثار ادبی، آرایه ادبی، دستور زبان و قرابت یا تناسب معنایی)، کاملاً به‌صورت طبقه‌بندی‌شده و به همان شیوه مبحثی اتفاق بیفتند و در ذهن نهادینه بشوند.

طبیعتاً سه بخش اول که 7 تست از کنکور را به خودش اختصاص می‌دهد، مبتنی بر حفظیات بوده و تلاش و استمرار در مطالعه را طلب می‌کند. اما سه بخش بعدی، بخش‌های فنی کنکور ادبیات هستند که در نیم سال اول سال دوازدهم، مباحث مهمی از آن‌ها مطرح می‌شود.

در ادامه مقاله نکاتی را پیرامون جمع بندی ادبیات کنکور به ویژه اهمیت جمع بندی ادبیات کنکور دی ماه خواهید خواند. با ما در ادامه همراه باشید.

جمع بندی ادبیات کنکور ویژه دی ماه

نحوه جمع بندی ادبیات کنکور دی ماه

برای آن‌ که با هر سطحی از علم و دانش، به یک جمع‌بندی ادبیات کنکور نتیجه بخش داشته باشید، بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید.

به هنگام جمع بندی ادبیات کنکور در بخش لغت و املا، اولویت با لغات انتهای کتاب ادبیات سه ‌ساله است که باید روی همه آن‌ها، تسلط کامل پیدا نمایید و سپس به سراغ مطالعه کلمات داخل متون درسی بروید. این کار باید حدوداً نیم ساعت در روز، از شما زمان بگیرد.

در قسمت تاریخ ادبیات، مطالعه روزانه یک ربع کفایت می‌کند؛ اما به شرطی که اطلاعات مربوط به هر شاعر و نویسنده را به‌طور دقیق نوشته تا هنگام جمع‌بندی بتوانید درنهایت صرفه‌جویی در وقت، به مطالعه آن‌ها بپردازید.

برای جمع‌بندی آرایه‌های ادبی، تست زدن و مرور کلیه قواعد، بهترین راه است. آرایه‌هایی که ملموس‌ترند و زودتر پیدا می‌شوند را در اولویت گزینه‌ها قرار دهید. گاهی نیز ممکن است آرایه‌ای، در چند بیت، مشترک باشد؛ آن دسته از دانش‌آموزانی که با تکنیک رد گزینه، تست می‌زنند باید مراقب این دام باشند.

در دستور زبان نگارشی نیز باید به تبحر زیادی روی مطالب دستوری رسیده باشید و برای جمع‌بندی این مبحث، قطعاً تست زدن‌های فراوان، به یاری‌تان خواهد آمد.

مبحث دیگری که در کنکور سراسری، اهمیت بسیار بالایی دارد، قرابت معنایی است که برای کسب موفقیت در آن، تسلط روی همه ابیات و اشعار کتب درسی، ضروری هست. گفتنی است با تکیه ‌بر تست‌های مکرر، می‌توان زودتر به توانایی ایجاد ارتباط معنایی، بین ابیات دست‌یافت.

جمع بندی ادبیات کنکور ویژه دی ماه

نکات مهم در جمع‌بندی ادبیات کنکور دی ‌ماه

در ایام جمع بندی ادبیات کنکور بخش عمده‌ای از مباحثی اعم از دستور که خیلی هم مهم است، در درس 1 تا 9 ادبیات نیمه اول سال دوازدهم، گنجانده ‌شده است. این در حالی است که برای بار اول، قرار است به مطالعه آن‌ها بپردازید و چون زمان اندک 3 تا 6 ماهه در اختیارتان است، ممکن است تسلط کافی روی آن‌ها پیدا نکنیم و این مسئله نگرانتان کند.

دی ‌ماه و امتحانات تشریحی، ایستگاه خوبی است که عقب‌ماندگی در این مباحث را جبران کنید. برای بهینه کردن فرصت باقی‌مانده نیز، استفاده از دوره جمع‌بندی ادبیات کنکور دی ماه، یک تصمیم راهبردی برای بهترین استفاده از زمان خواهد بود.

گاهی هم نیاز است در اموراتمان، از تجربیات دیگران استفاده کنیم و یا به مشاور، مراجعه داشته باشیم. کنکور هم یکی از آن مقوله‌های اساسی زندگی است که افراد و مؤسسات راه‌بلد، می‌توانند ما را با صرف زمان اندک، به سرمنزل مقصود برسانند.

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از مطالب نیم سال اول کتاب دوازدهم، با بخش‌هایی از کتاب ادبیات دهم و یازدهم، مشترک است. با استفاده از دوره جمع ‌بندی ادبیات کنکور ویژه دی ماه یونی لند، با یک تیر 3 نشان خواهید زد و مطالب گذشته نیز برای شما یادآوری خواهد شد و در فرصت باقی‌مانده، بازده شما را افزایش خواهد داد.

این مجموعه که در قالب فلش ویدئو تهیه‌شده است، یک جمع‌بندی مؤثر، مختصر و مفید را برای شما فراهم آورده که شامل مهم‌ترین نکات آرایه‌ای، دستوری و معنایی دروس 1 تا 9 ادبیات دوازدهم هست.

جمع‌بندی جامع و در عین حال مختصر و مفید ادبیات دی‌ماه و مهارت تست‌زنی با سرعت‌بالا، با تدریس پرانرژی استاد مصطفی داداشی، باسابقه 15 سال تدریس ادبیات در مدارس برتر تهران و شهرستان‌ها، از دیگر مزایای این دوره است.

جمع بندی ادبیات کنکور ویژه دی ماه

 دوره جمع‌بندی ادبیات کنکور دی ماه، توسط وب‌سایت آموزشی یونی لند، در اختیار متقاضیان قرارگرفته و در هر کجای آموزش، اگر سوالی مرتبط با دروس، برای فراگیران به وجود بیاید، این امکان در سایت قرار داده‌شده است که پرسیده و پاسخ گرفته شود.

به توصیه مدرس این مجموعه، برای مشاهده و مطالعه دوره، بهتر است به ترتیب از موضوع دستور زبان شروع کرد و سپس به قرابت معنایی و در انتها به آرایه‌های ادبی پرداخته شود.

او معتقد است که نباید ویدئوها را باعجله دید؛ بلکه بهتر است هر جا که لازم باشد، برای کامل‌تر شدن یادگیری، توقف نمود و دوباره آن قسمت را مرور کرده و با تست‌های مضاعف، نتیجه بهتری را کسب کرد.

سخن پایانی

با توجه به این مسئله که درس ادبیات، آغازگر دفترچه آزمون‌های عمومی سراسری می‌باشد، لذا پرواضح است که اگر فردی با تسلط کافی، مشغول به پاسخ‌دهی شود، حال خوبش، انگیزه‌ای به او می‌بخشد که مابقی دروس را نیز باروحیه بالاتری به سرانجام برساند. پس توصیه اکید می‌کنیم که در کنار تلاش و پشتکار فراوانی که برای همه دروس آزمونتان، صرف می‌کنید، برای این درس و مخصوصاً جمع‌بندی و تست‌زنی آن‌هم وقت و انرژی کافی بگذارید.

برای آشنایی با کامل با دوره جمع بندی ادبیات کنکور ویژه دی ماه یونی لند رو ی نام محصول کلیک کنید. همچنین برای اطلاع از دیگر محصولات جمع بندی یونی لند به صفحه کنکور سراسری وبسایت مراجعه کنید. امیدواریم شما نیز به خانواده یونی لند بپیوندید.

uniland_yos@
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید
uniland_yos@
پیج ما را در تلگرام دنبال کنید

سلب مسئولیت

یونی لند در تلاش است، محتواهای مفید و صحیحی به کاربران ارائه دهد، با این حال برای اقدام به مهاجرت تحصیلی، این محتواها به تنهایی نباید ملاک قرار بگیرد. کاربر باید از دانشگاه یا هر ارگان مربوطه دیگری اطلاعات مورد نیاز را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

یونی لند

یونی لند | افقی نو در آموزش

تلفن های تماس: 

02191305905  |  02188836534  |  02188836617

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.