تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

آیا شما به دنبال تحصیل در استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا یا شرکت در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی هستید یا یک فارغ‌التحصیل که به دنبال تحصیلات تکمیلی است، با انتخاب تحصیل در استرالیا برای شما فرصت‌های شغلی و تجربیات و آموزش عالی در سطح جهانی را فراهم می‌کند. اگر شما علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا هستید پس با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سؤالات خود را دریافت کنید.

کشور استرالیا

استرالیا واقع در نیمکره جنوبی، به دلیل گشت‌وگذار، کانگوروها و آب‌وهوای گرم مشهور است. این کشور با مساحتی معادل ۷.۶۹ میلیون کیلومترمربع مساحت دارد و آن را به ششمین کشور بزرگ جهان تبدیل می‌کند. استرالیا بیش از ۲۵ میلیون نفر زندگی می‌کند. فرهنگ و تاریخ غنی آن بر روی میراث بومی آن و ترکیبی از فرهنگ‌های زنده بناشده است. استرالیا تبدیل به یک رهبر جهانی برای آموزش شده است. این امر آن را به یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌کند. استرالیا کشوری ثروتمند است و درآمد خود را از راهه‌ای مختلف مانند نفت و گاز، معادن، صنایع تولیدی و ساخت‌وساز، کشاورزی، توریسم، تحصیل و آموزش به دست می‌آورد. استرالیا ازلحاظ ثروت در رتبه دوم بعد از سویس قرارگرفته است. در آماری که در همین سال گرفته شد نرخ بیکاری تنها ۵.۸٪ گزارش‌شده است.

رشته‌های تحصیلی در کالج‌های استرالیا

استرالیا برای آموزش در سراسر جهان از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. این کشور یکی از بالاترین درصد جمعیت واجد شرایط آموزش عالی را در جهان دارا است. کشور استرالیا همچنان به روند افزایشی سطح سواد و تحصیلات بالا ادامه می‌دهد. استرالیا با داشتن یک سیستم آموزش در بالاترین کلاس جهانی، دارای کیفیت آموزش عالی با شهریه عادلانه است.

کالج‌های کشور استرالیا، انتخابی عالی برای دانشجویانی است که می‌خواهند قبل از شروع به کار، تجربه واقعی در حرفه انتخابی خود یا ادامه تحصیل در سطح دانشگاه پیدا کنند. کالج‌ها در کشور استرالیا، بر پایه آموزش حرفه‌ای هستند که برای اشتغال یا به‌عنوان پایه برای تحصیلات آکادمیک بیشتر استفاده می‌شوند.

تحصیل در استرالیا شامل دوره‌هایی است که در ۲۹ رشته تحصیلی ازجمله حسابداری، تجارت و مدیریت، مهندسی و زبان ارائه‌شده است. شما برای تحصیل در کشور استرالیا انتخاب بسیار زیادی دارید چراکه طیف وسیعی از رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های صاحب‌نام و مطرح استرالیا ارائه می‌شود. بسته به علاقه شما و اینکه سابقه رشته‌ی قبلی شما چه بوده، شما می‌توانید رشته موردنظر خود را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید و در آن مشغول به فعالیت شوید.

با انتخاب تحصیل در استرالیا
دوره­های تحصیل در کالج­های کشور استرالیا به‌صورت زیر است:

۱. مدرک گواهینامه ۱ (طول تحصیل: ۴ تا ۶ ماه)

نمونه سوالات آزمون یوس (YOS) ترکیه + پاسخنامه (بروز شده)
مطلب پیشنهادی

۲. مدرک گواهینامه ۲ (طول تحصیل: ۶ تا ۸ ماه)

۳. مدرک گواهینامه ۳ (طول تحصیل: ۱۲ ماه)

۴. مدرک گواهینامه ۴ (طول تحصیل: ۱۲ تا ۱۸ ماه)

۵. مدرک دیپلم (طول تحصیل: ۱۸ تا ۲۴ ماه)

۶. مدرک دیپلم پیشرفته (طول تحصیل: ۲۴ تا ۳۶ ماه)

شما می­توانید پس از دریافت مدرک دیپلم و یا دیپلم پیشرفته، برای ورود به دانشگاه اقدام کنید.

دانشگاه­های مطرح استرالیا

در استرالیا ۳۷ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی وجود دارد. همچنین تعدادی از مؤسسات آموزش عالی دیگر نیز وجود دارد. ۲۵ موسسه استرالیا در رده‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS 2019 در ۵۰۰ رتبه برتر وجود دارد که ۷ مورد از آن­ها در ۱۰۰ کشور برتر است. بالاترین رتبه این دانشگاه، مربوط به دانشگاه ملی استرالیا است که در رتبه ۲۴ قرار دارد.

رتبه­های بعدی مربوط به دانشگاه ملبورن است که در رتبه ۳۹ قرار دارد و دانشگاه سیدنی که در رتبه ۴۲ قرار دارد. یکی از عوامل مؤثر در این پیشرفت، افزایش سهم دانشجویان بین‌المللی در بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا است. پس با ما همراه باشید تا به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر کشور استرالیا بپردازیم.

۱. دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

دانشگاه ملی استرالیا یک دانشگاه دولتی است که همیشه با دانشگاه ملبورن برای به دست آوردن جایگاه برترین دانشگاه استرالیا در رقابت بوده است. هرسال بیش از ۲۰, ۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و مقاطع بالاتر وارد این دانشگاه می‌شوند. همچنین، این دانشگاه در رتبه ۲۵ دانشگاه برتر QS قرارگرفته است. این دانشگاه افتخارات بسیار زیادی دارد ازجمله دارای شش برنده جایزه نوبل که همگی از این دانشگاه فارغ تحصیل شده‌اند و یکی از بالاترین نرخ پذیرش دانشجو در این کشور را دارا است.

پس اگر شما قصد تحصیل با هزینه مناسب دریکی از برترین دانشگاه‌های استرالیا رادارید بی‌شک بهترین انتخاب برای تحصیل در استرالیا، دانشگاه ملی استرالیا است.

۲. دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن بهترین و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور استرالیا است. این دانشگاه هفت برنده جایزه نوبل، پنج فرماندار کل و چهار نخست‌وزیر را در خود پرورش داده است. دانشگاه ملبورن مدرسه پزشکی ملبورن، مدرسه حقوق ملبورن و مدرسه کسب‌وکار ملبورن را نیز در خود جای‌داده است. دانشگاه ملبورن از تنوع رشته‌ای بسیار بالایی برخوردار است و تقریباً ۴۰ درصد دانشجویان آن از خارج از استرالیا می‌آیند. همچنین این دانشگاه بالاترین رتبه ازنظر دانشگاهی و کارفرمایی کسب کرده است. این دانشگاه برای تحصیل در استرالیا می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

۳. دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی اولین دانشگاه استرالیا است. دانشگاه سیدنی همچنان سومین دانشگاه برتر استرالیا است و قدیمی‌ترین این سه دانشگاه برتر است که در سال ۱۸۵۰ تأسیس‌شده است. این دانشگاه عضو تعدادی از سازمان­های آموزشی و تحقیقاتی بین‌المللی است و ۱۶ مدرسه مختلف آن دوره‌های تحصیلات تکمیلی را برای حدود ۵۰, ۰۰۰ دانشجو ارائه می­دهند. اگر قصد تحصیل دریکی از دانشگاه­های مطرح کشور استرالیا رادارید. روشن است که دانشگاه سیدنی می­تواند انتخاب خوبی باشد.

معرفی برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه: دانشگاه مدیپول (Medipol) استانبول
مطلب پیشنهادی

۴. دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

دانشگاه نیو ساوت ولز در سال ۱۹۴۹ در سیدنی تأسیس شد. دانشگاه نیو ساوت ولز جز دانشگاه‌های معتبر در استرالیا است. این دانشگاه برنامه‌های مبادله‌ای بین‌المللی با بیش از ۲۰۰ دانشگاه دیگر در سراسر جهان ارائه می‌دهد و همین مسئله این دانشگاه را برای تحصیل دانشجویان خارجی ایده‌ آل می‌کند.

فارغ‌التحصیلان UNSW جزء گزینه‌های موردعلاقه کارفرمایان استرالیایی هستند. ازجمله فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه نخست‌وزیر کنونی استرالیا، اسکات موریسون را می‌توان نام برد. شما اگر قصد انتخاب یک دانشگاه برای تحصیل در استرالیا را دارید که در آینده به توانید به‌راحتی وارد بازار کار شوید، دانشگاه نیوساوت ولز بهترین گزینه برای این کار است.

۵. دانشگاه کوئینزلند (UQ)

دانشگاه کوئینزلند قدیمی‌ترین و منحصربه‌فردترین دانشگاه در استرالیا است و در سال ۱۹۰۶ تأسیس‌شده است. اولین دانشگاه استرالیا که در بین ۵۰ موسسه برتر جهان قرار دارد، دانشگاه کوئینزلند است. این دانشگاه در پایتخت ایالت بریزبن مستقر بوده و مسئولیت تعدادی از نوآوری‌های تحقیقاتی اخیر مانند واکسن سرطان دهانه رحم را بر عهده داشته است. اگر شما برای تحصیل در استرالیا قصد دارید دانشگاهی را انتخاب کنید که در آن‌کاره‌ای تحقیقاتی حرف اول را بزند دانشگاه کوئینزلند بهترین انتخاب برای شما است.

۶. دانشگاه موناش

 دانشگاه موناش جز قدیمی‌ترین دانشگاه‌های استرالیا است و تنها دانشگاه در استرالیا که عضو اتحادیه مراکز علمی، دانشگاه‌ها و آکادمی‌های ملی M8 است. این دانشگاه بیش از ۶۲, ۰۰۰ دانشجو و ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی دارد. دانشگاه موناش در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا و دارای اعتبار علمی و کارفرمایی است.

تحصیل در استرالیا شامل دوره‌هایی است

۷. دانشگاه وسترن استرالیا (UWA)

دانشگاه وسترن استرالیای عمدتاً بر تحقیقات تمرکز دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه در ایالت غربی استرالیا است. دانشگاه وسترن اولین دانشگاهی است که برای اولین بار از بین هفت دانشگاه برتر استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. از افتخارات این دانشگاه می‌توان اشاره کرد به یک نخست‌وزیر، یک برنده جایزه نوبل و ۱۰۰ دانش‌پژوه بورسیه رودز (Rhodes Scholars) که در این دانشگاه تحصیل‌کرده‌اند.

۸. دانشگاه آدلاید

دانشگاه ادلاید که در سال ۱۸۷۴ تأسیس شد، سومین دانشگاه قدیمی در کشور است و یکی از بهترین دانشگاه­های جهان است. یکی از معتبرترین مدارس کشور، ۱۰۴ محقق رودز و ۵ برنده جایزه نوبل از ویژگی­های دانشگاه آدلاید است.

دانشگاه آدلاید به دلیل نوآوری‌های خود درزمینهٔ های مختلف تحقیق توسط

 Excellence in Research Australia (ERA) که یک چارچوب ارزیابی ملی تحقیقات انجام‌شده توسط شورای تحقیقات استرالیا (ARC) شناخته‌شده است. مشهور است.

۹. دانشگاه صنعتی سیدنی (UTS)

UTS یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های برتر استرالیا است که در سال ۱۹۸۸ به شکل فعلی خود تأسیس‌شده است. در این دانشگاه شما می‌توانید در رشته‌های تحصیلی درزمینهٔ حقوق، علم و مهندسی، بهداشت، تجارت، هنر، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، طراحی و معماری ارائه می‌شوند، مشغول به تحصیل شوید.

شرایط آزمون یوس ترکیه
مطلب پیشنهادی

۱۰. دانشگاه نیوکاسل، استرالیا (UON)

دانشگاه نیوکاسل در سال ۱۹۶۵ تأسیس شد و دانشگاه اصلی خود را در حومه کالا گان نیوکاسل، نیو ساوت ولز دارد. این دانشگاه تقریباً ۲۶،۶۰۰ دانشجو دارد که در شش دانشگاه، ازجمله یکی در سنگاپور که بسیار گسترش‌یافته است. اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید بی‌شک این دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های مدنظر شما جایگاه خوبی خواهد داشت.

شرایط پذیرش دانشگاه‌های استرالیا در مقطع کارشناسی

کسانی که علاقه‌مند به تحصیل در کشور استرالیا هستند، دانستن شرایط تحصیل در این کشور و همچنین شرایط پذیرش تحصیلی کشور استرالیا، امری مهم و ضروری است. شرایط پذیرش تحصیلی در استرالیا به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

دوره کارشناسی در استرالیا به شکل ۳ ساله است اما به‌طور عادی دانشجویان پس ازسپری کردن ۴ سال می‌توانند مدرک کارشناسی استرالیا را که honors نام دارد کسب کنند. معمولاً در این نوع مدرک دانشجویان در سال آخر موظف به انجام تحقیق و ارائه پایان‌نامه هستند که در این صورت سال آخر دوره کارشناسی به‌عنوان سال اول دوره فوق‌لیسانس نیز محاسبه می­شود و با گذراندن یک سال دیگر دانشجویان می­توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را در کشور استرالیا کسب کنند.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

مدارکی که به‌طورکلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا شما به آن نیاز دارید عبارت است از:

۱. مدارک تحصیلی (برای تحصیل در مقطع کارشناسی شما می­بایست که مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی خودتان را ارائه دهید)

۲. گذرنامه یا شناسنامه

۳. مدرک زبان (ازجمله مهم‌ترین مدارکی که برای پذیرش دانشگاه­های استرالیا موردنیاز مدرک زبان انگلیسی است، میانگین نمره آیلتس شما باید ۵/۶ باشد و توجه داشته باشید که نمره هیچ‌یک از مهارت‌های آیلتس شما نباید کمتر از ۶ باشد)

۴. معدل

۵. گپ تحصیلی و کاری (آن فاصله­ی تحصیلی که در بین تحصیل شما قرار دارد که به‌اصطلاح به آن گپ تحصیلی می­گویند نیز به مدت‌زمانی گفته می‌شود که فرد بعد از فارغ‌التحصیلی از آخرین مدرک دانشگاهی تا زمان درخواست پذیرش دانشگاه مقصد، گذرانده است)

۶. شهریه، هزینه زندگی و توان مالی

۷. زمان‌بندی و شروع کلاس

۸. مدارک و شرایط ویژه بعضی رشته‌ها مانند MBA

موارد ذکرشده در قسمت بالا ازجمله مواردی است که در پذیرش شما برای کشور استرالیا بسیار مهم قلمداد می­شوند.

شرایط پذیرش دانشگاه­های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد یا فوق‌لیسانس در استرالیا بسیار محبوب است. دوره‌های کارشناسی ارشد در استرالیا به دودسته تحصیلی و تحقیقاتی تقسیم می­شوند:

۱. Master by coursework

۲. Master by Research (Mphil)

آزمون یوس دانشگاه اگه
مطلب پیشنهادی

۳. Master by coursework

این نوع فوق‌لیسانس بر پایه پژوهش نیست، بلکه بخش بزرگی از آن را کار تحقیقاتی تشکیل داده و دانشجویان نیاز به درک عمیق از یک زمینه پژوهشی خاص، از راه انجام تحقیقات مستقل را دارند

مدارک موردنیاز برای این نوع از فوق‌لیسانس:

۱. داشتن مدرک کارشناسی مرتبط و نیز سابقه مرتبط با رشته موردنظر

۲. دانش زبان انگلیسی: آیلتس آکادمیک

 Master by Research (Mphil)

این نوع فوق‌لیسانس پیش‌نیاز دوره دکترا برای تحصیل در استرالیا است. این نوع کارشناسی ارشد بر پایه آموزش مهارت‌های پژوهش و توانایی شناسایی مسائل متفاوت و پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب آن‌ها به دانشجویان ارائه می‌شود.

مدارک موردنیاز برای این نوع از فوق‌لیسانس

۱. داشتن مدرک کارشناسی مرتبط

۲. داشتن سابقه کار و پژوهش مرتبط

۳. دانش زبان انگلیسی

۴. پروپوزال

همه چیز درباره اپلای

شاید زمانی که شما در حال خواندن این موضوع هستید، به احتمال زیاد شما نیز مثل بیشتر فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به فکر تحصیل در دانشگاههای خارجی افتاده ‌اید و علاقه‌ مند هستید درباره این موضوع اطلاعات جامع تری کسب کنید. این اطلاعات در مورد  چگونگی اپلای، سوالات بیشماری در مورد تحصیل در خارج از کشور در ذهن شما به وجود آورده است. در ادامه سعی می کنیم توضیح بسیار ساده و در عین حال کاربردی برای شما ارئه دهیم.

اپلای (Apply) چیست؟ در حالت عادی بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه، مثل دریافت اقدامات مربوط به درخواست ویزا و فرمهای مربوط به ویزا، اقدامات مربوط به درخواست ویزا، تعیین وقت سفارت و تهیه بلیط هواپیما نیز اپلای گفته می شود. به شخصی که اپلای میکند، متقاضی دریافت پذیرش یا Applicant می گویند.

در حالت عادی بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه، مثل دریافت اقدامات مربوط به درخواست ویزا و برگه‌های مربوط به ویزا، اقدامات مربوط به درخواست ویزا، تعیین وقت سفارت و تهیه بلیت هواپیما نیز اپلای گفته می‌شود. به شخصی که اپلای می‌کند، متقاضی دریافت پذیرش یا Applicant میگویند.

مهم‌ترین نکات برای اپلای دانشگاه‌های استرالیا

برای تحصیل در استرالیا هم باید برای پذیرش در یک موسسه و هم برای ویزا دانشجویی از دولت استرالیا اقدام کنید.

برای این کار چندین مرحله وجود دارد که باید آن‌ها را طی کنید:

۱. تصمیم‌گیری در مورد دوره و نهاد آموزشی موردنظر خود.

۲. ارائه درخواست به موسسه مربوطه

۳. دریافت و پذیرش‌نامه پیشنهاد

۴. دریافت تأیید الکترونیکی خود برای ثبت نام در (eCoE)

۵. درخواست ویزا دانشجویی

این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما طوری زمان اپلای خود را تنظیم کنید که بتوانید در زمان مناسب برای ویزا استرالیا اقدام کنید و… در آخر همه دانشجویان باید مدارک خود را به قسمت اینترنشنال آفیس دانشگاه­ها بفرستند. معمولا مهلت ارسال مدارک برای ترم مارچ تا اواخر ماه ژانویه و برای ترم جولای تا اواخر ماه مِی است.

پورتفولیو چیست؟ - آشنایی با ویژگی‌های پورتفولیو و نکاتی جهت بهبود کیفیت آن
مطلب پیشنهادی

.

اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نوشته ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید