آزمون یوس دانشگاه آتاتورک

آزمون یوس دانشگاه آتاتورک
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

دانشگاه آتاتورک یکی از معروف ترین دانشگاه های دولتی ترکیه است. این دانشگاه در سال تحصیلی جاری مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. در این مقاله به نمونه سوالات و آزمون یوس این دانشگاه پرداخته ایم.

آزمون یوس دانشگاه آتاتورک (Ataturk University) هر سال ۱ مرتبه توسط این دانشگاه برگزار می شود. این آزمون ویژه غیر بومیان ترکیه است که تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند. پذیرفته شدن در آزمون یوس دانشگاه آتاتورک امکان تحصیل در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آتاتورک را فراهم می کند.

یکی از سوالات علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه آتاتورک شرایط کلی آزمون یوس این دانشگاه است. برای آشنایی شما با شرایط کلی آزمون یوس دانشگاه آتاتورک شرایط این آزمون در سال ۲۰۲۰ را با هم مرور خواهیم کرد:

آزمون یوس دانشگاه آتاتورک همانند سایر دانشگاه ها ۱۰۰ نمره داشت. شرکت کنندگانی که در این آزمون توانستند حداقل نمره ۳۰ کسب کنند قادر به انتخاب رشته بودند. این آزمون متشکل از ۸۰ سوال بود که ۴۰ سوال آن را سوالات هوش و ۴۰ سوال دیگر را سوالات ریاضی و هندسه تشکیل داده بودند. آزمون یوس دانشگاه آتاتورک به زبان ترکی و زبان انتخابی ثبت نام کنندگان به چاپ رسید. آزمون یوس دانشگاه آتاتورک ۱۵۰ دقیقه زمان داشت و نتیجه این آزمون به مدت ۱ سال معتبر است. برخی از دانشگاه های ترکیه نتیجه آزمون یوس دانشگاه آتاتورک را قبول دارند. برای مشاهده لیست این دانشگاه ها اینجا کلیک کنید. همچنین آزمون یوس دانشگاه آتاتورک در سال ۲۰۲۰ نمره منفی نداشت.

آزمون یوس دانشگاه آتاتورک در ترکیه˓ آذربایجان و گرجستان برگزار شد. هزینه این آزمون برای شرکت کنندگان در ترکیه ۳۵۰ لیر و در آذربایجان و گرجستان ۲۵۰ لیر بود.

اگر قصد دارید در دانشگاه آتاتورک به زبان ترکی تحصیل کنید اما به زبان ترکی تسلط ندارید نگران نباشید. در صورتی که بتوانید در آزمون یوس این دانشگاه پذیرفت شوید ابتدا به مدت ۱ سال زبان ترکی را فرا خواهید گرفت و سپس به تحصیل خواهید پرداخت.

با شرایط کلی آزمون یوس دانشگاه آتاتورک آشنا شدید. در ادامه به نمونه سوالات آزمون یوس این دانشگاه خواهیم پرداخت.

نمونه سوالات آزمون یوس دانشگاه آتاتورک

بررسی نمونه سوالات آزمون یوس همیشه می تواند مفید باشد. اگر تمایل دارید در آزمون یوس دانشگاه آتاتورک شرکت کنید بررسی نمونه سوالات آزمون یوس این دانشگاه را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین به شما توصیه می کنیم با مراجعه به مقالات دسته اپلای و تحصیل در ترکیه نمونه سوالات یوس سایر دانشگاه های ترکیه را بررسی کنید.

نمونه سوالات یوس دانشگاه آتاتورک ۲۰۱۹

نمونه سوالات یوس دانشگاه آتاتورک ۲۰۱۶

با آزمون و نمونه سوالات  آزمون یوس دانشگاه آتاتورک آشنا شدید. در ادامه معرفی مختصری از دانشگاه آتاتورک و دانشکده های موجود در آن ذکر کرده ایم.

آزمون یوس دانشگاه آنکارا؛ از اعتبار ۲ ساله این آزمون تا برخی مدارک لازم برای شرکت در آن
مطلب پیشنهادی

آشنایی با دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه واقع در شهر ارزروم است. این دانشگاه که در سال ۱۹۵۷ تاسیس شده است در سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۰ مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

دانشگاه آتاتورک به عنوان یکی از دانشگاه های محبوب در میان بومیان و غیر بومیان ترکیه رشته های بسیار متنوعی را به علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می دهد. دانشکده های این دانشگاه عبارت اند از:

▪ دانشکده کشاورزی

▪ دانشکده علوم کاربردی

▪ دانشکده معماری و طراحی

▪ دانشکده ارتباطات

▪ دانشکده دندانپزشکی

▪ دانشکده اقتصاد و علوم اجرایی

▪ دانشکده مهندسی

▪ دانشکده هنرهای زیبا

▪ دانشکده شیلات

▪ دانشکده علوم سلامت

▪ دانشکده حقوق

▪ دانشکده ادبیات

▪ دانشکده پزشکی

▪ دانشکده پرستاری

▪ دانشکده آموزش از راه دور

▪ دانشکده داروسازی

▪ دانشکده علوم

▪ دانشکده علوم ورزشی

▪ دانشکده الهیات

▪ دانشکده گردشگری

▪ دانشکده دامپزشکی

▪ دانشکده آموزش

▪ دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با شرایط کلی و نمونه سوالات آزمون یوس دانشگاه آتاتورک آشنا کنیم. در ادامه نیز معرفی مختصری از دانشگاه آتاتورک ارائه دادیم تا با دانشکده ها و محدوده رشته های موجود در این دانشگاه آشنا شوید.

همان طور که اشاره شد دانشگاه آتاتورک دانشگاه محبوبی در میان بومیان و غیر بومیان ترکیه محسوب می شود. یکی از دلایل محبوبیت این دانشگاه در میان ایرانیان مورد تایید بودن دانشگاه آتاتورک در سال تحصیلی جاری از سوی وزارت بهداشت است.

چنان چه قصد شرکت در آزمون های یوس دانشگاه های ترکیه دارید یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما شرکت در کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند است. این کلاس ها کاملا منطبق بر تغییرات اخیر آزمون های یوس و ویژه آزمون یوس ۲۰۲۱ طراحی شده اند.

برخی از ویژگی های مثال زدنی این آزمون ها شامل ارائه جزوه تالیفی در کنار آموزش منابع اصلی˓ آزمون های آزمایشی و کارنامه های تحلیلی˓ مشاوره تحصیلی˓ ثبت نام در آزمون های یوس و دانشگاه های ترکیه و … هستند. امکان خرید تک درس ها و پرداخت اقساطی هزینه کلاس های آنلاین یوس یونی لند را نیز می توان از دیگر ویژگی های وسوسه انگیز این کلاس ها دانست. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کلاس های آنلاین یوس ۲۰۲۱ یونی لند می توانید بر روی عنوان این کلاس ها کلیک کنید.

همچنین با مراجعه به مقالات دسته اپلای و تحصیل در ترکیه می توانید اطلاعات جامعی پیرامون تحصیل در این کشور کسب کنید.

نمونه سوالات آزمون یوس (YOS) ترکیه (۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به همراه پاسخنامه)
مطلب پیشنهادی

امیدواریم شما نیز به خانواده یونی لند بپیوندید. لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم آن چنان که شایسته شماست خدماتمان را ارائه دهیم.


اشتراک در خبرنامه سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته ها

آزمون یوس دانشگاه آتاتورک
تحصیل در ترکیه
مرضیه حاتمی

آزمون یوس دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک یکی از معروف ترین دانشگاه های دولتی ترکیه است. این دانشگاه در سال تحصیلی جاری مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. در این مقاله به نمونه سوالات و آزمون یوس این دانشگاه پرداخته ایم.

مشاهده متن کامل مقاله
نمره قبولی آزمون یوس
تحصیل در ترکیه
مرضیه حاتمی

نمره قبولی آزمون یوس

یکی از سوالات پر تکرار علاقه مندان به شرکت در آزمون یوس نمره قبولی آزمون یوس و به ویژه نمره قبولی پزشکی در این آزمون است. در این مطلب به این دو سوال پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

مشاهده متن کامل مقاله
سوالات یوس دانشگاه کارادنیز
تحصیل در ترکیه
مرضیه حاتمی

سوالات یوس دانشگاه کارادنیز و معرفی این دانشگاه

دانشگاه کارادنیز یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که رشته های متنوعی در آن ارائه می شوند. در این مقاله ضمن آشنایی با این دانشگاه با نمونه سوالات یوس دانشگاه کارادنیز آشنا خواهید شد.

مشاهده متن کامل مقاله

کلیه حقوق این سایت متعلق به یونی لند می باشد. هرگونه کپی برداری و تکثیر دوره های آموزشی آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

اسکرول به بالا